Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 18.05.2012 12:55

Jak już pisłaem jes SHELL w Mikulovie. Jadąc z Brna na Bratysławę też jest SHELL w okolicach miejscowości Ladna. W Austrii jadąc trasą Wiedeń-Graz-Maribor będziesz miał kilka stacji SHELL a ostatnia jest przed granicą SLO/CRO w oklicach miejscowości Gralla. W Słowenii i Chorwacji niestety tej firmy nie ma.

Pozdrav
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 18.05.2012 14:20

marekurek napisał(a):Będę starał się zatankować w Polsce tuż przed granicą i dokulać się do Chorwacji na INA lub OMV, chyba że po drodzę gdzieś znajdę Shell'a.

Pytanie znowu do Was czy znajdę taką stację na mojej trasie?
BB-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenia-Brela


Jak na mój gust to do granicy ze Słowenią jest tego od diabła i ciut ciut

http://www.shell.com/home/content/produ ... n_locator/
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 18.05.2012 14:37

Jak to gdzie tankować diesla ?
Tankujesz tuż przed granicą jeszcze w PL i dojeżdżasz do Chorwacji :)
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 18.05.2012 16:38

Przecież obecnie dieslem przy jego spalaniu i pojemności zbiornika można przejechać do 1000km,więc nie rozumiem o co kruszyć kopię?Stacji od groma,a czy to musi być Schell?Na BP czy Statoilu nie pojedziecie?
mamax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 06.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mamax » 18.05.2012 20:17

marekurek napisał(a):Witam

Proszę o Wasze opinie na temat na jakich stacjach benzynowych najlepiej tankować paliwo diesla a jakich unikać. Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?

Pozdrawiam

Marek


Myślę ze nie będzie problemu bo Verva to nic specjalnego żeby nie powiedzieć- taka sama lipa ja zwykła (oczywiście to moje prywatne odczucia).
Ustalone po burzliwej dyskusji z kolegą który pracuje w orlenie. :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.05.2012 20:42

marekurek napisał(a): Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie.

Jak ja lubię takie posty. :wink:
Już miałem coś napisać ale sobie odpuszczę.

PS
Tankuj na stacjach paliw. :!:
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 18.05.2012 23:43

woka napisał(a):
marekurek napisał(a): Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie.

Jak ja lubię takie posty. :wink:
Już miałem coś napisać ale sobie odpuszczę.

PS
Tankuj na stacjach paliw. :!:


Też tak myślę, dyskusje o niczym, a zasada jest wszędzie taka sama, jeżeli w PL nie tankujesz na podejrzanych stacjach to tak samo postępuj w innych krajach. Druga zasada, tankuj jak kończy się paliwo. To chyba proste jest. :wink:
georem
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) georem » 18.05.2012 23:44

woka napisał(a):
marekurek napisał(a): Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie.

Jak ja lubię takie posty. :wink:
Już miałem coś napisać ale sobie odpuszczę.

PS
Tankuj na stacjach paliw. :!:


Też tak myślę, dyskusje o niczym, a zasada jest wszędzie taka sama, jeżeli w PL nie tankujesz na podejrzanych stacjach to tak samo postępuj w innych krajach. Druga zasada, tankuj jak kończy się paliwo. To chyba proste jest. :wink:
kropi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropi » 20.05.2012 11:23

Ja tylko dodam, że w Austrii ceny na stacjach przy autostradach są sporo wyższe, niż normalnie - ztcp o ok. 20-30 centów na litrze (!!), zresztą wszystko jest horrendalnie drogie (kawa, ciastka), nawet za siku zdzierają - czasem warto zjechać parę km albo nalać te 10 litrów i dopełnić w Słowenii, gdyby akurat komuś brakło.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 15:44

hej. To lepiej dolać w Austrii czy jechać do Słowenii bo tańsze paliwo ??? Na objeździe autostrady nie ma problemu ze stacjami w Słowenii (jeżeli lepiej zalać w Słowenii). Z góry dzięki za odpowiedź
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 13.08.2015 15:49

beemwu napisał(a):hej. To lepiej dolać w Austrii czy jechać do Słowenii bo tańsze paliwo ??? Na objeździe autostrady nie ma problemu ze stacjami w Słowenii (jeżeli lepiej zalać w Słowenii). Z góry dzięki za odpowiedź

Kolega to beemwu ma w nazwie chyba tylko....Lejesz tam gdzie się kończy,chyba,że Bmw ma zbiornik 30parę ltr jak w Tico?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 15:53

Nie wiem jaki masz zbiornik w swoim Tico i mnie to nie interesuję. Zadaję tu pytanie aby otrzymać mądrą i pomocną odpowiedź a nie jak twoja na poziomie gimnazjalisty z I kl.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 13.08.2015 16:13

beemwu napisał(a):hej. To lepiej dolać w Austrii czy jechać do Słowenii bo tańsze paliwo ??? Na objeździe autostrady nie ma problemu ze stacjami w Słowenii (jeżeli lepiej zalać w Słowenii). Z góry dzięki za odpowiedź

Kolego w poniedziałek tankowaliśmy w Austrii na Shellu diesla po 6.20zł, więc odpowiedz sobie sam :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2015 16:16

Nie odpowiem sobie sam bo nie wiem jak jest w Słowenii ;P
czy to jest jakaś znaczna różnica w ogóle...
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 13.08.2015 16:18

Też jestem za tym, żeby lać wtedy kiedy paliwko się kończy. Zresztą jeżeli zatankujesz w Polsce przed granicą to bez problemu powinieneś dojechać do Chorwacji i tam sobie zrobisz kolejne tankowanie :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone