Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 13.08.2015 16:27

beemwu napisał(a):Nie odpowiem sobie sam bo nie wiem jak jest w Słowenii ;P
czy to jest jakaś znaczna różnica w ogóle...

Ciekawe ile jeszcze zadasz tego typu pytań?
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.08.2015 16:35

figusek napisał(a):
beemwu napisał(a):hej. To lepiej dolać w Austrii czy jechać do Słowenii bo tańsze paliwo ??? Na objeździe autostrady nie ma problemu ze stacjami w Słowenii (jeżeli lepiej zalać w Słowenii). Z góry dzięki za odpowiedź

Kolego w poniedziałek tankowaliśmy w Austrii na Shellu diesla po 6.20zł, więc odpowiedz sobie sam :D

w Austrii aby zatankować po 4,50-4,60 (zł) trzeba wjechać do jakiegoś miasteczka...
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 13.08.2015 16:37

Ja tankuje zawsze tak samo i nigdy nie miałam problemów z paliwem. Tankuje w Czechach przy granicy Austryjackiej na Shellu. Następnie tankuje już w Cro zwykle na INA, ale raz mi się zdarzyło na Lukoilu. Wracając z Cro tankuje tam tak, aby mi starczyło do Schella w Czechach przy granicy z Austrią. Mam zasięg jakieś 1000 km na baku. :papa:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 17:18

beemwu napisał(a):Nie wiem jaki masz zbiornik w swoim Tico i mnie to nie interesuję. Zadaję tu pytanie aby otrzymać mądrą i pomocną odpowiedź a nie jak twoja na poziomie gimnazjalisty z I kl.

Pomocna odpowiedź :papa:
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 13.08.2015 17:39

Ludzie, jak patrzę co niektórzy z Was wypisują, to ogarnia mnie niepokój co do innych porad zamieszczanych na tutejszym forum w innych działach.
Porady - prawdy objawione w stylu, że na autostradzie jest drożej niż na drogach pomniejszych jeszcze z dozą tolerancji pojmę, ale już pisanie o dobijaniu przed granicą i o tym że w Austrii na autostradzie jest drogo w porównaniu ze Słowenią, gdzie większość pakuje objazdem autostrad nie ogarniam. A piszą to niejednokrotnie "starzy" i nawet ze statusem Cromaniaka.
Tu na tym forum znalazłem linka do e-petrol.pl. Na tej stronce widać jasno, że średnia cena w Polsce jest gorsza od średniej w Austrii i lepsza niż w Cro i Słowenii, przy czym Cro jest najdroższa. Wniosek obczaj stacje w Austrii i ewentualnie gdzieś, gdzie Ci po drodze będzie wygodnie.

Ja polecam w Austrii OMV w Hobersdorf i Shell w Ilz obie rozprowadzają winiety i pracują 24h. Właśnie sprawdziłem na stronce OMV i diesel w Hobersdorfie jest za 1,114EUR po średnim NBP 4,1822PLN/EUR wychodzi 4,65PLN/litr, czyli taniej niż 4,79PLN/litr na Lotosie na A1. Shell w Ilz - właśnie wyłowiłem swój paragon z 2 sierpnia i tam stoi 1,129EUR/litr czyli jakieś 4,72PLN/litr. Jak ktoś chce więcej info, to mogę doszukać resztę paragonów z tych stacji. Ja kupowałem EURo w dołku za 4,055 i owe paliwa miałem sporo taniej niż u nas.

W Cro patrzyłem na stacje po trasie i na autostradzie jest jakieś 30 lipów drożej niż po zjechaniu z autostrady. W drodze powrotnej na stacji Petrol koło Ninu dobiłem za 100 kun (również dla dociekliwych mogę znaleźć paragon) i dojechałem do rzeczonego Shella, tam kolejna dawka na dojazd do Hobersdorfu, gdzie pojechałem już pod korek, auto stoi na parkingu z austriackim paliwem :)

Do ceny paliw dołóżcie sobie jeszcze wiedzę o ich jakości. Tajemnicą poliszynela jest prawda o podłej jakości paliw polskich, chyba gorsze w tym kawałku świata mają tylko Madziory i Ukraińcy. Powszechnie chwali się jakość paliw niemieckich i austriackich.
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 13.08.2015 18:16

Gizmowy napisał(a): ale już pisanie o dobijaniu przed granicą i o tym że w Austrii na autostradzie jest drogo w porównaniu ze Słowenią, gdzie większość pakuje objazdem autostrad nie ogarniam. A piszą to niejednokrotnie "starzy" i nawet ze statusem Cromaniaka....

Spójrz na daty ;)
Kilka lat temu były trochę inne ceny i Słowenia była tańsza, dlatego warto sprawdzać na bieżąco zamiast grzebać w wykopaliskach :mrgreen:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 13.08.2015 18:23

Nie sądzę, że dla wszystkich tankowanie tyle samo kosztuje na tych samych stacjach, są różne programy lojalnościowe itp. Także udawadnianie, że dla mnie jest tak najtaniej jest bez sensu, bo dla każdego najtaniej będzie inaczej. :mrgreen:
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 13.08.2015 21:29

kropi napisał(a):
Gizmowy napisał(a): ale już pisanie o dobijaniu przed granicą i o tym że w Austrii na autostradzie jest drogo w porównaniu ze Słowenią, gdzie większość pakuje objazdem autostrad nie ogarniam. A piszą to niejednokrotnie "starzy" i nawet ze statusem Cromaniaka....

Spójrz na daty ;)
Kilka lat temu były trochę inne ceny i Słowenia była tańsza, dlatego warto sprawdzać na bieżąco zamiast grzebać w wykopaliskach :mrgreen:


OK, nie będę się spinał ;) i podam tylko suche fakty, chronologicznie jak tankowałem, a co kto wybierze, to już jego sprawa.

02.08.2015
OMV w Hobersdorf - MaxxMotionDiesel 1,254EUR/litr
Shell w Ilz - Diesel 1,129EUR/litr

10.08.2015
Shell w Ilz - Diesel 1,139EUR/litr

11.08.2015
OMV w Hobersdorf - OMV Diesel 1,109EUR/litr

Paragonów z Petrola koło Ninu chyba już nie odnajdę :oops: ale było poniżej 9kun, jakoś 8,92kuny/litr za tego lepszego diesla, EuroDiesel czy cóś.
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 14.08.2015 12:46

Czyżby Beemwu zapomniał zatankować i mknie dalej...?Dotankuj kolego bo nieszczęście będzie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2015 16:36

Patroniusz napisał(a):Czyżby Beemwu zapomniał zatankować i mknie dalej...?Dotankuj kolego bo nieszczęście będzie...



Po co Ty się udzielasz na tym forum ??? Bo z tego co widzę to próbujesz zabłysnąć a nie masz czym za bardzo :?
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2015 20:28

Ja wczoraj 13-08-2015 w A okolice Grazu(zjazd z autostrady ok 3km i niestety do 23) lałem ON za 1.045e na miedzy A/SLO był napęd po 1.09e.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 14.08.2015 21:59

hrupek666 napisał(a):Ja wczoraj 13-08-2015 w A okolice Grazu(zjazd z autostrady ok 3km i niestety do 23) lałem ON za 1.045e na miedzy A/SLO był napęd po 1.09e.


Czyli ok.19 gr różnicy plus 6 km = 30 min straty czasu i zysk do 10 zł na baku
Wolę jechać na droższym.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 15.08.2015 11:25

wielbiciel napisał(a):
hrupek666 napisał(a):Ja wczoraj 13-08-2015 w A okolice Grazu(zjazd z autostrady ok 3km i niestety do 23) lałem ON za 1.045e na miedzy A/SLO był napęd po 1.09e.


Czyli ok.19 gr różnicy plus 6 km = 30 min straty czasu i zysk do 10 zł na baku
Wolę jechać na droższym.

Super jestem z ciebie dumny :smo:
audiKSP
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 248
Dołączył(a): 08.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) audiKSP » 15.08.2015 13:24

Fanka napisał(a):Nie sądzę, że dla wszystkich tankowanie tyle samo kosztuje na tych samych stacjach, są różne programy lojalnościowe itp. Także udawadnianie, że dla mnie jest tak najtaniej jest bez sensu, bo dla każdego najtaniej będzie inaczej. :mrgreen:


Nie no nawet nie pisz nam takich rzeczy że program lojalnościowy to jakaś oszczędność... Owszem, lepiej zebrać sobie punkty niż nie zebrać, ale nie mówmy tu o jakiejś oszczędności w przypadku zatankowania jednego baku paliwa... Osobiście zbieram też punkty Payback i wiem że może po jednym tankowaniu mam za nie może pół hot-doga...
Pomijając już że programy lojalnościowe nie działają za granicą (nawet na tych samych stacjach).

BTW... Ja mam zasięg ok 800km na baku ON, więc jadąc z Wa-wy leję pod korek w Częstochowie, aby dojechać do objazdu autostrady słoweńskiej w Mureck (Austria) Shell. Tam znowu pod korek. Z powrotem podobny scenariusz... Jeżdżę tak zawsze i wydaje mi się że jest to najbardziej ekonomiczne i logiczne. W Cro i Slo paliwo sporo droższe.
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 16.08.2015 22:12

audiKSP napisał(a):BTW... Ja mam zasięg ok 800km na baku ON, więc jadąc z Wa-wy leję pod korek w Częstochowie, aby dojechać do objazdu autostrady słoweńskiej w Mureck (Austria) Shell. Tam znowu pod korek. Z powrotem podobny scenariusz... Jeżdżę tak zawsze i wydaje mi się że jest to najbardziej ekonomiczne i logiczne. W Cro i Slo paliwo sporo droższe.


Robię niemal identycznie od lat. Na swoim baku przy jeździe do Cro ok. 900 km, jadąc z południa kraju, tankuję jeden raz w Austrii przed Mureck a dokładniej na stacji pierwszej po zjeździe 226 po lewej stronie przed Murfeld. Jak jechałem do Cro 1.08. cena za ON 1,09 jak wracałem 1,075. W Chorwacji tankuję na INA tyle ile potrzeba na jazdy wycieczkowe i na powrót do Murfeld gdzie znowu do pełna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone