Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

KRK 2013 - gdzie marzenia stały się rzeczywistością

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 23.09.2013 10:25

mariuszula napisał(a):WOKA po co od razu się mądrzyć ?każdy doszukuje się czegoś w takich wyjazdach, a to akurat mnie interesuje.

Ja się nie mądrzę. :!:
Przecież piszesz, że palmy muszą być. Przypuszczam, że zdecydowana większość z nas, z takim wymogiem - pojechała by tam gdzie te palmy są. Ja z całą pewnością. Urlop to urlop.
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 23.09.2013 10:26

Jeśli chodzi o nas to ten kraj spełnia WSZYSTKIE nasze wymagania.dzieciaki nawet o piasku na plaży nie chcą słyszeć, no a gdzie indziej może piwko lokalne tak smakować jak nie tam? nie wspomnę o lodach
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 23.09.2013 10:53

woka napisał(a):
Piter_M napisał(a):W Bašce jak i też w Starej Bašce zauważyłem inny minus, jest nim bardzo mała liczba miejsc parkingowych. My byliśmy poza sezonem i z tym nie było akurat żadnego problemu, ale mogę sobie wyobrazić co się tam dzieje w sezonie, naprawdę może być ciężko, szczególnie w Starej Bašce.

W Baśce owszem, tutaj występuje notoryczny problem z parkowaniem szczególnie blisko plaży.
Natomiast Stara Baska, wbrew pozorom nie jest aż tak oblegana. Ktoś przyjedzie, zrobi sesję zdjęciową i odjeżdża. W Starej Baśce nigdy nie miałem problemu z parkowaniem a zawsze jestem tam w typowym sezonie.


My byliśmy już poza sezonem, ale pewnie dlatego wydało mi się że jest tam bardzo dużo aut bo była to niedziela. Pewnie miałbym nieco lepszy obraz jakbym teraz dla porównania pojechał w sezonie.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 24.09.2013 17:42

c.d.

DZIEŃ 2 - STARA BAŠKA

Na pierwszy ogień poszła miejscowość Stara Baška. Zaraz po śniadaniu spragnieni pięknych widoków postanowiliśmy wybrać się właśnie do Starej Baški i poszukać tam fajnej zatoczki, o której wiedziałem że jest gdzieś za wioską. Odległość z Baski do Starej Baski to 28 km. Droga przed Starą Baśką wcale nie była taka straszna jak to niektórzy opisywali, ja powiem że droga jest bardzo ładna i widokowa, ale żeby móc się choć trochę porozglądać to trzeba jechać bardzo wolno. Jechaliśmy dopóty nie skończyła się droga, a droga skończyła się w małym porcie, cumowało tam kilka łódek i był parking, na prawo od portu była też plaża na której posiedzieliśmy później. Pan parkingowy polecał nam pozostanie na tej plaży ze względu na dzieci, ale woleliśmy poszukać piękniejszej plaży i widoków.

21.
02_21.JPG


Ruszyliśmy więc w lewo od portu, dobrze widoczną ścieżką.

22. Po chwili na skale napotkaliśmy takie fajne zwierzątko:

02_22.JPG

Pierwszy raz na żywo widziałem modliszkę 8)

23. Ścieżka ta miejscami przypominała szlak górski:

02_23.JPG


24.
02_24.JPG


25.
02_25.JPG


Idąc tak już dość chwilę i wypatrując z niecierpliwością tej "naszej" pięknej plaży dotarliśmy do jakiejś willi chyba z prywatną plażą, przynajmniej na taką wyglądała i ktoś się tam wygrzewał. Przeprawa przez tę plażę ułatwiła by nam zadanie, ale z obawy że zostaniemy z niej przepędzeni postanowiliśmy ją ominąć, jak się później okazało tą decyzją dołożyliśmy sobie niepotrzebnie trochę drogi. Omijając ten dom dotarliśmy na drogę, którą spokojnie mogliśmy jechać autem zamiast maszerować górami ... ale właściwie tak było ciekawiej. Maszerując tą drogą i odpowiadając co 5 sekund na pytania dzieci "kiedy będzie morze" wreszcie dotarliśmy do tej fajnej zatoczki która nazywa się Zala Draga, moglibyśmy tam nawet zaparkować samochód ... oczywiście gdybyśmy nim tam dojechali :) tak to jest jak się jest w nowym miejscu i się nie wie gdzie dokładnie drogi przebiegają :)
... ale doszliśmy i rozłożyliśmy się na drobniutkich kamyczkach w tej pięknej zatoczce :)

26.
02_26.JPG


27.
02_27.JPG


28.
02_28.JPG


29.
02_29.JPG


Morze choć tego dnia dosyć zimne, to jednak zachęcało nas swoim kolorem i życiem podwodnym do zanurzania się. Co było dla nas zaskakujące: woda przy brzegu była bardzo zimna, ale idąc głębiej (tak ze 10 metrów) robiła się przyjemnie ciepła ... a wtedy mogliśmy już założyć okulary i zanurkować. Przyznać się muszę, że pierwszy raz w życiu nurkowałem i lekkim szokiem było dla mnie jak 20 cm od nosa przepływały mi rybki, oczywiście najpierw musiałem opanować technikę jak nie zostać od razu wypchniętym na powierzchnię, po prostu nurkowałem do dna i łapałem się największego kamienia :) a wtedy mogłem spokojnie oglądać ławice małych rybek. Większe rybki też były, takie około 15 cm :) Dno było miejscami piaszczyste a miejscami kamieniste co jeszcze dodawało atrakcyjności temu miejscu. Szkoda, że nie mamy aparatu do zdjęć podwodnych.

30. Zatoka Zala Draga widziana z drogi:

02_30.JPG



c.d.n.
Ostatnio edytowano 27.09.2013 06:05 przez Piter_M, łącznie edytowano 1 raz
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.09.2013 20:11

Podoba mi się ta zatoczka. Dopisuję ją do miejsc wartych odwiedzenia :D
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 24.09.2013 22:43

agata26061 napisał(a):Podoba mi się ta zatoczka. Dopisuję ją do miejsc wartych odwiedzenia :D


W relacji będzie jeszcze kilka takich fajnych zatoczek, pewnie też je dopiszesz do miejsc wartych odwiedzenia, bo będą równie ładne.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2013 23:23

Fajne :wink:

Lubię takie klimaty :wink:
arek_sosnowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 08.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek_sosnowiec » 25.09.2013 10:28

Piter_M napisał(a):
agata26061 napisał(a):Podoba mi się ta zatoczka. Dopisuję ją do miejsc wartych odwiedzenia :D


W relacji będzie jeszcze kilka takich fajnych zatoczek, pewnie też je dopiszesz do miejsc wartych odwiedzenia, bo będą równie ładne.


Cześć Piotrze. Pozwól, że dołączę do śledzenia Twojej relacji. Wakacje 2014 planujemy właśnie na KRK (wstępnie Stara Baśka) więc nie żałuj nam fotek. A i informacje o zatoczkach się przydadzą :D :papa:
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 25.09.2013 10:32

Na Basce byliśmy ostatni raz w 2009 roku.Chętnie tam chcemy wrócić no ale zawsze trafiamy w inne miejsce.Jeszcze nie poznane.Postanowiłem,że w przyszłym roku tydzień musimy tam spędzić.może weekend majowy?ciągnie nas tam i to mocno
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 25.09.2013 10:45

witam zasiadam do czytania. :D jest KRK i rewelacyjna Baska to nie mogę tego przegapić :D :D :D
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 25.09.2013 10:47

ja też byłem w Baśce w 2009 trzeba wrócić tam obowiązkowo :D :D
mariuszula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 477
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariuszula » 25.09.2013 10:50

A może tak się skrzyknąć w jednym czasie i na Baske
sylwekwoj
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 28.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sylwekwoj » 25.09.2013 11:59

To ja po "sąsiedzku" zaglądam - w mojej relacji z Baski wspomniałeś że zaczynasz pisać wiec zaglądam
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 25.09.2013 13:02

arek_sosnowiec napisał(a):Cześć Piotrze. Pozwól, że dołączę do śledzenia Twojej relacji. Wakacje 2014 planujemy właśnie na KRK (wstępnie Stara Baśka) więc nie żałuj nam fotek. A i informacje o zatoczkach się przydadzą :D :papa:


Cześć. Oczywiście zapraszam :!: :)

My też planowaliśmy, że pojedziemy do Starej Baški ale jednak wylądowaliśmy w Bašce i teraz wiem, że był to dobry wybór. Moim zdaniem jeżeli ktoś chce zwiedzać wyspę to lepszym punktem wypadowym jest Baška, a jak ktoś preferuje wylegiwanie się na plaży to Stara Baška jak najbardziej się nadaje, jest tam spokój i czas tam jakby wolniej płynie, a dookoła jest kilkanaście ładnych zatoczek. My zwiedziliśmy tylko cztery, będzie o nich w następnym odcinku.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 25.09.2013 13:07

anubis2423 napisał(a):witam zasiadam do czytania. :D jest KRK i rewelacyjna Baska to nie mogę tego przegapić :D :D :D


Cześć ! Zasiadaj :)
Coś tam jeszcze będzie, dopiero jestem na drugim dniu.

sylwekwoj napisał(a):To ja po "sąsiedzku" zaglądam - w mojej relacji z Baski wspomniałeś że zaczynasz pisać wiec zaglądam


Cześć !
Takie wspomnienia zawsze warto sobie przypomnieć 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
KRK 2013 - gdzie marzenia stały się rzeczywistością - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone