Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
carinus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) carinus » 30.06.2019 15:36

cromanT napisał(a):
Wystarczy tankować na sprawdzonych stacjach i będzie dobrze, nie trzeba nic dolewać. Trzeba pamiętać, że chytry dwa razy traci..... :D

Przezorny,zawsze zabezpieczony.Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam tankować paliwo,życie pisze różne scenariusze.Popytajcie kumatych mechaników jaki czynnik przyspiesza destrukcję układów wtrysku CR.Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.
cromanT
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 05.07.2019 12:15

carinus napisał(a):Przezorny,zawsze zabezpieczony.Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam tankować paliwo

Nie żartuj :lol: :lol: jeszcze mi się nie zdarzyło abym tankował na innej stacji niż na tej co zaplanowałem. Planowanie podróży to podstawa spokojnej i komfortowej jazdy.

carinus napisał(a):Popytajcie kumatych mechaników jaki czynnik przyspiesza destrukcję układów wtrysku CR

To jak już to wiesz to się podziel wiedzą, moje Mondeo ma 250 kkm przebiegu i układ pracuje idealnie bez żadnego dolewania "specyfików" do ON. Używam tylko paliw Premium.

carinus napisał(a):Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.

Tak Ci się wydaje :lol: :lol: czysto subiektywne odczucie nie potwierdzone żadnymi danymi.
wraq
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) wraq » 08.07.2019 06:06

Polecam samoobsługowe stacje Leitner. Jedna pod Wiedniem, druga przed Leibniz przy granicy ze Słowenią. Koszt 1l kosztuje tam około 4,9 zł, czyli taniej niż w Polsce, a do tego można tankować w nocy kiedy inne stacje są pozamykane
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2019 07:13

Wyjeżdżając z PL , tankuję zawsze w Mszanie na Orlenie (ok 1 km)od A1 różnica 30gr/1ltr , następne tankowanie Jet lub Agip w Gralla na granicy AT/SLO ( ok 1km od A9) różnica 35 centów /1 ltr. Z powrotem podobnie
Marcin1976*
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 08.07.2019 14:29

Rafi70 napisał(a):Wyjeżdżając z PL , tankuję zawsze w Mszanie na Orlenie (ok 1 km)od A1 różnica 30gr/1ltr , następne tankowanie Jet lub Agip w Gralla na granicy AT/SLO ( ok 1km od A9) różnica 35 centów /1 ltr. Z powrotem podobnie

Witam!
Czy wspomniane przez Ciebie stacje w Gralla są całodobowe i czy przyjmują płatność kartą???
Rafi70
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2019 15:04

Marcin1976* napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Wyjeżdżając z PL , tankuję zawsze w Mszanie na Orlenie (ok 1 km)od A1 różnica 30gr/1ltr , następne tankowanie Jet lub Agip w Gralla na granicy AT/SLO ( ok 1km od A9) różnica 35 centów /1 ltr. Z powrotem podobnie

Witam!
Czy wspomniane przez Ciebie stacje w Gralla są całodobowe i czy przyjmują płatność kartą???

Obie są czynne do 23,ale są też dystrybutory samoobsługowe z płatnością kartą
kokon20
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokon20 » 25.07.2019 12:03

Witam,z racji tego że 15 sierpnia w Austrii jest święto mam pytanie o tankowanie na stacji Temmel B69, 8471 Spielfeld, będzie obsługa na stacji czy tylko automat?
Może ktoś miał styczność z tankowaniem w tym miejscu podczas dnia świątecznego?
KarKoz
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.07.2019 22:49

cromanT napisał(a):
carinus napisał(a):Przezorny,zawsze zabezpieczony.Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam tankować paliwo

Nie żartuj :lol: :lol: jeszcze mi się nie zdarzyło abym tankował na innej stacji niż na tej co zaplanowałem. Planowanie podróży to podstawa spokojnej i komfortowej jazdy.

carinus napisał(a):Popytajcie kumatych mechaników jaki czynnik przyspiesza destrukcję układów wtrysku CR

To jak już to wiesz to się podziel wiedzą, moje Mondeo ma 250 kkm przebiegu i układ pracuje idealnie bez żadnego dolewania "specyfików" do ON. Używam tylko paliw Premium.

carinus napisał(a):Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.

Tak Ci się wydaje :lol: :lol: czysto subiektywne odczucie nie potwierdzone żadnymi danymi.

Tak jak paliwa premium...
Marcinello
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinello » 26.07.2019 23:30

Tak ja wcześniej napisał kolega Wraq polecam stacje F.Leitner. Ja mam upatrzoną w Grazu przy McDonaldzie. Zjazd z autostrady na lotnisko oznaczony jako Flughafen Graz. Stacja czynna całą dobę. Cena z 24 lipca po przeliczeniu na nasze ~4,95.
Poniżej adres: Anton-Hermann-Strasse 3, 8073 Feldkirchen bei Graz, Austria.
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.07.2019 06:12

cromanT napisał(a):
No cóż, potwierdzam słowa carinusa.
Od 5 lat stosuję "Monzol 5C". Gdy po raz pierwszy wlałem, doznałem "zaskoczenia dźwiękowego".
To tak, jakbyś podczas słuchania muzyki nagle odciął głośniki wysokotonowe w kolumnach.
Został tylko "miękki basowy pomruk".
Nie, nie mierzyłem, nie mam danych. Ale mam swoje (i kilku kolegów) uszy, którym dość mocno wierzę.
smoki3
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki3 » 27.07.2019 06:25

Zasadę, jaką stosuję w tankowaniu diesla od lat, nie tylko w jeździe do Chorwacji jest wyjeżdżenie 1/2 zbiornika i zatankowanie się. Na każdej stacji benzynowej można zatankować "kit" do zbiornika. Taka mieszanka 1/2+1/2 zbiornika ratuje trochę sytuację w wypadku zatankowania złego paliwa. Dodatkowo dolewam 100ml oleju STIHL na zbiornik paliwa. :mrgreen:
A200universeblue
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 27.07.2019 06:43

Sam to stosowalem tez w silnik CR diesel (tyle ze w wersji shell VSX 2t polsyntetyczny) 150-200ml na zbiornik ON.
Pompa wysokiego cisnienia rzeczywiscie pracuje sprawniej i ciszej lecz resztki tego oleju z paliwem dostaly sie do oleju silnikowego przez co turbina nie posiada dobrego filmu olejowego na wirniku/lopatkach wiec stosuje teraz to tylko przed dluga trasa gdzie jest gwarancja wypalenia pozostalosci ON w oleju silnikowym.
Wpadlem na to dopiero po zmianie oleju na nowy gdy turbina znow pracowala idealnie na swiezym oleju :mrgreen:
Cos za cos panowie...
Ten dodatek wymywa wiec posrednio kanaly ktore nie powinny byc wymyte :lol:
Cosmo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 30.07.2019 11:32

Warto zapoznać się z Opracowaniem naukowym pracowników Politechniki Krakowskiej - "Zagadnienia smarności ciekłych paliw silnikowych"
carinus
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) carinus » 02.08.2019 21:47

Kolega z innego forum samochodowego opisywał swój przypadek w firmie,która posiadała flotę diesli.Wieczne problemy z osprzętem silnika.Podpowiedział szefowi żeby zreanimować nieczynną bazę paliw na terenie firmy.Do zbiorników trafiało sprawdzone paliwo i obowiązkowo beczka oleju do 2T.Problemy zniknęły.
Nikt nikogo nie zmusza do jakichkolwiek czynności związanych z dbaniem o swój silnik,ja bynajmniej nie zamierzam stać na drodze i marnować swój czas w oczekiwaniu na pomoc.Potem trzeba zapłacić mechanikowi za robotę i części.Szanuję swój czas i pieniądze.
Cosmo
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 03.08.2019 11:43

Z uwagi na to, że mam FAP-a dolewam nisko pyłowy Ravenol scooter 2t.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019