Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 03.06.2017 23:46

jerro napisał(a):Proponuję dołożyć 1,8 km i przekroczyć granicę na "starym" przejściu Gorican-Lenetye :D
Załącznik alternatywa.jpg nie jest już dostępny

alternatywa.jpg


W uzupełnieniu dodam, że jest jeszcze opcja ominięcia przejścia Gorican-Letenye przez Słowenię (przejście Mursko središče). Tutaj jednak trzeba dołożyć około 40 km (około 40 minut). Opłacalne tylko w przypadku kilkugodzinnego oczekiwania w Gorican-Letenye. Dołączam mapkę jak zwykle :D
Załączniki:
slowenia.jpg
Ostatnio edytowano 04.06.2017 15:45 przez jerro, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2017 11:09

jerro napisał(a):
W uzupełnieniu dodam, że jest jeszcze opcja ominięcia przejścia Gorican-Letenye przez Słowenię (przejście Mursko središče). Tutaj jednak trzeba dołożyć około 40 km (około 40 minut). Opłacalne tylko w przypadku kilkugodzinnego oczekiwania w Gorcican-Letenye. Dołączam mapkę jak zwykle :D


Tylko że w twojej propozycji trzeba doliczyć Słoweńską winietę za 15 euro, więc nie wiem czy takie opłacalne :oczko_usmiech: :mrgreen:
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 04.06.2017 12:31

dids76 napisał(a):
jerro napisał(a):
W uzupełnieniu dodam, że jest jeszcze opcja ominięcia przejścia Gorican-Letenye przez Słowenię (przejście Mursko središče). Tutaj jednak trzeba dołożyć około 40 km (około 40 minut). Opłacalne tylko w przypadku kilkugodzinnego oczekiwania w Gorcican-Letenye. Dołączam mapkę jak zwykle :D


Tylko że w twojej propozycji trzeba doliczyć Słoweńską winietę za 15 euro, więc nie wiem czy takie opłacalne :oczko_usmiech: :mrgreen:


Sorki, nie zauważyłem tego kawałka autostrady :) A w 2009 r. jak tamtędy jechałem to jej nie było :mrgreen:

W załączeniu ten sam objazd z ominięciem autostrady w Słowenii (15 EUR do przodu :D ) Wyszło nawet krócej i szybciej niż moja pierwsza propozycja (i zdecydowanie taniej :mrgreen: )
Załączniki:
slovenia2.jpg
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 04.06.2017 18:50

Pääkäyttäjä napisał(a):
krzyswerm napisał(a):
Nemhain napisał(a):Czy okolice Wiednia na trasie do Polski w piątkowe popołudnie mocno się korkują?

Podczepiam się pod pytanie i jeszcze sprawa robót drogowych za Ołomuńcem w okolicach Grazu - czy ktoś ostatnio tam jechał?
Wyjazd 23.06 ok 10-11 z T.Gór.
Granica Slo-Cro chyba w Cvetlin.
Pozdrawiam.
PS. Jeszcze tylko 3 tygodnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Roboty w Ołomuńcu nadal są. Jak nie będzie wypadku lub stłuczki, to wszystko powinno wlec się 80 km/h.

di.jpg


Co do Austrii:

asfinag_edited.jpg


Na przyszłość polecam trochę wysiłku w organizowaniu sobie wyjazdu i zaprzyjaźnienie się z planerami tras, jak np. Dopravni Info, ASFINAG, PROMET, etc.

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale niestety czas nie pozwala na częstsze wchodzenie na forum.
Ale do rzeczy: dokładnie planuję swoje wyjazdy i korzystam z różnych stron, między innymi zarządców dróg. Jedną z form planowania jest czytanie tego forum i proszenie o pomoc.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 18:56

krzyswerm napisał(a):Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale niestety czas nie pozwala na częstsze wchodzenie na forum.
Ale do rzeczy: dokładnie planuję swoje wyjazdy i korzystam z różnych stron, między innymi zarządców dróg. Jedną z form planowania jest czytanie tego forum i proszenie o pomoc.
Pozdrawiam.


No to Ci napisałem, skoro tam jeżdżę co najmniej raz w miesiącu - roboty są i problemów raczej nie ma.
Bardziej bałbym się samego Ołomuńca. Zaś ton mojej wypowiedzi to odpowiedź na las wykrzykników.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 04.06.2017 19:04

Las wykrzykników był wyrazem mojej radości, że jeszcze tylko 3 tygodnie(!!!!!!!!!!!!!!!!!).
Dzięki za odpowiedź w temacie.
Tak jak Ty polecam stronę operatora austriackich autostrad a dokładniej aktywną mapkę z tej strony:
mapka
Można na niej zaplanować podróż i obejrzeć na żywo kamerki na trasie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 19:15

krzyswerm napisał(a):Las wykrzykników był wyrazem mojej radości, że jeszcze tylko 3 tygodnie(!!!!!!!!!!!!!!!!!).
Dzięki za odpowiedź w temacie.
Tak jak Ty polecam stronę operatora austriackich autostrad a dokładniej aktywną mapkę z tej strony:
mapka
Można na niej zaplanować podróż i obejrzeć na żywo kamerki na trasie.


No i gites. Współpracując od czasu do czasu z Francuzami, mam uczulenie na nadmiar wykrzykników ;)
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 04.06.2017 19:36

Planuję jechać przez Mureck, objazdem autostrady przez Lenart i Ptuj. Z uwagi na roboty drogowe w okolicy Grazu może warto w okolicy Ilz zjechać na drogę B66 i dojechać do Mureck z drugiej strony. Jest to ok 35 km krócej niż autostradą, czasowo wychodzi tak samo. trasa
Czy ktoś ma zdanie w tej sprawie?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2017 20:00

krzyswerm napisał(a):Planuję jechać przez Mureck, objazdem autostrady przez Lenart i Ptuj. Z uwagi na roboty drogowe w okolicy Grazu może warto w okolicy Ilz zjechać na drogę B66 i dojechać do Mureck z drugiej strony. Jest to ok 35 km krócej niż autostradą, czasowo wychodzi tak samo. trasa
Czy ktoś ma zdanie w tej sprawie?

Od kilku lat tak jeżdżę. Droga ciekawa, kilka serpentyn, widoki ciekawe. Czasowo identycznie jak autostradą, uważaj tylko na prędkość, bo w ubiegłym roku przyszedł mi mandat ;) Możesz jechać na Mureck lub na Bad Redkersburg i potem na Lenart.
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 04.06.2017 20:06

dids76 napisał(a):Droga ciekawa, kilka serpentyn, widoki ciekawe.

Na google map znalazłem na tej drodze taką lokalizację: mniam.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.06.2017 20:12

Tutaj koledzy trochę o tym pisali ominiecie-autostrady-w-sloweni-przez-bad-radkersburg-i-ormoz-t28480-120.html
O samej trasie też tam trochę jest.
Ps. Kilka lat pracowałem w fabryce słodyczy, więc jakoś specjalnie mnie nie kręci :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 20:14

krzyswerm napisał(a):
dids76 napisał(a):Droga ciekawa, kilka serpentyn, widoki ciekawe.

Na google map znalazłem na tej drodze taką lokalizację: mniam.


Po drodze masz jeszcze zamek Riegersburg :) W zeszłym roku jadąc tamtędy, napaliłem się jak szczerbaty na suchary i może w tym roku się tam zatrzymamy :)

zamek_riegersburg.jpg
Bartek_8610
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek_8610 » 04.06.2017 21:38

witam czy na przejsciu gorican letenye tworza sie korki kilku godzinne jak napisal kolega wyzej??
obuwiemarkabizpl
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) obuwiemarkabizpl » 04.06.2017 23:32

golikstudio napisał(a):ooo my też za 3 tygodnie :)) też czekamy :) tyle, że my zawsze jedziemy przez Węgry . pozdrawiam



krzyswerm napisał(a):
Nemhain napisał(a):Czy okolice Wiednia na trasie do Polski w piątkowe popołudnie mocno się korkują?

Podczepiam się pod pytanie i jeszcze sprawa robót drogowych za Ołomuńcem i w okolicach Grazu - czy ktoś ostatnio tam jechał?
Wyjazd 23.06 ok 10-11 z T.Gór.
Granica Slo-Cro chyba w Cvetlin.
Pozdrawiam.
PS. Jeszcze tylko 3 tygodnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Też wybieramy się na cztery samochody do Chorwacji do Kastel. Cztery rodziny z dziećmi. Jedziemy przez Chyżne na Bratysławę i na Węgry a potem Letenye do Chorwacji. Chyba najłatwiejsza droga?
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 05.06.2017 07:59

Czy w sierpniowy poniedziałek też będzie korek na autostradowym przejściu Letenye - Gorican?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 445
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone