Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekurek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 10:44

Witam

Proszę o Wasze opinie na temat na jakich stacjach benzynowych najlepiej tankować paliwo diesla a jakich unikać. Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?

Pozdrawiam

Marek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 10:47

Witam.

A jaka trasa?

:wink:

Bez przesady - wybieraj markowe/znane stacje i nie panikuj.

Pzdr
marekurek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 10:54

Tychy-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenii-Brela
Pozdrawiam

Tylko co znaczy markowa? Oglądałem na www.hak.hr i nie znam tych stacji za wyjątkiem Lukoila, którego jakość jest dyskusyjna.

Marek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 11:06

forum/viewtopic.php?p=745041#745041

W HR tankuj na INA i już.
tygrysek0038
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 17.05.2012 11:09

np. INA, OMV...
marekurek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 11:11

Dzięki za info ;)
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.05.2012 11:12

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.05.2012 11:33

tygrysek0038 napisał(a):np. INA, OMV...

Dużo (przy autostradzie ) jeszcze jest stacji "Tifon", duża sieć więc paliwo powinni mieć dobre, sam tam tankowałem bez problemów.
marekurek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 17.05.2012 11:43

jeszcze raz wielki dzieki, będę trzymał sie Waszych wskazówek :) :) :) :)
aro_40
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.05.2012 12:06

marekurek napisał(a):Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?

Tez mam TDI VW i tankuję nawet w hipermarketach - jakichś dziwnych objawów nie zauważam :)
a poza tym tankuje zwykłe ON na markowej stacji (Orlen, Lotos, Lukoil itp)
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 17.05.2012 12:09

marekurek napisał(a):Tychy-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenii-Brela
Pozdrawiam

Tylko co znaczy markowa? Oglądałem na www.hak.hr i nie znam tych stacji za wyjątkiem Lukoila, którego jakość jest dyskusyjna.

Marek

W Radzionkowie (pomiędzy Bytomiem a Tarnowskimi Górami) jest baza przeładunkowa paliw płynnych i tam widać tych markowych dostawców BP, Slovnaft, Lukoj, Orlen jak podpinają się do tego samego "kurka".
Reszta to reklama. Za wyjątkiem Shela.

Z doświadczenia wiem, że czasami i na markowej stacji jest coś nie tak a najgorzej to jak masz EURO V - zaraz widać po procesie wypalania.
Bez obawy, przy autostradzie nie masz problemu, gorzej te małe w małych miejscowościach pomimo firmwego znaczka.
zgredzik
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 17.05.2012 12:37

Piszecie o paliwie diesel. A ja poproszę o info, gdzie tankować w miarę tanio i bezpiecznie benzynowca na trasie Polska (Cieszyn) - Czechy - Austria (Wiedeń, Graz) - Słowenia (objazd autostrady w m. Mureck) - Chorwacja (Trogir). Być może Ktoś z Was ma z góry ustalony plan tankowania na takiej trasie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.05.2012 12:47

wielbiciel napisał(a):
marekurek napisał(a):Tychy-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenii-Brela
Pozdrawiam

Marek

W Radzionkowie (pomiędzy Bytomiem a Tarnowskimi Górami) jest baza przeładunkowa paliw płynnych i tam widać tych markowych dostawców BP, Slovnaft, Lukoj, Orlen jak podpinają się do tego samego "kurka".
Reszta to reklama. Za wyjątkiem Shela.
Z doświadczenia wiem, że czasami i na markowej stacji jest coś nie tak a najgorzej to jak masz EURO V - zaraz widać po procesie wypalania.
Bez obawy, przy autostradzie nie masz problemu, gorzej te małe w małych miejscowościach pomimo firmwego znaczka.

To prawda, reszta to reklama.
KrisM
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 17.05.2012 12:50

zgredzik napisał(a):Piszecie o paliwie diesel. A ja poproszę o info, gdzie tankować w miarę tanio i bezpiecznie benzynowca na trasie Polska (Cieszyn) - Czechy - Austria (Wiedeń, Graz) - Słowenia (objazd autostrady w m. Mureck) - Chorwacja (Trogir). Być może Ktoś z Was ma z góry ustalony plan tankowania na takiej trasie.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.

a benzyny nie można zatankować tam gdzie diesla?:) trzymaj się flotowych stacji, a na pewno krzywdy swojemu silnikowi nie zrobisz;-)
pawelh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 17.05.2012 12:55

Ja dwa razy na stacjach INA zatankowałem takiego syfu,że więcej z ich paliwa nie skorzystam :evil: Raz na autostradzie a raz w Karlobagu.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019