Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.09.2020 22:28

Nigdzie w cro tego paliwa nie widziałem. Czy różnica w samej akcyzy? Nie wiem, może choć wątpię. Gdzieś tu ktoś już pisał o jakości tego paliwa.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.09.2020 14:36

Tja...
Współczesne ciągniki są napędzane równie nowoczesnymi a co zatem idzie wymagającymi silnikami co silnik znajdujący się w Twoim samochodzie. Ponadto ten olej napędowy nie służy tylko do napędzania ciągnika czy też kombajnu ale również wielu innych urządzeń używanych na farmie rolnej, a których nawet nie chce mi się wymieniać. Podobnie jest z tankowaniem tego rodzaju paliwem łodzi, lecz nie turystycznych, a rybackich. Nie wiem jak odbywa się sama procedura jeśli chodzi o płatność-tankowanie i nie wiem czy faktycznie jest to paliwo o kolorze niebieskim.
W Norwegii również jest paliwo dla rolnictwa dotowanie tzn. bez akcyzy, ale jest niewiele stacji ogólnie dostępnych z dystrybutorem z tym paliwem, przeważnie paliwo to jest dostarczane bezpośrednio na farmę. Są firmy budowlane które również mogą używać tego paliwa do napędzania maszyn budowlanych-ale tylko tych, które nie poruszają się po drogach publicznych..itd.
pozdro
fly
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.09.2020 15:13

Nie będę się z tobą spierać bo nie mam pojęcia jak jest. Bazowałem na tym co tu wyczytałem w starszych postach.
Tak czy siak tankowałem zwykły ON na normalnych (markowych) stacjach.
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.09.2020 18:29

empire13 napisał(a):Nigdzie w cro tego paliwa nie widziałem. Czy różnica w samej akcyzy? Nie wiem, może choć wątpię. Gdzieś tu ktoś już pisał o jakości tego paliwa.

Diesel plavi występuje poza autostradami, drogami szybkiego ruchu. Głównie tereny "rolnicze", "połowów ryb", itp.
Przykładowa stacja https://www.google.com/maps/place/BP+Jo ... 9213?hl=pl
Obok diesla niebieskiego jest pomarańczowy. Do wyboru i koloru :) .
Ostatnio edytowano 25.09.2020 22:08 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.09.2020 21:21

Unikam takich stacji więc pewnie paliwa tego nie ujrzę na własne oczy.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.09.2020 06:39

...
endryu napisał(a):...Obok diesla niebieskiego jest pomarańczowy. Do wyboru i koloru :) .

"pomarańczowy" to olej opałowy, może dziwić obecność dystrybutora z tym paliwem na stacji benzynowej,
przeważnie cysterna przyjeżdża bezpośrednio do domu gdzie używany jest ten olej i przepompowuje do zbiornika który to zazwyczaj zakopany jest w ziemi. Trudno mi sobie wyobrazić zalewanie takiego tanku z karnistrów-mówimy tu o zbiorniku od kilkuset do nawet kilku tysięcy litrów... :wink:
pozdro
fly
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.09.2020 08:43

W Polsce kilkanaście lat temu olej opałowy też był dostępny na niektórych małych stacjach z dystrybutora. Znam takich co go tankowali. A że było to nielegalne to nikt tym się nie przejmował.
Abakus68
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 27.09.2020 07:07

W obie strony i 14.09 i wczoraj tankowałem się na stacji którą na google maps wyszukacie wklepując Tankstelle Temmel, B69, 8471 Spielfeld, Austria. stacja jest 3,4 km od autostrady tuż przed granicą AT/SLO. można z niej wrócić na płatną przez SLO lub jechać na Mureck. Wczorajsza cena za ON 0,922 EUR/l Jakość paliwa oceniam na b. wysoką.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019