Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
carinus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) carinus » 30.06.2019 16:36

cromanT napisał(a):
Wystarczy tankować na sprawdzonych stacjach i będzie dobrze, nie trzeba nic dolewać. Trzeba pamiętać, że chytry dwa razy traci..... :D


Przezorny,zawsze zabezpieczony.Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam tankować paliwo,życie pisze różne scenariusze.Popytajcie kumatych mechaników jaki czynnik przyspiesza destrukcję układów wtrysku CR.Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.
cromanT
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 19.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) cromanT » 05.07.2019 13:15

carinus napisał(a):Przezorny,zawsze zabezpieczony.Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam tankować paliwo


Nie żartuj :lol: :lol: jeszcze mi się nie zdarzyło abym tankował na innej stacji niż na tej co zaplanowałem. Planowanie podróży to podstawa spokojnej i komfortowej jazdy.

carinus napisał(a):Popytajcie kumatych mechaników jaki czynnik przyspiesza destrukcję układów wtrysku CR


To jak już to wiesz to się podziel wiedzą, moje Mondeo ma 250 kkm przebiegu i układ pracuje idealnie bez żadnego dolewania "specyfików" do ON. Używam tylko paliw Premium.

carinus napisał(a):Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.


Tak Ci się wydaje :lol: :lol: czysto subiektywne odczucie nie potwierdzone żadnymi danymi.
wraq
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 06.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) wraq » 08.07.2019 07:06

Polecam samoobsługowe stacje Leitner. Jedna pod Wiedniem, druga przed Leibniz przy granicy ze Słowenią. Koszt 1l kosztuje tam około 4,9 zł, czyli taniej niż w Polsce, a do tego można tankować w nocy kiedy inne stacje są pozamykane
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2019 08:13

Wyjeżdżając z PL , tankuję zawsze w Mszanie na Orlenie (ok 1 km)od A1 różnica 30gr/1ltr , następne tankowanie Jet lub Agip w Gralla na granicy AT/SLO ( ok 1km od A9) różnica 35 centów /1 ltr. Z powrotem podobnie
Marcin1976*
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 31.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin1976* » 08.07.2019 15:29

Rafi70 napisał(a):Wyjeżdżając z PL , tankuję zawsze w Mszanie na Orlenie (ok 1 km)od A1 różnica 30gr/1ltr , następne tankowanie Jet lub Agip w Gralla na granicy AT/SLO ( ok 1km od A9) różnica 35 centów /1 ltr. Z powrotem podobnie

Witam!
Czy wspomniane przez Ciebie stacje w Gralla są całodobowe i czy przyjmują płatność kartą???
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 08.07.2019 16:04

Marcin1976* napisał(a):
Rafi70 napisał(a):Wyjeżdżając z PL , tankuję zawsze w Mszanie na Orlenie (ok 1 km)od A1 różnica 30gr/1ltr , następne tankowanie Jet lub Agip w Gralla na granicy AT/SLO ( ok 1km od A9) różnica 35 centów /1 ltr. Z powrotem podobnie

Witam!
Czy wspomniane przez Ciebie stacje w Gralla są całodobowe i czy przyjmują płatność kartą???


Obie są czynne do 23,ale są też dystrybutory samoobsługowe z płatnością kartą
kokon20
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 11.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kokon20 » 25.07.2019 13:03

Witam,z racji tego że 15 sierpnia w Austrii jest święto mam pytanie o tankowanie na stacji Temmel B69, 8471 Spielfeld, będzie obsługa na stacji czy tylko automat?
Może ktoś miał styczność z tankowaniem w tym miejscu podczas dnia świątecznego?
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 26.07.2019 23:49

cromanT napisał(a):
carinus napisał(a):Przezorny,zawsze zabezpieczony.Nigdy nie wiemy w jakich okolicznościach przyjdzie nam tankować paliwo


Nie żartuj :lol: :lol: jeszcze mi się nie zdarzyło abym tankował na innej stacji niż na tej co zaplanowałem. Planowanie podróży to podstawa spokojnej i komfortowej jazdy.

carinus napisał(a):Popytajcie kumatych mechaników jaki czynnik przyspiesza destrukcję układów wtrysku CR


To jak już to wiesz to się podziel wiedzą, moje Mondeo ma 250 kkm przebiegu i układ pracuje idealnie bez żadnego dolewania "specyfików" do ON. Używam tylko paliw Premium.

carinus napisał(a):Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.


Tak Ci się wydaje :lol: :lol: czysto subiektywne odczucie nie potwierdzone żadnymi danymi.


Tak jak paliwa premium...
Marcinello
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 19.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinello » 27.07.2019 00:30

Tak ja wcześniej napisał kolega Wraq polecam stacje F.Leitner. Ja mam upatrzoną w Grazu przy McDonaldzie. Zjazd z autostrady na lotnisko oznaczony jako Flughafen Graz. Stacja czynna całą dobę. Cena z 24 lipca po przeliczeniu na nasze ~4,95.
Poniżej adres: Anton-Hermann-Strasse 3, 8073 Feldkirchen bei Graz, Austria.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 27.07.2019 07:12

cromanT napisał(a):
carinus napisał(a):Silnik na paliwie z dodatkiem oleju zdecydowanie ciszej pracuje.
Tak Ci się wydaje :lol: :lol: czysto subiektywne odczucie nie potwierdzone żadnymi danymi.
No cóż, potwierdzam słowa carinusa.
Od 5 lat stosuję "Monzol 5C". Gdy po raz pierwszy wlałem, doznałem "zaskoczenia dźwiękowego".
To tak, jakbyś podczas słuchania muzyki nagle odciął głośniki wysokotonowe w kolumnach.
Został tylko "miękki basowy pomruk".
Nie, nie mierzyłem, nie mam danych. Ale mam swoje (i kilku kolegów) uszy, którym dość mocno wierzę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2019 07:25

Zasadę, jaką stosuję w tankowaniu diesla od lat, nie tylko w jeździe do Chorwacji jest wyjeżdżenie 1/2 zbiornika i zatankowanie się. Na każdej stacji benzynowej można zatankować "kit" do zbiornika. Taka mieszanka 1/2+1/2 zbiornika ratuje trochę sytuację w wypadku zatankowania złego paliwa. Dodatkowo dolewam 100ml oleju STIHL na zbiornik paliwa. :mrgreen:
A200universeblue
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 12.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) A200universeblue » 27.07.2019 07:43

Sam to stosowalem tez w silnik CR diesel (tyle ze w wersji shell VSX 2t polsyntetyczny) 150-200ml na zbiornik ON.
Pompa wysokiego cisnienia rzeczywiscie pracuje sprawniej i ciszej lecz resztki tego oleju z paliwem dostaly sie do oleju silnikowego przez co turbina nie posiada dobrego filmu olejowego na wirniku/lopatkach wiec stosuje teraz to tylko przed dluga trasa gdzie jest gwarancja wypalenia pozostalosci ON w oleju silnikowym.
Wpadlem na to dopiero po zmianie oleju na nowy gdy turbina znow pracowala idealnie na swiezym oleju :mrgreen:
Cos za cos panowie...
Ten dodatek wymywa wiec posrednio kanaly ktore nie powinny byc wymyte :lol:
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 30.07.2019 12:32

Warto zapoznać się z Opracowaniem naukowym pracowników Politechniki Krakowskiej - "Zagadnienia smarności ciekłych paliw silnikowych"
carinus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 01.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) carinus » 02.08.2019 22:47

Kolega z innego forum samochodowego opisywał swój przypadek w firmie,która posiadała flotę diesli.Wieczne problemy z osprzętem silnika.Podpowiedział szefowi żeby zreanimować nieczynną bazę paliw na terenie firmy.Do zbiorników trafiało sprawdzone paliwo i obowiązkowo beczka oleju do 2T.Problemy zniknęły.
Nikt nikogo nie zmusza do jakichkolwiek czynności związanych z dbaniem o swój silnik,ja bynajmniej nie zamierzam stać na drodze i marnować swój czas w oczekiwaniu na pomoc.Potem trzeba zapłacić mechanikowi za robotę i części.Szanuję swój czas i pieniądze.
Cosmo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 08.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cosmo » 03.08.2019 12:43

Z uwagi na to, że mam FAP-a dolewam nisko pyłowy Ravenol scooter 2t.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone