Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ....

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 21.06.2014 17:01

Zaraz, zaraz - burek - coś mi to mówi... Bułka z serem na słono? Dobrze kojarzę? Jakoś mi nie podeszło :?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.06.2014 17:04

Burek to mięso i ciasto rozwałkowane na cieniutkie warstwy poprzetykane mieloną wołowiną.
Bomba kaloryczna, ale jakże smaczna.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4722
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.06.2014 17:08

FUX napisał(a):Burek to mięso i ciasto rozwałkowane na cieniutkie warstwy poprzetykane mieloną wołowiną.
Bomba kaloryczna, ale jakże smaczna.


Ale są również burki z serem a także na słodko. Mnie najbardziej smakuje ten z serem.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.06.2014 17:12

To na takiego jeszcze nie natrafiłem w Cro.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.06.2014 17:18

dhmegi napisał(a):
FUX napisał(a):Burek to mięso i ciasto rozwałkowane na cieniutkie warstwy poprzetykane mieloną wołowiną.
Bomba kaloryczna, ale jakże smaczna.


Ale są również burki z serem a także na słodko. Mnie najbardziej smakuje ten z serem.

Fakt bomba kaloryczna to jest ! :oops:
Dwa lata temu jadłem w Tucepi pierwszy raz z mięsem , w tym roku w Korčuli dla odmiany z wiśnią , żona twierdzi że to jednak frużelina wiśniowa , nie mnie jednak mniamniuśne w smaku i słodkie jak diabli. :lol:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.06.2014 17:24

dhmegi napisał(a):Za to domace bijelo vino - pierwsza klasa.

Oj .......to chyba byśmy razem nie popili :oops: , może wstyd się przyznać ale ja wina nie znoszę w każdej postaci. :oops:
2009 będąc na Istrii do dziś mam ubaw , jak zamówiliśmy butelkę wina i kelner przyniósł mi do posmakowania , bym wybrał jakie wino mamy pić. 8O
Ja rozumiem , że tak jest elegancko , wytwornie , tak jest w ogóle ....itd. , ale śmiech mnie ogarnia :lool: , jak ja wina nie cierpię. :oops:
szrek27
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 761
Dołączył(a): 19.03.2013
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) szrek27 » 21.06.2014 17:26

Ja też nie cierpię wina, więc ze mną coś tam byś wypił ;) :mrgreen:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.06.2014 17:28

Vino samo dobro...
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4722
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 21.06.2014 17:30

maniust napisał(a):
dhmegi napisał(a):Za to domace bijelo vino - pierwsza klasa.

Oj .......to chyba byśmy razem nie popili :oops: , może wstyd się przyznać ale ja wina nie znoszę w każdej postaci. :oops:
2009 będąc na Istrii do dziś mam ubaw , jak zamówiliśmy butelkę wina i kelner przyniósł mi do posmakowania , bym wybrał jakie wino mamy pić. 8O
Ja rozumiem , że tak jest elegancko , wytwornie , tak jest w ogóle ....itd. , ale śmiech mnie ogarnia :lool: , jak ja wina nie cierpię. :oops:


Ja na co dzień też wina nie piję (a czerwonego nie piję wcale), ale w Cro takie białe, schłodzone, leciutkie ( :wink:), to jak mineralna. Oczywiście musi być z umiarem, bo inaczej idzie do głowy, ani się człowiek obejrzy.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.06.2014 19:00

dhmegi napisał(a):
FUX napisał(a):Burek to mięso i ciasto rozwałkowane na cieniutkie warstwy poprzetykane mieloną wołowiną.
Bomba kaloryczna, ale jakże smaczna.


Ale są również burki z serem a także na słodko. Mnie najbardziej smakuje ten z serem.


Właśnie w Korculi jadłem z serem
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.06.2014 19:04

c.d.

No dobra najedzeni , napojeni trzeba teraz to chociaż w mikro kaloriach spalić , zatem czas na rekonesans po Lumbardzie.
Po drodze jeszcze rozglądamy się za transportem do Korčuli na jutro i niestety taxi wodnych tu nie ma i praktycznie jedynym środkiem transportu do Korčuli jest skuter z "Renta" , jakaś łupinka z "Renta" , TAXI lub autobus Autotrans i teoretycznie jest to najtańszy środek transportu do Korčuli , 15 kun w jedną mańkę od osoby , lub 25 kun w dwie mańki od osoby.

Napisałem teoretycznie , bo można taniej i bardziej komfortowo :mrgreen: , ale nie zdradzę i o tym w dalszej części.

Tak więc plan jest , że jutro 10:15 autobusem do Korčuli na zwiedzanie i poszukanie czegoś co ma 4 koła i trzy pedały z "Renta".

Tymczasem krótki rekonesans po Lumbardzie....
Fotografem amatorem jestem przeważnie ja ..... :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drugiej stronie widać Orebic. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedna z piaszczystych plaż w Lumbardzie.

Obrazek

Obrazek

Po chwili w naszą stronę biegnie jakiś kundel , na rasowca to to nie wyglądało. :?
Wpada do Jadrana sam bez pana , nikogo , wykąpał się , otrzepał się i poleciał z powrotem w górę do apartamentu. Nie złe jaja ....... :lool:

Obrazek

On poleciał , my idziemy sobie dalej.

Ilość rosnących winogron zwala z nóg , niestety mamy czerwiec to nie ma sensu nic szabrować :oops: , jak to było we wrześniu w Tucepi :oops: , bo wszystko dopiero dojrzewa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na dłuższą chwilę stajemy przy tym czymś , niestety nie wiemy co to jest i tu pytanie czy ktoś wie co to ?
Jakaś kapusta czy co? :roll:

Obrazek

No to idziemy dalej......
Te kwiatki poniżej cyknęła moja Asia , nawet dość fajnie jej wyszły...... :D

Obrazek

Po chwili wpadamy na jakiś malutki kościółek i drogowskaz Plaża Prizina i Plaża Bill Żal.

-a to te chyba piaszczyste plaże co to czytałem o nich w relacjach!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja Asia każe mi jeszcze pozować do zdjęcia przy jakiś zajebiastych krzaczorach , ok wciągam brzuch , słyszę pstryk , spuszczam powietrze , można iść dalej........

Obrazek

Po chwili trafiamy na słynną Plaża Prizina ......

Obrazek

Jako że póżno się już robi , a z powrotem kawałek drogi jest , to wracamy do apartamentu , na tą plażę jeszcze wrócimy. :)
Po drodze jeszcze cyk.......

Dojrzewające figi ......... (poprawione)

Obrazek

i super Apartament , skojarzyłem sobie go od razu z jakimś survivalowym przeżyciem :oczko_usmiech:

Obrazek

Po chwili znów jakiś kundel lata i jakiś facet przed nami z kijem na niego.

-nie no chyba mu zaraz przypie.....ę , z kijem na psa! :evil:

Facet odgonił psa , ten się przypętał do nas i za nami idzie.

-ty koleś wracaj do Pana! Ten chyba nie rozumiem po polsku , próbuję po chorwacku - na početnu też nic , lata jak porypany w tę i we w tę . 8O

Ledwo zdołałem go uchwycić aparatem.

Obrazek

Żona mówi :

-poczekamy chwilę może się odczepi!

No to stoimy 5 minet , ten dalej lata jak porypany , jakieś ADHD czy coś 8O , jednak w końcu mu się chyba znudziło i poleciał dalej.

Wracamy już zatem do apartamentów i restauracji , do Konoby już dziś nie chce nam się iść.

Na stół leci......Hobotnica na salatu ..... po prostu poezja i 2 lata trzeba było czekać by znów to zjeść. :D

Obrazek

I tak zakończyliśmy nasz dzisiejszy dzień w Cro.

Laku noć svima :papa:

P.S. Jutro jedziemy do Korculi i jak wspomniałem już wcześniej będzie z dramatycznym przeżyciem Cromaniaka. :cry:
Ostatnio edytowano 21.06.2014 19:27 przez maniust, łącznie edytowano 1 raz
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 21.06.2014 19:14

Mariusz na zdjęciu te owoce to mi bardziej przypominają figi niż cytryny , no ale niech będzie , może ja się nie znam :oczko_usmiech: :lol:
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 21.06.2014 19:18

Aneta.K napisał(a):Mariusz na zdjęciu te owoce to mi bardziej przypominają figi niż cytryny , no ale niech będzie , może ja się nie znam :oczko_usmiech: :lol:

Też stawiałem na figi , ale moja Asia się upierała , że to dojrzewające cytryny. 8O
Teraz przyjrzałem się zdjęciu bliżej i napewno to figi , no ale może ja się też nie znam. :D
Franciszka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 01.10.2008
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franciszka » 21.06.2014 19:31

Na 100% figi!!! :)
madzia828
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 185
Dołączył(a): 02.04.2012
Re: Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić ..

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia828 » 21.06.2014 19:31

figi figi :mrgreen: bardzo dobre, w sierpniu skosztuje sobie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Korčula 2014 , ten "mały Dubrovnik" potrafi zachwycić .... -...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone