Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 11.04.2014 13:31

Spóźniony, ale jestem :hut:
Super, super, super relacja !
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 11.04.2014 19:33

bluesman napisał(a):Aleee nuuuda ino Hvar i Hvar i Hvar ........


... ale jaka piękna i przyjemna :lol: nuda :wink:

nosekdomin napisał(a):OMG woow super relacja i naprawde dobre fotki, super ujecia i kolory, ktos ma talent :P. Nakrecilem sie na Hvar tak samo jak niegdys nakrecilem sie na podobna relacje z Pag. Dzieki i pozdrowki.


Dziękuję serdecznie :oops: Dobrze, że przez monitor nie widać czerwonych policzków :lol:
Takie docenienie jest bardzo motywujące.
Pozdrawiam

Magdalena S. napisał(a):
Będę twarda i stopy zamoczę. Aż mi się robi zimno, gdy o tym pomyślę.
Jedziemy na krótko. Tylko tydzień, więc wybraliśmy Istrię, którą z resztą bardzo lubię.
Takie ferie wielkanocne.
A na czerwiec planujemy dłuższe wakacje. I wtedy w Jadranie zanurzę się cała :lol:


Powiem szczerze, że na ten okres sama wybrałabym właśnie Istrię :wink:
To może na jakieś lokalne procesje się załapiecie?
Ahh... Zazdroszczę (oczywiście nie ewentualnych procesji :wink: , ale tak... ogólnie) :mrgreen:

jackuc napisał(a):Spóźniony, ale jestem :hut:
Super, super, super relacja !


Dzięki serdeczne! :mrgreen:
Pozdrav!
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 11.04.2014 23:11

minimartini napisał(a):
CROberto muszę to napisać... masz uroczą Córeczkę ;) Przypomina mi mnie w czasach dzieciństwa (minki podczas sesji pokomunijnej w CRO), tylko kolor włosów inny :lol:


Ooo , Martyno dziękuję Ci bardzo :D
Zaintrygowałaś mnie bardzo tym niegdysiejszym podobieństwem - jeśli to nie problem to wrzuć jedną fotkę... 8)
Ciekaw jestem niezmiernie :)

Pozdrav
Robert.
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 12.04.2014 15:30

CROberto napisał(a):Zaintrygowałaś mnie bardzo tym niegdysiejszym podobieństwem - jeśli to nie problem to wrzuć jedną fotkę... 8)
Ciekaw jestem niezmiernie :)

Pozdrav
Robert.


Robercie, miałam na myśli nie tyle podobieństwo fizyczne (bo tego raczej trudno będzie się doszukać)- a te owe minki podczas sesji, taką uroczą 'zadziorność' dziewczęcą etc. :wink:
Zdjęcie dla Ciebie jakieś wybiorę - niestety albumy z czasów dziecięcych zostały u Rodziców ;) Jak u nich będę zrobię skany.

Pozdrav!

Martyna
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 12.04.2014 16:00

minimartini napisał(a):
bluesman napisał(a):Aleee nuuuda ino Hvar i Hvar i Hvar ........


... ale jaka piękna i przyjemna :lol: nuda :wink:


Właśnie :) będziemy w tym roku tam trzeci raz :mrgreen:
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 12.04.2014 21:38

Mam pytanko do Autorow. Ktora czesc wyspy jest najbardziej spokojna. Szukam kwatery w spokojnej czesci wyspy moze byc daleko do wszystkiego bo i tak wciaz bedziemy wszedzie autem jezdzic czy to do miasta czy na przeróżne plaze. Chcemy "swietego" spokoju. Co nie oznacza ze w poblizu ma byc kościół :P :hut:
Hvar, Milna, Sveta Nedjelja, Zavala? Gdzie najpikniej jest i z daleka od tlumow?
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 13.04.2014 14:29

nosekdomin napisał(a):Mam pytanko do Autorow. Ktora czesc wyspy jest najbardziej spokojna. Szukam kwatery w spokojnej czesci wyspy moze byc daleko do wszystkiego bo i tak wciaz bedziemy wszedzie autem jezdzic czy to do miasta czy na przeróżne plaze. Chcemy "swietego" spokoju. Co nie oznacza ze w poblizu ma byc kościół :P :hut:
Hvar, Milna, Sveta Nedjelja, Zavala? Gdzie najpikniej jest i z daleka od tlumow?


Moim zdaniem najpiękniejsza jest południowa część wyspy, zatunelowa. Co do tłumów - mam wrażenie, że Hvar nie jest specjalnie mega "zatłoczoną wyspą" (choć zdecydowanie z roku na rok przybywa turystów), nawet w sezonie można znaleźć spokojne miejsca. Najbardziej zatłoczonym miejscem na wyspie jest Hvar. Jeżeli szukasz "małego uroczego końca świata" :mrgreen: polecam właśnie Sv. Nedilję, lecz nie dół (przy marinie), a jej część górną. W tak cichym miejscu nie byliśmy chyba nigdy (!). Ciszę przerywał jedynie dzwon Kościoła, piejący kogut i gdaczące kury :lol: Ponadto jest to naprawdę urocze miejsce i fajna baza wypadowa.

Jeżeli gustujecie w klimacie miasteczkowym cicha, wręcz senna jest Vrboska - również w sezonie.

Pozdrawiam
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 13.04.2014 14:38

bluesman napisał(a):
Właśnie :) będziemy w tym roku tam trzeci raz :mrgreen:


My w tym roku mamy zamiar zdradzić Hvar... "Na chwilę" :wink:
Trzeba poznać inne miejsca, żeby utwierdzić się, że... najpiękniej na Hvarze :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18346
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 13.04.2014 15:07

minimartini napisał(a):My w tym roku mamy zamiar zdradzić Hvar... "Na chwilę" :wink:
Trzeba poznać inne miejsca, żeby utwierdzić się, że... najpiękniej na Hvarze :lol:


"Zdrada na chwilę" - bardzo mi sie podoba to określenie 8)
A poważnie - gdzie tym razem :?: . . . bo . . . może czasu szkoda :wink: :lol:


Pozdrawiam
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.04.2014 15:38

Fantastyczna relacja, pochłonęłam całą z wielkim zainteresowaniem, bo w sierpniu wybieram się na Hvar właśnie. :D Z pewnością będę "stąpać po Waszych śladach"...

nosekdomin napisał(a): Ktora czesc wyspy jest najbardziej spokojna. Szukam kwatery w spokojnej czesci wyspy moze byc daleko do wszystkiego bo i tak wciaz bedziemy wszedzie autem jezdzic czy to do miasta czy na przeróżne plaze. Chcemy "swietego" spokoju. Co nie oznacza ze w poblizu ma byc kościół :P :hut:
Hvar, Milna, Sveta Nedjelja, Zavala? Gdzie najpikniej jest i z daleka od tlumow?

Chyba mamy podobne preferencje... :)
Ponieważ jadę w sierpniu, czyli w szczycie sezonu, wybrałam wschodnią część wyspy, jedną z licznych zatok na południe od Gdinj - wydaje mi się, że tam będzie niewiele ludzi, w dodatku chyba większość posługująca się pewnym zabawnie brzmiącym słowiańskim językiem. :wink: Wprawdzie w tych zatokach prąd jest tylko z solarów, woda z deszczówki i do tego wszędzie daleko, to jednak mam nadzieję, że spokój którego przede wszystkim szukam zrekompensuje pewne niedogodności. Kilka domów w zatoce, urokliwa mała plaża i lasy piniowe dokoła...
Myślałam o południowo-zachodniej stronie wyspy, chyba najpiękniejszej widokowo, jednak tam wydaje mi się, że tylko Gromin Dolac spełniałby takie kryteria. Bojanic Bad może trochę też?
Zazdroszczę tym, którzy mogą jeździć po lub przed sezonem...

Będę wracać do tej relacji!... :D
minimartini
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) minimartini » 13.04.2014 20:02

piotrf napisał(a):"Zdrada na chwilę" - bardzo mi sie podoba to określenie 8)
A poważnie - gdzie tym razem :?: . . . bo . . . może czasu szkoda :wink: :lol:


Pozdrawiam
Piotr


:lol:
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem... Główny cel to Korčula :)
Pozdrawiam serdecznie

Mikromir napisał(a):Fantastyczna relacja, pochłonęłam całą z wielkim zainteresowaniem, bo w sierpniu wybieram się na Hvar właśnie. :D Z pewnością będę "stąpać po Waszych śladach"...

Ponieważ jadę w sierpniu, czyli w szczycie sezonu, wybrałam wschodnią część wyspy, jedną z licznych zatok na południe od Gdinj - wydaje mi się, że tam będzie niewiele ludzi, w dodatku chyba większość posługująca się pewnym zabawnie brzmiącym słowiańskim językiem. :wink: Wprawdzie w tych zatokach prąd jest tylko z solarów, woda z deszczówki i do tego wszędzie daleko, to jednak mam nadzieję, że spokój którego przede wszystkim szukam zrekompensuje pewne niedogodności. Kilka domów w zatoce, urokliwa mała plaża i lasy piniowe dokoła...
Myślałam o południowo-zachodniej stronie wyspy, chyba najpiękniejszej widokowo, jednak tam wydaje mi się, że tylko Gromin Dolac spełniałby takie kryteria. Bojanic Bad może trochę też?
Zazdroszczę tym, którzy mogą jeździć po lub przed sezonem...

Będę wracać do tej relacji!... :D


Mikromir dziękuję, bardzo mi miło :wink: Jeszcze trochę zdjęć tu zamieszczę.

Rejony, w które się wybieracie pod względem zatoczek znane nam są jedynie ze zdjęć, książek itd.
Bojanić Bad - super! Niestety nie mieliśmy tam szczęścia na "odludzie" (w sierpniu cztery lata temu) :lol:
Pozdrawiam serdecznie
nosekdomin
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosekdomin » 13.04.2014 21:20

Mikromir napisał(a):Fantastyczna relacja, pochłonęłam całą z wielkim zainteresowaniem, bo w sierpniu wybieram się na Hvar właśnie. :D Z pewnością będę "stąpać po Waszych śladach"...

nosekdomin napisał(a): Ktora czesc wyspy jest najbardziej spokojna. Szukam kwatery w spokojnej czesci wyspy moze byc daleko do wszystkiego bo i tak wciaz bedziemy wszedzie autem jezdzic czy to do miasta czy na przeróżne plaze. Chcemy "swietego" spokoju. Co nie oznacza ze w poblizu ma byc kościół :P :hut:
Hvar, Milna, Sveta Nedjelja, Zavala? Gdzie najpikniej jest i z daleka od tlumow?

Chyba mamy podobne preferencje... :)
Ponieważ jadę w sierpniu, czyli w szczycie sezonu, wybrałam wschodnią część wyspy, jedną z licznych zatok na południe od Gdinj - wydaje mi się, że tam będzie niewiele ludzi, w dodatku chyba większość posługująca się pewnym zabawnie brzmiącym słowiańskim językiem. :wink: Wprawdzie w tych zatokach prąd jest tylko z solarów, woda z deszczówki i do tego wszędzie daleko, to jednak mam nadzieję, że spokój którego przede wszystkim szukam zrekompensuje pewne niedogodności. Kilka domów w zatoce, urokliwa mała plaża i lasy piniowe dokoła...
Myślałam o południowo-zachodniej stronie wyspy, chyba najpiękniejszej widokowo, jednak tam wydaje mi się, że tylko Gromin Dolac spełniałby takie kryteria. Bojanic Bad może trochę też?
Zazdroszczę tym, którzy mogą jeździć po lub przed sezonem...

Będę wracać do tej relacji!... :D



My tez w Sierpniu jedziemy- pierwsze dwa tygodnie. Szukamy spokoju i ciszy, nie potrzebujemy basenu, klimy, TV, zadamy za to balkonu lub tarasu :D heheh. Prosze przybliż temat gdzie dokladnie szukaliscie kwatery? Jesli prad z solarow a woda z deszczowki czy mam przez to rozumiec ze gdy nie pada nie ma wody?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.04.2014 21:45

nosekdomin napisał(a):My tez w Sierpniu jedziemy- pierwsze dwa tygodnie. Szukamy spokoju i ciszy, nie potrzebujemy basenu, klimy, TV, zadamy za to balkonu lub tarasu :D heheh. Prosze przybliż temat gdzie dokladnie szukaliscie kwatery? Jesli prad z solarow a woda z deszczowki czy mam przez to rozumiec ze gdy nie pada nie ma wody?


Takie domy funkcjonują w necie pod nazwą "robinsonada". Dla mnie pomocna była m.in. strona visit-hvar.com, na której znajdziesz interaktywną mapę ze zdjęciami różnych miejscowości i zatok oraz krótkimi informacjami o nich. Moją robinsonadę w Uvali Skozanje właśnie na tej stronie znalazłam.
Część północnych zatok ma doprowadzony prąd, te na południowej stronie w większości niestety nie. Wiele domów posiada zamontowane solary, zależnie od ich ilości / mocy jest na miejscu oświetlenie, możliwość ładowania komórek / laptopów, często ciepła woda, ale np. suszarki już załączyć nie można. Prąd bywa 12V (konieczna przetwornica?) lub bardziej nowocześnie od razu 220. Są też i takie domy, które tych "luksusów" nie mają, a ciepłą wodę możesz mieć z turystycznego prysznica umieszczanego na słońcu. Kuchenki i lodówki zazwyczaj są na gaz. Deszczówka oznacza, że w pobliżu domu znajduje się ogromny zazwyczaj betonowy zbiornik, gdzie zimą gromadzi się woda z opadów. Jeśli jej zabraknie, straż pożarna dowozi najczęściej wodę i uzupełnia zapas w zbiorniku.
Na forum są relacje z takich miejsc: heca7 była w zatoce Medvidina, Aldonka w zatoce Rapak (miała problem z solarami), wiele osób odpoczywało w uvali Torac i innych.
Być może jeszcze znajdziesz miejsce w jakiejś robinsonadzie, ale zwykle trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo mimo nieco mniej komfortowych warunków popyt przewyższa podaż.
Sama jestem ciekawa, jak tam będzie... :wink:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 13.04.2014 22:33

minimartini napisał(a):Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem... Główny cel to Korčula :)
Pozdrawiam serdecznie

warto - poznałem Korculę, Peljesac i Hvar. Wszystkie trzy miejsca cudowne. Ale polecam jeszcze Mljet.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 445
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 13.04.2014 23:42

nosekdomin napisał(a):My tez w Sierpniu jedziemy- pierwsze dwa tygodnie. Szukamy spokoju i ciszy, nie potrzebujemy basenu, klimy, TV, zadamy za to balkonu lub tarasu :D heheh. Prosze przybliż temat gdzie dokladnie szukaliscie kwatery? Jesli prad z solarow a woda z deszczowki czy mam przez to rozumiec ze gdy nie pada nie ma wody?


Mikromir napisał(a):Być może jeszcze znajdziesz miejsce w jakiejś robinsonadzie, ale zwykle trzeba je rezerwować z dużym wyprzedzeniem, bo mimo nieco mniej komfortowych warunków popyt przewyższa podaż.
Sama jestem ciekawa, jak tam będzie... :wink:


Jak Mikromir mówi - są relacje z robinsonad, nie jest tak źle z tym prądem i wodą :D Tamte strony są najczęściej zajmowane przez Czechów, kwatery można zresztą za pośrednictwem czeskiej Valsy znaleźć - my jedziemy na przełomie sierpnia i września do Zatoki Torac, do Domku Elizabeth (południowa strona Hvaru, pobliże Gdinj)- już przedeptuję nóżkami i odliczam dni :)

Martyna - dzięki jeszcze raz za relację - niezmiernie mi umila czekanie do własnych wakacji i pewnie posłuży, jako jedna z kilku, do opracowania miejsc "musisz tam być" :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Lawendowy miesiąc miodowy (HVAR 2013) - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone