Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 17.05.2012 13:06

Ja zawsze tankuję na SHELLU w Mikulovie, drugie tankowanie też na SHELLU "GRALLA" przed granicą A/SLO i można tam też kupić słoweńską winietę bez żadnej dodatkowej prowizji. W Chorwacji tankuję na stacjach OMV.
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 17.05.2012 13:30

Ja zawsze tankuje po przyjściu z plaży. Zimna Tatra z lodówki przed prysznicem. :lol:
zgredzik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 91
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) zgredzik » 17.05.2012 13:34

KrisM - jeżdżę samochodem od 25 lat i zdaję sobie sprawę w tego, o czym napisałeś, szkoda, że nie odniosłeś się do meritum. Cena paliw w Chorwacji jest niższa, niż w Austrii czy Słowenii. Napisałem jasno: gdzie tankować, aby nie zjadły mnie koszty paliwa, jadąc w jedną jak i w drugą stronę. Dzięki i pozdrawiam....
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 17.05.2012 15:12

zgredzik napisał(a): Być może Ktoś z Was ma z góry ustalony plan tankowania na takiej trasie.


Ja mam: jak mi się kończy paliwo w baku :)
a na poważnie, to obserwuję ceny w poszczególnych krajach i z reguły tankuję gdzieś na Śląsku (nie za blisko granicy bo drożej) i tak ciągnę ile się da... do markowej stacji.
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 17.05.2012 15:22

Ja zalałem na Tifonie w Karlovacu to masakra jak mi auto jechało, na autostradzie to sie zastanawiałem czy pod górkę nie będę musiał biega redukować :) Potem INA przy autostradzie i w miejscowościach, w których byłem i było ok.
Amikol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 18.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Amikol » 17.05.2012 15:27

trochę trudne pytania bo jaką mamy gwarancję że tankując w tym roku na tej samej stacji co w ub. roku paliwo będzie tej samej jakości - żadnej bo np. zmienił się dostawca, właściciel (ajent) stacji itp ,jest jedna zasada nie wyjeździć paliwa "do zera" bo w razie jakiegoś "szajsu" trochę się wymiesza , nie ma gwarancji że paliwo z" markowych" stacji jest lepsze , czy u nas czy za granicą , najczęściej do złego stanu paliwa "przyczyniają" się ajenci a nie dostawcy
Iggy
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iggy » 17.05.2012 16:52

Generalnie panuje opinia, że najlepsze paliwa są na stacjach INA (patrz moje punkty POI w stosownym dziale) ;-)
Podobno - sam tego rzecz jasna nie weryfikowałem - INA ma paliwa z najlepszej ropy arabskiej.

Nie pytajcie, z jakiej ropy ma OMV, Petrol czy Tifon, bo nie wiem. Może z rosyjskiej, może z nigeryjskiej, a może też z arabskiej?

Ja w każdym razie tak słyszałem w Chorwacji i tankuję na stacjach INA właśnie :-)
bencar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bencar » 17.05.2012 17:22

miraculus napisał(a):Ja zawsze tankuje po przyjściu z plaży. Zimna Tatra z lodówki przed prysznicem. :lol:
Jak zabieracie piwo z Polski do Cro to może też paliwo z Shella . :)
miraculus
Croentuzjasta
Posty: 182
Dołączył(a): 24.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) miraculus » 17.05.2012 18:48

bencar napisał(a):
miraculus napisał(a):Ja zawsze tankuje po przyjściu z plaży. Zimna Tatra z lodówki przed prysznicem. :lol:
Jak zabieracie piwo z Polski do Cro to może też paliwo z Shella . :)


Nie tylko paliwo. Ale tego starcza mi tylko do Graz. :lol:
Leszek W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 552
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek W » 17.05.2012 19:08

Ja HDI tankuję na Orlenie w Bielsku, a potem na Tifonie przy wyjeździe z tunelu Sv Rok. Chorwaci radzą tankować na INA, OMV, Tifon odradzają tankowanie na "niemarkowych" stacjach.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 17.05.2012 19:28

W zeszłym roku dużo tankowałem na stacjach w Chorwacji (INA, OMV, Tifon). Po żadnym tankowaniu nie czułem jakiejkolwiek różnicy.

Po drodze nie tankowałem nigdzie (Czechach, Austrii). Dopiero na A1 pod Zagrzebiem.
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 18.05.2012 10:02

marekurek napisał(a):Witam

Proszę o Wasze opinie na temat na jakich stacjach benzynowych najlepiej tankować paliwo diesla a jakich unikać. Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?

Pozdrawiam

Marek


Hihihi żebyś się przypadkiem nie zdziwił, markowy Orlen :D . Ja tankuję przeważnie na stacjach Auchan lub samoobsługowych 1,2,3 i w zimie nie miałem żadnych problemów. A w Białce T. zamarzł dystrybutor z ON na markowej stacji Orlenu :D :D :D
marekurek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 17.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekurek » 18.05.2012 10:18

Poprzednim autem od nowości tankowałem na stacjach Tesco i bez żadnych problemów, oni mają badane paliwa regularnie, niestety diesle są bardziej wrażliwe na jakość, dlatego leję Shella - opieram się tu na opinii mojego szwagra (przedstawiciela handlowego) który robi rocznie min 50000km i wie coś na temat jakości paliw na polskich stacjach.

Będę starał się zatankować w Polsce tuż przed granicą i dokulać się do Chorwacji na INA lub OMV, chyba że po drodzę gdzieś znajdę Shell'a.

Pytanie znowu do Was czy znajdę taką stację na mojej trasie?
BB-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenia-Brela
Guzior
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 424
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Guzior » 18.05.2012 10:21

marekurek napisał(a):Poprzednim autem od nowości tankowałem na stacjach Tesco i bez żadnych problemów, oni mają badane paliwa regularnie, niestety diesle są bardziej wrażliwe na jakość, dlatego leję Shella - opieram się tu na opinii mojego szwagra (przedstawiciela handlowego) który robi rocznie min 50000km i wie coś na temat jakości paliw na polskich stacjach.

Będę starał się zatankować w Polsce tuż przed granicą i dokulać się do Chorwacji na INA lub OMV, chyba że po drodzę gdzieś znajdę Shell'a.

Pytanie znowu do Was czy znajdę taką stację na mojej trasie?
BB-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-objazd Słowenia-Brela


Za Wiedniem, bodajże na 108 km jest Schell.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2012 12:50

marekurek napisał(a):Witam

Proszę o Wasze opinie na temat na jakich stacjach benzynowych najlepiej tankować paliwo diesla a jakich unikać. Mam TDI VW a te silniki najlepiej pracują na bardzo dobrej jakości paliwie. W Polsce tankuję głównie na Shell V-power bądź Orlen Verva. Czy na trasie znajdę paliwo podobnej jakości?

Pozdrawiam

Marek


Polska-Orlen
Austria-Shell
Chorwacja-Ina
nigdy nie miałem żadnego problemu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone