Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majówka - zwiedzanie, plażowanie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009
Majówka - zwiedzanie, plażowanie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 28.03.2010 14:41

Witam,
Jako że nie mogę się doczekać lata wymyśliłem sobie, że popędzę na tydzień do Chorwacji. Start 30 wieczorem powrót 9 w niedzielę. Jako, że mam trudności w wysiedzeniu w jednym miejscu i lubię zwiedzać zakładam, że znów natłukę jakąś nieludzką liczbę kilometrów ;)
Po głowie chodzą mi dwie opcje: zwiedzanie zwiedzanie i jeszcze raz zwiedzanie - to ta pierwsza, druga to zwiedzanie i leniuchowanie - nie wiem czy się uda, poza tym nie wiem czy nie będzie za zimno na plaże i snorkeling.
Plan jest taki by wyjechać w sobote popołudniu i późnym wieczorem doczłapać się do Nagykanisza na Węgrzech. Rano wystartować i pojechać do Plitvic. Przenocować się i... no właśnie, lecieć od razu do Dubrovnika? A może zobaczyć coś ciekawego po drodze? Kusi mnie Kraina, ale wydaje mi się że to zrobi się przejazdem jadąc "starą" drogą, a może warto zjechać gdzieś na 1-2 dni. Myślałem żeby podjechać do Zeljavy obejrzeć byłą bazę lotniczną... ale to przy okazji Plitvic... co jeszcze? Interesuje mnie trochę zwiedzanie typu "off beaten track" (mówiąc ogólnie, poza głównymi szlakami przemarszu turystów:).
Jak już wspomniałem o Dubrovniku, gdzie warto zainstalować się na dłużej - mówię o okolicy, bo jak będzie ładna pogoda nie ukrywam, że chciałbym parę razy założyć rurkę i maskę na nos. Peljasac?
Proszę o sugestie i pomysły :) Nawet te wariackie ;)
Pozdrawiam!
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 29.03.2010 22:33

Nikt nic ? :(
adams01
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adams01 » 30.03.2010 21:54

Można zakotwiczyć w jakiejś miejscowosci na Riwierze Makarkiej, wybrać się na Sveti Jure – 1762 m n.p.m. oczywiście w drodze do Dubrownika, dalej Peljasac np.Ston, Orebic, można promem na Korculę.
Hm, to co podałem to akurat szlaki raczej turystyczne choć w maju jakoś tłoku nie ma.Sam byłem na majówce i dojechałem do Dubrownika, tam było więcej zwiedzających.
W mniejszych miejscowościach raczej spokój i remonty.
Pozdrawiam :D
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 30.03.2010 21:56

A jak morze? :) Dało się popluskać? :)
Pozdrawiam!
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 30.03.2010 22:04

adams01
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 23.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) adams01 » 30.03.2010 22:13

No morze to raczej zimne ale jak jesteś zahartowany to możesz wskakiwać.
Temperatura powietrza była w granicach 24-26 stopni. Ogólnie pogoda fajna. Wieczorki na długi rękaw.Wracając do polski jedliśmy czereśnie... Pycha...
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 31.03.2010 11:04

jorgus111 napisał(a):A w maju? :wink:


........... jak w raju :o

Obrazek

Istarski kažun
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 31.03.2010 19:37

Ja się doczekać nie mogę ;) Grunt by nie lało :) Uwielbiam zwiedzać bez turystów wokoło i chyba maj to jedyny czas gdy w Chorwacji można to uczynić, a gdy będzie też w miarę ciepło.
Pozdrawiam
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.03.2010 20:12

Byliśmy na Bolu na majówce ze dwa-trzy lata temu
Z tygodnia połowa była deszczowa, choc ze dwa trzy dni były plażowe z tego jeden w pełnym slońcu.
Raz sie wykąpaliśmy.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 06.04.2010 19:56

dwa lata temu w majowy weekend byłem na pagu. za zimno na kąpiel, trochę słońca troche deszczu, ogólnie cieplej jak u nas ale nie jak w wakacje oczywiście. turystów mało, trochę słoweńców bo też długi weekend mieli.
jurekk
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekk » 07.04.2010 08:40

mich napisał(a):dwa lata temu w majowy weekend byłem na pagu. za zimno na kąpiel, trochę słońca troche deszczu, ogólnie cieplej jak u nas ale nie jak w wakacje oczywiście. turystów mało, trochę słoweńców bo też długi weekend mieli.

Jeśli możesz napisz coś więcej.
W tym roku wybieram się do Chorwacji 1-10 maja,właśnie na Pag.
Mam pewien dylemat; chociaż to 9-ty wyjazd to pierwszy nie na camping.
Dlatego jestem "zielony" w kwestii kwater.
Gdzie mieszkałeś,czy łatwo,szybko można trafić apartman dla 2 osób?
Dziękuję.
mich
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 249
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mich » 07.04.2010 20:11

na pagu w pagu jest agencja turystyczna perla którą prowadzi polka p. Beata. przez nich, mailem rezerwowałem kwatere, było troszke taniej niz w sezonie. pogoda jak napisałem, było i ciepło i jeden dzien lało. na rowery, chodzenie po górkach, wycieczki to ok, na plazowanie czy kąpiel zdecydowanie za zimno.
co do kwater to radziłbym zarezerwować wczesniej, w tym czasie wiekszośc jest jeszcze pozamykanych, czesto jakies remonty, malowanie...
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 10.04.2010 11:34

Ja jadę w ciemno, z tymże ja robię jak zwykle objazdówkę więc czy to kwatera czy tani hotel, dla mnie nie ma znaczenia.
Pozdrawiam
marta12517
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta12517 » 04.05.2014 18:59

ja jadę stopem. Zawsze to jakaś przygoda i tania ;p
robines
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 25.06.2016
Majówka w Chorwacji?

Nieprzeczytany postnapisał(a) robines » 15.09.2016 10:29

Cześć wszystkim.Chodzi mi po głowie myśl jak w tytule.Czy ktoś z forumowiczów może coś doradzić w temacie? Jakiej pogody można się spodziewać w Chorwacji początkiem maja(Wasze doświadczenia).Myślę że majówka to dobry czas na zwiedzanie więc jak najbliżej Dubrownika chciałbym pojechać.Z góry dziękuję za wszelkie porady.
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Majówka - zwiedzanie, plażowanie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone