Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Majówka - zwiedzanie, plażowanie?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 03.05.2017 19:24

te kiero napisał(a):
sdolas napisał(a):Na majówce w cro jestesmy po raz pierwszy. Z tego co widzę zapewne nie po raz ostatni. Plusy: pustki wszedzie, zero problemow nawet z darmowym parkowaniem, co w sezonie jest nie mozliwe, super pogoda, caly czas słońce i temp. ok. 20 st.

mamy dokładne odczucia i następnym razem znów wybierzemy się na wiosnę, bo bardzo nam się podoba teraz w Cro jak wszystko kwitnie, budzi się do życia, kolory roślin są niesamowite i tak jak piszesz wiele parkingów darmowych i te pustki na plażach

Jestem po raz drugi na majówce w Cro i potwierdzam, takiej żywej zieleni i zapachu kwiatów w sezonie nie uświadczysz.
IMG_20170503_190117 (Kopiowanie).jpg

Mala luka wieczorem, pustki.
IMG_20170503_120926 (Kopiowanie).jpg

"Zatłoczony" Omis :papa: :mrgreen:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 04.05.2017 10:41

dzis lekki deszczyk z rana, tak na orzeźwienie po kiku dniach upału, ale już od strony Włoch "idzie" błękit paryski;
ogólnie ciepło można chodzić w podkoszulce
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.05.2017 06:59

majówkowy pobyt dobiega końca, powoli trzeba zacząć pakowanie i zwijać się, "Jadran" żegna nas słonecznym dniem z bezmurnym niebiem, na chwilę obecną już 17st, ile będzie w południe a pewnie conajniej kilka więcej, już nam nie będzie dane sprawdzić, jeszcze kawka w słoneczku na balkonie i jedziemy jeszcze w jedno miejsce na powrocie, ale już bliżej PL, wyjazd majówkowy jeśli chodzi o pogodę itp udał się w zupełności
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.05.2017 07:33

te kiero napisał(a):majówkowy pobyt dobiega końca............................

, wyjazd majówkowy jeśli chodzi o pogodę itp udał się w zupełności

Nam również , dużo zwiedziliśmy zarówno w północnej Chorwacji jak i tu od wczoraj w węgierskim Egerze.
Czas wracać , o 15-tej powinniśmy być już w domu. :papa:
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 06.05.2017 08:28

No i majówka zakończona , Polska przywitała nas deszczem i chłodem .
Powrót z Cro masakra korki właściwie od Wiednia po tzw. Ołomuniec .
W lipcu chyba rozważę drogę przez Węgry , nigdy tamtędy nie jechałem ale chyba już czas zmienić przyzwyczajenia .
Patrzę za okno i jedyne co mnie pociesza to karlowacko w lodówce . Pozdrawiam i idę palić w kominku :)
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 06.05.2017 09:08

My też już w zimnej i deszczowej Polsce :( . Przejazd przez Węgry i Słowację jest lepszy, ale od Żyliny do Cieszyna jechaliśmy 3 godziny. Masakra. A na autostradzie A4 złapała nas taka taka ulewa, że wycieraczki nie nadążały :? 8O
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 06.05.2017 09:32

Hej no to widzą że przez Węgry też rewelacji niema . My z Pakostane na Śląsk jechaliśmy równe 14 godzin z postojami w sumie max 1h .
A Wam ile zajmuje droga przez Węgry .
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 06.05.2017 09:35

darekvideo napisz proszę przez jakie miejscowości jedziecie do cro przez Węgry
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.05.2017 10:21

Tomala1978 napisał(a):No i majówka zakończona , Polska przywitała nas deszczem i chłodem .
Powrót z Cro masakra korki właściwie od Wiednia po tzw. Ołomuniec .
W lipcu chyba rozważę drogę przez Węgry , nigdy tamtędy nie jechałem ale chyba już czas zmienić przyzwyczajenia .

a ja wczoraj podczas powrotu stwierdziłem, że następnymi razami tylko przez SK i H, i te pustki na drogach... (jak pisałem wcześniej w innym wątku, na korki można się oczywiście naciąć, zwężkina D1 oraz np. w Bratysławie w dzień, ale nam tym razem nie było dane stać)

darekvideo napisał(a):od Żyliny do Cieszyna jechaliśmy 3 godziny. Masakra. A na autostradzie A4 złapała nas taka taka ulewa, że wycieraczki nie nadążały :? 8O

Żylina Węgierska Górka my tak 1,5godz z myciem szyb na Shellu, ale również w rzęsistym deszczu


btw:
nie przesadzę jeśli napiszę, że w dniu wczorajszym 90% samochodów spotkanych na autostradach znad Jadranu to byli Polacy
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 07.05.2017 10:36

@ Tomala1978
W tamtą stronę z Bratysławy przez Bosarkany, Csorna, Szombathely i Redics oraz Mursko Sredisce. Z powrotem Letenye, Nagykanizsa, Zalaegerszeg, Szombathely, Csorna i Gyor do Bratysławy. Na lato mam plan taki Bratysława, Gyor, Csorna, Szombathely, Redics i przejście Mursko Sredisce. Jechałem z winietkami, wyjazd od siebie z Kościana godz 3.00, a z powrotem start z Radoboja w Chorwacji 0 7.00. Jeśli ktoś ma lepszy plan proszę o podpowiedź no i jak ominąć najlepiej ten zakorkowany odcinek pomiędzy Cieszynem, a Żyliną ? Chyba że kupię winietę Czeską i z Ostrawy na Frydek Mistek oraz węzeł Bytca.
darekvideo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 227
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekvideo » 07.05.2017 10:40

te kiero napisał(a):
Tomala1978 napisał(a):No i majówka zakończona , Polska przywitała nas deszczem i chłodem .
Powrót z Cro masakra korki właściwie od Wiednia po tzw. Ołomuniec .
W lipcu chyba rozważę drogę przez Węgry , nigdy tamtędy nie jechałem ale chyba już czas zmienić przyzwyczajenia .

a ja wczoraj podczas powrotu stwierdziłem, że następnymi razami tylko przez SK i H, i te pustki na drogach... (jak pisałem wcześniej w innym wątku, na korki można się oczywiście naciąć, zwężkina D1 oraz np. w Bratysławie w dzień, ale nam tym razem nie było dane stać)

darekvideo napisał(a):od Żyliny do Cieszyna jechaliśmy 3 godziny. Masakra. A na autostradzie A4 złapała nas taka taka ulewa, że wycieraczki nie nadążały :? 8O

Żylina Węgierska Górka my tak 1,5godz z myciem szyb na Shellu, ale również w rzęsistym deszczu


btw:
nie przesadzę jeśli napiszę, że w dniu wczorajszym 90% samochodów spotkanych na autostradach znad Jadranu to byli Polacy


Potwierdzam, że w tym roku bardzo dużo rodaków wybrało Cro na majówkę.
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 07.05.2017 12:39

Polaków było mnóstwo, zarówno indywidualne osoby, grupki po kilka osób jak i całe autobusy ze zorganizowanych wycieczek.

Pogoda udała się genialnie, a ta zieleń i pachnące rośliny to coś czego sierpniu/wrześniu ciężko uświadczyć. Jedynie morze chłodne, ale jak tu się nie wykąpać :) Dodatkowo niższe ceny, spokój na plażach i mało tłoku w miastach. Już rezerwuję na przyszły rok :)

Z trasą nie miałem żadnego problemu, jechało się płynnie i szybko (Zagrzeb - Letenye - Budapeszt - Miszkolc - Koszyce - Preszów).
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 07.05.2017 13:00

krakuscity napisał(a):
te kiero napisał(a):majówkowy pobyt dobiega końca............................

, wyjazd majówkowy jeśli chodzi o pogodę itp udał się w zupełności

Nam również , dużo zwiedziliśmy zarówno w północnej Chorwacji jak i tu od wczoraj w węgierskim Egerze.
Czas wracać , o 15-tej powinniśmy być już w domu. :papa:


No to się minęliśmy, my jeszcze 3 maja robiliśmy zakupy w Egerze.

Pozdrawiam :papa:
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2017 14:32

Rudiok napisał(a):Polaków było mnóstwo, zarówno indywidualne osoby, grupki po kilka osób jak i całe autobusy ze zorganizowanych wycieczek.

Pogoda udała się genialnie, a ta zieleń i pachnące rośliny to coś czego sierpniu/wrześniu ciężko uświadczyć. Jedynie morze chłodne, ale jak tu się nie wykąpać :) Dodatkowo niższe ceny, spokój na plażach i mało tłoku w miastach. Już rezerwuję na przyszły rok :)

Z trasą nie miałem żadnego problemu, jechało się płynnie i szybko (Zagrzeb - Letenye - Budapeszt - Miszkolc - Koszyce - Preszów).


Czasem miałem wrażenie, że więcej tam Polaków niż Chorwatów ;)
Prezes1981
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 07.05.2017 14:35

sdolas napisał(a):Na majówce w cro jestesmy po raz pierwszy. Z tego co widzę zapewne nie po raz ostatni. Plusy: pustki wszedzie, zero problemow nawet z darmowym parkowaniem, co w sezonie jest nie mozliwe, super pogoda, caly czas słońce i temp. ok. 20 st. Wczoraj na Murterze przyszedł sympatyczny senior na plaże, wrzucił termometr do jadranu i poszedł sie rozkładać na plazy. Zetknął na termometr i dał nura bez jakiegokolwiek oswojenia. Podpytany o temp. wody odpowiedział że ma ....pomiędzy 15 a 16 st.
Oczywiście nie mogłem być gorszy :)
Załącznik received_10154459596550334.jpeg nie jest już dostępny

Wejść nie było łatwo, ale było zaje.....fajnie :)


sdolas jak moja żona weszła do wody to dla musiał być już obowiązek ;)
Załączniki:
SAM_0246.JPG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Majówka - zwiedzanie, plażowanie? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone