Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 17.07.2019 10:01

Marsallah napisał(a):Signum tempori...w 2013 parkowałem pod falochronem, w 2015 przy Put Kamenice, w 2017 najczęściej przy hotelu. Swoją drogą, jestem ciekaw statystyk dot. liczby turystów przybywających w sezonie na poszczególne wyspy, ciekawe czy są takowe prowadzone?


Nie mam porównania z poprzednimi latami, ale w czerwcu było sporo turystów.

Moja wyobraźnia nie obejmuje szczytu sezonu w sierpniu :roll: Może być poważny problem z parkowaniem w Komižy i Visie.

Po godzinie 11 w Kucie parkowałam koło muzeum , bo parking zatunelowy był pełny.
A w Luce został mi tylko parking płatny koło gaju palmowego, gdzie z trudem znalazłam 1 miejsce :roll:

Mój gospodarz mówił, że po Mamma mia 2 zwiększyła się ilość turystów na Visie i że generalnie poza sezonem lepiej jeździć we wrześniu - czego nie omieszkam zrobić w przyszłym roku. :papa:
Moonikaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 29.08.2019 11:19

Pozdrawiam wszystkich z Visu :) właśnie jestem i jest cudownie! Chciałam jeszcze dopytać o wina :) Czytałam, że takim winem typowym z Visu jest vugava, czy ktoś z was wie gdzie można je kupić albo może polecić jakąś fajną winnicę na Visie gdzie można kupić dobre wina?

Chcialam dopytac jeszcze o drogę do Komižy, bo gdzieś czytalam że jest stara i nowa droga a nie mogę nigdzie znaleźć która to która? :) i ktorą najlepiej pojechać?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.08.2019 11:34

Moniko,

Vugavę kupisz praktycznie wszędzie. Oczywiście w miastach będzie to przeważnie zakup butelki za większą ilość kun (ok. 100 Kn/but.) - takich miejsc jest sporo (choćby salon winiarski Lipanovicia w Luce czy Vinarija Aerodrom w Pilsko Polje). Jeżeli zadowala Cię opakowanie plastikowe, to jedź do winnicy, tam naleją Ci z beki butelki po wodzie :) Polecam szczególnie winiarnię w Podstražju (na skrzyżowaniu przy odbiciu na Rukavac). Wino możesz też kupić w OPG Belotovo w Plisko Polje (za Aerodromem), czy gdziekolwiek na "starej drodze" do Komižy, np. u "babci" w Podšpilju (znak "ulje/vino" w prawo, jadąc na zachód).

Stara droga do Komižy to droga biegnąca z Visu najpierw w kierunku interioru (czyli na południe), z odbiciem na Rukavac. Prowadzi przez kilka wsi, m.in. Podšpilje. Nowa droga jest znacznie szybsza, jeżeli jedziesz z Visu oraz bardziej komfortowa. Biegnie prosto pod górę w kierunku zachodnim - mijasz Tommy'ego i wspinasz się w kierunku gór nad Komižą, potem zjazd serpentynami. Obie drogi łączą się tuż przed wjazdem do Komižy.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.09.2019 18:15

Czy ktoś kojarzy dokładną lokalizację lub nazwę jaskini ze zdjęć?
Znajduje się ona na południowej części wyspy Vis.
Załączniki:
125.jpg
124.JPG
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 11.09.2019 10:04

To żadna wielka jaskinia, takich zagłębień w skałach, zwłaszcza na południowej stronie Visu jest mnóstwo. To akurat znajduje się pomiędzy zatokami Pritiscina i Stiniva, wątpię, żeby miało swoją nazwę.

Dobrze udokumentowała to w tym poście Katerina w relacji z ubiegłorocznego pobytu na Visie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.09.2019 23:14

Wielka nie jest ale robi mega wrażenie. Zwłaszcza gdy się zanurkuje.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.09.2019 09:10

O tym nie myślałem. Ale takich miejsc musi być trochę w tej części wybrzeża. Raz, plażując w Rukavcu z rodziną przeszliśmy z plaży Tepluš na drugą stronę (w kierunku otwartego morza) i rozłożyliśmy się na skałach w dolnej, wschodniej części Bilego Boku. Tam granatowa otchłań zionęła dokładnie przy (łatwym) zejściu prosto ze skał do wody.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 12.09.2019 18:59

Witajcie, trochę mnie nie było, ale już jestem. Co tam nowego na Visiorze? Czytam, że Katerina w tym roku wybrała Brač...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14786
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 12.09.2019 20:22

Hercklekot napisał(a):Czytam, że Katerina w tym roku wybrała Brač...

To było w zeszłym roku ;)
Teraz powinna być właśnie na Visie :D
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 12.09.2019 20:25

Hercklekot napisał(a):Witajcie, trochę mnie nie było, ale już jestem. Co tam nowego na Visiorze? Czytam, że Katerina w tym roku wybrała Brač...


Muszę sprostować... Jestem na Bili Bok :D Od wczoraj na Visie...

IMG_20190912_175347.jpg


Na wyspie dużo się dzieje, właśnie zaczął się Goulash Festival, jest...epicko :lol: :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 12.09.2019 20:55

Katerina napisał(a): Na wyspie dużo się dzieje, właśnie zaczął się Goulash Festival, jest...epicko :lol: :papa:
A nie hippi 8O :mrgreen:
Portos
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Portos » 06.10.2019 16:13

Witam wszystkim zakochanych w Vis-e. Nam się tak stało rok temu i trzyma do dziś :lol: Odwiedziliśmy 2 razy wsypę i to nie był nasz koniec. Planujemy ponownie w przyszłym roku początkiem września. Pogoda nie jest taka "upierdliwa" :hut: Turystów (chyba) mniej, bo jest sporo wolnych apartamentów. Mam pytanie a raczej dwa do szanownego grona eksploratorów wyspy.
Plaża Smokova- czy aby na pewno jest tak jak źle ? Podobno może być zaminowana. Odwiedziliśmy ją, nie znając potencjalnego zagrożenia, do tego wybraliśmy drogę, która prowadzi półkami skalnymi, droga powrotna zaś wąwozem, który wydaje się być uczęszczany. Sama plaża według naszej oceny jest atrakcyjna i chcielibyśmy odwiedzić ją na dłużej, ale.... :roll:
Będąc 1 raz, zainteresowało mnie co to może być. Foto poniże 8O

Pozdrawiamy Ilona I Arek
Załączniki:
20180914_183044.jpg
20190912_133034.jpg
W drodze na Smokova
20190912_134219.jpg
Smokova
20190913_180350.jpg
Nasz miejscówa
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.10.2019 17:42

Portos napisał(a): ... zainteresowało mnie co to może być. Foto poniże 8O ...
Nowoczesna kuča :mrgreen:
Katerina wspominała o tym przybytku w w swojej relacji
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.10.2019 18:11

Portos
Mam pytanie a raczej dwa do szanownego grona eksploratorów wyspy.
Plaża Smokova- czy aby na pewno jest tak jak źle ? Podobno może być zaminowana. Odwiedziliśmy ją, nie znając potencjalnego zagrożenia, do tego wybraliśmy drogę, która prowadzi półkami skalnymi, droga powrotna zaś wąwozem, który wydaje się być uczęszczany. Sama plaża według naszej oceny jest atrakcyjna i chcielibyśmy odwiedzić ją na dłużej, ale.... :roll:
Będąc 1 raz, zainteresowało mnie co to może być. Foto poniżej


Miejscowi twierdzą że jest zaminowana...Właścicielka konoby w Podšpilju spojrzała na mnie jak na szaloną, gdy powiedziałam,że się tam wybieram. Więc nie poszłam.
Za to w ubiegłym roku dopłynęłam do Smokovej statkiem , co opisałam tu : mamma-mia-hippy-vis-i-happy-bra-t54738-390.html
Uznałam wtedy ,że nie jest aż taka fajna,żeby ryzykować, choć ludzi było na niej sporo.
CROdzinka.pl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROdzinka.pl » 04.01.2020 17:00

Witam,
Planujemy pobyt na Vis z rowerami i zastanawiam się czy to dobry pomysł ze względu na sporą ilość podjazdów i skromne informacje na temat ewentualnych tras pod rower. Wcześniej byliśmy na Brać/Hvar/Murter i było względnie płasko natomiast Vis wygląda na stromy po całości. Pomóżcie proszę która część wypy rekomendujecie pod pobyt rowerowy?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone