Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.07.2019 21:29

travel napisał(a):Jak masz problem z kręgosłupem lub lubisz mieć swój samochód na oku lepiej nie jedź na Vis :papa:

Trochę ostro, Iza ;)
Ale oczywiście to prawda, że zdecydowana większość apartamentów w Komiży nie ma prywatnego parkingu. My parkowaliśmy w uliczce nad domem (dogodna lokalizacja kwatery) i często był problem. Ostatecznie za każdym razem coś znajdowaliśmy (darmowego), ale to było dwa lata temu i przed "Mamma Mią" ;)

Żeby tak bardzo nie zniechęcać do Visu ;) - jeśli bardzo Ci zależy na miejscu parkingowym, wybierz Rukavac lub Milną. Albo te nieliczne apartmany w Komižy, które mają swój parking. Jest jeszcze miasto Vis, choć i tam z parkowaniem wcale nie jest lepiej...
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.07.2019 22:05

maslinka napisał(a):
travel napisał(a):Jak masz problem z kręgosłupem lub lubisz mieć swój samochód na oku lepiej nie jedź na Vis :papa:

Trochę ostro, Iza ;)

Oj tam, samą prawdę napisałam - Vis nie jest dla wygodnych, Makarska jest dużo lepsza od Visu :)

maslinka napisał(a): My parkowaliśmy w uliczce nad domem (dogodna lokalizacja kwatery) i często był problem. Ostatecznie za każdym razem coś znajdowaliśmy (darmowego), ale to było dwa lata temu i przed "Mamma Mią" ;)

Widziałam Twoją pomarańczową huśtawkę i jak zmrużyłam oczy to zobaczyłam na tej huśtawce Ciebie jak zapisujesz swoje przeżycia z kolejnego dnia na Visie :D
A ten parking powyżej Twojego apartmana był pełny jak przechodziłam o 19.

maslinka napisał(a):Żeby tak bardzo nie zniechęcać do Visu ;) - jeśli bardzo Ci zależy na miejscu parkingowym, wybierz Rukavac lub Milną. Albo te nieliczne apartmany w Komižy, które mają swój parking. Jest jeszcze miasto Vis, choć i tam z parkowaniem wcale nie jest lepiej...

Najlepiej Milną przy tej wspaniałej piaszczystej plaży :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.07.2019 10:10

vienio napisał(a):Cześć, przejrzałem cały temat i chciałbym wraz z rodziną wybrać na wyspę Vis. Upatrzyłem miasto Komiza, ale zauważyłem że dużo apartamentów nie zapewnia parkingu dla samochodu, jak sobie radzicie z autem w Komizie?

W Komižy jest kilka bezpłatnych parkingów, dasz radę. Większość na obrzeżach miasta lub na górze, więc do apartmana na dole będziesz trochę miał. Największy parking jest między plażami Lučica i Kamenice (wzdłuż ulicy Put Kamenice). Za darmo zaparkujesz też m.in. nad hotelem.
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.07.2019 20:10

Oficjalnie zapisuję się do klubu :D :hearts:
Oto moje wpisowe:
DSCN4451.JPG

DSCN5396.JPG

DSCN5562.JPG

DSCN5563.JPG

DSCN5564.JPG

I coś specjalnie dla Kateriny :smo:
DSCN4438.JPG

Na koniec wrzucam program Viškiego Ljeta - może się komuś przyda:
DSCN5793.JPG

:papa: :papa:
ros1986
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 09.07.2019 11:02

a ja polecam miejscowość Rukavac super miejsce wypadowe i dwie super plaże srebrna i tepluś. Dla rodzin z dziećmi polecam apartament villa perla.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.07.2019 09:53

Iza - zostałaś przyjęta do KMWV i to z fanfarami - piękne zdjęcia!
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.07.2019 08:49

Marsallah napisał(a):Iza - zostałaś przyjęta do KMWV i to z fanfarami - piękne zdjęcia!

Wielkie dzięki :smo:
Moonikaa
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 15.07.2019 21:49

Witam :) Z ogromną chęcią dołączę do klubu miłośników Vis :) Już w poprzednim roku bardzo mnie kusił ale wylądowałam jednak na Hvarze natomiast w tym roku musi już być Vis! :D Planujemy dotrzeć na miejsce ok 22.08 na 11 dni i poszukujemy apartamentu. Pare typów już mamy natomiast niewiele z nich ma prywatny parking i tu własnie jest problem. Czytałam powyżej, że w miasteczku Vis i Komiža może być problem z zaparkowaniem a to właśnie moje typy... Nie chciałabym za każdym razem martwić się czy znajdę wieczorem miejsce parkingowe :roll: Czy faktycznie jest tam taki problem z tymi parkingami? A może po 22.08 będzie już luźniej? Może ktoś był w podobnym terminie? A może ewentualnie jest tam jakiś płatny parking na ktorym można stanąć jak nie będzie kompletnie szasy na wolne miejsce? I czy to bardzo drogie? Rezerwowałabym najchetniej już ale boję się sytuacji, że kompletnie nie będzie gdzie stanąć i nie będę miała co zrobić a wolałabym oszczędzić sobie stresu na wakacjach ;)
Byłabym wdzięczna za jakieś info :) Pozdrawiam :papa:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 07:37

Monika,

zarówno w Visie, jak i w Komiży są miejsca, gdzie możesz pozostawić samochód bez dodatkowych opłat, są też parkingi płatne. Kwestia, czy takie parkingi będą koło Twojego apartmana, a jest ogromna szansa, że nie. Dlaczego? Apartmany w n-tej linii od brzegu mają swoje miejsca postojowe - po prostu nie ma tam już tak zwartej zabudowy. Jeśli zaś weźmiesz coś w 1-2 linii brzegowej, będzie z tym ciężko, lub wręcz nie da rady podjechać do apartmana.

Jak znajdziesz apartman, napisz tu albo do mnie na priv i powiem Ci, gdzie znajduje się najbliższy parking.
Moonikaa
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 16.07.2019 09:26

Dziękuję :D Mi nawet nie koniecznie zależy na bliskim parkingu, boję się czy wogole znajdę miejsce gdziekolwiek ;) Może nawet być kilometr do apartmana, boję się tylko takiego krążenia w kółko, że nie będzie kompletnie gdzie stanąć i wszystkie będą pozajmowane. A może nie jest z tym aż tak źle? Jeden z moich typów apartamentów jest chyba w starej części gdzie nie da się wjechać ale spokojnie dojdzieny z walizkami ile będzie trzeba ;) A czy jest tam gdzieś jakiś większy parking nawet na obrzeżach gdzie na pewno znajdzie się miejsce?
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 10:19

Ale na obrzeżach KTÓREGO miasta?
Moonikaa
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 16.07.2019 10:31

A faktycznie pisałam o dwóch ;) A miałam na myśli Komiže :)
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 13:23

W Komiży najwięcej miejsca do parkowania bez opłat jest wzdłuż ulicy Put Kamenice.

Pamiętaj też, że na dół możesz dojechać samochodem (na chwilę, bez parkowania) - na południe od rivy do falochronu, a z drugiej strony - do bazaru. Bliżej Hotelu Bisevo - w określonych godzinach do ul. Ribarskiej.
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.07.2019 15:02

Marsallah napisał(a):W Komiży najwięcej miejsca do parkowania bez opłat jest wzdłuż ulicy Put Kamenice.

No nie wiem ,w tym roku w czerwcu o której godzinie bym nie szła to Put Kamenice była obstawiona samochodami :roll:
W sierpniu może być jeszcze gorzej :roll:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.07.2019 08:36

Signum tempori...w 2013 parkowałem pod falochronem, w 2015 przy Put Kamenice, w 2017 najczęściej przy hotelu. Swoją drogą, jestem ciekaw statystyk dot. liczby turystów przybywających w sezonie na poszczególne wyspy, ciekawe czy są takowe prowadzone?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019