Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 05.06.2017 08:21

Bartek_8610 napisał(a):witam czy na przejsciu gorican letenye tworza sie korki kilku godzinne jak napisal kolega wyzej??

Od kilku dni obserwuję węgierską stronę www, która była podana w tym temacie kilka stron wcześniej: http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo
Póki co większych korków na tym przejściu nie zauważyłem, tylko przy autobusach czasem pojawia się dłuższy czas oczekiwania (15 lub 30 minut), ale podejrzewam, że w sezonie może to się zmienić. Z tego co pisze jerro wynika, że na starym przejściu jest szansa na mniejsze kolejki.
mariusz29 napisał(a):Czy w sierpniowy poniedziałek też będzie korek na autostradowym przejściu Letenye - Gorican?

Przewidywać przyszłości chyba nikt tu nie potrafi :wink:
Mojjo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mojjo » 05.06.2017 08:51

Pääkäyttäjä napisał(a):
Bardziej bałbym się samego Ołomuńca.


Jeśli Google Maps świeci się na czerwono w okolicach Ołomuńca lub Prościejowa, to warto ten odcinek ominąć przez Przerów, Kromieryż i wrócić na autostradę w Vyskovie?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.06.2017 09:01

Zależy jak bardzo i na jakiej odległości....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.06.2017 10:06

Mojjo napisał(a):
Jeśli Google Maps świeci się na czerwono w okolicach Ołomuńca lub Prościejowa, to warto ten odcinek ominąć przez Przerów, Kromieryż i wrócić na autostradę w Vyskovie?


W zeszłym tygodniu byłem w biurze w Ołomuńcu. To żółto-czerwone na trasie między Lipnikiem a Ujezdem było spowodowane spowolnieniem do 80 km/h i - w zeszłym tygodniu, przerzuceniem ruchu na drugą jezdnię. Z tym, że miesiąc temu wlokłem się jak ślimak jedną nitką a tydzień temu przeleciałem to bez problemu... jak patrzę na DI, to w kamerze widzę spory korek.

olo.PNG


Jeżeli zaś masz na myśli drogę nr 47 przez Přerov, to jedzie się spoko, potem daleko za miastem wraca się na D1 przez Kroměříž. Przez Przerów jedzie się jak to przez miasto i bez komplikacji - chyba, że światła czy coś ale to też - wróżenie z fusów :)
Mojjo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mojjo » 05.06.2017 10:39

47 albo nawet równoległa z Lipnika 434 i ominięcie Przerowa z drugiej strony. Niby szybciej, bo jednak przejazd przez Przerów często czerwony, jak sobie sprawdzam. 434 na odcinku z Lipnika do Przerowa na street view (z 2011) wygląda słabo momentami, ale na późniejszych chyba zdjęciach z satelity wygląda, że jest wyremontowana. Tyle że prawie cały czas zabudowany. Może się skuszę 24/06, jeśli nie będzie lepiej niż teraz. W tym momencie wg google maps jest to minimalnie szybsza opcja i wolę jednak jechać nawet powoli niż irytować się stojąc w korku.
Agatek85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agatek85 » 05.06.2017 15:45

Witam serdecznie,
również w pierwszej kolejności chciałem podziękować wszystkim za forum. Dużo niezbędnych informacji, normalnie źródło wszelkiej i owej wiedzy o Cro. Ale nadszedł czas i mojego wyjazdu:) Jedziemy na dwa samochody do Kasteli Luksic. Będziemy wyjeżdżać na początku lipca w piątek koło 20 z Kalisza, wracamy w sobotę (wiem, że nie najszczęśliwszy termin, ale sprawy prywatne zamiast nas wybierał datę podróży). I moje pytanie o trasę: na pewno nie będziemy kombinować bo nie mam za dużego doświadczenia, także głównie google maps i w drogę. Jednak mapy pokazują przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i ostatecznie Chorwacja. Druga możliwość Czechy, trochę Słowacji, Węgry i Chorwacja. Która trasa lepsza? czytałem kilka ostatnich stron wątku ale ostateczną decyzję wolałbym pozostawić bardziej doświadczonym użytkownikom forum:)
Ponadto na jaką trasę potrzebuję winietę, a który kraj tego nie wymaga? Czytałem inne strony i tam wskazują na potrzebę zakupu winiety w Czechach, Austrii i Słowenii. Tutaj poprzednie odpowiedzi mówią, że w Czechach winiety nie potrzeba;) więc jak to jest? I po trzecie: gdzie winiety kupujemy? online? na stacjach benzynowych? Pozdrawiam
lichy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 381
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lichy » 05.06.2017 17:00

Agatek85 napisał(a):(...)na jaką trasę potrzebuję winietę, a który kraj tego nie wymaga? (...)wskazują na potrzebę zakupu winiety w Czechach, Austrii i Słowenii. (...)Czechach winiety nie potrzeba;) więc jak to jest? I po trzecie: gdzie winiety kupujemy? online? na stacjach benzynowych?

W żadnym kraju po drodze do Chorwacji winiety nie są obowiązkowe, no chyba, że chcesz jechać autostradami lub drogami ekspresowymi (jedynie w Polsce i w Chorwacji płaci się na bramkach).
Winiety można nabyć na stacjach benzynowych, w PeZetMocie, różnej maści budkach przygranicznych, a także w sprzedaży wysyłkowej przez internet.
Agatek85
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 08.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agatek85 » 05.06.2017 17:42

no bedziemy glownie korzystac z autostrad:) tak jak karze zreszta wujek google;)
Chyba jednak zdecydujemy się na podróż przez Czechy, Słowację i Węgry. Winietę polecacie gdzie zakupić? W przypadku online to jak jest długi czas oczekiwania aż ją odeślą i gdzie w danym kraju ją przykleić;)?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.06.2017 17:52

Agatek85 napisał(a):no bedziemy glownie korzystac z autostrad:) tak jak karze zreszta wujek google;)
Chyba jednak zdecydujemy się na podróż przez Czechy, Słowację i Węgry. Winietę polecacie gdzie zakupić? W przypadku online to jak jest długi czas oczekiwania aż ją odeślą i gdzie w danym kraju ją przykleić;)?

Słowacja i Węgry bez przyklejania. :wink:
winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825-720.html

Polecam też do poczytania >>> krotki-przewodnik-po-forum-i-spis-tresci-faq-t18622.html
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 05.06.2017 18:26

Agatek85 napisał(a):no bedziemy glownie korzystac z autostrad:) tak jak karze zreszta wujek google;)
Chyba jednak zdecydujemy się na podróż przez Czechy, Słowację i Węgry. Winietę polecacie gdzie zakupić? W przypadku online to jak jest długi czas oczekiwania aż ją odeślą i gdzie w danym kraju ją przykleić;)?


Ja bym jechał Czechy ... (Winieta zaraz za granicą pierwsza stacja na autostradzie) Austria. ...( google pewnie podpowiada że przez Mikulow a ostatnio w nocy na granicy jak tam byłem to kierowca autobusu poszedł do jakiejś budki kupić doładowanie do urządzenia do opłat za drogi w austrii wiec raczej napewno da się tam kupić winietę. A jak nie to jest kilka stacji po drodze... Kolejne panstwo to Słowenia. I tam też przed granicą można winiety kupić. W Chorwacji bramki.
W Polsce nie polecam kupować. Ostatnio zrobiłem zdjęcie na stacji bp przed granicą to ponad 120 zł więcej się płaci.
Jedynie przez toolticket jest osobny wątek. Wiecej o 2e za wysyłkę.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 05.06.2017 19:14

mariusz29 napisał(a):Czy w sierpniowy poniedziałek też będzie korek na autostradowym przejściu Letenye - Gorican?


Myślę, że TAK.
Na środkowym pasie zepsuje się mała ciężarówka, z której wycieknie olej napędowy.
Zostaną wezwani strażacy, jednak nie będą mieli na wyposażeniu chemii do neutralizowania oleju napędowego na asfalcie.
Na przyjazd załogi z chemią poczekasz ok 1,5h.

Obrazek
bonovox75
Croentuzjasta
Posty: 185
Dołączył(a): 05.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonovox75 » 05.06.2017 23:33

Pääkäyttäjä napisał(a):
Mojjo napisał(a):
Jeśli Google Maps świeci się na czerwono w okolicach Ołomuńca lub Prościejowa, to warto ten odcinek ominąć przez Przerów, Kromieryż i wrócić na autostradę w Vyskovie?


W zeszłym tygodniu byłem w biurze w Ołomuńcu. To żółto-czerwone na trasie między Lipnikiem a Ujezdem było spowodowane spowolnieniem do 80 km/h i - w zeszłym tygodniu, przerzuceniem ruchu na drugą jezdnię. Z tym, że miesiąc temu wlokłem się jak ślimak jedną nitką a tydzień temu przeleciałem to bez problemu... jak patrzę na DI, to w kamerze widzę spory korek.

olo.PNG


Jeżeli zaś masz na myśli drogę nr 47 przez Přerov, to jedzie się spoko, potem daleko za miastem wraca się na D1 przez Kroměříž. Przez Przerów jedzie się jak to przez miasto i bez komplikacji - chyba, że światła czy coś ale to też - wróżenie z fusów :)


Jak tak dalej będzie się sytuacja rozwijała (niekorzystnie), to z Wrocławia będę musiał śmigać przez Kłodzko i Svitavy :x
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 06.06.2017 08:41

mariusz29 napisał(a):Czy w sierpniowy poniedziałek też będzie korek na autostradowym przejściu Letenye - Gorican?

Myślę że najlepiej będzie jak jakąś godzinę od granicy włączysz sobie google maps i zobaczysz czy się korkuje. Wtedy będziesz miał do wyboru przejście w Letenye albo Mursko Sredisce. W zależności gdzie nie będzie korka lub gdzie będzie go mniej. Osobiście stawiam że korek mniej prawdopodobny będzie w tej drugiej opcji ale życie pokaże.
Angrekoo
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Angrekoo » 06.06.2017 09:34

Z soboty na niedziele jechałem trase Wrocław - Baska Woda przez Boboszów,Ołomuniec,Brno,Brzeclaw, Wieden,Graz,MLP.
Ruch w minimalny na calej trasie. Kilka zwężek w Czechach, ale jak co roku. Jedyny remont ktory na bank bedzie powodował korki, to ten w okolicach Graz w Austrii. To miejsce w sezonie bym omijał. Sama granica Slo-CH bez problemu. U Sloweńca dałem dowody do reki zeby zeskanował ( nie trwalo to nawet minuty ) a u Chorwatów nawet sie nie zatrzymałem.
urbinio
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbinio » 06.06.2017 09:57

Witam wszystkich !
Z racji ze ostatni raz w Cro byłem w 2010 roku i jechałem wtedy wariantem ekonomicznym przez Słowację i Węgry, moje pytanie brzmi jak teraz najlepiej jechać. Czytam forum i widzę, że przez Czechy są korki więc może pojechać przez Słowację i Austrię (dodam że nocleg mam w Mariborze) dalej Słowenia. Czy jednak proponujecie żeby śmigać Czechy Austria Słowenia. Jadę z Warszawy. Wyjazd 15.06 z samego rana.

Za każdą cenną radę będę wdzięczny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 446
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone