Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.06.2014 21:03

przemo99 napisał(a):Fajnie się czytało:)

A jak wyglądała nocna podróż w deszczu tą małą łódką do Orebicia? :mrgreen:

Wiesz z tym też był niezły kabaret , za sprawą innej grupy z ITAKI co płynęła z nami. :lool:

małe continue: :)

Tak jak wspomniałem z powrotem "drajwer" zabrał nas spod apartamentów Lina o 2:00 , następnie po drodze zwinął jeszcze paru klientów spod Hotelu Borik w Lumbardzie , którzy jechali Itaki i zawiózł wszystkich nas do Korčuli.
Tu dalej ma nas , zabrać już jakaś "łupinka" do Orebica pod Grand Hotel Orebic.

W momencie jak wsiedliśmy już wszyscy do tej "łupinki" to potwornie lunęło. :evil:
Pierwsza myśl , to myślałem , że mnie szlak trafi "podróż mokry jak szczur" do przyjemności przecież nie należy. :evil:

W tej ulewie dopłynęliśmy w końcu do tego hotelu (na szczęście "łupinka" miała jakieś zadaszenie), "bosman" wystawił wszystkie walizki na pomost i mówi:

-Itaka wysiada!
-Tui siedzi!

Ok to siedzimy i się gapimy co jest grane.
Itaka jak jakieś "stado" poleciała do góry do autokaru , zostawiając wszystkie swoje walizki na pomoście.

Na to bosman mówi :

-Tui wysiada i tam jest bus !

W między czasie bus podjechał po nas pod sam pomost.

My z "gracją" wysiadamy i staramy się szybko dotrzeć do busa , bo leje jak cholera.

W między czasie grupa z ITAKI leci w dół na nas , prawie nas "zdmuchnęli" do Jadrana , po swoje walizy.
Słyszę tylko jak ktoś z Polaków woła:

-no takiego kur..... jazzu to jeszcze nie było!

Wszystko tak to komicznie wyglądało , że w busie mało się nie posikaliśmy ze śmiechu.
Organizacja dla Gdańszczan z TUI znów wygrała! :D

Podejrzewam , że grupa z Itaki nie zrozumiała co "bosman" mówił. :lool:

maluszek napisał(a):Rzeczywiście Chorwacja ma coś w sobie, że się ciągle do niej wraca....

Wiesz ....znam pewien wyjątek , a raczej znałem .....no , ale jak się było w "ciemnej doopie" , a nie w Cro i przeleżało 2 tygodnie nad basenem przy apartamencie i nawet kciuka nie zamoczyło w Jadranie , to mnie nie dziwi , że nie ma do czego wracać , ale dziwi mnie po jaką cholerę tam w ogóle było jechać. Obrazek

maluszek napisał(a):musisz Maniek szybko jechać raz jeszcze i to na dłużej, aby znów nam poopowiadać jak Ci

Wiesz ....póki co jakby rozwalić skarbonkę , to może na podróż w tę i we w tę by było , a co z resztą? :)
Cro na bułkach i wodzie nie ma sensu...... :cry:

maluszek napisał(a):my Chorwację mamy jeszcze przed sobą, tak jak większość tutaj czytających (tak myślę) więc jak wrócimy to relacji będzie tyle, że HO, HO :roll:

Dlatego fajnie, że jest nasza Cropelka , bo czas szybciej wtenczas płynie do następnego wyjazdu . :)
Póki co ja już myślę nad piątym , szóstym , siódmym , ósmym , dziewiątym i obawiam się , że na dziesiątym nie po przestanę , wyjazdem. :)

Chorwacja przecież , to nie nasze wybrzeże Bałtyku , od Krynicy Morskiej po Świnoujście , gdzie można praktycznie zjechać w trzy sezony , a i tak w sumie nie ma to dużego sensu , bo klimat wszędzie będzie podobny.
maluszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1213
Dołączył(a): 07.08.2011
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maluszek » 27.06.2014 21:21

maniust napisał(a):
W między czasie bus podjechał po nas pod sam pomost.

My z "gracją" wysiadamy i staramy się szybko dotrzeć do busa , bo leje jak cholera.

W między czasie grupa z ITAKI leci w dół na nas , prawie nas "zdmuchnęli" do Jadrana , po swoje walizy.
Słyszę tylko jak ktoś z Polaków woła:

-no takiego kur..... jazzu to jeszcze nie było!

i jak zwykle się popłakałam ze śmiechu :lool:

maluszek napisał(a):Rzeczywiście Chorwacja ma coś w sobie, że się ciągle do niej wraca....

maniust napisał(a): Wiesz ....znam pewien wyjątek , a raczej znałem .....no , ale jak się było w "ciemnej doopie" , a nie w Cro i przeleżało 2 tygodnie nad basenem przy apartamencie i nawet kciuka nie zamoczyło w Jadranie , to mnie nie dziwi , że nie ma do czego wracać , ale dziwi mnie po jaką cholerę tam w ogóle było jechać. Obrazek

Wiesz takiemu to się i nie chciałby wracać na Bali czy inny "raj", bo zawsze coś byłoby nie tak.... niektórzy tacy są... :evil: na szczęście Cromaniacy zaliczają się do innej kategorii :lol:

maluszek napisał(a):musisz Maniek szybko jechać raz jeszcze i to na dłużej, aby znów nam poopowiadać jak Ci

maniust napisał(a):Wiesz ....póki co jakby rozwalić skarbonkę , to może na podróż w tę i we w tę by było , a co z resztą? :)
Cro na bułkach i wodzie nie ma sensu...... :cry:

oczywiście, że na bułkach i wodzie nie ma sensu, ale zawsze można coś złowić, w Jadranie tego pełno :mrgreen: no i można zagrać w totka :D


maniust napisał(a):Dlatego fajnie, że jest nasza Cropelka , bo czas szybciej wtenczas płynie do następnego wyjazdu . :)
Póki co ja już myślę nad piątym , szóstym , siódmym , ósmym , dziewiątym i obawiam się , że na dziesiątym nie po przestanę , wyjazdem. :)


to myślimy podobnie... :lol:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.06.2014 21:44

maluszek napisał(a):ale zawsze można coś złowić, w Jadranie tego pełno :mrgreen:

:oops: :oops: W swoim życiu złowiłem tylko łabędzia , ze 20 lata temu gdzieś na Kaszubach.
Żona do dziś się ze mnie śmieje z tego.
No co mam inne hobby niż wędki....... :roll:
ASIULA HK
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 33666
Dołączył(a): 15.07.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) ASIULA HK » 27.06.2014 22:13

Dzięki Maniek...za relację, która przyprawiała mnie o salwy śmiechu :D ...oraz za...wiesz za co :wink:


:smo:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 27.06.2014 22:21

ASIULA HK napisał(a):Dzięki Maniek...za relację, która przyprawiała mnie o salwy śmiechu :D ...oraz za...wiesz za co :wink: :smo:
Wiem , wiem ....... :oczko_usmiech:
Niezmiernie się cieszę , że mogłem tobie poprawić nastrój. :D
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 27.06.2014 23:01

Świetna relacja! Też się uśmiałam ;) Szkoda, że to już koniec :(
belfer
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 06.01.2014
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) belfer » 27.06.2014 23:53

Dzięki za świetną relację :D Dopiero dzisiaj na spokojnie doczołgałam się do kompa , wcześniej tydzień wykreślony z życiorysu(koniec roku szkolnego :mrgreen:, sorry ,,taka praca" :lol: ) i przeczytałam na raz całość!!! Za 34 dni ja zawitam na Korculę ( Prigradica). Na bank sprawdzę wieżę, czy nie przesadziłeś z jej ,,cienkością" :wink: i oczywiście konobę, którą polecasz! Jeszcze raz dzięki ,dopiero po przeczytaniu poczułam powiew wakacji. Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2014 06:58

Hvala za relację! Pomimo niewielkiego doświadczenia na forum poczułam się i swojsko i u siebie.Powitam Cro już jutro :mrgreen: po raz 10 jubileuszowy!
I ciągle mam z tego taką samą frajdę! :D :boss: :mrgreen:
Pozdrawiam serdecznie i gratuluję talentu do pisania relacji :papa: :hut:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.06.2014 09:48

Super, dziękuję za możlwość spędzenia z Wami czasu na Korculi, czasu z bananem na twarzy :D Z Wami nie można się nudzić. Super!!!!!!!!!!!!!!!!!
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.06.2014 10:45

Hvala ljepa svima , jeszcze raz , za to że byliście ze mną na Korčuli. :D

Jest tylko jeden problem , dalej nie wiemy co to jest/było ? :oczko_usmiech:
Ktoś wie?

maniust napisał(a):Na dłuższą chwilę stajemy przy tym czymś , niestety nie wiemy co to jest i tu pytanie czy ktoś wie co to ?
Jakaś kapusta czy co? :roll:

Obrazek
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 28.06.2014 11:10

Żona krzyczy że brokuły... chyba:D
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 28.06.2014 11:39

przemo99 napisał(a):Żona krzyczy że brokuły... chyba:D


Chyba GMO :lol:
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 28.06.2014 11:44

maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 28.06.2014 11:45

jara napisał(a):
przemo99 napisał(a):Żona krzyczy że brokuły... chyba:D


Chyba GMO :lol:


GMO - Organizmy Modyfikowane Genetycznie https://www.google.com/#q=GMO 8O

że co? 8O
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 28.06.2014 11:58

Relacja ,super. Czytałam ,z dużą przyjemnością.
My startujemy 11 lipca ,to pozdrowimy Korculę od Was :D
Od jakiegoś czasu chodziła mi myśl ,aby lecieć do Cro ,ale przez dwa tygodnie bez naszego samochodu ,bym nie przetrwała (wynajęcie ,nie wpłyneło by dobrze na nasz portfel :wink: ),i to też mi pokazała Twoja relacja . :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić .... -...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone