Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.07.2017 21:28

Część XXIII. Powrót do domu


Odwlekaliśmy, odwlekaliśmy, ale nadszedł w końcu ten dzień. Trzeba wracać do naszej szarej, polskiej rzeczywistości. Do pracy, do swoich obowiązków. Musimy zarobić na kolejny urlop :wink: Mamy parę pomysłów, parę przemyśleń, parę luźnych planów. Po powrocie trzeba będzie to zacząć wdrażać. Czas pokaże, ile wdrożyć się udało :wink:


Wstaliśmy o 7:45. Nie było specjalnie co pakować, więc od razu śniadanko, zresztą bardzo dobre. Rozliczenie z właścicielką. Wyszło nam za dwie noce ze śniadaniami 138 euro.


Wyjeżdżamy o 9:00.


Pogoda, jak na złość, dziś ładna :evil:

Obrazek

Obrazek


Na granicy w Chorwacji nie było korka, machnął tylko na nas ręką. Przyzwyczailiśmy się do tego machania, w tym roku ponoć ma być gorzej… :roll:


Słowenia zleciała nam szybko, autostradą, więc raz dwa. Na granicy znów machnięcie ręką, bez korka, bez stania.


Ponieważ do domu się nam nie spieszy, wybraliśmy sobie znów trasę krajobrazową, żeby coś w tej Austrii zobaczyć.


Pierwszym punktem ciekawym był Gleinalmtunnel. Długi skubany, bo aż 8320 metrów. Robi wrażenie 8O

Obrazek

Obrazek


Lubię ten moment po wyjeździe. Jakby się człowiek znajdował w zupełnie innym świecie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I austriackie wsie na zboczach gór, które mnie niezmiennie zachwycają :hearts: Spędziłabym kiedyś kilka dni w takiej malowniczo położonej osadzie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przy takiej pogodzie, to by człowiek chętniej obrał inny kierunek…

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Co jak co, ale w Austrii to wszystko jest tak ładne, tak wypieszczone, tak eleganckie. Nawet wjazd do tunelu musi być na tip-top :mrgreen:

Obrazek


I znów wyjazd w innym świecie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Poza tym, jedna obserwacja – w Austrii jest zielono jak wiosną! Aż razi w oczy! A przecież jest drugi tydzień września. Piękne :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przez Austrię jedzie się nam wyjątkowo dobrze. Kilometry lecą, widoki ciekawe, w te wakacje też śmigamy trasą widokową a nie najkrótszą :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
nawet tunele w środku mają czyste

Obrazek


Takie kolory ma wrzesień w Austrii :)

Obrazek


I powoli sielsko, anielsko, choć to jeszcze Austria.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


W końcu dojeżdżamy do naszych najbliższych sąsiadów :arrow: Czechy (na granicy tym razem urozmaicenie – spojrzał na dowody :D ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na zakończenie trasy stoimy jeszcze w korku ponad godzinę na wjeździe do Mlada Boleslav.


I tak się kończą nasze wakacje:

Obrazek

Obrazek


Na granicy z Polską śmieszne dwie sytuacje:
1. Sprawdzili dowody i prawo jazdy kierowcy!
2. Stał znak na Szczecin, że jechać prosto… :roll: Na Wrocław, na Karpacz, to rozumiem, ale na Szczecin…


Tym samym, Moi Kochani, dotarliśmy wreszcie do Polski.


Trzy tygodnie urlopu, 95% pięknej pogody, dobre humory, auto spisało się bez zarzutów, masa wycieczek, odwiedzonych miejsc, dużo rejsów, łódek, morza, zdjęć, filmów. I można by tak jeszcze długo wymieniać.


TO BYŁ BARDZO UDANY URLOP! :hearts:



I oficjalnie mogę to napisać:



KONIEC RELACJI :)




Dziękuję wytrwałym, którzy czytali i czekali na kolejne odcinki. Mam nadzieję, że relacja się przydała.




Teraz czas zacząć się szykować na kolejny urlop.




Do zobaczenia wkrótce :papa:





w nowej relacji :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.07.2017 22:22

No i kolejny pomysł na drogę powrotną mi podsunęłaś...Bo ja też lubię sobie urozmaicić ten przykry etap w czasie wakacji...Ile się jedzie tą krajobrazową(w porównaniu z trasą przez Wiedeń?)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2017 22:32

Dziękuję za możliwość spędzenia z Wami tych trzech wspaniałych tygodni
To był rzeczywiście bardzo udany urlop . . . i taka CROnika :D


Pozdrawiam
Piotr
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 11.07.2017 22:43

Katerina napisał(a):No i kolejny pomysł na drogę powrotną mi podsunęłaś...Bo ja też lubię sobie urozmaicić ten przykry etap w czasie wakacji...Ile się jedzie tą krajobrazową(w porównaniu z trasą przez Wiedeń?)


Zakładając trasę z Rastovaca w Chorwacji do Szklarskiej Poręby w Polsce, wygląda to tak:

- trasa nasza przez Słowenię standardowo przez Maribor i w Austrii na Linz przez Gleinalmtunnel, a potem w Czechach przez Czeskie Budziejowice i Pragę: 903 km (10 h 35 min wg Google)
- trasa standardowa przez Słowenię i Maribor, w Austrii przez Wiedeń a w Czechach przez Brno i Pragę: 948 km (10 h 49 min wg Google)


piotrf napisał(a):Dziękuję za możliwość spędzenia z Wami tych trzech wspaniałych tygodni
To był rzeczywiście bardzo udany urlop . . . i taka CROnika :D


Pozdrawiam
Piotr


Cieszę się, że byłeś z nami. Zapraszam na początek października do tego działu na kolejne trzy tygodnie z nami :wink:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2017 23:49

Dziękuję za zaproszenie , do października bliziutko :wink:
Będę .


Pozdrawiam
Piotr
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2017 11:57

Dziękuję za świetną relację, CROnikową i książkową :D Do zobaczenia w nowej relacji a może nawet wcześniej :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 12.07.2017 12:10

Dzięki za relację! Miłego urlopu 2017 i czekam na zapiski z niego :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.07.2017 12:33

beatabm napisał(a):Dziękuję za świetną relację, CROnikową i książkową :D Do zobaczenia w nowej relacji a może nawet wcześniej :papa:


Będę na Was "polować" w Cro :wink:


tyniolek napisał(a):Dzięki za relację! Miłego urlopu 2017 i czekam na zapiski z niego :D


Na pewno będą :mrgreen:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.07.2017 13:07

Dzięki za relację.
Zastanawiam się tylko, nad tymi kontrolami granicznymi w drodze powrotnej :roll: . Ja nie raz nie zauważam, kiedy przejeżdżamy granicę (po za SLO-HR), a Wy na każdej musieliście pokazywać dowody :roll:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 13.07.2017 14:03

elka21 napisał(a):Dzięki za relację.
Zastanawiam się tylko, nad tymi kontrolami granicznymi w drodze powrotnej :roll: . Ja nie raz nie zauważam, kiedy przejeżdżamy granicę (po za SLO-HR), a Wy na każdej musieliście pokazywać dowody :roll:


Patrzyli tylko w Czechach. Reszta machała ręką w momencie, gdy wyciągaliśmy rękę z dowodem i widzieli orzełki, albo nawet zanim tą rękę wyciągnęliśmy :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.07.2017 14:34

CROnikiCROpka napisał(a):
elka21 napisał(a):Dzięki za relację.
Zastanawiam się tylko, nad tymi kontrolami granicznymi w drodze powrotnej :roll: . Ja nie raz nie zauważam, kiedy przejeżdżamy granicę (po za SLO-HR), a Wy na każdej musieliście pokazywać dowody :roll:


Patrzyli tylko w Czechach. Reszta machała ręką w momencie, gdy wyciągaliśmy rękę z dowodem i widzieli orzełki, albo nawet zanim tą rękę wyciągnęliśmy :)

Tak, czy owak, ja dowody schowane mam głęboko na dnie torebki, i do głowy nigdy mi nie przyszło wyciągać je wcześniej, jak na granicy SLO-HR :roll: . Nigdy też, nikt na wcześniej przejeżdżanych granicach, nie machał, byśmy jechali dalej, lub ewentualnie zatrzymali się do kontroli :?:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 14.07.2017 13:36

My zawsze mamy w ręce już wyciągnięte, szyba otwarta i pokazujemy - taki nawyk :wink:
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 14.07.2017 21:35

CROnikiCROpka napisał(a):My zawsze mamy w ręce już wyciągnięte, szyba otwarta i pokazujemy - taki nawyk :wink:

Ale komu :roll: , jak tam nikt nie stoi :?:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.03.2018 00:48

Czytałam Twoją relację rok temu ale ponieważ w tym roku będzie Korcula ( mo i ponownie Hvar ) to dzisiejszego wieczoru wróciłam :oczko_usmiech:
Bardzo było mi to przyjemnie, ale teraz wracam na Hvar :mrgreen:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 25.03.2018 01:10

wiolek_lp napisał(a):Czytałam Twoją relację rok temu ale ponieważ w tym roku będzie Korcula ( mo i ponownie Hvar ) to dzisiejszego wieczoru wróciłam :oczko_usmiech:
Bardzo było mi to przyjemnie, ale teraz wracam na Hvar :mrgreen:



Ooo... super, że te relacje są jeszcze przydatne!

Powiem Ci szczerze, że ten urlop B.V. i Korcula to chyba jednak nasz najbardziej udany :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika II] Makarska Riwiera + Korcula 2016 - strona 36
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone