Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12029
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.06.2017 20:56

Katerina napisał(a):beatabm:
CROnikiCROpka i Katerina w tym samym czasie, jak mam nie dopłynąć? 8O 8O 8O Choćbym miała wpław to Komizę muszę odwiedzić


Kurczę, to jeszcze 3 miesiące, mać :x

Już nie całe, szybko zleci, zobaczysz :D

Trzymam za słowo. Choć może i gdzie indziej się spotkamy, w innym porcie :wink:


Może być, dwa porty - :mrgreen: dwa cyce
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.06.2017 21:12

Zleci Dziewczyny, zleci. W ogóle mam poczucie, że ten rok strasznie szybko mi zlatuje. Z jednej strony dobrze, z drugiej źle, ale chociaż bliżej do urlopu :)


A co do portów - ja się po nich lubię przechadzać, więc będę Cię wypatrywać i Twoich cyców beatabm :mrgreen: :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.06.2017 22:50

Mamy nowego członka CROnikarskiej rodzinki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Obrazek


W tym roku atakujemy też z powietrza :hut: 8)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.06.2017 22:55

Strach się bać 8O 8O 8O :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.06.2017 23:27

lotnikwsk napisał(a):Strach się bać 8O 8O 8O :wink:


Strach to będzie przed pierwszym wypuszczeniem go nad morzem (w sensie nad taflą wody) :wink: a potem to już z górki :oczko_usmiech:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.07.2017 20:08

Część XXII. Jesienna aura w końcówce lata, czyli lekko wyblakłe Jeziora Plitwickie


Ten dzień był ostatnim dniem naszych wakacji. Spędziliśmy go na intensywnym spacerowaniu po Jeziorach Plitwickich. Zabieram Was ze sobą na wycieczkę :)


Pogoda, niestety, nie dopisała. Było pochmurno i wilgotno. Temperatura "optymalna", w sam raz na długie spodnie i cienką kurtkę przeciwdeszczową :roll: Cóż, musimy pogodzić się z myślą, że pięknych kolorków to dziś nie pooglądamy…


Idziemy na szybkie (pyszne) śniadanko i w drogę, aby na 9:00 pojawić się na parkingu przy wejściu do jezior. Mamy tam autem 1 km, także chwila moment i jesteśmy.

Okazuje się, że aut już sporo, ale miejsc parkingowych też wolnych było wiele, więc stawiamy bez problemu. Koszt 7 kun za godzinę. Przechodzimy kładką na drugą stronę jezdni i ustawiamy się grzecznie w kolejce do wejścia. Na szczęście kolejka nie jest jeszcze duża o tej porze.

:arrow: Cena od osoby za wejście: 110 kun
:arrow: Idziemy trasą C i łączymy ją z trasą K


Obrazek
pogoda nas tym razem nie rozpieściła

Obrazek
nie takich kolorów się spodziewałam…


Idziemy sobie spacerkiem, zachwycamy się widokami. :hearts:

Obrazek

Obrazek
jak teraz patrzę na te zdjęcia, to jakbyśmy tam byli jesienią, a to dopiero koniec pierwszego tygodnia września


Za to wszechobecny szum wody jest bardzo uspokajający.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oczywiście Król Wodospadów we własnej osobie :wink: potem jeszcze do niego wrócimy

Obrazek

Obrazek


Strasznie mi się podobały te drzewa wyginające się ku wodzie. Tworzyły jakby parasole, pod którymi się przechodziło. Jak tu musi być pięknie, gdy świeci słońce…

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
czasami udało się nam być samymi na ścieżkach


Gdzie się człowiek nie obejrzy to wodospady, mniejsze i większe. Woda znajduje sobie każde możliwe ujście i spływa szerszym lub węższym strumieniem. Przyroda naprawdę jest niesamowita :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Stąd zdjęcie ma pewnie każdy :wink:

Obrazek


Bardzo mi się podobało, że wszędzie były tabliczki z nazwą jeziora, albo wodospadu i podanymi krótkimi informacjami. Super, że człowiek wie, co ogląda :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podglądaliśmy sobie też życie podwodne. Nie powiem, niektóre rybki to takie na bogatoooo. Upasione okazy :lol: Zjadłoby się :mrgreen:

Obrazek

Obrazek


Podczas spaceru coraz bardziej czułam w powietrzu jesień. A ten widok mnie w tym utwierdził. Wkrótce będzie koniec lata. Były już tego pierwsze oznaki.

Obrazek
swoją drogą jedno z moich ulubionych zdjęć z Jezior Plitwickich

Obrazek


I znów wodospad goni wodospad :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Powoli zbliżamy się do przystani i do kolejki na łódki. Będziemy stali i czekali ok. 45 min. Na szczęście łódek pływa dużo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I tutaj mała dygresja: stała w kolejce przed nami para młodych Brytyjczyków. Ja generalnie mam alergię na ich taki dziwny akcent, jak mówią, wiecie „Oh maj goszzzz, sirjusli?”. Ale to było nic. Chłopaczek przed nami wyjął kromkę chlebka typu Wasa i małą tubkę Nutelli. Rozsmarował Nutellę paluchem po tej kromce oblizując obficie palucha podczas tej czynności. To jednak nie był koniec. Wyjął serek topiony w trójkąciku i, tymże samym paluchem, rozsmarował go po tej Nutelli. Na koniec ze smakiem spałaszował, całując się w między czasie ze swoją dziewczyną. :roll: :roll: :roll:

Taka scenka rodzajowa urozmaicająca nam oczekiwanie na naszą kolej…


Wróćmy może lepiej do natury. Na statek się w końcu zapakowaliśmy i płyniemy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Rejsik krótki, ale obfitujący w fajne widoczki. Idziemy oglądać dalej, co my tu ciekawego mamy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Podoba mi się w tej części parku. Mniej ludzi, spokojniej. :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Veliki Prstavac

Obrazek

Obrazek
Mali Prstavac

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nawet mi się udało trochę roślinek pocykać wracając z buta do punktu startowego :mrgreen:

Obrazek
nasza droga powrotna

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wracając przysiadamy sobie jeszcze pod Velikim Slapem. Patrzymy, jak ludzie ustawiają się do fotek grzecznie w kolejce, w jakim obuwiu chodzą… no tu to było ciekawie: klapeczki na obcasach, sandały na koturnach wysokich, szpilki. Ja to podziwiam niektóre Panie :lol:


I tak oto skończył się nasz spacer. Konkluzja? Trzeba tu koniecznie wrócić jak będzie słoneczna pogoda. To, że jest ładnie nie ulega wątpliwości, ale może być jeszcze ładniej :mrgreen:


Nie narzekamy jednak zbyt mocno. W końcu na 18 dni urlopu pogody nie było dziś i podczas jednego dnia pobytu na Korculi. To bardzo dobry wynik :)


A teraz jedziemy do apartamentu, żeby ubić dużego głoda, bo zaraz padniemy. 5h spacerowania, trochę kalorii spalonych, trzeba je uzupełnić :lol: Po drodze wciągnęliśmy tylko małą bułkę słodką (15 kun).


Na szczęście w restauracji przy apartamencie można dobrze zjeść. Zobaczcie sami :mrgreen:

Obrazek
carpaccio: 80 kun

Obrazek
zupa dnia rosołek: 20 kun

Obrazek
Biftek z jajem: 160 kun

Obrazek
rybka: 110 kun


Najedzeni i zadowoleni kończymy nasze wakacje z winkiem w ręce. Jutro powrót do Polski…


Obrazek



Co w następnym odcinku?
- powrót do domku


Do zobaczenia :papa:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.07.2017 21:55

To my mieliśmy podobny powrót do Polski w zeszłym, 2016 roku.
Tam 34°C, piękne niebo i słoneczna pogoda a w Polsce 17°C (czyli połowa), ale do tego chmury i mżawka.
Po przespaniu się włączamy TV a tam-"Wakacyjna piosenka" Kabaretu Skeczów Męczących.
Odnośnie Plitwickich-musicie tam wrócić jak będzie lepsza pogoda
Obrazek
Wiem, takie zdjęcia widziałaś n→∞ razy. I wiesz, że trzeba :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.07.2017 22:56

Na te właśnie piękne turkusy się napatrzyłam na zdjęciach Cromaniaków, a na moich - szaro, buro i dość ponuro :( Wrócimy tam na pewno, ale nie w tym roku :wink:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.07.2017 23:27

CROnikiCROpka napisał(a):Na te właśnie piękne turkusy się napatrzyłam na zdjęciach Cromaniaków, a na moich - szaro, buro i dość ponuro :( Wrócimy tam na pewno, ale nie w tym roku :wink:

Nigdy nie mów "nigdy" :wink:
Moje zdjęcie było robione bez filtra polaryzacyjnego i nie było w żaden sposób modyfikowane.
Jak się patrzy na te jeziora przez okulary z "polarami" to jeszcze bajeczniej się robi.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 02.07.2017 23:42

kojacek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Na te właśnie piękne turkusy się napatrzyłam na zdjęciach Cromaniaków, a na moich - szaro, buro i dość ponuro :( Wrócimy tam na pewno, ale nie w tym roku :wink:

Nigdy nie mów "nigdy" :wink:
Moje zdjęcie było robione bez filtra polaryzacyjnego i nie było w żaden sposób modyfikowane.
Jak się patrzy na te jeziora przez okulary z "polarami" to jeszcze bajeczniej się robi.



Na ten rok inne plany :wink:

Widzisz, większość się załapała tam na ładną pogodę, a w mojej relacji jedyne w swoim rodzaju Plitwice jeszcze latem, a jakby już jesienią :oczko_usmiech:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 03.07.2017 09:01

CROnikiCROpka napisał(a):
kojacek napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Na te właśnie piękne turkusy się napatrzyłam na zdjęciach Cromaniaków, a na moich - szaro, buro i dość ponuro :( Wrócimy tam na pewno, ale nie w tym roku :wink:

Nigdy nie mów "nigdy" :wink:
Moje zdjęcie było robione bez filtra polaryzacyjnego i nie było w żaden sposób modyfikowane.
Jak się patrzy na te jeziora przez okulary z "polarami" to jeszcze bajeczniej się robi.



Na ten rok inne plany :wink:

Widzisz, większość się załapała tam na ładną pogodę, a w mojej relacji jedyne w swoim rodzaju Plitwice jeszcze latem, a jakby już jesienią :oczko_usmiech:

Przynajmniej macie powód, aby jeszcze raz odwiedzić ten park narodowy. My trafiliśmy tam podczas takiej pogody, jak było widać na zdjęciu. Ale wtedy nie miałem jeszcze filtra polaryzacyjnego. Teraz mam polar, ale czy to wystarczy, aby tam się udać ponownie?
Piszesz, że "Plitwice jeszcze latem, a jakby już jesienią"-podróż w czasie normalnie.
Czy jechaliście tam może czymś takim?
Obrazek
:wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.07.2017 09:28

Chyba tak :lol: :lol:

Prawie jak Duster :P
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 03.07.2017 09:44

CROnikiCROpka napisał(a):Na te właśnie piękne turkusy się napatrzyłam na zdjęciach Cromaniaków, a na moich - szaro, buro i dość ponuro :(

I na Twoich zdjęciach Plitvice są piękne :hearts:
turkusy też dostrzegłam :roll:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 03.07.2017 11:19

krakusowa napisał(a):
CROnikiCROpka napisał(a):Na te właśnie piękne turkusy się napatrzyłam na zdjęciach Cromaniaków, a na moich - szaro, buro i dość ponuro :(

I na Twoich zdjęciach Plitvice są piękne :hearts:
turkusy też dostrzegłam :roll:



Gdzieniegdzie faktycznie ładniejszy kolorek przebija :wink:

Przed wyjazdem kupiliśmy sobie cienkie kurteczki nieprzemakalne z myślą o Słowenii. Przydały się na Jeziorach Plitwickich :mrgreen: Chmury były nisko, takie zawieszone jakby na czubkach drzew i na górkach, takie wszystko jakby lekko zamglone, spora wilgotność, choć nie było jakoś bardzo zimno. Koło 20-21 stopni. Choć po Dalmacji to jak szok termiczny :lol:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 03.07.2017 16:48

Wasze Plitwice też są piękne :) ja byłam co prawda, jak była ładna pogoda, ale za to pół Parku było zalane i nie widzieliśmy najlepszych rzeczy ;(

Także chyba też powtórka :D ale też nie w tym roku :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone