Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 03.08.2019 11:54

Zamiast oleju 2T do diesla warto spojrzeć na Archoil AR6900-D MAX.
Maciety
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 03.08.2019 12:18

Wczoraj w Senj ON po 9,73 kuny.
robur
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 13.08.2019 16:07

Jadąc na Ostrawę, z Łodzi gdzie po pl stronie warto tankować?
Warto ciągnąć do samego końca i Orlen Chałupki o 3-4km wydłuża się trasa, czy macie ciekawsze miejsce, stosonek ceny do dołożonych km i odległości ostatniego tankowania od granicy?
robertms
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 13.08.2019 16:23

robur napisał(a):Jadąc na Ostrawę, z Łodzi gdzie po pl stronie warto tankować?
Warto ciągnąć do samego końca i Orlen Chałupki o 3-4km wydłuża się trasa, czy macie ciekawsze miejsce, stosonek ceny do dołożonych km i odległości ostatniego tankowania od granicy?

W drodze na poludnie, najtansze paliwo zawsze bylo w Czestochowie... ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2019 16:24

Przed granicą to tylko Crab w pobliżu węzła Żory...
robur
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robur » 16.08.2019 08:54

Orlen chałupki 4,94
Lotos przed granica na A1 5,39
doris_ka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) doris_ka » 30.08.2019 23:53

Czy może ktoś wie, czy na stacji Eni przy autostradzie, tuż za Grazem w nocy można zatankować na automacie? Bo pokazuje że stacja tylko do 22giej. Będę wdzięczna za odpowiedź tych którzy tam tankowali.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 24.07.2020 14:47

Wszyscy pytają o ceny a ja wolę zapytać o rodzaj oleju napędowego i sieci stacji.
W trakcie wczasów cena paliwa jest dla mnie trzeciorzędną sprawą. Najważniejsze jest sprawdzone paliwo.

1. Jakie pewne sieci stacji paliw polecacie w krajach tranzytowych i w Chorwacji?
2. Jakie rodzaje ON występują w krajach tranzytowych i w Chorwacji? Którego paliwa unikać przy nowszym silniku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.07.2020 14:56

Podczepiam się, jaki dobry diesel na Węgrzech? Shell V-Power?
Crocodyl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 24.07.2020 15:21

empire13 napisał(a):Wszyscy pytają o ceny a ja wolę zapytać o rodzaj oleju napędowego i sieci stacji.
W trakcie wczasów cena paliwa jest dla mnie trzeciorzędną sprawą. Najważniejsze jest sprawdzone paliwo.

1. Jakie pewne sieci stacji paliw polecacie w krajach tranzytowych i w Chorwacji?
2. Jakie rodzaje ON występują w krajach tranzytowych i w Chorwacji? Którego paliwa unikać przy nowszym silniku.

Nie polecę określonych stacji a raczej sieci. Choć jedną na której tankowałem od lat mogę, to OMV w Wilfersdorf w Austrii. Kiedyś to było przy trasie teraz trzeba trochę zjechać z autostrady. No chyba, że się jedzie od Breclav przez Groskrut to po drodze. Natomiast ja na trasie do Cro ON tankuję od lat:
- Czechy - Benzina ON Verva (wcześniej zdarzało mi się na Shell);
- Austria, Słowenia - OMV MaxxMotion;
- Chorwacja - INA - Eurodiesel Class Plus.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.08.2020 00:40

Wyczytałem w starszych postach, że na chorwackich stacjach są takie paliwa ON:
Eurodizel BS
Eurodizel BS Class
Dizel
NA Dizel Plavi

Nadal tak jest?
Do silnika w miarę nowego z CR najlepiej chyba Eurodizel BS?
Tomas12
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas12 » 03.08.2020 08:17

empire13 napisał(a):Wyczytałem w starszych postach, że na chorwackich stacjach są takie paliwa ON:
Eurodizel BS
Eurodizel BS Class
Dizel
NA Dizel Plavi

Nadal tak jest?

Czy może ktoś podpowiedzieć które z tych paliw jest odpowiednikiem .np: Shell V-power?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.08.2020 09:10

Tomas12 napisał(a):
empire13 napisał(a):Wyczytałem w starszych postach, że na chorwackich stacjach są takie paliwa ON:
Eurodizel BS
Eurodizel BS Class
Dizel
NA Dizel Plavi

Nadal tak jest?

Czy może ktoś podpowiedzieć które z tych paliw jest odpowiednikiem .np: Shell V-power?

Żaden z wymienionych - INA chyba takich nie sprzedaje. Crodux ma Max Power ale ja tę stację widziałem raz w okolicy Rijeki...

Co do tego, co lać - jadąc rok dwa lata temu Mondeo, lałem Class Plus.

Eurodiesel BS Class Plus is a high-quality fuel based on type of fuel with additives that meets the latest EURO standards and has already been recognized on the market. The BS (“bez sumpora” – no sulphur) mark in its name means the sulphur content is less than 10 mg/kg This product meets the EN 590 European standard by all quality requirements and is primarily intended for vehicles with highly efficient systems - catalytic converters for the reduction of harmful components in exhaust gases. Eurodiesel BS Class Plus is a diesel fuel intended to maintain engine’s power through active motor protection.
empire13
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 03.08.2020 09:28

empire13 napisał(a):NA Dizel Plavi

Przed chwilą przeczytałem w innym temacie starego posta, z którego wynika że ten dizel jest niebieski na potrzeby rolnictwa i rybołówstwa. Tak więc do nowszego diesla zdecydowanie odpada.
fly
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 24.09.2020 16:41

...odpada, nie dla tego że jest gorsze, bo spełnia normę EN590, a dla tego że jest bez akcyzy i w przypadku kontroli dostaniesz mandat...nawet 20000 kun
pozdro
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019