Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2017 10:57

bonovox75 napisał(a):Jak tak dalej będzie się sytuacja rozwijała (niekorzystnie), to z Wrocławia będę musiał śmigać przez Kłodzko i Svitavy :x


Dzisiaj (teraz) po drodze do Ołomuńca, jest tam pusto :mrgreen:
janusz0990
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 08.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz0990 » 06.06.2017 12:08

czy ma ktoś z Państwa link do przejscia granicznego chorwacja - węgry letenye?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 06.06.2017 12:12

janusz0990 napisał(a):czy ma ktoś z Państwa link do przejscia granicznego chorwacja - węgry letenye?


http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
gigi
Croentuzjasta
Posty: 124
Dołączył(a): 27.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigi » 06.06.2017 21:05

W zeszłym roku korki koło Ołomuńca i te bez sensowne objazdy tam i z powrotem dały mi się we znaki...
Zastanawiam się czy w tym roku warto dla odmiany wybrać trasę z Pragi na Budziejowice i dalej na Linz?
Oprócz faktu, że zapominamy o Ołomuńcu czy Brnie to jeszcze mamy w pompie Wiedeń, kwestia tylko jak ta landówka z Pragi przez Budziejowice i dalej wygląda? Ktoś kiedyś straszył, że konwoje zetorów tamtędy się wałęsają...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.06.2017 21:59

gigi napisał(a):W zeszłym roku korki koło Ołomuńca i te bez sensowne objazdy tam i z powrotem dały mi się we znaki...


Tam już nie ma objazdów. Na całej długości do granicy czesko-austriackiej nie ma takowych.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 09.06.2017 22:12

Jeżeli ktoś w dniu dzisiejszym jechał trasą przez CZ/A/S to prośba o informacje, gdzie i na ile się korkowało.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 09.06.2017 22:33

Ja śmigam już w niedziele na noc a wiec dam znać :)
nowy100
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowy100 » 09.06.2017 23:00

Ja śmigam 23 lipca w niedzielę na noc, chorwacka granica ok. 3.00 w nocy, liczę na brak korków. Na powrocie 31 lipca trasa Węgry, Słowacja (nocleg nad Balatonem), więc bez dyskusji. Kusi mnie jazda do Chorwacji również przez Słowację i Węgry( płatne winiety). Różnica jadąc "do" przez CZ,A,Słowenia, a przez Słowacja, HU to jakieś 70,00 zł na korzyść tej drugiej tylko czy warto? Nigdy nie jechałem przez Słowację Węgry.
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 10.06.2017 07:59

nowy100 napisał(a): czy warto? Nigdy nie jechałem przez Słowację Węgry.


W tym terminie i o tej porze jeżdżę co roku. Jeszcze nigdy nie trafiłem na jakieś korki, czy to na granicach czy to na bramkach w HR. Skąd jedziesz?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 10.06.2017 08:00

nowy100 napisał(a):Ja śmigam 23 lipca w niedzielę na noc, chorwacka granica ok. 3.00 w nocy, liczę na brak korków. Na powrocie 31 lipca trasa Węgry, Słowacja (nocleg nad Balatonem), więc bez dyskusji. Kusi mnie jazda do Chorwacji również przez Słowację i Węgry( płatne winiety). Różnica jadąc "do" przez CZ,A,Słowenia, a przez Słowacja, HU to jakieś 70,00 zł na korzyść tej drugiej tylko czy warto? Nigdy nie jechałem przez Słowację Węgry.

Nie tyle chodzi o oszczędność 70 zł tylko o wygodę jazdy. Znajomi jeżdżą co roku i jeździli i Czechy-Austria i Słowacja Węgry i teraz już chcą tylko przez Słowacja Węgry bo w Austrii zawsze mieli jakieś korki albo mega ruch. A przez Węgry może trochę wolniej jeśli ktoś bez winiet ale podobno dużo spokojniejsza jazda.

Ja w tym roku pierwszy raz pojadę przez Węgry. To się przekonam. A jak mi nie będzie pasować to wrócę przez Austrię.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 11.06.2017 07:10

Angrekoo napisał(a):Z soboty na niedziele jechałem trase Wrocław - Baska Woda przez Boboszów,Ołomuniec,Brno,Brzeclaw, Wieden,Graz,MLP.
Ruch w minimalny na calej trasie. Kilka zwężek w Czechach, ale jak co roku. Jedyny remont ktory na bank bedzie powodował korki, to ten w okolicach Graz w Austrii. To miejsce w sezonie bym omijał. Sama granica Slo-CH bez problemu. U Sloweńca dałem dowody do reki zeby zeskanował ( nie trwalo to nawet minuty ) a u Chorwatów nawet sie nie zatrzymałem.


Witam. Kolego może doprecyzujesz gdzie konkretnie jest ten remont w okolicach Graz - przed Graz jadąc od Wiednia, czy już na odcinku Graz - granica ze Słowenią? Jeśli byłaby to ta 1wsza wersja to alternatywą dla autostrady A2 w Austrii może być przejazd ekspresówkami S6 i S35. Jechałem tak w 2015 r. i bardzo mile wspominam tą podróż - mały ruch i piękne widoki oraz oczywiście cały czas dwa pasy w jedną stronę. W związku z tym proszę o precyzyjną odp. gdzie jest ten remont - możesz podlinkować/wskazać na google maps. Z góry dziękuję za odp.
konradek00
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 30.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradek00 » 11.06.2017 10:13

Trasa przez Słowację - Węgry jest w porządku. Brak korków. Na Węgrzech do Miskolc autostrada, aż do Chorwacji. Najgorszy odcinek to.... Rzeszów - Barwinek :-)
andy13
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) andy13 » 11.06.2017 10:22

dojeżdżasz do Barwinka i jesteś już w domu... tj. q Chorwacji ;) mimo wszystko należy jednak dodać kawałek Słowacji, do Presova, dalej już w miarę śmigasz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.06.2017 11:03

sezamek1 napisał(a): W związku z tym proszę o precyzyjną odp. gdzie jest ten remont - możesz podlinkować/wskazać na google maps. Z góry dziękuję za odp.

No jakbyś otwarł sobie Google Maps w okolicach Graz to by Ci pokazało gdzie ten remont :wink: https://goo.gl/maps/5dWyLxV4hb52
Można też skorzystać z stronki asfinag. Na S6 też są roboty drogowe :wink:
https://routenplaner.asfinag.at/bin/hel ... ficmap=yes
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 447
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone