Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.03.2019 14:43

W tym roku nie odpuszczę tej trasie :lol: :boss: :papa:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.03.2019 21:55

Katerina napisał(a):W tym roku nie odpuszczę tej trasie :lol: :boss: :papa:


A ja wpadłam na pomysł wypożyczenia na jeden dzień skutera i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:

Co o tym myślisz?
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 00:14

travel
A ja wpadłam na pomysł wypożyczenia na jeden dzień skutera i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:

Co o tym myślisz?

Hmm..a obczaiłaś tę trasę na mapie? Możesz podesłać? Bo punkt widokowy na Komiżę to jedno - przy nowej drodze, a widokowy przy bunkrach i śmietnisko to zupełnie gdzie indziej - przy starej :la: :?:
Pamiętam jak Maslinka mówiła, że jest droga do Barjoški od tego kościółka przy punkcie widokowym nad Komiżą (który pokazałam z pająkami w relacji :wink: ), ale ja kiepska jestem w zrzutach map :oops: Muszę się douczyć :oczko_usmiech:

Jedno wiem, to byłoby super przygodą i jeśli to przećwiczysz, to na pewno zrobię to samo we wrześniu :nice:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.03.2019 10:14

Katerina napisał(a):travel
A ja wpadłam na pomysł wypożyczenia na jeden dzień skutera i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:

Co o tym myślisz?

Hmm..a obczaiłaś tę trasę na mapie? Możesz podesłać? Bo punkt widokowy na Komiżę to jedno - przy nowej drodze, a widokowy przy bunkrach i śmietnisko to zupełnie gdzie indziej - przy starej :la: :?:
Pamiętam jak Maslinka mówiła, że jest droga do Barjoški od tego kościółka przy punkcie widokowym nad Komiżą (który pokazałam z pająkami w relacji :wink: ), ale ja kiepska jestem w zrzutach map :oops: Muszę się douczyć :oczko_usmiech:

Jedno wiem, to byłoby super przygodą i jeśli to przećwiczysz, to na pewno zrobię to samo we wrześniu :nice:


Już pokazuję trasy , to będą 3 trasy:

1) do Barjoški:
mapa1.png


2) do "bunkrów" :
mapa2.png


3) do Pritišćiny:
mapa3.png


I dowiedziałam się ,że musi być skuter o pojemności co najmniej 125ccm , bo słabszy nie da rady.

Ale teraz mam wątpliwości , czy skutery nadają się na szutr :roll:

Jak nie skuter to pozostaną mi autonogi i tylko do Barjoški :( ( 5 km od naszej kwaterki w Komižy) zmieniliśmy samochód na nowszy model i małż już zaczyna protestować na trudniejsze szutry :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 12:57

Ach, teraz wszystko jasne, bo z tego zdania...
i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:
.. wywnioskowałam., że chcesz do Barjoški dotrzeć z tych trzech miejsc :lol: i zgłupiałam :oczko_usmiech:

Droga do Pritišciny to ta , którą ja pokonałam już dwukrotnie autem, dobrze,że tam w miarę szeroko, bo umarłabym na skuterze nad przepaścią :lol:
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 12.03.2019 13:09

Katerina napisał(a):
Droga do Pritišciny to ta , którą ja pokonałam już dwukrotnie autem, dobrze,że tam w miarę szeroko, bo umarłabym na skuterze nad przepaścią :lol:

Katerina ja umierałem jadąc autem ale warto było przepiękna plaza zatoczka i tylko my :)
a śledząc twoją relację i to forum o Visie utwierdzam się w przekonaniu ze ze Vis jeszcze będziemy zdobywać :)
Pozdrawiam :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.03.2019 15:28

Ja tą Barjoške poza filmem to musiałam widzieć z pokładu jak płynęłam do Komižy, muszę spr. na fotkach :)

Katerina napisał(a):Droga do Pritišciny to ta , którą ja pokonałam już dwukrotnie autem, dobrze,że tam w miarę szeroko, bo umarłabym na skuterze nad przepaścią :lol:
Na skuterze to dopiero musi się wydawać autostradą, zawsze można przykleić się do ściany :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 15:56

jacek73
Katerina ja umierałem jadąc autem ale warto było przepiękna plaza zatoczka i tylko my :)
a śledząc twoją relację i to forum o Visie utwierdzam się w przekonaniu ze ze Vis jeszcze będziemy zdobywać :)
Pozdrawiam :)


Miło ,że czytasz relację :papa: niedługo wrzucę świeży odcinek :papa:

gusia-s
Na skuterze to dopiero musi się wydawać autostradą, zawsze można przykleić się do ściany :mrgreen:


Hi, hi, gdy jestem w aucie to wydaje mi się,że jestem bezpieczna, zwłaszcza
jak trzymam się poręczy w drzwiach :mrgreen: I zawsze przechylam się na stronę kierowcy, gdy jadę od strony krawędzi urwiska, bo wydaje mi się ,że pomagam przeciążyć, co pozwoli nam nie osunąć się :lool: :
lool: :lool:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.03.2019 17:01

Katerina napisał(a): Hi, hi, gdy jestem w aucie to wydaje mi się,że jestem bezpieczna, zwłaszcza
jak trzymam się poręczy w drzwiach
:mrgreen: I zawsze przechylam się na stronę kierowcy, gdy jadę od strony krawędzi urwiska, bo wydaje mi się ,że pomagam przeciążyć, co pozwoli nam nie osunąć się :lool: :lool: :lool:
Czyli robisz za balast jak na łódce :mrgreen: a ta poręcz 8O faktycznie może uratować życie :mrgreen:
Ostatnio edytowano 13.03.2019 00:10 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.03.2019 18:53

Dziewczyny wy tu sobie żartujecie a ja na prawdę mam poważny problem skuterowo-szutrowy :roll:

Nie chciałabym uszkodzić wypożyczonego skutera, albo gdzieś z nim utknąć.

A jak w umowie napisane jest ,żeby nie jeździć po szutrach, a ja tego nie zrozumiem na przykład :?: :?:

Chyba założę nowy wątek pt: SKUTEREM PO SZUTRACH 8)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 20:34

travel
A jak w umowie napisane jest ,żeby nie jeździć po szutrach, a ja tego nie zrozumiem na przykład :?: :?:

Chyba założę nowy wątek pt: SKUTEREM PO SZUTRACH 8)

No co Ty?? :lol: Każda wypożyczalnia by splajtowała, gdyby miała taki zapis bo tam tylko szutry :roll:
Ale czujnym trzeba być - wypatruj w umowie słowa MACADAM po ang., lub MAKADAMSKI PUT po chorwacku 8)

gusia-s
Czyli robisz za balast jak łódce :mrgreen: a ta poręcz 8O faktycznie może uratować życie :mrgreen:

To taka spontaniczna reakcja ciała, ale wierzę ,że działa :wink: :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.03.2019 21:15

Katerina napisał(a):travel
A jak w umowie napisane jest ,żeby nie jeździć po szutrach, a ja tego nie zrozumiem na przykład :?: :?:

Chyba założę nowy wątek pt: SKUTEREM PO SZUTRACH 8)

No co Ty?? :lol: Każda wypożyczalnia by splajtowała, gdyby miała taki zapis bo tam tylko szutry :roll:
Ale czujnym trzeba być - wypatruj w umowie słowa MACADAM po ang., lub MAKADAMSKI PUT po chorwacku 8)


Nie tylko szutry, trochę asfaltu też tam jest.

Dzięki za info.

Macadam/ makadamski put zapisałam tak jak wcześniej čačkalice :mrgreen:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.03.2019 00:24

Makadam – nawierzchnia drogowa złożona z dwóch uwałowanych warstw tłucznia: dolnej – o większej ziarnistości i górnej – o ziarnistości mniejszej. Warstwy tłucznia uwałowane są na podłożu z piasku. Nazwa pochodzi od nazwiska szkockiego wynalazcy metody szybkiej budowy dróg Johna Loudona McAdama (1756 – 1836).
- za Wikipedią

:roll: Chyba nadużywają tego terminu w obu językach :mrgreen:
Kto niby coś tam "uwałował" :?: :oczko_usmiech: A nawet jeśli :roll: , to dawno rozjeżdżone :lool:

travel
Nie tylko szutry, trochę asfaltu też tam jest.

Raptem dwie drogi - nowa i stara do Visu :wink: No, dobrze, nie straszę więcej :wink:

Macadam/ makadamski put zapisałam tak jak wcześniej čačkalice :mrgreen:

Čačkalica - z akcentem na drugą sylabę 8) , makadam - na pierwszą ?, albo ostatnią po chorwacku :| :? Musze ustalić.

BTW - gdzie zapodział się Ojciec Założyciel - Dyrektor Klubu - Bartek?? 8O

:papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.03.2019 20:50

Taki film znalazłam dzisiaj w sieci...Z angielskimi napisami, zawsze coś :wink:
Autochton napisał książki o przemijającej kulturze Visu, w której boleje nad brakiem zainteresowania młodych dla przeszłości i tradycji, nad zapominaniem historii dziejów wyspy, oraz malejącym znaczeniem przekazu ustnego dla ocalenia przeszłości.
Fajne, dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, np. że rybacy z Komiży byli tak uznanymi wioślarzami, że piraci porywali ich dziesiątkami i sprzedawali jako niewolników na różne galery na targu w Ulcinju.
Jak też tego, że motyka to po chorwacku też motyka , a szkoła średnia to gimnazjalac :oczko_usmiech:

Może przyda się zakochanym w Visie forumowiczom. :papa:

https://vimeo.com/323784066?fbclid=IwAR ... kRBkZ6VWBM
Ostatnio edytowano 20.03.2019 21:16 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.03.2019 21:07

Katerina napisał(a):Może przyda się zakochanym w Visie forumowiczom. :papa:

https://vimeo.com/323784066?fbclid=IwAR ... kRBkZ6VWBM

Film wyreżyserowany przez Katarinę :mrgreen:

Przyjemnie się słucha :D I kadry miłe dla oka 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone