Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłosników Wyspy Vis

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 13.11.2018 21:53

Kasia...Kasia...Kasia....plisssssssss*
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 13.11.2018 22:04

Dzięki, Dziewczyny za doping. Izo, relację pisałam w tempie 2 odcinki tygodniowo...To chyba nieźle, ale trochę za bardzo weszłam w detale , poza tym było 25 dni do opisania. Obiecuję poprawę. :roll: :oops: :D
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 30.01.2019 21:49

Jak wiecie- lub nie wiecie wybieram się na Vis 8)

Mam pytania:
Czy ktoś szedł na piechotkę z Komižy ścieżką zaznaczoną na zdjęciu na czerwono do zatoczek zaznaczonych na zielono ?
Czy jest to trudna trasa i ile zajmuje jej przejście?
Bez tytułu.png

I jeszcze jedna mapka i pytania:
Trasa zaznaczona na czerwono na mapce zaczyna się gdzieś koło wysypiska śmieci i jest to szutrówka. Czy można nią jechać samochodem i czy jest to trudna trasa - typu : stroma, z dużymi nierównościami itp ?
Bez tytułu1.png
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 31.01.2019 16:22

Oj coś mało jest na forum miłośników Visu :roll: :roll:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 01.03.2019 12:26

Izo, co do pierwszej mapki to trasa doprowadzi Cię do Barjoški, uvali gdzie kręcono Mamma Mia II. Wg kolegi Hercklekot idzie sie tam 2-2,5 h, jeśli dobrze pamietam..Polecał mi te trasy tu...https://www.cro.pl/na-obcasach-przez-vis-peljesac-i-brac-t53308-1845.html?hilit=na%20obcasach Mimo szczerych chęci nie dałam rady wybrać się nią i obejrzeć Komiży z góry z powodu braku czasu oraz faktu , iż do Barjoški dotarliśmy od strony wody, więc moja ciekawość została w jakimś stopniu zaspokojona. Upał również skutecznie zniechęcał do wspinaczki pod górę, choć jednego dnia byłam blisko realizacji tego planu - dotarłam już z plecaczkiem pod hotel, gdzie zaczyna się szlak, ale wizja ochłody na plaży zwyciężyła. Ale w tym roku nie odpuszczę :lol: :nice:

Co do drugiej trasy - od wysypiska śmieci do wyrzutni rakiet - ja, jak może pamiętasz pojechałam alternatywną szutrówką prowadzącą od punktu widokowego. Oprócz jednego newralgicznego odcinka była to całkiem znośna ścieżka. Napotkani autochtoni mówili,że nieopodal jest łatwiejszy dojazd i chyba mieli na myśli trasę o którą pytasz.
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 01.03.2019 22:58

My 2 razy próbowaliśmy dość. ...niestety zawsze zeszliśmy ze szlaku i musielismy wracać z powrotem....aż żal
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 02.03.2019 18:54

Katerina napisał(a):Izo, co do pierwszej mapki to trasa doprowadzi Cię do Barjoški, uvali gdzie kręcono Mamma Mia II. Wg kolegi Hercklekot idzie sie tam 2-2,5 h, jeśli dobrze pamietam..Polecał mi te trasy tu...https://www.cro.pl/na-obcasach-przez-vis-peljesac-i-brac-t53308-1845.html?hilit=na%20obcasach Mimo szczerych chęci nie dałam rady wybrać się nią i obejrzeć Komiży z góry z powodu braku czasu oraz faktu , iż do Barjoški dotarliśmy od strony wody, więc moja ciekawość została w jakimś stopniu zaspokojona. Upał również skutecznie zniechęcał do wspinaczki pod górę, choć jednego dnia byłam blisko realizacji tego planu - dotarłam już z plecaczkiem pod hotel, gdzie zaczyna się szlak, ale wizja ochłody na plaży zwyciężyła. Ale w tym roku nie odpuszczę :lol: :nice:

Na OpenStreetMap pokazało mi takie coś:
Bez tytułu.png

Dystans to niecałe 4km , a czas przejścia to ok 1 godzina. Nie wiem jak bardzo pod górkę jest ta trasa . Upał też swoje robi i wydłuża czas przejścia.
Jak będzie gorąco to chyba sobie odpuszczę Barjoškę :roll:
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 04.03.2019 17:20

travel
Jak będzie gorąco to chyba sobie odpuszczę Barjoškę :roll:

Niedługo w relacji napisze jak dotrzeć do Barjoški bez wspinaczki. :papa:
P.S. Może coś pomyliłam? Może Hercklekot pisał o 2,5 h w dwie strony :roll:

Karin, dlaczego musieliście schodzić ze szlaku? Za uciążliwy, czy co?
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 06.03.2019 00:47

Uwielbiamy chodzić po szlakach. Ale zaczęliśmy wchodzić w strasznie gęste miejsca które ewidentnie wskazywały, że zeszliśmy ze szlaku...no i nie ukrywam że robilo się dosyć niebezpiecznie. Więc niestety wracalismy.
Ostatnio edytowano 06.03.2019 08:50 przez karin74, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.03.2019 02:37

Hejka! Wprawdzie zdjęcia z mojej relacji z Visu zniknęły, ale lakoniczny opis wycieczki "nad Komiżę" do zatoczek Perna i Barjosko został: 4-dalmatynskie-wyspy-wg-hercklekota-t47110-270.html
Ścieżka którą Iza pokazałaś z Open Street Maps jest bardzo widokowa, wąska i miejscami zarośnięta (w sensie mało kto tam chodzi i krzaczory z obu stron bywają bujne), ale widok na morze a potem na Komiżę szybko się otwiera. Nie jest specjalnie stromo, normalny spacerowy szlak jak w Beskidach. Powrót można zrobić inną trasą wedle mojej mapki z linku w relacji Kasi.
Czas? No właśnie około 2,5 - 3 godziny całość tam i z powrotem, z tym że tempem bardzo leniwym, z przerwami na fotografowanie, picie itp. Samego maszerowania masz spod hotelu Bisevo do Barjoski pewnie około godziny z ogonkiem. Pewnie jak ktoś się uprze to i w 50 minut dojdzie, ale ja nie biegam po górach.
Czy warto? Na pewno zatoczki są OK, ale najlepsze są wspaniałe widoki na Komiżę z góry i obfita przyroda (zapachy, cykady). Upał daje się we znaki (byliśmy w czerwcu), warto wziąć spory zapas wody. Na ścieżce wygrzewały się jaszczurki i fajnie uciekały spod nóg, węży nie napotkaliśmy (podobnie jak ludzi :D ). Przy samych zatoczkach jest sporo terenu, który był na pewno kiedyś zagospodarowany, są opuszczone szopki, zardzewiały traktor, kamienne murki i drzewa oliwne.
Aha - zejścia ze szlaku się nie obawiałem, zawsze chodzę z ręcznym GPSem, ale w sumie to zgubić się tam za bardzo nie ma jak -to nie są jakieś odległości i nie wiadomo jakie góry. Powrót był inna trasą, nie nad samym brzegiem, też pięknie, schodzi się do Komiży wśród gaików cytrusowych i winnic - tutaj: https://goo.gl/maps/DLSULb6HNT22
Załączniki:
Vis 2 - 27.jpg
Barjosko
Vis 2 - 25.jpg
taki widok mamy już po pół godzinie spacerku
Ostatnio edytowano 06.03.2019 10:13 przez Hercklekot, łącznie edytowano 8 razy
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.03.2019 09:41

Dorzucę jeszcze trzy zdjęcia z tej ścieżki nad Komiżą:
Załączniki:
Vis 2 - 26.jpg
Pierwsza zatoczka czyli Perna
IMG_0858.JPG
im wyżej, tym lepiej widać
014 (2).JPG
ścieżka na samym początku podejścia
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 06.03.2019 11:44

Hercklekot napisał(a):Hejka! Wprawdzie zdjęcia z mojej relacji z Visu zniknęły, ale lakoniczny opis wycieczki "nad Komiżę" do zatoczek Perna i Barjosko został: 4-dalmatynskie-wyspy-wg-hercklekota-t47110-270.html
Ścieżka którą Iza pokazałaś z Open Street Maps jest bardzo widokowa, wąska i miejscami zarośnięta (w sensie mało kto tam chodzi i krzaczory z obu stron bywają bujne), ale widok na morze a potem na Komiżę szybko się otwiera. Nie jest specjalnie stromo, normalny spacerowy szlak jak w Beskidach. Powrót można zrobić inną trasą wedle mojej mapki z linku w relacji Kasi.
Czas? No właśnie około 2,5 - 3 godziny całość tam i z powrotem, z tym że tempem bardzo leniwym, z przerwami na fotografowanie, picie itp. Samego maszerowania masz spod hotelu Bisevo do Barjoski pewnie około godziny z ogonkiem. Pewnie jak ktoś się uprze to i w 50 minut dojdzie, ale ja nie biegam po górach.
Czy warto? Na pewno zatoczki są OK, ale najlepsze są wspaniałe widoki na Komiżę z góry i obfita przyroda (zapachy, cykady). Upał daje się we znaki (byliśmy w czerwcu), warto wziąć spory zapas wody. Na ścieżce wygrzewały się jaszczurki i fajnie uciekały spod nóg, węży nie napotkaliśmy (podobnie jak ludzi :D ). Przy samych zatoczkach jest sporo terenu, który był na pewno kiedyś zagospodarowany, są opuszczone szopki, zardzewiały traktor, kamienne murki i drzewa oliwne.
Aha - zejścia ze szlaku się nie obawiałem, zawsze chodzę z ręcznym GPSem, ale w sumie to zgubić się tam za bardzo nie ma jak -to nie są jakieś odległości i nie wiadomo jakie góry. Powrót był inna trasą, nie nad samym brzegiem, też pięknie, schodzi się do Komiży wśród gaików cytrusowych i winnic - tutaj: https://goo.gl/maps/DLSULb6HNT22

Dzięki za szczegółowy opis :)
Szkoda ,że Twoje zdjęcia zniknęły z relacji :(
Na pewno były piękne - sądząc po tych, które tu przedstawiłeś.

Mam jeszcze jedno pytanie odnośnie trasy do Barjoški -tej, którą przedstawiłam na mapce, czy jest na niej trochę cienia ? :papa:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 06.03.2019 14:48

Jak widzisz na zdjęciu drzewa trochę cienia dają, ale nie jest tego wiele. Tzn. jak już się z tego lasku piniowego (w który wchodzisz na początku) wyjdzie na górę to przygrzewa. My wybraliśmy lekko pochmurną pogodę, było ok, zawsze można na półmetku się wykąpać i posiedzieć pod drzewkiem.
karin74
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 06.03.2019 22:31

Jak oglądam zdjęcia z trasy to na 100% widzę, że po prostu 2 razy poszliśmy żle. Pamiętam...szliśmy pośród winnic..a potem było coraz gorzej. Żadnej ścieżki, tylko skały. Nawet trzeba było się trzymać drzew i krzewów bo było grożnie ....o kurcze az mnie strach ogarnia jak sobie to przypomnę. A mój małżonek, który ma lek wysokości mówi...nawet nie wspominaj.
TRZEBA WRÓCIĆ DO KOMIŻY :P
BARIOSKA CZEKA
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 10.03.2019 11:43

Karin74 - ścieżka właściwa to po prostu przedłużenie ulicy Vrh Gospe. Nigdzie nie odbijaj tylko prosto, równolegle do wybrzeża. Asfalt się kończy i wchodzisz w piniowy lasek. Winnice są jak odbijesz w prawo, a Ty masz iść cały czas równolegle do wybrzeża, a potem już sama ścieżka zaprowadzi.
Załączniki:
komiza2.jpg
Tutaj prosto przed siebie, aż do końca asfaltu. Nie skręcamy w prawo!!!
komiza.jpg
Początkowe 15-20 minut zawsze masz po lewej ręce morze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłosników Wyspy Vis - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019