Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 29.06.2014 11:14

Czasami ma się pecha i niestety trzeba zapłacić mandat za przewinienia mniej lub bardziej zawinione... stąd pomysł na temat w którym cromaniacy mogli by przestrzec innych.

Jakie macie doświadczenia z policją na trasie? Jakieś fotoradary, może drogie filmy policyjne?

Propozycja jest taka kto otrzyma mandacik lub ma jakieś problemy z policją na trasie wpisuje gdzie i za co ustrzeże to innych przed niepotrzebnymi problemami.
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 29.06.2014 11:22

witam
wracając w ubiegłym tygodniu z Cro zatrzymali nas ot tak zwykła kontrola i nic nawet podpowiedzieli mi gdzie jest najbliższa stacja Lpg,jeżeli można przestrzec to jechać przepisowo a jak już ma się pecha i złapią za jakiś przewinienie być grzecznym uprzejmym u mnie zadziałało a nawet pomogli a jak po zatankowaniu przejeżdżałem obok bo jeszcze stali i łapali nawet mi pomachali na odjezdne normalne chłopy....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 11:28

przemo99 napisał(a):Czasami ma się pecha i niestety trzeba zapłacić mandat za przewinienia mniej lub bardziej zawinione... stąd pomysł na temat w którym cromaniacy mogli by przestrzec innych.

Jakie macie doświadczenia z policją na trasie? Jakieś fotoradary, może drogie filmy policyjne?

Propozycja jest taka kto otrzyma mandacik lub ma jakieś problemy z policją na trasie wpisuje gdzie i za co ustrzeże to innych przed niepotrzebnymi problemami.

Mandaty są słuszne lub niesłuszne. Niesłusznego jeszcze nie zapłaciłem i będę się choćby w Strasburgu upominał o sprawiedliwość jeśli zajdzie taka konieczność :) Niesłuszne mi próbowano wcisnąć w PL 2 razy. Za granicą nie zdarzyło się. Trzeba być asertywnym.
Natomiast słuszne się płaci, bo są wliczone w ryzyko przekraczania przepisów. I nie płacze się potem.

Parę wątków w tych sprawach już chyba jest na forum.

Co to są "drogie filmy policyjne" ?
jara
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.06.2014 11:41

ołowiany napisał(a):Co to są "drogie filmy policyjne" ?

Pewnie jak Cię nagrają i potem za 500 pln oglądasz :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 11:43

Aa, może o to chodzi ;)
przemo99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 29.06.2014 11:52

tak to te filmiki:)
Raul73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.06.2014 14:18

Stały punkt kontroli policyjnej:

Słowacka D1 przed Trnavą (jadąc od Żyliny).

Typowa łapanka na kierowców: niby roboty drogowe, ale "trwające" od 5 lat na 500-metrowym odcinku. Jest kaskadowe ograniczenie: do 100, do 80 i do 60, a tuż za 60-ką fotoradar. Łapią prawie każdego. Ja zdążyłem wyhamować do 74 - zapłaciłem 20 euro (wstępna propozycja była 50)

Radiowóz stoi tam praktycznie zawsze, tylko nie zawsze kroją. Kiedyś widziałem, jak spali w Transporterze. :wink:
weldon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2014 14:23

ołowiany napisał(a):Co to są "drogie filmy policyjne" ?

To samo, co filmy drogi, tylko producentem i operatorem jest policjant, a pisanie scenariusza i obsadę głównej roli pozostawiają tobie ;)

Jak wygląda "policjant po drodze do cro"?
Nie za bardzo wiem, do czego się odnieść :D

Acha, w Makarskiej, przed sanktuarium w czasie święta chyba był jeden co sterował ruchem, ale nie dam sobie głowy uciąć :)
mendoza1973
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 29.06.2014 14:43

W piątek dużo ich stało w Czechach z lornetkami i wyłapywali chyba auta bez winietki..
brown
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) brown » 29.06.2014 19:28

Mnie zatrzymali w 2011 czescy policjanci jak wracałem nocą na odcinku Mikulov - Brno. To było na odcinku gdzie zaczyna się już droga dwupasmowa.Powodu jako takiego nie mieli, prędkości raczej nie przekroczyłem, zresztą zatrzymujący mnie policjant nie miał w ręku radaru. Sprawdzili w radiowozie, w swojej bazie dane, moje i samochodu. Jeden gość sprawdzał a drugi z nami rozmawiał. Pytał jak pogoda w Chorwacji, jak się udał urlop, życzył szerokiej drogi do domu i tyle. Mili panowie, bez stresu.
przemo99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 30.06.2014 19:34

Jak pierwszy raz jechałem przez CRO do Czarnogóry, znajomi straszyli że za każdym ograniczeniem na chorwackiej autostradzie stoją z radarem i wszystkich kasują. Po sześciu przejazdach mogę powiedzieć że nie widziałem policji na autosatradzie w Cro:)
demi-duox
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 30.06.2014 20:08

Na drodze E77, na Słowacji, przed Sahy stałe miejsce ma "mobilny" patrol, który dał się nawet uwiecznić na google street view :)
użytkownik forum
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) użytkownik forum » 30.06.2014 20:24

Gdzieś na "starej drodze" 86 na 60 - radar w ręce policjanta. 10 minut "płaczu" i puścili bez mandatu
arb
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 30.06.2014 20:40

Standardem jest końcówka A5 za Wiedniem w kierunku Mikulova.

W samej Chorwacji długa prosta przy Opuzen w drodze do i z Dubrovnika.
adresik84
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 30.06.2014 20:49

podobno najlepiej rozpoczac od kleczenia na jedno kolano potem juz na obydwoch a jak to nie pomaga to krzyzem podobno lapie za serce :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019