Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 29.09.2015 20:34

Korčula piękna, ale Tatry wyjątkowe. Również uwielbiam :)
Zazdroszczę świstaków. W Tatrach nie tak łatwo je zobaczyć.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.09.2015 08:37

Emiliaa napisał(a):Tatrzański przerywnik


Piękny ten górski przerywnik :)
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 30.09.2015 09:10

Piękna pogoda się Wam w Tatrach trafiła. Ciągnie mnie znów do Doliny...
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 30.09.2015 09:22

Dołączam i ja :)
Chętnie powspominam naszą Korculę :)
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 30.09.2015 19:58

maslinka napisał(a):Zazdroszczę świstaków. W Tatrach nie tak łatwo je zobaczyć.

My spotkaliśmy je przy zejściu ze Szpiglasowej Przełeczy do Morskiego Oka. Pod wielkim kamieniem gdzie prawdopodobnie miały swoją norę i stamtąd też wychodziły ciekawskie zobaczyć kto zakłóca ich spokój :D gdyby nie turyści przed nami, którzy czemuś się przyglądali, to pewnie przeszlibyśmy obok nich :wink:
Sama jestem zaskoczona, że przy szlaku się osiedliły, może nie takim obleganym, ale jednak co dzień trochę ludzi tamtędy przechodzi.
Kasia i Krzyś napisał(a):Piękna pogoda się Wam w Tatrach trafiła

Do ostatniej chwili wyjazd stał pod znakiem zapytania, nawet dzień wcześniej rozważaliśmy rezygnację widząc same deszczowe prognozy pogody. Jednak nie doszło to do skutku i pojechaliśmy! Było pięknie, ale tylko połowicznie. Dwa pierwsze dni praktycznie zerowa widoczność, w tym jeden dzień non stop deszcz :? druga połowa pobytu na szczęście maksymalnie wykorzystana :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 07.10.2015 13:10

Wspaniałe te Tatry :)
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 19.10.2015 21:32

19.08.2015r. - środa
Od rana pogoda miód malina co zresztą widać :D
IMG_6505.JPG

IMG_6506.JPG

IMG_6510.JPG


IMG_6504.JPG

Myślę sobie, idealna pogoda na Badiję! Przypomniały mi się cudne zdjęcia minimartini z tejże wyspy i w duchu myślę sobie: Tak będzie! :)
Tylko, że to była godzina ok. 9, a zanim towarzystwo raczyło się uszykować zrobiła się 11 i po słońcu nie było już śladu :? Z lekkim niezadowoleniem na twarzy dreptamy do taxiboat...

Cel: Badija
mapka.jpg


Taxi za osobę o ile mnie pamięć nie myli to 50 kun tam i spowrotem. Wypływamy ok. 12, a pierwsze powroty przewidziane na 16. Szybko zleci, wtedy jeszcze miałam nadzieję, że chmury przejdą.
IMG_6520.JPG

IMG_6523.JPG

IMG_6525.JPG

Na wyspie znajduje się Klasztor Franciszkanów, podczas naszego pobytu trwały jakieś prace remontowe: koparki, dźwigi.
IMG_6532.JPG

IMG_6534.JPG

Czytałam, że na wyspie można spotkać daniele, które są na tyle oswojone i dają się pogłaskać :)
Nam udaje się je dostrzec tuż po zejściu na ląd. To był chyba jedyny plus tej wyprawy :)
IMG_6556.JPG

IMG_6558.JPG

Żółta strzałeczką na mapce zaznaczyłam plażę, dla której warto przejść parę kroków, a nie rozkładać się od razu po opuszczeniu taksówki. Rozpościera się stamtąd widok na Peljesač i wygodniejsze jest plażowanie niż na betonowych płytach. Niebieskie niebo prawie w całości już przysłoniły brzydkie chmury :roll:
IMG_6559.JPG

IMG_6561.JPG

IMG_6567.JPG

Poszłam więc szukać ich końca, ale bezskutecznie. Całą wyspę można obejść wygodną ścieżką.
IMG_6582.JPG

Zamiast słońca, znalazłam tylko burzowe chmury :(
Badija zapewne jest piękna, u mnie tego piękna nie znajdziecie, także odsyłam do innych relacji których autorom udało się uwiecznić ją w słońcu :)
IMG_6568.JPG

IMG_6572.JPG

IMG_6579.JPG

IMG_6587.JPG

IMG_6600.JPG

Póki jeszcze nie zaczęło padać zwinęliśmy nasz stragan i udaliśmy się jedynej knajpki na wyspie. Rzecz jasna wszystkie miejsca były już zajęte, a chcąc usiąść przy stole pod parasolem usłyszeliśmy tylko "no! the rain is coming!" Zaczęła się ulewa, wszyscy obecnie przebywający na wyspie zlecieli się pod jedyny dach i czekali. Co za pech, że pierwsza taxi przypłynie za dwie godziny 8O
Po ok pół godziny z nieznanych przyczyn została zamknięta kuchnia, można było tylko się napoić, ale wody z nieba leciało tyle, że nikt nie miał ochoty :evil:
Wpatrując się w horyzont co jakiś czas widzimy jakaś plamkę, która rzekomo miała być taksówką, ale okazuje się fatamorganą !? :oczko_usmiech: W końcu coś płynie, udaje się załapać na pierwszą. W Korčuli ściana deszczu... idziemy po taksówkę, tym razem na czterech kółkach i wracamy zrezygnowani do naszego Medvinjaka :?
W czasie pobytu miałam w planie wybrać się wyspę Proizd, ale po tym incydencie wiedziałam, że nikogo już na taki wypad nie namówię :? Może kiedyś...

Mimo brzydkiej pierwszej połowy dnia, słońce jeszcze zdecyduje się do nas zajrzeć, a dzień ten na długo zagości w mojej pamięci :wink:
Ciąg dalszy środowego dnia nastąpi :papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.10.2015 22:09

Szkoda, że z pogodą się nie udało, bo Badija jest naprawdę piękna.

A w ewentualnej przyszłości nie skreślajcie wyspy Proizd. To dopiero jest perełka 8) Tutaj możesz zobaczyć trochę moich zdjęć z Proizdu.

Niestety, kiedy brak słoneczka, piękne plaże już nie są takie cudowne...
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2915
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 20.10.2015 13:32

Trzeba szczerze przyznać, że Chorwacja urzeka widokami ale niepogoda odejmuje jej uroku.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.10.2015 14:39

Zaznaczam swą obecnośc i ja :D Z chęcią zerknę również na ciąg dalszy :D
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 20.10.2015 15:33

Troszkę się spóźniłam, ale nadrobiłam jednym tchem. Wspomnienia z ubiegłego roku odżyły, dzięki Twoim pięknym zdjęciom. To pierwsza tegoroczna relacja z Korčuli, przynajmniej ja nie trafiłam jeszcze na inną.
W ubiegłym roku był wysyp :mrgreen:
Przerywnik tatrzański mnie "rozwalił" , ależ piękne te nasze Tatry :D
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 20.10.2015 20:42

maslinka napisał(a):A w ewentualnej przyszłości nie skreślajcie wyspy Proizd.

Ja tam jeszcze wrócę na pewno! Przywiązuję się do raz odwiedzonych miejsc :D A Twoje zdjęcia piękne! własnie w takich kolorach sobie tę wyspę wyobrażałam :wink:
Pierwszą relację z udziałem kajaka, na którą na tym forum się natknęłam była właśnie Twoja :) na jednej plaży spotkaliśmy kajakowiczów i pierwsza myśl to była "o! może to Maslinka! :mrgreen: " ale domyślam się, że chyba nie, skoro byłaś na Braču :)

Belluna napisał(a):Wspomnienia z ubiegłego roku odżyły, dzięki Twoim pięknym zdjęciom. To pierwsza tegoroczna relacja z Korčuli, przynajmniej ja nie trafiłam jeszcze na inną.
W ubiegłym roku był wysyp :mrgreen:

Cieszę się, że udało mi się przywrócić Twoje wspomnienia :wink: od ubiegłego roku Korčula chyba się nie zmieniła ;D pewnie nic nowego nie dodam od siebie pisząc relację, ale dzięki temu mogę też przypomnieć sobie wakacje, a w przyszłości jak pamięć zawiedzie móc wrócić do wspomnień w dowolnej chwili :D

Pozdrawiam wszystkich czytelników :D
marosmaro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 627
Dołączył(a): 06.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 20.10.2015 21:06

Emiliaa już myślałem że się na nas obraziłaś bo tak długo Cię nie było. Fajnie że znowu JESTEŚ.
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 20.10.2015 21:19

marosmaro napisał(a):Emiliaa już myślałem że się na nas obraziłaś bo tak długo Cię nie było. Fajnie że znowu JESTEŚ.

Nie samym forum człowiek żyje :D ale rzeczywiście jakoś wypadłam z rytmu. Spokojnie, relacja dobiegnie końca z mniejszymi lub większymi przerwami. Rozpoczęte rzeczy należy kończyć :wink:
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 20.10.2015 22:38

Ciąg dalszy środy

Po powrocie z nieszczęsnej Badiji, usiedliśmy w naszej cudnej kuchni i wpatrywaliśmy się w niebo popijając piwka, drinki, czym chata bogata. Dla mnie oczywiście Somersby Pear, mniamniusie! za tym mi zawsze tęskno po powrocie do domu. Chociaż muszę stwierdzić, że Ožujsko Višnja bardzo mi zasmakowało, jest takie intensywnie wiśniowe :mrgreen:
Na wczesny wieczór zaplanowaliśmy sobie, że wdrapiemy się na wieżę katedry Sv. Marka, więc ruszamy do Starego Miasta.

IMG_6614.JPG

IMG_6621.JPG

IMG_6626.JPG

IMG_6628.JPG

IMG_6629.JPG

IMG_6630.JPG

Bilet wstępu na wieżę widokową 20 kun/os. Na początku jest bardzo wąsko, trzeba czekać aż zapali się zielone światełko, które informuje nas czy droga wolna. Dopiero po przejściu tego kawałka płacimy za bilet.
IMG_6634.JPG

aGOPR0691.JPG

IMG_6659.JPG

IMG_6637.JPG

IMG_6639.JPG

IMG_6645.JPG

Wieża nie jest wysoka więc chwila moment i podziwiamy widoczki :) Do góry ciasno, jeśli ktoś liczy na indywidualną fotkę to nie ma szans :? rodzinka oglądając zdjęcia pytała "a co to za ciocia z wami na wakacjach była?" :lol:

GOPR0705.JPG

GOPR0697.JPG

GOPR0720.JPG

IMG_6647.JPG

IMG_6649.JPG

IMG_6657.JPG

Głód widoków zaspokojony, ale pora na konkrety! Jedno podejście do Konoby Belin mieliśmy, niestety kuchnia była zamknięta, więc stwierdziliśmy, że wrócimy tu jeszcze. Nasz gospodarz polecił nam inną Konobę - Gera. Sam pochodzi ze Žrnovo, więc nie mógł kłamać :)

mapa gera.jpg


Na światłach w Žrnovo należy skręcić w lewo, a dalej zgodnie ze znakami :)

IMG_6663.JPG

IMG_6664.JPG

IMG_6686.JPG

Konoba bardzo przytulna, parę stolików, kilku klientów, spokój cisza, klimatycznie :) była to nasze pierwsze spotkanie z takiego typu knajpkami więc pewnie są lepsze, ale było ok :) właśnie w takim miejscu chciałam zjeść Lignje na žaru, a nie w staromiejskiej knajpie. Piwa niestety nie mieli w ofercie :D chłopcy niezadowoleni, ale Pani po chwili wróciła z karafką domowej nalewki (?)

IMG_6675.JPG

Nauczeni doświadczeniem myślimy ohoho ciekawe ile nam za to policzą. Ale co tam była taka dobra, że nie przejmowaliśmy się tym, jednak na połowie przyhamowaliśmy. Przed zamówionym daniem otrzymaliśmy jakieś świeżutkie placuszki, dobre, ale z kminkiem więc nie mój smak ;D w końcu jedzoooonko.

IMG_6689.JPG

IMG_6690.JPG

Kalmary bardzo dobre, czuć w końcu, że z grilla. Jednak troszkę za mocno polane danie oliwą, co widać na zdjęciu. Reszcie też smakowało wszystko :) Pani obsługująca nas była tak miła, że miało ochotę się ją uściskać, a kiedy nadeszła chwila płatności duże zaskoczenie. Żadna nalewka, żadna placuszko-przystawka nie została doliczona do rachunku, a za całość (4os.) zapłaciliśmy 450-500kun.
Konoby są the best! 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula 2015 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone