Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lodówka turystyczna - jaką wybrać??

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.10.2016 10:35

śmigacz napisał(a):
Miril napisał(a):Napisał też że uszkodzi się instalacja przy podłączeniu do zapalniczki. Hm.. chyba po to są bezpieczniki aby do tego nie dopuścić.

Gniazda zapalniczek mają z reguły 10-15A bezpieczniki a to jest zdecydowanie za mało do uruchomienia przetwornicy z podłączoną lodówką. Przy okazji nie radzę zmieniać bezpiecznika na większy.

Wiemy,wiemy. Wcześniej było to już poruszane. Chodziło mi konkretnie o info o uszkodzeniu instalacji.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.10.2016 12:20

Pomysł z lodówką do auta ciekawy.
Używana podczas jazdy nie powinna jakoś specjalnie wpływać na rozładowanie akumulatora, bo pobór mocy nie jest ciągły, załącza się co jakiś czas i potem alternator doładuje.
Ale zastanawiam się nad czymś innym - czy taka lodówka w ogóle nadaje się do auta?
Czy podskoki na wertepach, ruszanie, hamowanie nie spowoduje jej zepsucia?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.10.2016 14:32

Moja jedną jazdę przeżyła.:) Lodówka "napędzana" amoniakiem jeżdzi z nami kilka lat i wszystko z nią ok.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.10.2016 14:35

Czy się zepsuje, tego nie wiem :@)

Natomiast moim celem nie było kupić lodówki do auta (to jest tylko skutek uboczny jej posiadania), a lodówki na camping - dotychczasowe rozwiązanie w postaci lodówki samochodowej na campingach na południu się nie sprawdza, chyba, że jako szafka przeciwko insektom.
Zobaczymy, jak się spisze w warunkach ekstremalnych >30 st. C prawdziwa lodówka...
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.10.2016 14:52

Zależy jakiej lodówki używałeś. Taka na wkłady czy z wentylatorkiem to kiepsko. Ja używam lodówki na 12v, 230v i na gaz. Chłodzenie spowodowane jest reakcją w której bierze udział amoniak. Coś takiego. http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-c ... 72594.html
Ostatnio edytowano 26.10.2016 14:56 przez Miril, łącznie edytowano 1 raz
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.10.2016 14:56

Miril napisał(a):Zależy jakiej lodówki używałeś. Taka na wkłady czy z wentylatorkiem to kiepsko. Ja używam lodówki na 12v, 230v i na gaz. Chłodzenie spowodowane jest reakcją w której bierze udział amoniak.


koszt? masz link? swoją kupiłem za ok. 3-4 stówy - przepłaciłem?
https://www.amazon.de/Bomann-KB-389-Mini-K%C3%BChlschrank-regelbarer/dp/B00K8O20N8
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.10.2016 14:58

Krystof napisał(a):
Miril napisał(a):Zależy jakiej lodówki używałeś. Taka na wkłady czy z wentylatorkiem to kiepsko. Ja używam lodówki na 12v, 230v i na gaz. Chłodzenie spowodowane jest reakcją w której bierze udział amoniak.


koszt? masz link? swoją kupiłem za ok. 3-4 stówy - przepłaciłem?
https://www.amazon.de/Bomann-KB-389-Mini-K%C3%BChlschrank-regelbarer/dp/B00K8O20N8
napisałeś wcześniej niż ja :D Nowa jest dużo droższa. Moja ma napewno kilkanaście lat i działa
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.10.2016 15:09

http://allegro.pl/lodowka-turystyczna-c%20...%2072594.html

No tak, ale to jest znowu "20 stopni poniżej temp. otoczenia" - to samo jest napisane na mojej samochodowej (niżej o 15-18 st.), no i wychodzi, że w temperaturze zewnętrznej ok. 35 stopni w lodówce jest 20 - masło przy tym śpiewa serenady ;@)
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 26.10.2016 17:54

Gostek nie wie co ma albo nie używał albo ma uszkodzoną. Sam sobie też zaprzecza pisząc że można kostki lodu zrobić i że 20 st. poniżej otoczenia. Na początku wątku jest mój wpis z 2014 gdzie termometr pokazywał w mojej 3,5 stopnia. Poszperałem i faktycznie niektóre firmy opisują w ten sposob:poniżej 20-25 st.otoczenia i można zrobić kostki lodu. W kpl. nawet foremki. :D . Wygląda na to że lód można zrobić tylko otoczenie ma nie więcej niż 20st. My lodu nie robimy ale też i nigdy żywność nie uległa zepsuciu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.10.2016 10:08

Znajomi mieli jakąś zwykłą za około 1,5 stówy kupioną. Taka plastikowa skrzyneczka otwierana od góry z wentylatorkiem na 12/230V. Byliśmy bardzo zadowoleni. Masło rano było twarde a piwko chłodne. Wędliny, sery, słodycze z czekoladą itd - wszystko jak w domku
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.10.2016 13:20

piotrulex napisał(a):Znajomi mieli jakąś zwykłą za około 1,5 stówy kupioną. Taka plastikowa skrzyneczka otwierana od góry z wentylatorkiem na 12/230V. Byliśmy bardzo zadowoleni. Masło rano było twarde a piwko chłodne. Wędliny, sery, słodycze z czekoladą itd - wszystko jak w domku

Mam podobną, kupiona w markecie najtańsza z elektrycznych , napięcie 12/230 V i daje radę, tylko trzeba usuwać wodę która zbiera się na dnie.
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 30.10.2016 16:02

piotrulex napisał(a):Znajomi mieli jakąś zwykłą za około 1,5 stówy kupioną. Taka plastikowa skrzyneczka otwierana od góry z wentylatorkiem na 12/230V. Byliśmy bardzo zadowoleni. Masło rano było twarde a piwko chłodne. Wędliny, sery, słodycze z czekoladą itd - wszystko jak w domku

A jak masło w południe??? :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 30.10.2016 20:32

Miril napisał(a):
piotrulex napisał(a):Znajomi mieli jakąś zwykłą za około 1,5 stówy kupioną. Taka plastikowa skrzyneczka otwierana od góry z wentylatorkiem na 12/230V. Byliśmy bardzo zadowoleni. Masło rano było twarde a piwko chłodne. Wędliny, sery, słodycze z czekoladą itd - wszystko jak w domku

A jak masło w południe??? :D


śpiewa serenady?
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.11.2016 10:35

Miril napisał(a):
piotrulex napisał(a):Znajomi mieli jakąś zwykłą za około 1,5 stówy kupioną. Taka plastikowa skrzyneczka otwierana od góry z wentylatorkiem na 12/230V. Byliśmy bardzo zadowoleni. Masło rano było twarde a piwko chłodne. Wędliny, sery, słodycze z czekoladą itd - wszystko jak w domku

A jak masło w południe??? :D


Nie wiem, nie moja lodówka więc nie zaglądałem :) Gdyby coś pływało z pewnością by o tym poinformowali. Masło używaliśmy jedynie do porannych kanapek. Czekolada czy inne słodycze jedzone w trakcie dnia były o właściwej konsystencji. My mamy namioty zawsze w cieniu wielkich drzew. Jest oczywiście ciepło czy gorąco ale lodówka nie stoi na słońcu. Zarówno oni jak i my byliśmy z tego sprzętu bardzo zadowoleni :)
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 02.11.2016 13:44

No tak, a ja jestem z mojej samochodowej lodówki bardzo niezadowolony :@/
Kosztowała niemało (coś około 200 zł) i jak pisałem - produkty są w środku ciepłe i wilgotne - potwierdzam, że na dnie zbiera się woda.
Lodówka stoi w cieniu drzew, w bagażniku (odkryłem, że tam jest w ciągu dnia najchłodniej) lub w namiocie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Lodówka turystyczna - jaką wybrać?? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone