Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 719
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 24.05.2017 20:17

dids76 napisał(a):Wiele zależy od terminu jazdy. Zawsze jeżdżę przez Czechy i Austrie, gdy jeździłem w Cro autostradą podróż w okolice Trogiru nie zajmowała mi wiecej jak 12 godzin. Różnica w cenie winiet, jeśli by kupować węgierską znikoma. Może kiedyś pojadę przez Słowację i Węgry, ale na razie zostaję przy Czechach i Austrii.


Też zawsze jeżdżę przez Czechy i Austrię. W tym roku będę testował, bo zapowiadają się dwa wyjazdy :)

I wyjazd: 9 czerwca (opcja all vignette)
Polska (A1) - > Czechy (D1, D46, D1, D2) -> Słowacja (D2) -> Węgry (M1, M85, M86, M70 lub M7) -> Chorwacja (A4) ...
powrót 20/21 czerwca z noclegiem w Bük na Węgrzech i już bez przejazdu przez Czechy - chcę się nacieszyć nową D3 w Słowacji do granicy w Zwardoniu :)

II wyjazd: 31 sierpnia - 11 września (trasa po staremu)
Polska (A1) - > Czechy (D1, D46, D1, D2, 55) -> Austria (A5, A2, A9) -> Słowenia (A1, A4) -> Chorwacja (A2) ...
... może będzie już nam dane przejechać nowe odcinki A5 w Austrii i częściowo A4 w Słowenii

ehhh tak sobie jeszcze pomarzę jak wspaniały byłby przejazd jakby wybudowali nowe odcinki
w Polsce S1 (Mysłowice - Bielsko i Węgierskiej Górki), w Słowacji D3 (Czadca - Żylina) i na Węgrzech M9 (od M86 do M7) :oops: :cry:

Wszystkim bardzo dziękuje za porady - będę uważnie śledził dwie najbliższe piątko-sobotnie noce na kamerkach i mapach google. Dobrze, że "szaleństwo" kontroli na granicach z Chorwacją ucichło - oby na zawsze. Pozdrawiam, Kuba
MastaBean
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 18.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MastaBean » 24.05.2017 22:36

Z ciekawości włączyłem sobie kamerkę, żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja na granicy w Macelj. Biorąc pod uwagę, że to środowy wieczór i to w maju(!) to strach pomyśleć jak będzie w wakacje... Wg map Google korek sięga ok 5 km

Obrazek

edit: Autobus ze zdjęcia zjechał na bok, a pasażerowie wysiedli i udali się na kontrolę :hut:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 24.05.2017 23:38

MastaBean napisał(a):Z ciekawości włączyłem sobie kamerkę, żeby zobaczyć jak wygląda sytuacja na granicy w Macelj. Biorąc pod uwagę, że to środowy wieczór i to w maju(!) to strach pomyśleć jak będzie w wakacje... Wg map Google korek sięga ok 5 km

Obrazek

edit: Autobus ze zdjęcia zjechał na bok, a pasażerowie wysiedli i udali się na kontrolę :hut:

Dziwne jest to, że teraz jest korek a w ciągu dnia potrafi być pusto bądź prawie pusto,
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 25.05.2017 09:18

kojacek napisał(a):Dziwne jest to, że teraz jest korek a w ciągu dnia potrafi być pusto bądź prawie pusto,


Pewnie wszyscy sobie pomyśleli "za dnia będzie korek na granicy, pojadę tak, aby przekraczać w nocy, bo wtedy jest mały ruch" ;) :lol:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 25.05.2017 09:52

No to widzicie ja na poprzedniej stronie dałem zdjęcie z popołudnia w poprzednią środę. Autobus i przejście graniczne na Istrii i pustka. To samo przejście w sobotę około 11 rano i kilka samochodów i przejazd bez kontroli.
Wiec jak dla mnie na dzień dzisiejszy nie ma co przeżywać tego co dzieje się na granicy. Do wakacji może się jeszcze dużo zmienić.
A jak ktoś jedzie w najbliższym czasie to wiadomo jedno. Loteria raz jest korek na kilka km by za chwilę było kilka godzin lub nawet dni pusto.... Ja zauważyłem w sobotę ze pojazdy z rejestracja ue są puszczane praktycznie bez kontroli. Inne sciagane na bok. I tutaj jest chyba może klucz i korek zależy od tego ile np Albańczyków jedzie w danej chwili do domu albo do pracy w ue?
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 25.05.2017 09:57

Może kogoś zainteresuje :-)

http://www.police.hu/hirek-es-informaciok/hatarinfo

podane są wszystkie przejścia i godziny oczekiwania :-)
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 25.05.2017 11:48

Dzięki, przyda się. Widać, że na przejściu Letenye - Goričan póki co tragedii nie ma :D
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 25.05.2017 11:52

Fajna strona, ciekawe czy dane są uaktualniane na bieżąco jeżeli tak to super,
można wtedy ew. korygować swoją trasę już podczas podróży.

Ciekawe czy jest strona która pokazuje takie dane na granicach słoweńskich.
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 25.05.2017 11:55

slams napisał(a):Fajna strona, ciekawe czy dane są uaktualniane na bieżąco jeżeli tak to super,
można wtedy ew. korygować swoją trasę już podczas podróży.

Ciekawe czy jest strona która pokazuje takie dane na granicach słoweńskich.


Tak, na bieżąco, w zeszłym roku się sprawdziło :-)
Jeśli chodzi o Słowenię, to nie natknęłam się, mam jedynie jeszcze Serbię i Macedonię :-), ale to nie po drodze ;-)
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 25.05.2017 12:04

viltob08 napisał(a):
slams napisał(a):Fajna strona, ciekawe czy dane są uaktualniane na bieżąco jeżeli tak to super,
można wtedy ew. korygować swoją trasę już podczas podróży.

Ciekawe czy jest strona która pokazuje takie dane na granicach słoweńskich.


Tak, na bieżąco, w zeszłym roku się sprawdziło :-)
Jeśli chodzi o Słowenię, to nie natknęłam się, mam jedynie jeszcze Serbię i Macedonię :-), ale to nie po drodze ;-)

Po drodze czy nie to zależy od fantazji kierowcy :mrgreen:
Ale żeby nie było OT-można przecież po drodze podglądać stan przejść na mapach Google.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 25.05.2017 12:32

wygląda na to, że wszystko działa, w leteney niby bez kolejki na lokalnym przejściu i autostradowym, to samo pokazuje natężenie ruchu z google maps :)

dzięki za linka
slams
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) slams » 25.05.2017 12:38

Już kiedyś wklejałem tego linka ale odnośnie granic słoweńskich znalazłem tylko to:
http://www.policija.si/eng/index.php/component/content/article/2/96-border-crossing
niestety nie ma tu podanych czasów oczekiwania na przejazd
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.05.2017 12:45

slams napisał(a):Już kiedyś wklejałem tego linka ale odnośnie granic słoweńskich znalazłem tylko to:
http://www.policija.si/eng/index.php/component/content/article/2/96-border-crossing
niestety nie ma tu podanych czasów oczekiwania na przejazd


Osobiście korzystam jeszcze z tego - Promet.si (apka DARS też to "umi").
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 25.05.2017 13:16

Mam włączone cały czas kamerki w Macelj i np. dzisiaj jakimiś "falami" to idzie. Jest korek którego końca nie widać, a za 20 minut pusto. Wybierałem sobie jakieś charakterystyczne auto i sprawdzałem jak długo czekał zanim pojawił się w kamerce już po drugiej stronie granicy. Póki co idzie bardzo sprawnie, w pewnym momencie wszystkie pasy do granicy były zapchane, ale przejazd trwał z 10 minut.

I jeszcze taka ciekawostka - to czarne auto zaparkowane po stronie SLO ( BMW?) stoi tam już chyba tydzień. Wygląda na kompletnie nie ruszane i nie przestawiane w tym czasie :D
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.05.2017 14:33

Koenig napisał(a):
I jeszcze taka ciekawostka - to czarne auto zaparkowane po stronie SLO ( BMW?) stoi tam już chyba tydzień. Wygląda na kompletnie nie ruszane i nie przestawiane w tym czasie :D


Kilka lat temu Passat stał kilka miesięcy, nawet osobny wątek o nim był na forum :oczko_usmiech: :mrgreen:

a-passat-stoi-i-stoi-t33946.html?hilit=passat
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Korki po drodze nad Adriatyk i jak ich uniknąć... - strona 441
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone