Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 29.06.2014 11:14

Czasami ma się pecha i niestety trzeba zapłacić mandat za przewinienia mniej lub bardziej zawinione... stąd pomysł na temat w którym cromaniacy mogli by przestrzec innych.

Jakie macie doświadczenia z policją na trasie? Jakieś fotoradary, może drogie filmy policyjne?

Propozycja jest taka kto otrzyma mandacik lub ma jakieś problemy z policją na trasie wpisuje gdzie i za co ustrzeże to innych przed niepotrzebnymi problemami.
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 29.06.2014 11:22

witam
wracając w ubiegłym tygodniu z Cro zatrzymali nas ot tak zwykła kontrola i nic nawet podpowiedzieli mi gdzie jest najbliższa stacja Lpg,jeżeli można przestrzec to jechać przepisowo a jak już ma się pecha i złapią za jakiś przewinienie być grzecznym uprzejmym u mnie zadziałało a nawet pomogli a jak po zatankowaniu przejeżdżałem obok bo jeszcze stali i łapali nawet mi pomachali na odjezdne normalne chłopy....
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 11:28

przemo99 napisał(a):Czasami ma się pecha i niestety trzeba zapłacić mandat za przewinienia mniej lub bardziej zawinione... stąd pomysł na temat w którym cromaniacy mogli by przestrzec innych.

Jakie macie doświadczenia z policją na trasie? Jakieś fotoradary, może drogie filmy policyjne?

Propozycja jest taka kto otrzyma mandacik lub ma jakieś problemy z policją na trasie wpisuje gdzie i za co ustrzeże to innych przed niepotrzebnymi problemami.


Mandaty są słuszne lub niesłuszne. Niesłusznego jeszcze nie zapłaciłem i będę się choćby w Strasburgu upominał o sprawiedliwość jeśli zajdzie taka konieczność :) Niesłuszne mi próbowano wcisnąć w PL 2 razy. Za granicą nie zdarzyło się. Trzeba być asertywnym.
Natomiast słuszne się płaci, bo są wliczone w ryzyko przekraczania przepisów. I nie płacze się potem.

Parę wątków w tych sprawach już chyba jest na forum.

Co to są "drogie filmy policyjne" ?
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 29.06.2014 11:41

ołowiany napisał(a):Co to są "drogie filmy policyjne" ?

Pewnie jak Cię nagrają i potem za 500 pln oglądasz :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2014 11:43

Aa, może o to chodzi ;)
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 29.06.2014 11:52

tak to te filmiki:)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 29.06.2014 14:18

Stały punkt kontroli policyjnej:

Słowacka D1 przed Trnavą (jadąc od Żyliny).

Typowa łapanka na kierowców: niby roboty drogowe, ale "trwające" od 5 lat na 500-metrowym odcinku. Jest kaskadowe ograniczenie: do 100, do 80 i do 60, a tuż za 60-ką fotoradar. Łapią prawie każdego. Ja zdążyłem wyhamować do 74 - zapłaciłem 20 euro (wstępna propozycja była 50)

Radiowóz stoi tam praktycznie zawsze, tylko nie zawsze kroją. Kiedyś widziałem, jak spali w Transporterze. :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.06.2014 14:23

ołowiany napisał(a):Co to są "drogie filmy policyjne" ?

To samo, co filmy drogi, tylko producentem i operatorem jest policjant, a pisanie scenariusza i obsadę głównej roli pozostawiają tobie ;)


Jak wygląda "policjant po drodze do cro"?
Nie za bardzo wiem, do czego się odnieść :D


Acha, w Makarskiej, przed sanktuarium w czasie święta chyba był jeden co sterował ruchem, ale nie dam sobie głowy uciąć :)
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 29.06.2014 14:43

W piątek dużo ich stało w Czechach z lornetkami i wyłapywali chyba auta bez winietki..
brown
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brown » 29.06.2014 19:28

Mnie zatrzymali w 2011 czescy policjanci jak wracałem nocą na odcinku Mikulov - Brno. To było na odcinku gdzie zaczyna się już droga dwupasmowa.Powodu jako takiego nie mieli, prędkości raczej nie przekroczyłem, zresztą zatrzymujący mnie policjant nie miał w ręku radaru. Sprawdzili w radiowozie, w swojej bazie dane, moje i samochodu. Jeden gość sprawdzał a drugi z nami rozmawiał. Pytał jak pogoda w Chorwacji, jak się udał urlop, życzył szerokiej drogi do domu i tyle. Mili panowie, bez stresu.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 30.06.2014 19:34

Jak pierwszy raz jechałem przez CRO do Czarnogóry, znajomi straszyli że za każdym ograniczeniem na chorwackiej autostradzie stoją z radarem i wszystkich kasują. Po sześciu przejazdach mogę powiedzieć że nie widziałem policji na autosatradzie w Cro:)
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 30.06.2014 20:08

Na drodze E77, na Słowacji, przed Sahy stałe miejsce ma "mobilny" patrol, który dał się nawet uwiecznić na google street view :)
użytkownik forum
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 12.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) użytkownik forum » 30.06.2014 20:24

Gdzieś na "starej drodze" 86 na 60 - radar w ręce policjanta. 10 minut "płaczu" i puścili bez mandatu
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 30.06.2014 20:40

Standardem jest końcówka A5 za Wiedniem w kierunku Mikulova.

W samej Chorwacji długa prosta przy Opuzen w drodze do i z Dubrovnika.
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 30.06.2014 20:49

podobno najlepiej rozpoczac od kleczenia na jedno kolano potem juz na obydwoch a jak to nie pomaga to krzyzem podobno lapie za serce :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone