Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Korčula 2015

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MARK1
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 16.09.2015 11:26

Pierwsze zdjęcie w relacji - super! Nie mówię, że inne złe :D
Korčula kiedyś do odwiedzenia i zobaczenia :papa:
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.09.2015 20:18

[url][/url] Ale,żeby widok Jadrana,aż tak rzucił na kolana.Nawet się rymneło. :wink: :P
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.09.2015 20:23

Upss coś nie wyszło.Miało być dołączone zdjęcie to z plaży.
Elizasz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 16.09.2015 20:48

jaaaaaaaaaaaaaaaaaaakiew nogi!!!!!

Korčula dalej pozostaje w sferze marzeń/planów, ale chętnie pooglądam :)
Masz podobne podejście do mojego odnośnie spania, czytania książek i porannego oglądania świata :wink:
Emiliaa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 16.09.2015 23:16

Elizasz napisał(a):jaaaaaaaaaaaaaaaaaaakie nogi!!!!!

:wink: dziekuję! :smo:

MARK1 napisał(a): ...Korčula kiedyś do odwiedzenia i zobaczenia

Elizasz napisał(a): Korčula dalej pozostaje w sferze marzeń/planów...

Korčula wcale nie jest takim nieosiągalnym wakacyjnym celem :) 1 lub 2 przeprawy promowe i na miejscu, z własnego doświadczenia mogę stwierdzić, że pod względem plaż plasuje się wyżej niż ląd :) ale co ja tam wiem, widziałam póki co dopiero rejon Riwiery Makarskiej :wink: tak czy siak, czuję że poprzeczka została postawiona wysoko i ciężko będzie Korčulę zbić z pozycji lidera :mrgreen:

elka21 napisał(a):Upss coś nie wyszło.Miało być dołączone zdjęcie to z plaży.

Ciężko domyślić się, o którym zdjęciu myślisz :D ale to nieistotne, każde i tak ukazuje Jadran :)
Mała rada: jeśli coś nie poszło po Twojej myśli, zawsze możesz edytować swój post i poprawić błąd :wink:
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 17.09.2015 21:55

Ile zrobiliście sumarycznie kilometrów jeżdżąc po wyspie ?
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.09.2015 12:56

Miło Cię w końcu zobaczyć na zdjęciach :)

Piękna ta relacja, a zdjęcia z plażowania... takie słoneczne! Super :)
Magdalena S.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 19.09.2015 13:25

Nic nowego nie napiszę. Pięknie tu i tyle :D
Bardzo chętnie pooglądam. Tydzień na wyspie to całkiem sporo.
My ją ,,liznęliśmy" kiedyś przez jeden dzień i mam ogromny niedosyt :papa:
elka21
Mistrzyni Euro 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 20.09.2015 12:45

,,Ciężko domyślić się, o którym zdjęciu myślisz :D ale to nieistotne, każde i tak ukazuje Jadran :) ,,
Myślałem o tym zdjęciu pod którym podpisałaś,że trzeba się w końcu ujawnić.
kroj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 24.09.2015 09:45

Emiliaa napisał(a):Bardziej pod wpływem chwili, niż z przemyślanego wyboru trafiamy do knajpki Adio Mare, znajdującej się w Starym Mieście. (...)
Podsumowując: drogo, kelnerzy trochę jakby pracowali za karę i patrzą jak wyciągnąć z klienta więcej kasy.

Osobiście w Korculi polecam knajpkę Amfora, jedzenie przepyszne - jadłam tam chyba najlepsze cevapcici w Cro, ceny do zaakceptowania i żadnych niespodzianek przy rachunkach. Jedyne do czego można się przyczepić, jeśli się bardzo chce - płatność tylko gotówką.
Korcula jest dla mnie magiczna,
pozdrawiam z południa wyspy :papa:
Ela
renatalato
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 24.09.2015 10:40

Ładnie, powiem nawet bardzo ładnie :lol: , szczególnie fajne są nocne zdjęcia Korculi, takich nie mam :x :wink:
Emiliaa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 24.09.2015 22:50

sdolas napisał(a):Ile zrobiliście sumarycznie kilometrów jeżdżąc po wyspie ?

Nasze plażowanie ograniczyło się do wschodniej części wyspy. Dalej niż na Pupnatską nie zajechaliśmy :roll: Ciężko mi powiedzieć ile mogło być, bo nie sprawdziliśmy. Myślę, że ponad 200 km na pewno.

kroj napisał(a):...jadłam tam chyba najlepsze cevapcici w Cro...

Ćevapčići jeszcze nigdy nie jadłam w Cro :) jakoś nie przepadam za taką formą mięsa, za bardzo przypomina mi polskie mielone :D a koło knajpki na pewno przechodziliśmy, looknęłam, że znajduje się w jednej z wąskich uliczek, chociaż nazwy nie kojarzę :) ta i podobne oferowały wolne miejsce jedynie w deszczu, tak były oblężone :wink:

renatalato napisał(a):...szczególnie fajne są nocne zdjęcia Korculi, takich nie mam :x :wink:

Wszystko przed Tobą! :wink: ja nie jestem jeszcze zadowolona z nocnych zdjęć, nie mam jeszcze takiej wprawy, no i rzecz jasna koniecznego statywu :) (wszelkie próby focenia na manualu kończyły się poruszonym zdjęciem :( )

Dawno nic nie wpadło świeżego, ale to przez pobyt w Tatrach :) w ramach rekompensaty postaram się dorzucić kilka ekstra zdjęć z górskich wędrówek :)
Pozdrawiam!
Emiliaa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 27.09.2015 02:21

18.08.2015r. - wtorek

7:00 pobudka - tak się umówiliśmy dnia poprzedniego, ale wiadomo, że jak nie ma potrzeby koniecznego wstawania (jak np. do pracy) to jakoś się nie chce :D ostatecznie przed 8:00 wyjście do Korčuli na targ rybny po rybki na grilla :) mieliśmy taki niecny plan kupić kalmary, ale jak się pewnie domyślacie było już za późno. Sprzedawczyni powiedziała nam, że musielibyśmy po nie ustawić się w kolejce przed otwarciem :P nie wiem czy mówiła prawdę, nie sprawdziliśmy już tego :D do siebie wracamy z 4 rybkami ( 2 dorady i 2 ? ) cena - 160 kun bez oczyszczenia. Właściciel apartamentu powiedział później, że to duuuuużo. No cóż wakacje nie wciąż, a to i tak sporo mniej niż w knajpie :) jak gdzieś później przeczytałam na forum, dla tubylców obowiązują inne ceny na takich targach, więc warto zabrać ze sobą właściciela apartamentu :D
A tak prezentowały się rybki :wink:
IMG_6320.JPG

IMG_6322.JPG

Od rana cieplutko i słonecznie, ale przecież trafiliśmy na ten bardzo rzadki deszcz w Cro, więc dla zasady musiało popadać trochę :?
IMG_6328.JPG

Chwilę później na szczęście deszcz dał za wygraną i już pędzimy na plażę :)

Cel: Pupnatska Luka

mapa.jpg

Droga dość łatwa, dużo oznakowań, ale.... na plaży sporo ludzi, kilka barów. Część wyspy jest kamienista, a część jakby żwirowa. Jak ludzie to i niestety większy bałagan :?
Rozkładamy się po lewej stronie plaży, w żwirowej części. Słońce coś nie może się przebić, więc dla zabicia czasu idę pozwiedzać :)
IMG_6339.JPG

IMG_6342.JPG

IMG_6345.JPG

IMG_6346.JPG

IMG_6350.JPG

IMG_6354.JPG

IMG_6359.JPG

IMG_6367.JPG

IMG_6373.JPG

IMG_6378.JPG

Ale co to? niebieskie niebo? Chmury przepędzone! W blasku słońca plaża odzyskała swój urok, wszystko bardziej kolorowe, widać, że to Chorwacja, a nie pobliskie polskie jezioro! :mrgreen:

IMG_6377.JPG

IMG_6387.JPG

IMG_6415.JPG

IMG_6428.JPG

IMG_6445.JPG

IMG_6479.JPG

IMG_6472.JPG

Oczywiście po zakupach w Tommy'im kilka fotek ulubionego widoku :)
IMG_6486.JPG

IMG_6487.JPG

IMG_6488.JPG

IMG_6489.JPG

Wieczór spędziliśmy na grillowaniu, po części z właścicielem, który wolał dopilnować wszystkiego sam i rozpalił dla nas grilla :P Bardzo sympatyczny człowiek. Trochę był problem z dogadaniem się, ponieważ Pan znał tylko niemiecki (10 lat przepracował w Niemczech), ale od słowa do słowa wiele informacji z niego wyciągnęliśmy :wink:

Ah jak chciałoby się poleżeć w ciepełku i popływać w Jadranie :roll: a tu człowiek przeziębiony i do tego jesień... aż strach pomyśleć ile miesięcy będziemy musieli się ubierać w 10 warstw żeby nie zmarznąć :x

Gorące pozdrowienia! :smo:

P.S. W kolejnym odcinku zobaczycie to, co w Polsce uważam za najpiękniejsze <3
marosmaro
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) marosmaro » 27.09.2015 17:13

Fajnie. Dzięki za zaproszenie do czytania i oglądania. Na pewno jeszcze tu zaglądnę. Czekam na dalszą część opisu. Pozdrowienia. :papa: :papa: :mrgreen:
Emiliaa
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 29.09.2015 21:13

Tatrzański przerywnik
Dziś nie będzie Korčuli! wpadnie kilka zdjęć z kilkudniowej ucieczki w Tatry :wink:

Kocham góry <3
Za to, że tyle w nich ciszy, nienaruszonej przyrody. Człowiek w nich uświadamia sobie jaki jest mały, jak kruche jest życie. Góry trzeba chłonąć z pokorą i uznaniem swojej bezbronności wobec natury.
To miejsce gdzie możemy nabrać do życia dystansu i przemyśleć w spokoju swoje sprawy.
Uważam , że jest to najlepsze co do zaoferowania w Polsce mamy!

IMG_7589.JPG

IMG_7597.JPG

IMG_7633.JPG

IMG_7637.JPG

IMG_7638.JPG

IMG_7650.JPG

GOPR1473.JPG

IMG_7700.JPG

IMG_7714.JPG

IMG_7715.JPG

GOPR1508.JPG

IMG_7724.JPG