Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.09.2020 23:28

Nigdzie w cro tego paliwa nie widziałem. Czy różnica w samej akcyzy? Nie wiem, może choć wątpię. Gdzieś tu ktoś już pisał o jakości tego paliwa.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 25.09.2020 15:36

Tja...
Współczesne ciągniki są napędzane równie nowoczesnymi a co zatem idzie wymagającymi silnikami co silnik znajdujący się w Twoim samochodzie. Ponadto ten olej napędowy nie służy tylko do napędzania ciągnika czy też kombajnu ale również wielu innych urządzeń używanych na farmie rolnej, a których nawet nie chce mi się wymieniać. Podobnie jest z tankowaniem tego rodzaju paliwem łodzi, lecz nie turystycznych, a rybackich. Nie wiem jak odbywa się sama procedura jeśli chodzi o płatność-tankowanie i nie wiem czy faktycznie jest to paliwo o kolorze niebieskim.
W Norwegii również jest paliwo dla rolnictwa dotowanie tzn. bez akcyzy, ale jest niewiele stacji ogólnie dostępnych z dystrybutorem z tym paliwem, przeważnie paliwo to jest dostarczane bezpośrednio na farmę. Są firmy budowlane które również mogą używać tego paliwa do napędzania maszyn budowlanych-ale tylko tych, które nie poruszają się po drogach publicznych..itd.
pozdro
fly
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.09.2020 16:13

Nie będę się z tobą spierać bo nie mam pojęcia jak jest. Bazowałem na tym co tu wyczytałem w starszych postach.
Tak czy siak tankowałem zwykły ON na normalnych (markowych) stacjach.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 25.09.2020 19:29

empire13 napisał(a):Nigdzie w cro tego paliwa nie widziałem. Czy różnica w samej akcyzy? Nie wiem, może choć wątpię. Gdzieś tu ktoś już pisał o jakości tego paliwa.

Diesel plavi występuje poza autostradami, drogami szybkiego ruchu. Głównie tereny "rolnicze", "połowów ryb", itp.
Przykładowa stacja https://www.google.com/maps/place/BP+Jo ... 9213?hl=pl
Obok diesla niebieskiego jest pomarańczowy. Do wyboru i koloru :) .
Ostatnio edytowano 25.09.2020 23:08 przez endryu, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 25.09.2020 22:21

Unikam takich stacji więc pewnie paliwa tego nie ujrzę na własne oczy.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 26.09.2020 07:39

...
endryu napisał(a):...Obok diesla niebieskiego jest pomarańczowy. Do wyboru i koloru :) .

"pomarańczowy" to olej opałowy, może dziwić obecność dystrybutora z tym paliwem na stacji benzynowej,
przeważnie cysterna przyjeżdża bezpośrednio do domu gdzie używany jest ten olej i przepompowuje do zbiornika który to zazwyczaj zakopany jest w ziemi. Trudno mi sobie wyobrazić zalewanie takiego tanku z karnistrów-mówimy tu o zbiorniku od kilkuset do nawet kilku tysięcy litrów... :wink:
pozdro
fly
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1967
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 26.09.2020 09:43

W Polsce kilkanaście lat temu olej opałowy też był dostępny na niektórych małych stacjach z dystrybutora. Znam takich co go tankowali. A że było to nielegalne to nikt tym się nie przejmował.
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 27.09.2020 08:07

W obie strony i 14.09 i wczoraj tankowałem się na stacji którą na google maps wyszukacie wklepując Tankstelle Temmel, B69, 8471 Spielfeld, Austria. stacja jest 3,4 km od autostrady tuż przed granicą AT/SLO. można z niej wrócić na płatną przez SLO lub jechać na Mureck. Wczorajsza cena za ON 0,922 EUR/l Jakość paliwa oceniam na b. wysoką.
gaceq
Croentuzjasta
Posty: 206
Dołączył(a): 13.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaceq » 28.08.2021 15:53

Nie chcę zakładać nowego wątku. Czy na stacjach benzynowych z okolic Makarskiej w stronę PL są kompresory do pompownia kół. Jutro wracam i coś w jednym kole mam mało powietrza. Jak by co mam zapas ale wołałbym dobić albo sprawdzić bo może słońce zrobiło swoje i tylko tak wygląda.
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 09.06.2022 20:23

Witam! Gdzie mogę zatankować auto między 22-6 w Słowenii? Będę jechał z Bad Radkersburg na Ormoz.Są na trasie czynne stacje lub automaty samoobsługowe? Pozdrawiam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.06.2022 21:21

ryzka1990 napisał(a):Witam! Gdzie mogę zatankować auto między 22-6 w Słowenii? Będę jechał z Bad Radkersburg na Ormoz.Są na trasie czynne stacje lub automaty samoobsługowe? Pozdrawiam

Możesz na tej trasie mieć problem z tankowaniem w nocy. Tu masz mapę stacji petrol https://www.petrol.si/prodajna-mesta#ma ... 5,46.06,12 Są tam podane też godziny otwarcia.
ryzka1990
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryzka1990 » 09.06.2022 21:37

dids76 napisał(a):
ryzka1990 napisał(a):Witam! Gdzie mogę zatankować auto między 22-6 w Słowenii? Będę jechał z Bad Radkersburg na Ormoz.Są na trasie czynne stacje lub automaty samoobsługowe? Pozdrawiam

Możesz na tej trasie mieć problem z tankowaniem w nocy. Tu masz mapę stacji petrol https://www.petrol.si/prodajna-mesta#ma ... 5,46.06,12 Są tam podane też godziny otwarcia.

A w Austrii znajdę stację całodobową w okolicach Bad Radkersburg?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.06.2022 22:08

ryzka1990 napisał(a):
dids76 napisał(a):
ryzka1990 napisał(a):Witam! Gdzie mogę zatankować auto między 22-6 w Słowenii? Będę jechał z Bad Radkersburg na Ormoz.Są na trasie czynne stacje lub automaty samoobsługowe? Pozdrawiam

Możesz na tej trasie mieć problem z tankowaniem w nocy. Tu masz mapę stacji petrol https://www.petrol.si/prodajna-mesta#ma ... 5,46.06,12 Są tam podane też godziny otwarcia.

A w Austrii znajdę stację całodobową w okolicach Bad Radkersburg?

Google podpowiada że przy drodze 230 w Słowenii jest stacja Maxen otwarta całą dobę https://goo.gl/maps/KC3qcLpBxGDuPot17
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 10.06.2022 22:14

Poleci ktoś jakąś stacje w Słowenii na trasie z Spielfeld (Austria) w stronę Istrii. Nie wiem czy opłaca się tankować na autostradzie, czy lepiej gdzieś zjechać. W Austrii na przykład jest duża różnica w cenie Diesla między stacją na autostradzie a jakąś poza autostradą.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone