Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Małe i duże niebałkańskie podróże :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 21.04.2017 22:36

kulka53 napisał(a):Na Cala Lunę z drugiej strony? Tą doliną do której skręca się na płaskowyżu koło Urzulei?

Tak :)
I wyszło nam to zupełnie przypadkowo, bez planu. Jednak po 6 km dosyć forsownego spaceru zarządziłem :wink: odwrót. Tak czy siak było piknie :D


kulka53 napisał(a):A poza tym to apetyt rośnie w miarę jedzenia :wink: i marzy mi się webasto :oops: oraz drugi akumulator do jego zasilania gdy potrzeba, a gdy nie potrzeba - to do swobodnego zasilania lodówki.
Niemniej zalet też ma sporo :D

Webasto... świetna sprawa :!: Otwiera nowe możliwości, podróżowanie przy niższych temperaturach :!:
Mi ostatnio wpadła w oko ...kareta :lol: ale i szybko wypadła po doczytaniu ceny 8O
http://www.caretta.pl

pozdr
W.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.04.2017 06:49

janusz.w. napisał(a):
kulka53 napisał(a):Na Cala Lunę z drugiej strony? Tą doliną do której skręca się na płaskowyżu koło Urzulei?

Tak :)
I wyszło nam to zupełnie przypadkowo, bez planu. Jednak po 6 km dosyć forsownego spaceru zarządziłem :wink: odwrót. Tak czy siak było piknie :D

Przyjrzałem się jej teraz dokładniej...jak daleko można tam dojechać autem? street view kończy się tak zupełnie nagle i niespodziewanie po prostu na wąskiej asfaltówce :roll: . Jest tam na końcu jakiś parking? Ścieżka cywilizowana, czy totalna dzicz? :cool:
janusz.w. napisał(a):Webasto... świetna sprawa :!: Otwiera nowe możliwości, podróżowanie przy niższych temperaturach :!:

No właśnie... nawet przy "wiosennych" by się przydało :lol:
A w dalekosiężnym planie mamy przecież i Daleką Północ 8O
Pomysł jakiś mam :roll: , separator ładowania z alternatora, drugi akumulator "pokładowy", webasto (używane). Tylko potrzebowałbym kogoś kto by to ogarnął elektrycznie i nie tylko... ale jeszcze nie jestem pewny czy się w to bawić, tez i trochę kasy by na to trzeba przeznaczyć. W końcu zawsze można włączyć nadmuch z silnika :lol:
janusz.w. napisał(a):Mi ostatnio wpadła w oko ...kareta :lol: ale i szybko wypadła po doczytaniu ceny 8O

Cena może i zachęcająca by była... gdyby to były złotówki :lol:
Pomysł jakiś to jest, widziałem coś podobnego (albo i dokładnie to samo) w jednym temacie na forum kamperowym.
Dla mnie podróżowanie z przyczepą odpada, jest zbyt uciążliwa w manewrowaniu w zakątkach w jakie czasem się uda nam zapuścić. Na taki bardziej stacjonarny pobyt - czemu nie :) .

Pozdrawiam :)
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 25.04.2017 22:35

kulka53 napisał(a):Przyjrzałem się jej teraz dokładniej...jak daleko można tam dojechać autem? street view kończy się tak zupełnie nagle i niespodziewanie po prostu na wąskiej asfaltówce :roll: . Jest tam na końcu jakiś parking? Ścieżka cywilizowana, czy totalna dzicz? :cool:


Kilka kilometrów asfaltem, im dalej tym droga gorsza, ale dramatu nie ma. Na końcu jest niewielki zacieniony placyk na parę samochodów. Zajechaliśmy, było pusto, po chwili dojechał jeszcze jeden. A żeby było ciekawiej wysiadł z niego uśmiechnięty facet w naszym wieku i odezwał się do nas łamaną polszczyzną :D . Urodził się i wychował w Anglii, a jego mamą była Polka :!: Mówił po polsku, bo w dzieciństwie wakacje spędzał u dziadków w Starym Sączu :!: No więc na tą wycieczkę poszliśmy wspólnie, gawędząc w drodze :lol: 8) :roll:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

pozdr
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.05.2017 00:13

Poznaliście Sardynię podczas tych dwóch wyjazdów jak własną kieszeń. Myślę, że niejeden Sardyńczyk nie był w tylu miejscach na wyspie w ilu Wy byliście. Winszuję i czekam na kolejne Wasze wojaże :) .
Dzięki za inspiracje :)

pozdrawiam,
Michał
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Małe i duże niebałkańskie podróże - Sardynia z planem-ma

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.05.2017 11:09

janusz.w. napisał(a):na tą wycieczkę poszliśmy wspólnie

Fajna wycieczka i malownicza ta dolina :)
Nie zawsze ważny jest cel, liczy się też droga (tak mówią) :lol:
A co do spotkań z rozsianymi po świecie Rodakami to ostatnio jeden z nich nalewał nam paliwo na podateńskiej stacji benzynowej :lol:

Mikeee napisał(a):Poznaliście Sardynię podczas tych dwóch wyjazdów jak własną kieszeń. Myślę, że niejeden Sardyńczyk nie był w tylu miejscach na wyspie w ilu Wy byliście. Winszuję i czekam na kolejne Wasze wojaże :) .
Dzięki za inspiracje :)

Dzięki za obecność i miłe słowa :idea:
Wojaże (mam nadzieję) będą, ale pasujące do tego wątku :roll: ciężko powiedzieć kiedy...
Sardynię zawsze wspominać będziemy z sympatią,przejechaliśmy po niej w sumie 4 tys km, ale to dlatego, że lubimy poznawać dane rejony w miarę, na ile się da, dokładnie. Tak już mamy :) .

Pozdrawiam :)
Poprzednia strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Małe i duże niebałkańskie podróże :-) - strona 177
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone