Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pickupem do Cro - jakieś niespodzianki ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 26.05.2011 23:07

Data wpisu podstawowego faktycznie odległa,
ale informacje dotyczące dnia dzisiejszego są jak najbardziej cenne.

Tak więc, czy jakieś nowe niespodzianki dla ciężarówek
typu PickUP się pojawiły ???

Czy Navara ma nad przednią osią ponad 1,3m ???
Bo piszecie, że jest często traktowana w opłatach
na bramkach jak osobówka, a maska jest dość wysoko.

pzdr.samart
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 12.06.2011 16:34

Od założenia tego wątku byłem Navarą w HR już kilka razy i zawsze płaciłem jak osobówka, tzn byłem klasyfikowany do tej samej grupy opłat. Wynika to z tego, że we wszystkich krajach przez które jadę (CZ, A, SLO, HR) są drogi płatne (winiety lub bramki) i wszędzie tam pierwsza grupa pojazdów to auta do 3,5T DMC. Wg mnie to jest najważniejsze kryterium i do tej pory nie spotkałem się z inną klasyfikacją mojego auta. Co innego jest np na Litwie gdzie auta OSOBOWE do 3,5t DMC jeżdżą bezpłatnie, ale już Navara, która ma w dowodzie "ciężarowe" płaci natańszą winietę dla ciężarowych (o czym miejscowi policjanci dokłanie wiedzą). I jeszcze jeden aspekt. Navara jako ciężarówka to nie polski patent, jak auta "kratkowe". To po prostu ciężarówka. A może ktoś ma inną (większą) wiedzę w tym temacie? :papa:
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 12.06.2011 16:45

A jak z ropą? Gdzieś tam wyczytałem żeby nie kupować tej najtańszej (oczywiście mówimy o dużych stacjach) bo można sobie auto uszkodzić???
darkold
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkold » 12.06.2011 17:00

Navara nad przednią osią ma 118cm. Co do ropy, to sytuacja jak w Polsce. Tankować należy na stacjach sieciowych gdzie masz ON dobry i b. dobry (uszlachetniony), czyli jak np u nas na BP, Orlenie czy Statoilu. Osobiście z paliwem nigdy nie miałem problemu. :papa:
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 30.07.2012 11:30

Od założenia tego wątku byłem Navarą w HR już kilka razy i zawsze płaciłem jak osobówka, tzn byłem klasyfikowany do tej samej grupy opłat. Wynika to z tego, że we wszystkich krajach przez które jadę (CZ, A, SLO, HR) są drogi płatne (winiety lub bramki) i wszędzie tam pierwsza grupa pojazdów to auta do 3,5T DMC.


Chilli luzy rajtuzy i nie liczą jak za ciężarówkę... czy podobnie jest z opłatami za promy ???

W tym roku w 4 osoby planujemy teleport Navarą znajomego na Korculę...

Jak prezentuje się spalanie na autostradzie... powiedzmy bez szaleństw 120-130km/h zmieścimy się w 12 litrach ropy na 100km ???
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pickupem do Cro - jakieś niespodzianki ? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone