Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.07.2019 22:29

travel napisał(a):Jak masz problem z kręgosłupem lub lubisz mieć swój samochód na oku lepiej nie jedź na Vis :papa:

Trochę ostro, Iza ;)
Ale oczywiście to prawda, że zdecydowana większość apartamentów w Komiży nie ma prywatnego parkingu. My parkowaliśmy w uliczce nad domem (dogodna lokalizacja kwatery) i często był problem. Ostatecznie za każdym razem coś znajdowaliśmy (darmowego), ale to było dwa lata temu i przed "Mamma Mią" ;)

Żeby tak bardzo nie zniechęcać do Visu ;) - jeśli bardzo Ci zależy na miejscu parkingowym, wybierz Rukavac lub Milną. Albo te nieliczne apartmany w Komižy, które mają swój parking. Jest jeszcze miasto Vis, choć i tam z parkowaniem wcale nie jest lepiej...
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 03.07.2019 23:05

maslinka napisał(a):
travel napisał(a):Jak masz problem z kręgosłupem lub lubisz mieć swój samochód na oku lepiej nie jedź na Vis :papa:

Trochę ostro, Iza ;)

Oj tam, samą prawdę napisałam - Vis nie jest dla wygodnych, Makarska jest dużo lepsza od Visu :)

maslinka napisał(a): My parkowaliśmy w uliczce nad domem (dogodna lokalizacja kwatery) i często był problem. Ostatecznie za każdym razem coś znajdowaliśmy (darmowego), ale to było dwa lata temu i przed "Mamma Mią" ;)

Widziałam Twoją pomarańczową huśtawkę i jak zmrużyłam oczy to zobaczyłam na tej huśtawce Ciebie jak zapisujesz swoje przeżycia z kolejnego dnia na Visie :D
A ten parking powyżej Twojego apartmana był pełny jak przechodziłam o 19.

maslinka napisał(a):Żeby tak bardzo nie zniechęcać do Visu ;) - jeśli bardzo Ci zależy na miejscu parkingowym, wybierz Rukavac lub Milną. Albo te nieliczne apartmany w Komižy, które mają swój parking. Jest jeszcze miasto Vis, choć i tam z parkowaniem wcale nie jest lepiej...


Najlepiej Milną przy tej wspaniałej piaszczystej plaży :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.07.2019 11:10

vienio napisał(a):Cześć, przejrzałem cały temat i chciałbym wraz z rodziną wybrać na wyspę Vis. Upatrzyłem miasto Komiza, ale zauważyłem że dużo apartamentów nie zapewnia parkingu dla samochodu, jak sobie radzicie z autem w Komizie?


W Komižy jest kilka bezpłatnych parkingów, dasz radę. Większość na obrzeżach miasta lub na górze, więc do apartmana na dole będziesz trochę miał. Największy parking jest między plażami Lučica i Kamenice (wzdłuż ulicy Put Kamenice). Za darmo zaparkujesz też m.in. nad hotelem.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 07.07.2019 21:10

Oficjalnie zapisuję się do klubu :D :hearts:
Oto moje wpisowe:
DSCN4451.JPG

DSCN5396.JPG

DSCN5562.JPG

DSCN5563.JPG

DSCN5564.JPG


I coś specjalnie dla Kateriny :smo:
DSCN4438.JPG


Na koniec wrzucam program Viškiego Ljeta - może się komuś przyda:
DSCN5793.JPG

:papa: :papa:
ros1986
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 29.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ros1986 » 09.07.2019 12:02

a ja polecam miejscowość Rukavac super miejsce wypadowe i dwie super plaże srebrna i tepluś. Dla rodzin z dziećmi polecam apartament villa perla.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 10.07.2019 10:53

Iza - zostałaś przyjęta do KMWV i to z fanfarami - piękne zdjęcia!
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 11.07.2019 09:49

Marsallah napisał(a):Iza - zostałaś przyjęta do KMWV i to z fanfarami - piękne zdjęcia!


Wielkie dzięki :smo:
Moonikaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 15.07.2019 22:49

Witam :) Z ogromną chęcią dołączę do klubu miłośników Vis :) Już w poprzednim roku bardzo mnie kusił ale wylądowałam jednak na Hvarze natomiast w tym roku musi już być Vis! :D Planujemy dotrzeć na miejsce ok 22.08 na 11 dni i poszukujemy apartamentu. Pare typów już mamy natomiast niewiele z nich ma prywatny parking i tu własnie jest problem. Czytałam powyżej, że w miasteczku Vis i Komiža może być problem z zaparkowaniem a to właśnie moje typy... Nie chciałabym za każdym razem martwić się czy znajdę wieczorem miejsce parkingowe :roll: Czy faktycznie jest tam taki problem z tymi parkingami? A może po 22.08 będzie już luźniej? Może ktoś był w podobnym terminie? A może ewentualnie jest tam jakiś płatny parking na ktorym można stanąć jak nie będzie kompletnie szasy na wolne miejsce? I czy to bardzo drogie? Rezerwowałabym najchetniej już ale boję się sytuacji, że kompletnie nie będzie gdzie stanąć i nie będę miała co zrobić a wolałabym oszczędzić sobie stresu na wakacjach ;)
Byłabym wdzięczna za jakieś info :) Pozdrawiam :papa:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 08:37

Monika,

zarówno w Visie, jak i w Komiży są miejsca, gdzie możesz pozostawić samochód bez dodatkowych opłat, są też parkingi płatne. Kwestia, czy takie parkingi będą koło Twojego apartmana, a jest ogromna szansa, że nie. Dlaczego? Apartmany w n-tej linii od brzegu mają swoje miejsca postojowe - po prostu nie ma tam już tak zwartej zabudowy. Jeśli zaś weźmiesz coś w 1-2 linii brzegowej, będzie z tym ciężko, lub wręcz nie da rady podjechać do apartmana.

Jak znajdziesz apartman, napisz tu albo do mnie na priv i powiem Ci, gdzie znajduje się najbliższy parking.
Moonikaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 16.07.2019 10:26

Dziękuję :D Mi nawet nie koniecznie zależy na bliskim parkingu, boję się czy wogole znajdę miejsce gdziekolwiek ;) Może nawet być kilometr do apartmana, boję się tylko takiego krążenia w kółko, że nie będzie kompletnie gdzie stanąć i wszystkie będą pozajmowane. A może nie jest z tym aż tak źle? Jeden z moich typów apartamentów jest chyba w starej części gdzie nie da się wjechać ale spokojnie dojdzieny z walizkami ile będzie trzeba ;) A czy jest tam gdzieś jakiś większy parking nawet na obrzeżach gdzie na pewno znajdzie się miejsce?
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 11:19

Ale na obrzeżach KTÓREGO miasta?
Moonikaa
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 15.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moonikaa » 16.07.2019 11:31

A faktycznie pisałam o dwóch ;) A miałam na myśli Komiže :)
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.07.2019 14:23

W Komiży najwięcej miejsca do parkowania bez opłat jest wzdłuż ulicy Put Kamenice.

Pamiętaj też, że na dół możesz dojechać samochodem (na chwilę, bez parkowania) - na południe od rivy do falochronu, a z drugiej strony - do bazaru. Bliżej Hotelu Bisevo - w określonych godzinach do ul. Ribarskiej.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 16.07.2019 16:02

Marsallah napisał(a):W Komiży najwięcej miejsca do parkowania bez opłat jest wzdłuż ulicy Put Kamenice.


No nie wiem ,w tym roku w czerwcu o której godzinie bym nie szła to Put Kamenice była obstawiona samochodami :roll:
W sierpniu może być jeszcze gorzej :roll:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.07.2019 09:36

Signum tempori...w 2013 parkowałem pod falochronem, w 2015 przy Put Kamenice, w 2017 najczęściej przy hotelu. Swoją drogą, jestem ciekaw statystyk dot. liczby turystów przybywających w sezonie na poszczególne wyspy, ciekawe czy są takowe prowadzone?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone