Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kontrole policyjne na trasie PL-CRO

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 08.06.2016 10:38

bluesman napisał(a):
FUX napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=gqmcz5Il13o#


Sądzisz, że na motocyklu jechał z własciwą prędkością ? nie sądzę, łatwiej było auto zatrzymać :mrgreen:

A poza tym-Aston był wtedy daleko z przodu i dlatego to on został zmierzony. Gdyby nie Aston-raczej nie oglądalibyśmy tego filmiku...
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 08.06.2016 11:31

MWN napisał(a):Ja się nie prosiłem o mandat, ani o pokwitowanie, więc jasne, że to była korupcja. W Polsce nigdy tego nie robię!


zdrada na wyjezdzie to tez nie zdrada ..ot pokretna logika

czyli za granica mozna... a za granica miasta ?
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.06.2016 11:40

kazow napisał(a):
MWN napisał(a):Ja się nie prosiłem o mandat, ani o pokwitowanie, więc jasne, że to była korupcja. W Polsce nigdy tego nie robię!


zdrada na wyjezdzie to tez nie zdrada ..ot pokretna logika

czyli za granica mozna... a za granica miasta ?


Kolego weź daj sobie na wstrzymanie z takimi komentarzami, jak masz za dużo czasu to idź zbawiać świat gdzie indziej.
Lepiej byś napisał coś co wnosi do dyskusji w tym wątku...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.06.2016 15:44

Najgorsze że gość nic nie kumał w żadnym języku, napisał mi 20 € i to była cała dykusja
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 08.06.2016 16:43

MWN napisał(a):Najgorsze że gość nic nie kumał w żadnym języku, napisał mi 20 € i to była cała dykusja


Dokładnie, ważne że puścił i kamień z serce człowiekowi spada... chciałbym zobaczyć tych wyżej jak się kłócą z takim, dzwonią na 112 nagrywają sprawę komórką itp. i lecą do służb wewnętrznych.... typowi keyboard warriors nic więcej :).

Ja w zeszłym roku miałem rutynową kontrolę w nocy na granicy Austriacko-Czeskiej. Pani policjantce nie podobało się moje prawo jazdy (że zdjęcie stare) i że jak wrócę do Polski to powinienem wymienić dokument na nowy (niech sobie sama wymienia, teraz nie dają bezterminowego). W sumie w obie strony na granicy na parkingu stała policja oraz w Breclavie też trzeba jechać zawsze zgodnie z przepisami bo prawie co roku widzę że sobie stoją i obserwują.
Szaku
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2016
Mandat za przekroczenie prędkości.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szaku » 14.07.2016 10:13

Witajcie.
Jadąc do Zadaru złapała mnie policja, gdyż przekroczyłem prędkość dozwoloną o 80km/h..
Dostałem 2000 kun mandatu, lecz nie zapłaciłem na miejscu ponieważ nie posiadam takiej ilości gotówki. Skonfiskowali mi tylko dowód osobisty.

Teraz pytanie do was.
Załatwiać pieniądze i zapłacić za mandat, czy nie płacić i bez obaw wrócić do kraju? Wiem, że po powrocie do kraju prędzej czy później owy mandat będę musiał zapłacić, ale pytanie brzmi czy nie będzie on wtedy większy? Z tego co mówił mi policjant to po wyjeździe z Chorwacji do Polski mój mandat może wzrosnąć do 2000 euro. Nie wiem czy to prawda, czy nie..


Co robić?
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014
Re: Mandat za przekroczenie prędkości.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 14.07.2016 10:21

Płać Kolego - nie rób siary. Na amnestie bym nie liczył. Pamiętaj że min. w Zadarze jest patrol polskiej PP.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Mandat za przekroczenie prędkości.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 14.07.2016 10:44

Szaku napisał(a):Jadąc do Zadaru złapała mnie policja, gdyż przekroczyłem prędkość dozwoloną o 80km/h..

W którym miejscu (tak z ciekawości) ?

Twojego pytania nawet nie komentuję..... :roll:
Kolega powyżej już to zrobił......

Ciekawi mnie natomiast fakt zabrania Ci dowodu osobistego...
Na jakiej podstawie?
Jako "zastaw" pod niezapłacony (póki co) mandat?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Mandat za przekroczenie prędkości.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 14.07.2016 11:02

anakin napisał(a):W którym miejscu (tak z ciekawości) ?


Stawiam że TU

Dinjiska - wjazd od strony mostu. Tam zawsze stoją, aż dziwne że na na stritwju ich nie ma :)

anakin napisał(a):Twojego pytania nawet nie komentuję..... :roll:


Też się powstrzymam :sm:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Mandat za przekroczenie prędkości.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2016 11:03

Szaku napisał(a):Witajcie.
Jadąc do Zadaru złapała mnie policja, gdyż przekroczyłem prędkość dozwoloną o 80km/h..

To jak była dozwol0na :?: 40. 60. 80 :?: :?: :?:
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013
Re: Mandat za przekroczenie prędkości.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 14.07.2016 11:28

Szaku napisał(a):Witajcie.
Jadąc do Zadaru złapała mnie policja, gdyż przekroczyłem prędkość dozwoloną o 80km/h..
Dostałem 2000 kun mandatu, lecz nie zapłaciłem na miejscu ponieważ nie posiadam takiej ilości gotówki. Skonfiskowali mi tylko dowód osobisty.

Teraz pytanie do was.
Załatwiać pieniądze i zapłacić za mandat, czy nie płacić i bez obaw wrócić do kraju? Wiem, że po powrocie do kraju prędzej czy później owy mandat będę musiał zapłacić, ale pytanie brzmi czy nie będzie on wtedy większy? Z tego co mówił mi policjant to po wyjeździe z Chorwacji do Polski mój mandat może wzrosnąć do 2000 euro. Nie wiem czy to prawda, czy nie..


Co robić?

Zacznę od końca-myśleć. Przekroczenie o 80 to duże przegięcie nawet na autostradzie a poza nią-sam sobie dopowiedz, chociaż sądząc po Twoim wyczynie wątpię, aby Ci się udało.
Przekroczyłeś-zapłać. Poza tym-jak wyobrażasz sobie powrót do kraju bez dowodu osobistego? Co powiesz na granicy? Przekroczyłem o 80km/h, a że nie miałem tyle gotówki to zabrano mi dowód i tak oto tu jestem bez dokumentu? 8O Zamierzasz im pokazać "Paszport Polsatu"?
Jeszcze bym coś dopisał, ale Moderacja pewnie by mnie upomniała :oczko_usmiech:
Szaku
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szaku » 14.07.2016 12:00

Dozwolone było 80.
Wiem, dałem ciała i to ostro.
Jednak dogadałem się z policjantem, który mimo całego zajścia okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. Podzwonił do szefów i dostałem 7 dni na załatwienie pieniążków. Zapłacę ten mandat i będę miał z głowy.
Przynajmniej mam nauczkę na przyszłość :hut:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 14.07.2016 12:05

Szaku napisał(a):Dozwolone było 80.
Wiem, dałem ciała i to ostro.
Jednak dogadałem się z policjantem, który mimo całego zajścia okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. Podzwonił do szefów i dostałem 7 dni na załatwienie pieniążków. Zapłacę ten mandat i będę miał z głowy.
Przynajmniej mam nauczkę na przyszłość :hut:


Polecę cytatem z Sapkowskiego: "nie wierzę, ktoś może być tak głupi..." B-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.07.2016 12:14

Szaku napisał(a):Dozwolone było 80.
Wiem, dałem ciała i to ostro.
Jednak dogadałem się z policjantem, który mimo całego zajścia okazał się bardzo sympatycznym człowiekiem. Podzwonił do szefów i dostałem 7 dni na załatwienie pieniążków. Zapłacę ten mandat i będę miał z głowy.
Przynajmniej mam nauczkę na przyszłość :hut:

No to za WIELKI MINUS :evil: masz mały plusik :wink: :lol:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 15.07.2016 04:52

Ciekawi mnie natomiast fakt zabrania Ci dowodu osobistego...
Na jakiej podstawie?
Jako "zastaw" pod niezapłacony (póki co) mandat?


Tak jak piszesz - jako zastaw, a raczej środek zabezpieczający.

U nas też obcokrajowcom zatrzymuje się dokument uprawniający do przekroczenia granicy. Jedyna różnica jest taka, że nie dostaje mandatu tylko trafia przed sąd (w trybie przyspieszonym). Dokument jest zwracany po uiszczeniu grzywny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Kontrole policyjne na trasie PL-CRO - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone