Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pickupem do Cro - jakieś niespodzianki ?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Doctor Wu
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 246
Dołączył(a): 20.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Doctor Wu » 28.05.2007 17:33

FUX napisał(a):
felder*eagles napisał(a):
FUX napisał(a):
szaki17 napisał(a):
FUX napisał(a):
szaki17 napisał(a):Wystarczy że jest duży i ma kratę .Mój kumpel musiał zrezygnować z czeskiego obiadu i piwa tylko dlatego że jechał Toyotą Avensis z kratą,skierowali go na przejście dla sam.ciężarowych :evil:

Ile lat temu?

- 2 -

To miał pecha, jak to z Czechami... :roll:

Trzeba ponosić konsekwencje jeżdżenia ciężarówką :evil:
Przynajmniej my jako wszyscy podatnicy sfinansowaliśmy mu 1/5 samochodu, z pewnością ciężarowego. :evil: :lool:

Przy takiej argumentacji wymiękam. Jak będzie odsprzedawał, to tą 1/5 będzie musiał doliczyć i "NAM" oddać.
Z LPR-u jesteś czy PIS-u?


Tak????? pierwsze słyszę, sprawdzę i ewentualnie przeproszę.
Nie wiem na kogo głosować. Dla mnie PO jest za mało liberalna. A podatki powinien płacić każdy bo ja nie mam możliwości płacić za to co kupuję cenę netto. Zwłaszcza za Landcruisera czy Cayenne, które służy do przewożenia cementu czy skrzynek z cebulą. :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.05.2007 17:52

felder*eagles napisał(a):
FUX napisał(a):
felder*eagles napisał(a):
FUX napisał(a):
szaki17 napisał(a):
FUX napisał(a):
szaki17 napisał(a):Wystarczy że jest duży i ma kratę .Mój kumpel musiał zrezygnować z czeskiego obiadu i piwa tylko dlatego że jechał Toyotą Avensis z kratą,skierowali go na przejście dla sam.ciężarowych :evil:

Ile lat temu?

- 2 -

To miał pecha, jak to z Czechami... :roll:

Trzeba ponosić konsekwencje jeżdżenia ciężarówką :evil:
Przynajmniej my jako wszyscy podatnicy sfinansowaliśmy mu 1/5 samochodu, z pewnością ciężarowego. :evil: :lool:

Przy takiej argumentacji wymiękam. Jak będzie odsprzedawał, to tą 1/5 będzie musiał doliczyć i "NAM" oddać.
Z LPR-u jesteś czy PIS-u?


Tak????? pierwsze słyszę, sprawdzę i ewentualnie przeproszę.
Nie wiem na kogo głosować. Dla mnie PO jest za mało liberalna. A podatki powinien płacić każdy bo ja nie mam możliwości płacić za to co kupuję cenę netto. Zwłaszcza za Landcruisera czy Cayenne, które służy do przewożenia cementu czy skrzynek z cebulą. :lol:

Od 3 lat nie ma kratki i pełnego odliczenia VAT-u za auta przez Ciebie wymienione. Za osobowy masz prawo odliczyć max. 6.000 PLN.
Przy odsprzedaży musisz doliczyć.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.05.2007 18:13

szaki17 napisał(a):
FUX napisał(a):
szaki17 napisał(a):Wystarczy że jest duży i ma kratę .Mój kumpel musiał zrezygnować z czeskiego obiadu i piwa tylko dlatego że jechał Toyotą Avensis z kratą,skierowali go na przejście dla sam.ciężarowych :evil:

Ile lat temu?

- 2 -



Czy ten kolego to Wlodek :?:
Jeśli tak, to mamy wspólnego znajomego. Mój Włodek, właśnie ok 2 lata temu Avensissem miał problem na granicy z Czechami.
Kilka lat temu miałem Vito, nigdy nie stałem w kolejce z Tirami, ale przez przejście tylko dla aut osobowych nie mogłem przejechać.
Autostrada--w Słowenii za Vito płaciłem różnie, czasami jak za osobowy, czasami jak za camper, dyskusje nie miały sensu-tylko strata czasu.
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 06.05.2011 11:22

Patchus napisał(a):Będę jechał leasingowanym pickupem (nissan navara) zarejestrowanym jako ciężarówka
Czy mogę się spodziewać jakichś niespodzianek na trasie do Chorwacji ?
Czy ktoś się orientuje jak mnie skasują na bramkach na autostradzie ? (która to kategoria auta)
Co do trasy to jeszcze nie zdecydowaliśmy którą wybrać - jedziemy ze znajomymi z Wrocławia - skąd lepiej wyruszyć z Wro czy z Gliwic ?
Czy w ostatnim tygodniu sierpnia można się spodziewać korków i jak wygląda dostępność kwater ?
pozdrawiam :)


Hej. I jak tam przygody związane z podróżą pickupem?
Planuje w tym roku wyjazd i tak sie zastanawiam czy to nie za duże auto na ich kręte uliczki i jakie są uciążliwości z racji posiadania takiej ciężarówki 8)
Pozdrawiam
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.05.2011 11:24

Zobacz datę ostatniego postu :wink:
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 06.05.2011 11:33

Wiem ze trochę czasu mineło ale pytanie i tak pozostaje bez odpowiedzi :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.05.2011 12:01

http://www.hac.hr/en/toll-rates/price-list/

Magiczne 1,9m :wink:
Nie lapię sie ze swoją kamienicą o kilka cm... :cry:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 06.05.2011 12:28

FUX napisał(a):Magiczne 1,9m :wink:
Nie lapię sie ze swoją kamienicą o kilka cm... :cry:

Jedzie ciężarówka bardzo wysoko załadowana.
Kierowca - cwaniaczek chciał przejechać pod mostem, ale niestety zaklinował się.
Przyjechała policja, gliniarz chodzi dookoła, patrzy i mówi:
- No i co? Zaklinował się pan?
Na co kierowca:
- Nie, qrwa! Most wiozłem i mi się paliwo skończyło!


Może powietrza trochę spuść ;)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.05.2011 13:09

Już i tak na dmuchanym zawiasie sie opuszczam... :wink:
Patchus
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patchus » 08.05.2011 16:53

Od czasu wysłania tego postu byłem Navarą 3 razy w Chorwacji i ani razu nie kasowali mnie na autostradzie drożej niż zwykłą osobówką. Raz mi się zdarzyło zapłacić "z drugiej taryfy" na promie (chociaż z powrotem płaciłem jak za zwykły)
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 08.05.2011 21:13

ile kolego taki samochodzik ci paliwka spali na takiej podróży? Chyba nie jest zbyt ekonomiczny?

Pozdrawiam
Robert
shak
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 06.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) shak » 09.05.2011 08:15

Patchus napisał(a):Od czasu wysłania tego postu byłem Navarą 3 razy w Chorwacji i ani razu nie kasowali mnie na autostradzie drożej niż zwykłą osobówką. Raz mi się zdarzyło zapłacić "z drugiej taryfy" na promie (chociaż z powrotem płaciłem jak za zwykły)


Opłaty opłatami ale bardziej obawiałem sie wyganiania na granicy do kolejki z TIR-ami. A jak sprawa z ropą? Podobno należy tankowac tylka ta droższą bo tańsza bardzo dymi i wywołuje negatywne skutki na całe auto? Podobno (???)
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 19.05.2011 14:56

FUX napisał(a):Niespodzianek możesz spodziewać się wszędzie.
Auto nie przekracza 3,5t to jest traktowane, jak osobówka. Prędkość.
Trasa z Wrocka przez Głubczyce, Olomouc, Breclav-Reinhald (22-6 zamknięte), Wiedeń, Maribor, etc.
Korki są zawsze w weekendy. Lepiej wyjechać w sobotę rano, nocleg Graz i następnego dnia dalej. Korki były teraz nawet w Zagrzebiu (remont na Zagrzeb Zapad).
Na bramkach skasują chyba jak za busa. Jak osobówkę na pewno nie.
Kwatery raczej powinny być. Ja preferuję rezerwację.


Zainteresowała mnie informacja że przejście graniczne przez Breclav jest nieczynne od 22-6. Przecież Czechy są w schengen to dlaczego przejście jest nieczynne ? Pytam bo będę tamtędy jechał po 22 :) i nie chciałbym się zdziwić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2011 15:42

r00x napisał(a):
FUX napisał(a):Niespodzianek możesz spodziewać się wszędzie.
Auto nie przekracza 3,5t to jest traktowane, jak osobówka. Prędkość.
Trasa z Wrocka przez Głubczyce, Olomouc, Breclav-Reinhald (22-6 zamknięte), Wiedeń, Maribor, etc.
Korki są zawsze w weekendy. Lepiej wyjechać w sobotę rano, nocleg Graz i następnego dnia dalej. Korki były teraz nawet w Zagrzebiu (remont na Zagrzeb Zapad).
Na bramkach skasują chyba jak za busa. Jak osobówkę na pewno nie.
Kwatery raczej powinny być. Ja preferuję rezerwację.


Zainteresowała mnie informacja że przejście graniczne przez Breclav jest nieczynne od 22-6. Przecież Czechy są w schengen to dlaczego przejście jest nieczynne ? Pytam bo będę tamtędy jechał po 22 :) i nie chciałbym się zdziwić.


A patrzyłeś datę wpisu ? 8) :lol:
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 19.05.2011 15:49

UPS :) Nie było pytania :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pickupem do Cro - jakieś niespodzianki ? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone