Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 05.09.2016 09:16

Dorzucę swoje.
W lipcu najtaniej tankowałem w Austrii na stacji F. Leitner obok Mc Donalda na zjeździe na Flughafen Graz.
Czynna całodobowo, z autostrady zjeżdżamy w kierunku Flughafen Graz i mamy stację po lewej stronie. Cena w lipcu była po przeliczeniu identyczna jak w Polsce, w baku sporo miejsca więc żal było w trakcie przerwy nie skorzystać...
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 02.10.2016 23:29

jak miło zaskakują ceny paliwa w Cro po sezonie...dalej jest najdroższe na trasie - 8,23 kuna średnia cena :hut:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 03.10.2016 11:52

Venom555 napisał(a):Czytając te posty to myślę, ze niektórzy powinni w domu siedzieć :D .
Nie wiem co musiałby się stać aby szukał stacji na trasie na której paliwo jest najtańsze czy tańsze o 20€centów :D 8O.

To jest urlop/wypoczynek i trzeba trochę wyluzować :)

Jeżeli nic nie kosztuje to dlaczego nie tankować taniej ?
Dla Ciebie może takie rzeczy faktycznie zaburzają poczucie wypoczynku ale np. we mnie wprost przeciwnie.
Jeżeli obok jest stacja, która daje np. kawę za darmo albo mogę taniej zatankować to wolę o tym wiedzieć i z tego skorzystać.
Grosik do grosika i tak później powstaje niezła sumka na koniec urlopu.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 03.10.2016 12:08

A ja myślę, że ważniejsze szczególnie w przypadku samochodów z silnikami Diesla z CR jest gdzie bezpiecznie tankować. Bo czy oszczędności kilku eurocentów są warte późniejszych kłopotów? Wiadomo przy autostradach wszędzie jest drożej ale jak już jedziemy to ile zaoszczędzimy na całej trasie na "oszczędnym" tankowaniu? Nie deprecjonuje zapału Tych, co z wielkim samozaparciem szukają wszędzie oszczędności ale czy to nie wprowadza w czasie podróży niepotrzebnej napinki. M/z tak. Oszczędzajmy na wakacje a nie na wakacjach - tyle. Piszmy raczej gdzie trafiliśmy na słabe paliwo (wiem wiem za granicą to nie możliwe ale poczytajmy inne wątki i odpowiedzmy - czy na pewno?), gdzie nas chcieli "orżnąć" na rachunku itp. bo wiemy że takie sytuacje maja miejsce.

Venom555 napisał(a):Czytając te posty to myślę, ze niektórzy powinni w domu siedzieć :D .
Nie wiem co musiałby się stać aby szukał stacji na trasie na której paliwo jest najtańsze czy tańsze o 20€centów :D 8O.

To jest urlop/wypoczynek i trzeba trochę wyluzować :)

I tu pełna zgoda. Nie wariujmy a cieszmy się wyjazdem.
Mulesia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mulesia » 22.08.2017 11:16

Mam pytanie "odwrotne". Gdzie tankować w drodze z Chorwacji (E71, E65 i E59). Chodzi mi o stacje paliw znajdujące się przed Słowenią. W sobotę będę wracać do domu z Chorwacji trasą przez Słowenię, Austrię, Czechy. Ponieważ zostanie mi trochę kun, uznałam, że wydam je na paliwo. Polećcie jakąś stację blisko granicy ze Słowenią.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 22.08.2017 13:57

Mulesia napisał(a):Mam pytanie "odwrotne". Gdzie tankować w drodze z Chorwacji (E71, E65 i E59). Chodzi mi o stacje paliw znajdujące się przed Słowenią. W sobotę będę wracać do domu z Chorwacji trasą przez Słowenię, Austrię, Czechy. Ponieważ zostanie mi trochę kun, uznałam, że wydam je na paliwo. Polećcie jakąś stację blisko granicy ze Słowenią.
W sobotę będzie na pewno duże natężenie ruchu w rejonie Macelj.
Możesz zjechać do Krapiny na całodobową INA https://www.ina.hr/trazilica-benzinskih ... benzid=386 , gdzie diesel jest tańszy około 10-15 gr/l. od cen autostradowych. Z Krapiny dalej możesz pojechać D1 do Macelj, ale z racji soboty chyba lepiej na Cvetlin.
Mulesia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mulesia » 22.08.2017 19:51

Dziękuję. A gdybym nie chciała zjeżdżać, tylko tankować przy autostradzie?
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 22.08.2017 20:12

Mulesia napisał(a):Dziękuję. A gdybym nie chciała zjeżdżać, tylko tankować przy autostradzie?

To skorzystaj z mapki http://www.min-go.hr/#/ Wpisujesz miejscowość po trasie przejazdu, zaznaczasz rodzaj paliwa i w okolicy wyświetlają się stacje paliw z cenami :idea:
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 22.08.2017 20:58

Crocodyl napisał(a):A ja myślę, że ważniejsze szczególnie w przypadku samochodów z silnikami Diesla z CR jest gdzie bezpiecznie tankować. Bo czy oszczędności kilku eurocentów są warte późniejszych kłopotów? .


Ja przez 9 razy w Chorwacji tankowałem moje diesle chyba na stacji każdego koncernu, na małych i na dużych stacjach i nigdy nie miałem najmniejszego problemu z jakimkolwiek autem. Na wakacjach nigdy nie szukam najtańszych stacji tylko tankuje tam gdzie akurat wygodnie. Wiadomo że jakieś różnice w cenach są ale nie dajmy się zwariować.

PS. Dzisiaj tankowałem na stacji Petrol w Sibieniku diesla o 8.51 (to ten niby lepszy diesel). Kawałek dalej ma INA lepszy diesel był po 8.48.
Mulesia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mulesia » 23.08.2017 09:35

endryu napisał(a):
Mulesia napisał(a):Dziękuję. A gdybym nie chciała zjeżdżać, tylko tankować przy autostradzie?

To skorzystaj z mapki http://www.min-go.hr/#/ Wpisujesz miejscowość po trasie przejazdu, zaznaczasz rodzaj paliwa i w okolicy wyświetlają się stacje paliw z cenami :idea:


Próbowałam, ale nie mogę jej ściągnąć na telefon, bo mam komunikat, że w moim kraju nie jest dostępna.
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 23.08.2017 11:38

Nie musisz ściągać aplikacji. Adres otwiera się w przeglądarce. Na mapach google też znajdziesz stacje paliw na A2 od Zagrzebia w stronę Macelj.
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 23.08.2017 12:13

Mulesia napisał(a):Dziękuję. A gdybym nie chciała zjeżdżać, tylko tankować przy autostradzie?

Nie wiem jak teraz wygląda sytuacja na autostradach w weekendy, ale z doświadczenia wiem, że w czasie powrotów na stacjach przy autostradach tworzą się duże kolejki do dystrybutorów i można stracić sporo czasu stojąc w kolejce po paliwo, a na dokładkę może jeszcze nieźle Słońce przypiekać, o ile wracasz w dzień. Razem ze znajomymi odstaliśmy tak prawie godzinę wracając z Murteru w 2013, a mogliśmy w tym czasie przejechać ponad 100 km. Jeśli masz możliwość to zatankuj przed wyjazdem, zostaw sobie tylko drobne na opłaty za autostrady. :) Szerokiej drogi i szczęśliwego powrotu :papa:
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 24.08.2017 22:32

Jadę do Cro przez Słowację i Węgry. W Żorach tankowanie pod korek na Auchanie, zasięg koło 850km, więc do Chorwacji napewno dojadę. Teraz pytanie. Tankować jeszcze na Węgrzech czy już w Chorwacji?
marzyciel
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 16.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) marzyciel » 24.08.2017 22:51

Węgry polecam.
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 24.08.2017 22:54

Ceny niższe?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Gdzie tankować diesla na trasie do Chorwacji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone