Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2015 16:15

Witam, nie mogę znaleźć nigdzie aktualnych informacji ile przewieźć można alkoholu i papierosów do Chorwacji przez Czechy Austrię i Słowenię ... Może ktoś mi podeśle linka z takimi danymi na 2015 rok? Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2015 16:19

beemwu napisał(a):Witam, nie mogę znaleźć nigdzie aktualnych informacji ile przewieźć można alkoholu i papierosów do Chorwacji przez Czechy Austrię i Słowenię ... Może ktoś mi podeśle linka z takimi danymi na 2015 rok? Pozdrawiam.


Sprawa jest jasna:

Podróżując z jednego państwa UE do innego, możesz zabrać ze sobą alkohol i wyroby tytoniowe przeznaczone na własny użytek, ale nie w celu ich sprzedaży.

Zgodnie z prawem unijnym nie musisz udowadniać, że produkty te są przeznaczone na Twój własny użytek, jeżeli nie przekraczają one podanych ilości:

800 papierosów :!:
400 cygaretek
200 cygar
1 kg tytoniu
10 litrów wyrobów spirytusowych :!:
20 litrów wina alkoholizowanego :!:
90 litrów wina (w tym maksymalnie 60 litrów wina musującego) :!:
110 litrów piwa. :!:
http://europa.eu/youreurope/citizens/tr ... dex_pl.htm
dziubeklublin
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziubeklublin » 12.08.2015 17:27

Ostatnio spotkałem się z informacją że na Słowacji uchwyt na nawigację czy telefon nie może być montowany w środkowej części przedniej szyby. Ktoś coś wie w tym temacie?
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 12.08.2015 18:54

Będę między 4 i 5 rano w sobotę na odcinku Czeski Cieszyn - Żylina.
Pytanie do znawców : czy Czesi i Słowacy suszą o tej porze :?:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 12.08.2015 19:35

bzyq74 napisał(a):Będę między 4 i 5 rano w sobotę na odcinku Czeski Cieszyn - Żylina.
Pytanie do znawców : czy Czesi i Słowacy suszą o tej porze :?:


Z tego co rodzina na Zaolziu mówi, to czeska policja o tej porze nie suszy :wink:
Zresztą, jak się godo po naszymu, nie ciepie sie i nie skocze, :wink:
to wielka pokuta raczej nie grozi 8)
Przeważnie policaje sóm stela i po naszymu godajóm
Chyba, że się strasznie piraci :?

Co do Słowaków, to spotkałem się kilka razy z informacjami, że przed 6,7 rano koło Cadcy i Żyliny
często kontrolują auta.
Ale raczej chodzi o promile :roll:
Chociaż z nimi nigdy nie wiadomo :roll:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 12.08.2015 20:45

dziubeklublin napisał(a):Ostatnio spotkałem się z informacją że na Słowacji uchwyt na nawigację czy telefon nie może być montowany w środkowej części przedniej szyby. Ktoś coś wie w tym temacie?

zdecydowanie tak...zamontuj lepiej po lewej stronie...
sam tak mam i "nie rozumiem" osób przyklejających navi na środku...:p
Flacha
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 171
Dołączył(a): 09.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flacha » 13.08.2015 10:02

Ja za to pierwsze słyszę o montowaniu po lewej stronie i szczerze mówiąc nie widziałem u nikogo żeby tak było. Co do montowania na środku to jakoś nie chce mi się wierzyć żeby taki przepis był na Słowacji ale może ktoś to potwierdzi albo nie?
orson
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 572
Dołączył(a): 27.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) orson » 13.08.2015 10:04

Flacha napisał(a):Ja za to pierwsze słyszę o montowaniu po lewej stronie i szczerze mówiąc nie widziałem u nikogo żeby tak było. Co do montowania na środku to jakoś nie chce mi się wierzyć żeby taki przepis był na Słowacji ale może ktoś to potwierdzi albo nie?

Ja już od bardzo dawna jeżdżę z navi po lewej stronie. Według mnie jest to zdecydowanie lepsze miejsce niż środek szyby. O tym przepisie na Słowacji też mi się coś o uszy obiło. Chyba chodzi im o to, że tka navi zmniejsza po prostu widoczność. Co kraj to obyczaj, jak to mówią ;)
hariet1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 16.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) hariet1 » 13.08.2015 10:14

Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.08.2015 16:31

Flacha napisał(a):Ja za to pierwsze słyszę o montowaniu po lewej stronie i szczerze mówiąc nie widziałem u nikogo żeby tak było. Co do montowania na środku to jakoś nie chce mi się wierzyć żeby taki przepis był na Słowacji ale może ktoś to potwierdzi albo nie?

po lewej na dole najbliżej zegarów...ot sobie zerkam...:)
spróbuj...nie będziesz chciał już więcej na środku szyby...
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 13.08.2015 16:57

Kolega Sol-Wagon ma rację,za navi i kamerkę na środku szyby te popaprańce golą nawet ciężarówki
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 13.08.2015 18:01

Ja mam w Xsarze Picasso taką fajną "trójkątną szybkę" z przodu i jest to doskonałe miejsce na przyczepienie nawi. Nie wyobrażam sobie mieć jej na środku biorąc pod uwagę rozmiary szyby, deski rozdzielczej..

Foto poglądowe, auto nie moje ;)
Obrazek
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 13.08.2015 18:09

Sol-Wagon napisał(a):... "nie rozumiem" osób przyklejających navi na środku...:p

Jeśli koledzy mają krótkie uchwyty i duży wyświetlacz to się zgodzę.
Ja mam palmtopa Asusa na długim giętkim ramieniu, uchwyt przyklejam na środku, wyginam w dół, dzięki temu navi mam tuż nad radiem i nie mam ograniczonej widoczności :D
Janusz_z_wąsem
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz_z_wąsem » 13.08.2015 22:00

Flacha napisał(a):Ja za to pierwsze słyszę o montowaniu po lewej stronie i szczerze mówiąc nie widziałem u nikogo żeby tak było. Co do montowania na środku to jakoś nie chce mi się wierzyć żeby taki przepis był na Słowacji ale może ktoś to potwierdzi albo nie?

Jest taki przepis i mogą się do tego doczepić przy kontroli... Szczególnie na odcinku przy granicy PL gdzie czasami czają się na naszych rodaków w obu kierunkach :boss:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 22:26

Słowacy mają różne pomysły, nie zawsze fajne 8)

Np. na granicy w Świerczynowcu między Czechami a Słowacją się ustawiają z suszarkami. Po czeskiej stronie jest ograniczenie do 70 czy 80 :!:
Zaraz na granicy jest tabliczka z nazwą po słowacku Svrcinovec.
Ta zastępuje znak, że to jest obszar zabudowany i że wolno jechać tylko 50 :roll:
Droga jest tak samo szeroka, warunki jazdy są identyczne.
No i potem Czesi czy Polacy płacą pokutę, bo chłopaki-Słowaki z suszarkami się ustawiają kilkaset metrów dalej :?

Ja mam uchwyt na komórkę na środku przedniej szyby i nikt się nigdy na Słowacji nie doczepił.
Gps mam w komórce 8)
No, ale komórka to raczej szyby nie zasłania.

Jak ktoś ma nawigację z zarąbistym ekranem, to się dopier.olić mogą :?

(szczególnie jak ktoś będzie z nimi dyskutował, że mandat za przekroczenie prędkości jest niesłuszny :roll: )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone