Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 11.03.2019 14:43

W tym roku nie odpuszczę tej trasie :lol: :boss: :papa:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.03.2019 21:55

Katerina napisał(a):W tym roku nie odpuszczę tej trasie :lol: :boss: :papa:

A ja wpadłam na pomysł wypożyczenia na jeden dzień skutera i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:

Co o tym myślisz?
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 00:14

travel
A ja wpadłam na pomysł wypożyczenia na jeden dzień skutera i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:

Co o tym myślisz?

Hmm..a obczaiłaś tę trasę na mapie? Możesz podesłać? Bo punkt widokowy na Komiżę to jedno - przy nowej drodze, a widokowy przy bunkrach i śmietnisko to zupełnie gdzie indziej - przy starej :la: :?:
Pamiętam jak Maslinka mówiła, że jest droga do Barjoški od tego kościółka przy punkcie widokowym nad Komiżą (który pokazałam z pająkami w relacji :wink: ), ale ja kiepska jestem w zrzutach map :oops: Muszę się douczyć :oczko_usmiech:

Jedno wiem, to byłoby super przygodą i jeśli to przećwiczysz, to na pewno zrobię to samo we wrześniu :nice:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.03.2019 10:14

Katerina napisał(a):travel

Co o tym myślisz?

Hmm..a obczaiłaś tę trasę na mapie? Możesz podesłać? Bo punkt widokowy na Komiżę to jedno - przy nowej drodze, a widokowy przy bunkrach i śmietnisko to zupełnie gdzie indziej - przy starej :la: :?:
Pamiętam jak Maslinka mówiła, że jest droga do Barjoški od tego kościółka przy punkcie widokowym nad Komiżą (który pokazałam z pająkami w relacji :wink: ), ale ja kiepska jestem w zrzutach map :oops: Muszę się douczyć :oczko_usmiech:

Jedno wiem, to byłoby super przygodą i jeśli to przećwiczysz, to na pewno zrobię to samo we wrześniu :nice:

Już pokazuję trasy , to będą 3 trasy:

1) do Barjoški:
mapa1.png

2) do "bunkrów" :
mapa2.png

3) do Pritišćiny:
mapa3.png

I dowiedziałam się ,że musi być skuter o pojemności co najmniej 125ccm , bo słabszy nie da rady.

Ale teraz mam wątpliwości , czy skutery nadają się na szutr :roll:

Jak nie skuter to pozostaną mi autonogi i tylko do Barjoški :( ( 5 km od naszej kwaterki w Komižy) zmieniliśmy samochód na nowszy model i małż już zaczyna protestować na trudniejsze szutry :papa:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 12:57

Ach, teraz wszystko jasne, bo z tego zdania...
i pojechania do Barjoški od strony punktu widokowego na Komižę przy nowej drodze do Visu, Pritišćiny oraz do Twoich bunkrów , ale od strony śmietniska :idea:
.. wywnioskowałam., że chcesz do Barjoški dotrzeć z tych trzech miejsc :lol: i zgłupiałam :oczko_usmiech:

Droga do Pritišciny to ta , którą ja pokonałam już dwukrotnie autem, dobrze,że tam w miarę szeroko, bo umarłabym na skuterze nad przepaścią :lol:
jacek73
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 12.03.2019 13:09

Katerina napisał(a):
Droga do Pritišciny to ta , którą ja pokonałam już dwukrotnie autem, dobrze,że tam w miarę szeroko, bo umarłabym na skuterze nad przepaścią :lol:

Katerina ja umierałem jadąc autem ale warto było przepiękna plaza zatoczka i tylko my :)
a śledząc twoją relację i to forum o Visie utwierdzam się w przekonaniu ze ze Vis jeszcze będziemy zdobywać :)
Pozdrawiam :)
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.03.2019 15:28

Ja tą Barjoške poza filmem to musiałam widzieć z pokładu jak płynęłam do Komižy, muszę spr. na fotkach :)

Katerina napisał(a):Droga do Pritišciny to ta , którą ja pokonałam już dwukrotnie autem, dobrze,że tam w miarę szeroko, bo umarłabym na skuterze nad przepaścią :lol:
Na skuterze to dopiero musi się wydawać autostradą, zawsze można przykleić się do ściany :mrgreen:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 15:56

jacek73
Katerina ja umierałem jadąc autem ale warto było przepiękna plaza zatoczka i tylko my :)
a śledząc twoją relację i to forum o Visie utwierdzam się w przekonaniu ze ze Vis jeszcze będziemy zdobywać :)
Pozdrawiam :)

Miło ,że czytasz relację :papa: niedługo wrzucę świeży odcinek :papa:

gusia-s
Na skuterze to dopiero musi się wydawać autostradą, zawsze można przykleić się do ściany :mrgreen:

Hi, hi, gdy jestem w aucie to wydaje mi się,że jestem bezpieczna, zwłaszcza
jak trzymam się poręczy w drzwiach :mrgreen: I zawsze przechylam się na stronę kierowcy, gdy jadę od strony krawędzi urwiska, bo wydaje mi się ,że pomagam przeciążyć, co pozwoli nam nie osunąć się :lool: :
lool: :lool:
gusia-s
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.03.2019 17:01

Katerina napisał(a): Hi, hi, gdy jestem w aucie to wydaje mi się,że jestem bezpieczna, zwłaszcza
jak trzymam się poręczy w drzwiach
:mrgreen: I zawsze przechylam się na stronę kierowcy, gdy jadę od strony krawędzi urwiska, bo wydaje mi się ,że pomagam przeciążyć, co pozwoli nam nie osunąć się :lool: :lool: :lool:
Czyli robisz za balast jak na łódce :mrgreen: a ta poręcz 8O faktycznie może uratować życie :mrgreen:
Ostatnio edytowano 13.03.2019 00:10 przez gusia-s, łącznie edytowano 1 raz
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.03.2019 18:53

Dziewczyny wy tu sobie żartujecie a ja na prawdę mam poważny problem skuterowo-szutrowy :roll:

Nie chciałabym uszkodzić wypożyczonego skutera, albo gdzieś z nim utknąć.

A jak w umowie napisane jest ,żeby nie jeździć po szutrach, a ja tego nie zrozumiem na przykład :?: :?:

Chyba założę nowy wątek pt: SKUTEREM PO SZUTRACH 8)
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.03.2019 20:34

travel
A jak w umowie napisane jest ,żeby nie jeździć po szutrach, a ja tego nie zrozumiem na przykład :?: :?:

No co Ty?? :lol: Każda wypożyczalnia by splajtowała, gdyby miała taki zapis bo tam tylko szutry :roll:
Ale czujnym trzeba być - wypatruj w umowie słowa MACADAM po ang., lub MAKADAMSKI PUT po chorwacku 8)

gusia-s
Czyli robisz za balast jak łódce :mrgreen: a ta poręcz 8O faktycznie może uratować życie :mrgreen:

To taka spontaniczna reakcja ciała, ale wierzę ,że działa :wink: :oczko_usmiech:
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 12.03.2019 21:15

Katerina napisał(a):travel

No co Ty?? :lol: Każda wypożyczalnia by splajtowała, gdyby miała taki zapis bo tam tylko szutry :roll:
Ale czujnym trzeba być - wypatruj w umowie słowa MACADAM po ang., lub MAKADAMSKI PUT po chorwacku 8)

Nie tylko szutry, trochę asfaltu też tam jest.

Dzięki za info.

Macadam/ makadamski put zapisałam tak jak wcześniej čačkalice :mrgreen:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 15.03.2019 00:24

Makadam – nawierzchnia drogowa złożona z dwóch uwałowanych warstw tłucznia: dolnej – o większej ziarnistości i górnej – o ziarnistości mniejszej. Warstwy tłucznia uwałowane są na podłożu z piasku. Nazwa pochodzi od nazwiska szkockiego wynalazcy metody szybkiej budowy dróg Johna Loudona McAdama (1756 – 1836).
- za Wikipedią

:roll: Chyba nadużywają tego terminu w obu językach :mrgreen:
Kto niby coś tam "uwałował" :?: :oczko_usmiech: A nawet jeśli :roll: , to dawno rozjeżdżone :lool:

travel
Nie tylko szutry, trochę asfaltu też tam jest.

Raptem dwie drogi - nowa i stara do Visu :wink: No, dobrze, nie straszę więcej :wink:

Macadam/ makadamski put zapisałam tak jak wcześniej čačkalice :mrgreen:

Čačkalica - z akcentem na drugą sylabę 8) , makadam - na pierwszą ?, albo ostatnią po chorwacku :| :? Musze ustalić.

BTW - gdzie zapodział się Ojciec Założyciel - Dyrektor Klubu - Bartek?? 8O

:papa:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.03.2019 20:50

Taki film znalazłam dzisiaj w sieci...Z angielskimi napisami, zawsze coś :wink:
Autochton napisał książki o przemijającej kulturze Visu, w której boleje nad brakiem zainteresowania młodych dla przeszłości i tradycji, nad zapominaniem historii dziejów wyspy, oraz malejącym znaczeniem przekazu ustnego dla ocalenia przeszłości.
Fajne, dowiedziałam się wielu nowych rzeczy, np. że rybacy z Komiży byli tak uznanymi wioślarzami, że piraci porywali ich dziesiątkami i sprzedawali jako niewolników na różne galery na targu w Ulcinju.
Jak też tego, że motyka to po chorwacku też motyka , a szkoła średnia to gimnazjalac :oczko_usmiech:

Może przyda się zakochanym w Visie forumowiczom. :papa:

https://vimeo.com/323784066?fbclid=IwAR ... kRBkZ6VWBM
Ostatnio edytowano 20.03.2019 21:16 przez Katerina, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.03.2019 21:07

Katerina napisał(a):Może przyda się zakochanym w Visie forumowiczom. :papa:

https://vimeo.com/323784066?fbclid=IwAR ... kRBkZ6VWBM

Film wyreżyserowany przez Katarinę :mrgreen:

Przyjemnie się słucha :D I kadry miłe dla oka 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019