Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Majówka - zwiedzanie, plażowanie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darekvideo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 03.05.2017 19:24

te kiero napisał(a):
sdolas napisał(a):Na majówce w cro jestesmy po raz pierwszy. Z tego co widzę zapewne nie po raz ostatni. Plusy: pustki wszedzie, zero problemow nawet z darmowym parkowaniem, co w sezonie jest nie mozliwe, super pogoda, caly czas słońce i temp. ok. 20 st.

mamy dokładne odczucia i następnym razem znów wybierzemy się na wiosnę, bo bardzo nam się podoba teraz w Cro jak wszystko kwitnie, budzi się do życia, kolory roślin są niesamowite i tak jak piszesz wiele parkingów darmowych i te pustki na plażach

Jestem po raz drugi na majówce w Cro i potwierdzam, takiej żywej zieleni i zapachu kwiatów w sezonie nie uświadczysz.
IMG_20170503_190117 (Kopiowanie).jpg

Mala luka wieczorem, pustki.
IMG_20170503_120926 (Kopiowanie).jpg

"Zatłoczony" Omis :papa: :mrgreen:
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.05.2017 10:41

dzis lekki deszczyk z rana, tak na orzeźwienie po kiku dniach upału, ale już od strony Włoch "idzie" błękit paryski;
ogólnie ciepło można chodzić w podkoszulce
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2017 06:59

majówkowy pobyt dobiega końca, powoli trzeba zacząć pakowanie i zwijać się, "Jadran" żegna nas słonecznym dniem z bezmurnym niebiem, na chwilę obecną już 17st, ile będzie w południe a pewnie conajniej kilka więcej, już nam nie będzie dane sprawdzić, jeszcze kawka w słoneczku na balkonie i jedziemy jeszcze w jedno miejsce na powrocie, ale już bliżej PL, wyjazd majówkowy jeśli chodzi o pogodę itp udał się w zupełności
krakuscity
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.05.2017 07:33

te kiero napisał(a):majówkowy pobyt dobiega końca............................

, wyjazd majówkowy jeśli chodzi o pogodę itp udał się w zupełności

Nam również , dużo zwiedziliśmy zarówno w północnej Chorwacji jak i tu od wczoraj w węgierskim Egerze.
Czas wracać , o 15-tej powinniśmy być już w domu. :papa:
Tomala1978
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 06.05.2017 08:28

No i majówka zakończona , Polska przywitała nas deszczem i chłodem .
Powrót z Cro masakra korki właściwie od Wiednia po tzw. Ołomuniec .
W lipcu chyba rozważę drogę przez Węgry , nigdy tamtędy nie jechałem ale chyba już czas zmienić przyzwyczajenia .
Patrzę za okno i jedyne co mnie pociesza to karlowacko w lodówce . Pozdrawiam i idę palić w kominku :)
darekvideo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 06.05.2017 09:08

My też już w zimnej i deszczowej Polsce :( . Przejazd przez Węgry i Słowację jest lepszy, ale od Żyliny do Cieszyna jechaliśmy 3 godziny. Masakra. A na autostradzie A4 złapała nas taka taka ulewa, że wycieraczki nie nadążały :? 8O
Tomala1978
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 06.05.2017 09:32

Hej no to widzą że przez Węgry też rewelacji niema . My z Pakostane na Śląsk jechaliśmy równe 14 godzin z postojami w sumie max 1h .
A Wam ile zajmuje droga przez Węgry .
Tomala1978
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 06.05.2017 09:35

darekvideo napisz proszę przez jakie miejscowości jedziecie do cro przez Węgry
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 10:21

Tomala1978 napisał(a):No i majówka zakończona , Polska przywitała nas deszczem i chłodem .
W lipcu chyba rozważę drogę przez Węgry , nigdy tamtędy nie jechałem ale chyba już czas zmienić przyzwyczajenia .

a ja wczoraj podczas powrotu stwierdziłem, że następnymi razami tylko przez SK i H, i te pustki na drogach... (jak pisałem wcześniej w innym wątku, na korki można się oczywiście naciąć, zwężkina D1 oraz np. w Bratysławie w dzień, ale nam tym razem nie było dane stać)

darekvideo napisał(a):od Żyliny do Cieszyna jechaliśmy 3 godziny. Masakra. A na autostradzie A4 złapała nas taka taka ulewa, że wycieraczki nie nadążały :? 8O

Żylina Węgierska Górka my tak 1,5godz z myciem szyb na Shellu, ale również w rzęsistym deszczu

btw:
nie przesadzę jeśli napiszę, że w dniu wczorajszym 90% samochodów spotkanych na autostradach znad Jadranu to byli Polacy
darekvideo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 07.05.2017 10:36

@ Tomala1978
W tamtą stronę z Bratysławy przez Bosarkany, Csorna, Szombathely i Redics oraz Mursko Sredisce. Z powrotem Letenye, Nagykanizsa, Zalaegerszeg, Szombathely, Csorna i Gyor do Bratysławy. Na lato mam plan taki Bratysława, Gyor, Csorna, Szombathely, Redics i przejście Mursko Sredisce. Jechałem z winietkami, wyjazd od siebie z Kościana godz 3.00, a z powrotem start z Radoboja w Chorwacji 0 7.00. Jeśli ktoś ma lepszy plan proszę o podpowiedź no i jak ominąć najlepiej ten zakorkowany odcinek pomiędzy Cieszynem, a Żyliną ? Chyba że kupię winietę Czeską i z Ostrawy na Frydek Mistek oraz węzeł Bytca.
darekvideo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 07.05.2017 10:40

te kiero napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):No i majówka zakończona , Polska przywitała nas deszczem i chłodem .

a ja wczoraj podczas powrotu stwierdziłem, że następnymi razami tylko przez SK i H, i te pustki na drogach... (jak pisałem wcześniej w innym wątku, na korki można się oczywiście naciąć, zwężkina D1 oraz np. w Bratysławie w dzień, ale nam tym razem nie było dane stać)

darekvideo napisał(a):od Żyliny do Cieszyna jechaliśmy 3 godziny. Masakra. A na autostradzie A4 złapała nas taka taka ulewa, że wycieraczki nie nadążały :? 8O

Żylina Węgierska Górka my tak 1,5godz z myciem szyb na Shellu, ale również w rzęsistym deszczu

btw:
nie przesadzę jeśli napiszę, że w dniu wczorajszym 90% samochodów spotkanych na autostradach znad Jadranu to byli Polacy

Potwierdzam, że w tym roku bardzo dużo rodaków wybrało Cro na majówkę.
Rudiok
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 07.05.2017 12:39

Polaków było mnóstwo, zarówno indywidualne osoby, grupki po kilka osób jak i całe autobusy ze zorganizowanych wycieczek.

Pogoda udała się genialnie, a ta zieleń i pachnące rośliny to coś czego sierpniu/wrześniu ciężko uświadczyć. Jedynie morze chłodne, ale jak tu się nie wykąpać :) Dodatkowo niższe ceny, spokój na plażach i mało tłoku w miastach. Już rezerwuję na przyszły rok :)

Z trasą nie miałem żadnego problemu, jechało się płynnie i szybko (Zagrzeb - Letenye - Budapeszt - Miszkolc - Koszyce - Preszów).
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.05.2017 13:00

krakuscity napisał(a):
te kiero napisał(a):majówkowy pobyt dobiega końca............................

, wyjazd majówkowy jeśli chodzi o pogodę itp udał się w zupełności

Nam również , dużo zwiedziliśmy zarówno w północnej Chorwacji jak i tu od wczoraj w węgierskim Egerze.
Czas wracać , o 15-tej powinniśmy być już w domu. :papa:

No to się minęliśmy, my jeszcze 3 maja robiliśmy zakupy w Egerze.

Pozdrawiam :papa:
Prezes1981
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2017 14:32

Rudiok napisał(a):Polaków było mnóstwo, zarówno indywidualne osoby, grupki po kilka osób jak i całe autobusy ze zorganizowanych wycieczek.

Pogoda udała się genialnie, a ta zieleń i pachnące rośliny to coś czego sierpniu/wrześniu ciężko uświadczyć. Jedynie morze chłodne, ale jak tu się nie wykąpać :) Dodatkowo niższe ceny, spokój na plażach i mało tłoku w miastach. Już rezerwuję na przyszły rok :)

Z trasą nie miałem żadnego problemu, jechało się płynnie i szybko (Zagrzeb - Letenye - Budapeszt - Miszkolc - Koszyce - Preszów).

Czasem miałem wrażenie, że więcej tam Polaków niż Chorwatów ;)
Prezes1981
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2017 14:35

sdolas napisał(a):Na majówce w cro jestesmy po raz pierwszy. Z tego co widzę zapewne nie po raz ostatni. Plusy: pustki wszedzie, zero problemow nawet z darmowym parkowaniem, co w sezonie jest nie mozliwe, super pogoda, caly czas słońce i temp. ok. 20 st. Wczoraj na Murterze przyszedł sympatyczny senior na plaże, wrzucił termometr do jadranu i poszedł sie rozkładać na plazy. Zetknął na termometr i dał nura bez jakiegokolwiek oswojenia. Podpytany o temp. wody odpowiedział że ma ....pomiędzy 15 a 16 st.
Oczywiście nie mogłem być gorszy :)
Załącznik received_10154459596550334.jpeg nie jest już dostępny

Wejść nie było łatwo, ale było zaje.....fajnie :)

sdolas jak moja żona weszła do wody to dla musiał być już obowiązek ;)
Załączniki:
SAM_0246.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Majówka - zwiedzanie, plażowanie? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019