Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Radio CB na trasie PL-HR-PL?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 16.05.2017 11:15

CroLaguna napisał(a):Jadąc w 2015 roku do Drvenika postanowiłem skrócić sobie drogę jadąc przez tunel Sv. Ilja. Sprawdziłem wysokość opłaty - 20 kun w kat. I (jechaliśmy Renault Laguną III). Jakież było moje zdziwienie kiedy na wyświetlaczu przed szlabanem ,pojawiła się kwota ...30 kun :o . Dopiero później skojarzyłem że najprawdopodobniej zmierzyło samochód razem z anteną CB która była na dachu. W drodze powrotnej antena znalazła się w bagażniku a opłata za przejazd tunelem wyniosła 20 kun :).

Myślisz, że urządzenie mierzące wysokość pojazdu było w stanie zauważyć antenę, która ma kilka mm średnicy? A algorytm przydzielający do różnych kategorii na tej tylko podstawie zakwalifikował Was do II?
Jeździłem już kilka razy tam z powrotem zawsze z anteną i jakoś nigdy nie płaciłem wyższej opłaty a po postawieniu na dachu antena kończy się na wysokości ~3+m.
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.05.2017 11:29

Też w ubiegłym roku jechałem tym tunelem z anteną na dachu i płaciłem 20kun...
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 135
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 16.05.2017 18:24

kojacek napisał(a):
CroLaguna napisał(a):Jadąc w 2015 roku do Drvenika postanowiłem skrócić sobie drogę jadąc przez tunel Sv. Ilja. Sprawdziłem wysokość opłaty - 20 kun w kat. I (jechaliśmy Renault Laguną III). Jakież było moje zdziwienie kiedy na wyświetlaczu przed szlabanem ,pojawiła się kwota ...30 kun :o . Dopiero później skojarzyłem że najprawdopodobniej zmierzyło samochód razem z anteną CB która była na dachu. W drodze powrotnej antena znalazła się w bagażniku a opłata za przejazd tunelem wyniosła 20 kun :).

Myślisz, że urządzenie mierzące wysokość pojazdu było w stanie zauważyć antenę, która ma kilka mm średnicy? A algorytm przydzielający do różnych kategorii na tej tylko podstawie zakwalifikował Was do II?
Jeździłem już kilka razy tam z powrotem zawsze z anteną i jakoś nigdy nie płaciłem wyższej opłaty a po postawieniu na dachu antena kończy się na wysokości ~3+m.


Tak wywnioskowałem ,ponieważ wracając bez anteny opłata wyniosła 20 a jadąc z anteną na dachu płaciłem 30 kun.
Jeśli masz pomysł na wyjaśnienie tej sytuacji to proszę o podzielenie się nim - pomoże zaoszczędzić innym 10 kun ;).
Nie znam sposobu obliczania wysokości pojazdu na bramkach przed tunelem ,więc trudno mi stanowczo orzec co spowodowało podwyższenie opłaty za przejazd. Fakt ten opisałem jako zaskakujący przypadek - nie twierdzę że tak jest w przypadku wszystkich samochodów.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 16.05.2017 18:48

CroLaguna napisał(a):Jadąc w 2015 roku do Drvenika postanowiłem skrócić sobie drogę jadąc przez tunel Sv. Ilja. Sprawdziłem wysokość opłaty - 20 kun w kat. I (jechaliśmy Renault Laguną III). Jakież było moje zdziwienie kiedy na wyświetlaczu przed szlabanem ,pojawiła się kwota ...30 kun :o . Dopiero później skojarzyłem że najprawdopodobniej zmierzyło samochód razem z anteną CB która była na dachu. W drodze powrotnej antena znalazła się w bagażniku a opłata za przejazd tunelem wyniosła 20 kun :).

Dwa lata temu, tunelem tym jeździliśmy parę razy. Auto VW Golf Kombi z anteną na dachu i boxem dachowym. Za każdym razem pobierało nam opłatę 20 kun, a raz jeden wyświetliło się 30 kun i też nie wiem czym to było spowodowane.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.05.2017 19:28

Może obsługa bramek chciała zarobić 10 kun ....
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2289
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 16.05.2017 19:37

Janusz Bajcer napisał(a):Może obsługa bramek chciała zarobić 10 kun ....

Pewnie tak to się odbywa........
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2017 07:34

marko350 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Może obsługa bramek chciała zarobić 10 kun ....

Pewnie tak to się odbywa........


Jeśli na wyświetlaczu wyskoczyło 30 to i taka kwota zapewne widniała na paragonie

Nie widzę szans aby te 10 kun trafiło do obsługi
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 17.05.2017 08:13

Te bramki są automatyczne, tam nie nie ma obsługi. Poza tym żadnego paragonu mi nie wydrukowało, płaciłem kartą. Jechałem tylko raz, bo wracałem inną drogą, więc na powrocie nie testowałem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.05.2017 09:46

piotrulex napisał(a):
marko350 napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Może obsługa bramek chciała zarobić 10 kun ....

Pewnie tak to się odbywa........


Jeśli na wyświetlaczu wyskoczyło 30 to i taka kwota zapewne widniała na paragonie

Nie widzę szans aby te 10 kun trafiło do obsługi

Był taki wątek :wink:
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 30.05.2017 21:12

Koenig napisał(a):Też w ubiegłym roku jechałem tym tunelem z anteną na dachu i płaciłem 20kun...

Podobnie ja do Podacy, dwa auta z antenami ML 145 także kawał druta :)
Siedział nawet gostek przy szlabanie i wkładał 20-to kunówki do automatu żeby szybciej było bo niektórzy się z tym motali :)
AdamMarshall
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.02.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamMarshall » 30.03.2023 09:25

Odgrzeję chyba najbogatszy wątek o CB-Radio na Forum.
Bywałem już w Chorwacji ale w tym roku pierwszy raz pojadę samochodem. Oczywiście z CB-Radio na pokładzie.

Czy w ostatnim czasie nic się nie pozmieniało w krajach po drodze odnośnie przepisów dot. CB, anten, etc?
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 30.03.2023 10:05

Tylko za pierwszym razem zabrałem CB okazało się to zupełnie bez sensu po wyjeździe z Polski radio było martwe może z dwa razy ktoś się odezwał a tak cisza więc przestałem wogóle korzystać leży gdzieś zapomniane :?
AdamMarshall
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 15.02.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamMarshall » 30.03.2023 10:22

Spoko, nie każdy używa i lubi. U mnie CB na stałe w samochodzie i częso korzystam i się przydaje, stąd moje zainteresowanie tematem.

Zapewne jest to super opcja jak się leci na dwa i więcej samochodów. W pojedynkę może się przyda, może nie.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 30.03.2023 10:50

Jak najbardziej w grupie tak swój kanał i całkiem inna jazda - szerokości :wink:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 30.03.2023 10:56

AdamMarshall napisał(a):częso korzystam i się przydaje

Tak z ciekawości - do czego się dzisiaj przydaje CB w aucie osobowym, gdy Yanosik dużo lepiej ostrzega przed miśkami i różnymi zdarzeniami na drodze, a nawigacje dużo prędzej i dokładniej ostrzegą cię przed korkami?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Radio CB na trasie PL-HR-PL? - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone