Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 01.06.2017 10:18

kadetdudi napisał(a):Zastanawiam się czy w sezonie jazda w dzień z noclegiem ma sens. Wyjazd w niedzielę rano. 600 km i w poniedziałek drugie 600 km.


Dla mnie olbrzymi. Jeżdżę na co dzień autem większych gabarytów i czasami wolę jak mnie żona wozi. Po prostu mam dość. Tak więc niedziela około 3 nad ranem wyjazd zupełnie lajtowo aby przejechać te 600km i drugiego dnia podobnie. Bez pośpiechu z odpoczynkiem głównie dla dzieci. A Ci co im się śpieszy niech gnają na złamanie karku. (nie piszę tutaj o Cromaniakach tylko ogólnie obserwując co się dzieje na drodze)
krzyswerm
Croentuzjasta
Posty: 164
Dołączył(a): 03.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzyswerm » 01.06.2017 10:20

Nemhain napisał(a):Czy okolice Wiednia na trasie do Polski w piątkowe popołudnie mocno się korkują?

Podczepiam się pod pytanie i jeszcze sprawa robót drogowych za Ołomuńcem i w okolicach Grazu - czy ktoś ostatnio tam jechał?
Wyjazd 23.06 ok 10-11 z T.Gór.
Granica Slo-Cro chyba w Cvetlin.
Pozdrawiam.
PS. Jeszcze tylko 3 tygodnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ostatnio edytowano 01.06.2017 10:30 przez krzyswerm, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.06.2017 10:26

krzyswerm napisał(a):
Nemhain napisał(a):Czy okolice Wiednia na trasie do Polski w piątkowe popołudnie mocno się korkują?

Podczepiam się pod pytanie i jeszcze sprawa robót drogowych za Ołomuńcem w okolicach Grazu - czy ktoś ostatnio tam jechał?
Wyjazd 23.06 ok 10-11 z T.Gór.
Granica Slo-Cro chyba w Cvetlin.
Pozdrawiam.
PS. Jeszcze tylko 3 tygodnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Roboty w Ołomuńcu nadal są. Jak nie będzie wypadku lub stłuczki, to wszystko powinno wlec się 80 km/h.

di.jpg


Co do Austrii:

asfinag_edited.jpg


Na przyszłość polecam trochę wysiłku w organizowaniu sobie wyjazdu i zaprzyjaźnienie się z planerami tras, jak np. Dopravni Info, ASFINAG, PROMET, etc.
Ostatnio edytowano 01.06.2017 10:52 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 01.06.2017 10:52

Jechałem autobusem 17 maja i roboty są. Tak samo jak przed samym Brnem. Ale było pusto i autobus nawet nie musiał zwalniać. W środku nocy nawet wiedeń był pusty.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 01.06.2017 10:57

kadetdudi napisał(a):Jechałem już dwa razy te 1200 km na raz, tyle, że w nocy i nie z dwójką dzieci. Ostatnio bez problemu wytrzymały jazdę w dzień ponad 600 km. Zawsze to jakiś odpoczynek. Nigdzie się na m nie spieszy. Chodzi mi bardziej o ruch na drodze.


Jak wam się nigdzie nie śpieszy, to warto nie tylko zatrzymać się gdzieś na spanie, ale też wybrać takie miejsce na nocleg, gdzie można coś zobaczyć/pozwiedzać itd. 600 km to niedługi dystans, więc sporo czasu wam zostanie na jakieś atrakcje turystyczne.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 01.06.2017 11:38

Nemhain napisał(a):Czy okolice Wiednia na trasie do Polski w piątkowe popołudnie mocno się korkują? Planujemy nocleg w drodze powrotnej i zastanawiam się czy lepiej znaleźć miejscówkę w Czechach i mieć z głowy Austrię, czy jednak lepiej znaleźć coś na odcinku Graz - Wiedeń i nie pchać się w piątkowe korki i w sobotę rano na spokojnie przejechać Wiedeń.


Można obserwować na google maps (włączyć zakładkę natężenie ruchu). Ostatnie parę dni trasa przez Wiedeń na S2 i A23, na północ od Dunaju, trochę się korkowała. Wszystko zależy od pory dnia, w której się przejeżdża miasto. Ja nocowałbym przed Wiedniem.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 01.06.2017 19:35

śmigacz napisał(a):Tak więc niedziela około 3 nad ranem wyjazd zupełnie lajtowo aby przejechać te 600km i drugiego dnia podobnie. Bez pośpiechu z odpoczynkiem głównie dla dzieci. A Ci co im się śpieszy niech gnają na złamanie karku. (nie piszę tutaj o Cromaniakach tylko ogólnie obserwując co się dzieje na drodze)


Hmmm

Wyjeżdżasz o 3 nad ranem, na co fonie nie widzę skąd. 600km zrobisz na spokojnie w 7-8 godzin. To chcesz brać nocleg o 11 ???

Skoro o 11 chcesz brać nocleg to proszę nie nazywaj tych jadących dłużej "pedzacymi na złamanie karku" :)

Każdy ma inne możliwości i potrzeby. Ja robię 1370km w jakieś 16 godzin i PP pojeździe bez kimania około 8 rano naprawdę mamy całkiem normalny dzień :)

Nocą są mniejsze korki. Staliśmy zwykle Max 30 minut na granicy HR a później czasami troche wolno szło za Zagrzebiem do zjazdu chyba na Karlovac.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 01.06.2017 21:29

Właśnie piotrulex, to jest ten dylemat. Ja też nie miałem problemu ze spaniem jak już byłem na miejscu i wielu tak ma z naszego forum. Ale jadę z dwójką dzieci, które lubią towarzystwo swoich rodziców i świetnie znoszą jazdę w dzień. Dlatego chcę to wykorzystać. Wybieram jazdę z noclegiem. 600/600. Wydaje mi się, że będzie bezpieczniej. Noc, zwierzęta na drodze - to ominę. Tylko nie wiem jak z ruchem w niedzielę i w poniedziałek w Chorwacji. to jedyna niewiadoma. No i granica HU/HR wcześnie rano w poniedziałek w połowie sierpnia.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 01.06.2017 22:08

piotrulex napisał(a):
śmigacz napisał(a):Tak więc niedziela około 3 nad ranem wyjazd zupełnie lajtowo aby przejechać te 600km i drugiego dnia podobnie. Bez pośpiechu z odpoczynkiem głównie dla dzieci. A Ci co im się śpieszy niech gnają na złamanie karku. (nie piszę tutaj o Cromaniakach tylko ogólnie obserwując co się dzieje na drodze)

(...)
Wyjeżdżasz o 3 nad ranem, na co fonie nie widzę skąd. 600km zrobisz na spokojnie w 7-8 godzin. To chcesz brać nocleg o 11 ???

A ja rozumiem. Na spokojnie wyjazd z Katowic, 7-8 godz jazdy plus do tego na przykład w przerwach zwiedzanie (a po drodze pełno ciekawych rzeczy) i na "noclegu" jest się o godz. 17-20. Albo po dojechaniu na "nocleg" o tejże 11 godzinie, całe popołudnie na jakiś basenach na Węgrzech itp.: czyli luz - tak jak to na urlopie być powinno.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5195
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 02.06.2017 07:06

Raphael napisał(a):
piotrulex napisał(a):
śmigacz napisał(a):Tak więc niedziela około 3 nad ranem wyjazd zupełnie lajtowo aby przejechać te 600km i drugiego dnia podobnie. Bez pośpiechu z odpoczynkiem głównie dla dzieci. A Ci co im się śpieszy niech gnają na złamanie karku. (nie piszę tutaj o Cromaniakach tylko ogólnie obserwując co się dzieje na drodze)

(...)
Wyjeżdżasz o 3 nad ranem, na co fonie nie widzę skąd. 600km zrobisz na spokojnie w 7-8 godzin. To chcesz brać nocleg o 11 ???

A ja rozumiem. Na spokojnie wyjazd z Katowic, 7-8 godz jazdy plus do tego na przykład w przerwach zwiedzanie (a po drodze pełno ciekawych rzeczy) i na "noclegu" jest się o godz. 17-20. Albo po dojechaniu na "nocleg" o tejże 11 godzinie, całe popołudnie na jakiś basenach na Węgrzech itp.: czyli luz - tak jak to na urlopie być powinno.


Zwiedzanie?

Lepiej nie, to bardzo męczące ...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 02.06.2017 10:10

śmigacz napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Zastanawiam się czy w sezonie jazda w dzień z noclegiem ma sens. Wyjazd w niedzielę rano. 600 km i w poniedziałek drugie 600 km.


Dla mnie olbrzymi. Jeżdżę na co dzień autem większych gabarytów i czasami wolę jak mnie żona wozi. Po prostu mam dość. Tak więc niedziela około 3 nad ranem wyjazd zupełnie lajtowo aby przejechać te 600km i drugiego dnia podobnie. Bez pośpiechu z odpoczynkiem głównie dla dzieci. A Ci co im się śpieszy niech gnają na złamanie karku. (nie piszę tutaj o Cromaniakach tylko ogólnie obserwując co się dzieje na drodze)
Jeśli chcesz to podzielić na 2x600 to nie ma sensu aż tak wcześnie wyruszać no chyba, że faktycznie chcesz po drodze jakieś zwiedzanko zaplanować.
My ruszając z domu o 3 rano przejeżdżamy w danym dniu min. 1000 km i dopiero nocleg o jeszcze normalnie porze. Jedziemy z budą na haku więc prędkość znacznie mniejsza niż solo do tego kilka przystanków po drodze na prostowanie kości i LPG w tym jeden dłuższy obiadowy. Jadąc do Cro takim systemem docieramy za bramki w Lucko i tam na pierwszym parkingu nocleg i rankiem reszta km.
kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 02.06.2017 10:47

Aktualnie niemały kor na wjeździe do Chorwacji na przejściu Gruskovje-Macelj.
Załączniki:
2017-06-02_104343.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2017 10:57

kamzio
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamzio » 02.06.2017 12:35

Janusz Bajcer napisał(a):Na kamerkach jest tak

http://www.azm.hr/kamere.asp?pageID=44


Tak Janusz, ale zwróć uwagę, że kamerki, które wkleiłeś pokazują kolejkę w strefie buforowej, a nie pokazują kolejki przed stanowiskiem Słoweńców (te po stronie słoweńskiej z nieznanych przyczyn kilkanaście dni temu zostały usunięte). W strefie między punktami granicznymi zazwyczaj ta kolejka będzie wydawać się krótka. A to tylko kolejna partia podróżnych ze sprawdzonymi paszportami na punkcie słoweńskim. Aktualnie promet.si podaje, że kolejka przez punktem Słoweńców jest na 30 minut stania.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.06.2017 13:08

Wjazd do HR

cam.asp 1.jpeg


Wjazd do SLO

cam.asp.jpeg




Jest kolejka .... ale nie korek.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 443
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone