Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 02.11.2016 14:08

Krystof napisał(a):No tak, a ja jestem z mojej samochodowej lodówki bardzo niezadowolony :@/
Kosztowała niemało (coś około 200 zł) i jak pisałem - produkty są w środku ciepłe i wilgotne - potwierdzam, że na dnie zbiera się woda.
Lodówka stoi w cieniu drzew, w bagażniku (odkryłem, że tam jest w ciągu dnia najchłodniej) lub w namiocie.

W tej co używam nie ma tego problemu. Stoi cały czas w namiocie. Rzadko trafiają nam się miejsca w cieniu więc patelnia cały dzień i jest ok. Jeżdzimy dużą grupą i wierz mi, że mam przegląd różnych modeli lodówek. :D Na czas przejazdu zwykłe lodówki samochodowe się sprawdzą ale na campie do ciągłego użycia to kicha. W mojej woda pojawia się gdy ją wyłączę po powrocie z wakacji. Wody jest niewiele i jest ona ze szronu który był na elemencie chłodzącym.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 05.11.2016 10:31

W przypadku urządzeń z ogniwami Peltiera używanie pojęcia "lodówki" jest stosowane nieco na wyrost. To jedynie chłodziarka. Zbieranie się wody jest czymś naturalnym i można sobie z tym poradzić wkładając na dno papierowy ręcznik lub ściereczkę i tak ją usuwać. To, że ktoś jest zadowolony lub nie może wynikać ze zbyt wysokich oczekiwań wobec tego sprzętu, pojemności chłodziarki lub kilkustopniowych różnic temperatur podczas wakacji. Generalnie wydajność ogniwa niezależnie od producenta jest bardzo podobna, jednak pojemności różne (6-35 litrów) - im większa tym trudniej schłodzić wnętrze. Z drugiej strony głównym parametrem jest ilość stopni którą można osiągnąć w porównaniu z temperaturą zewnętrzną. Zazwyczaj jest to około 15 st. Jeżeli na zewnątrz mamy 25 st. (w nocy mniej), to w wiaderku 10 i na podstawie tego można określić co damy radę przechować. Jeżeli temperatura będzie się wahać w okolicach 35, to wiadomo, że lepiej jej nie otwierać i na schłodzone piwko poczekać do wieczora ;) Jak już pisałem w moim teście, jeżeli to możliwe to do chłodziarki należy wkładać produkty zaraz po zakupie kiedy są jeszcze schłodzone. Wtedy możemy z niej więcej "wycisnąć".
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 07.11.2016 01:14

SingSing74 napisał(a):W przypadku urządzeń z ogniwami Peltiera używanie pojęcia "lodówki" jest stosowane nieco na wyrost. To jedynie chłodziarka. Zbieranie się wody jest czymś naturalnym i można sobie z tym poradzić wkładając na dno papierowy ręcznik lub ściereczkę i tak ją usuwać. To, że ktoś jest zadowolony lub nie może wynikać ze zbyt wysokich oczekiwań wobec tego sprzętu, pojemności chłodziarki lub kilkustopniowych różnic temperatur podczas wakacji. Generalnie wydajność ogniwa niezależnie od producenta jest bardzo podobna, jednak pojemności różne (6-35 litrów) - im większa tym trudniej schłodzić wnętrze. Z drugiej strony głównym parametrem jest ilość stopni którą można osiągnąć w porównaniu z temperaturą zewnętrzną. Zazwyczaj jest to około 15 st. Jeżeli na zewnątrz mamy 25 st. (w nocy mniej), to w wiaderku 10 i na podstawie tego można określić co damy radę przechować. Jeżeli temperatura będzie się wahać w okolicach 35, to wiadomo, że lepiej jej nie otwierać i na schłodzone piwko poczekać do wieczora ;) Jak już pisałem w moim teście, jeżeli to możliwe to do chłodziarki należy wkładać produkty zaraz po zakupie kiedy są jeszcze schłodzone. Wtedy możemy z niej więcej "wycisnąć".

Amen. :D
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 08.03.2017 15:08

ita napisał(a):polecam z Biedronki ;) pojawią się przed sezonem, wśród wszystkich które testowaliśmy ze znajomymi była najlepsza. Tzn miała najniższa temperaturę.

A co to za marka i model?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 08.03.2017 16:58

kamzio napisał(a):
ita napisał(a):polecam z Biedronki ;) pojawią się przed sezonem, wśród wszystkich które testowaliśmy ze znajomymi była najlepsza. Tzn miała najniższa temperaturę.

A co to za marka i model?

Wpis z 2014
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 08.03.2017 20:48

Miril napisał(a):
kamzio napisał(a):
ita napisał(a):polecam z Biedronki ;) pojawią się przed sezonem, wśród wszystkich które testowaliśmy ze znajomymi była najlepsza. Tzn miała najniższa temperaturę.

A co to za marka i model?

Wpis z 2014

No i co z tego? Myślisz, ze po 3 latach pozbyła się sprzętu? Na tabliczce znamionowej chociażby można sprawdzić.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 08.03.2017 22:54

kamzio napisał(a):
Miril napisał(a):
kamzio napisał(a):
ita napisał(a):polecam z Biedronki ;) pojawią się przed sezonem, wśród wszystkich które testowaliśmy ze znajomymi była najlepsza. Tzn miała najniższa temperaturę.

A co to za marka i model?

Wpis z 2014

No i co z tego? Myślisz, ze po 3 latach pozbyła się sprzętu? Na tabliczce znamionowej chociażby można sprawdzić.

Pewnie nie pozbyła się . Liczysz że Biedronka wznowi dostawę? :D
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 11.03.2017 00:20

Biedronka od kilku lat sprzedaje ezetil`a. Modele sprzedawane w Biedronce co roku zmieniają się ale nieznacznie, jak to bywa wśród producentów praktycznie w każdej dziedzinie. W zeszłym roku bodajże dołożono uchwyty pozwalające przypiąć wiaderko pasami do fotela - dobry patent. Ogólnie, to dobrze wykonane i działające chłodziarki turystyczne.
zablo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 31.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zablo » 23.04.2017 10:34

Aktualnie w Lidlu jest w ofercie "lodówka" chłodziarka turystyczna za 199zł poj. 29L marki Crivit, bardzo podobna wizualnie do Ezetil`a.
Warto, nie warto?

Noszę się z zamiarem nabycia drogą kupna, tego typu chłodziarki i wykonanie jej lekkiego tuningu, aby poprawić parametry sprzętu. Czy Ktoś przerabiał temat?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3419
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 23.04.2017 11:35

A co tam chcesz i po co tuningować ? To może drogą kupna spraw sobie sprężarkową lodówkę/chłodziarkę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.04.2017 15:55

zablo napisał(a):Aktualnie w Lidlu jest w ofercie "lodówka" chłodziarka turystyczna za 199zł poj. 29L marki Crivit, bardzo podobna wizualnie do Ezetil`a.
Warto, nie warto?

Noszę się z zamiarem nabycia drogą kupna, tego typu chłodziarki i wykonanie jej lekkiego tuningu, aby poprawić parametry sprzętu. Czy Ktoś przerabiał temat?

lodowka-turystyczna-t18673-375.html
jacek.w
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek.w » 26.06.2017 13:30

Witam

Nie znalazłem w wyszukiwarce więc zadam następujące pytanie.
Czy ktoś z Was ostatnio widział w sprzedaży tego typu "lodówkę" ale z dwoma wiekami - jedno wieko z agregatem a drugie lekkie i cienkie bez agregatu.

Pozdrawiam
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 26.06.2017 16:06

Chodzi pewnie o model Waeco CD 28. Moim zdaniem nie jest warty swojej ceny.

http://hobby.poznan.pl/item/78-kambuz/1 ... lfun-cd-28
jacek.w
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 26.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek.w » 27.06.2017 01:06

Dokładnie o coś takiego chodzi ale cena jest powalająca.
Myślałem raczej o czymś marki "Carrefour" lub "Obi".
Chyba sensowniej byłoby kupić jedną z agregatem a drugą pasywna od kompletu aby wieczka pasowały zamiennie.

pozdrawiam
stasiu1971
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 19.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) stasiu1971 » 25.05.2019 21:37

Witam , planuje mój pierwszy wyjazd do Chorwacji , i to na kemping VW T4 Multivan + przedsionek , osoby 2 +1 i właśnie myślę nad zakupem nie drogiej lodówki (im tańsza tym lepiej) i znalazłem w zasadzie dwa modele , i nie wiem który wybrać , i czy to w ogóle dobry typ
1. https://www.morele.net/lodowka-turystyc ... 3-1294958/
2. https://allegro.pl/oferta/lodowka-samoc ... 7550110006
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać?? - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone