Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 10.08.2020 17:28

Witam,
Zamierzamy wybrać się o tak na spontanie we wrześniu na wyspę Korculę, a jak będzie "bajka" to powrócimy w przyszłe wakacje.
W związku z tym mam prośbę o polecenie jakiej dogodnej kwatery. (4os. ). Nie mam zielonego pojęcia która część wyspy wybrać. Co do miasta to takie nie zatłoczone aby było gdzieś wieczorem wyjść na "przysłowiowe piwo"... im bliżej morza tym lepiej.... o widokach nie wspomnę..
Iwona751
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 04.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona751 » 13.08.2020 12:01

Drodzy miłośnicy Korculi, zbliża się nasz pobyt na tej pięknej wyspie, którą dane nam było odwiedzić kilka lat temu, ale tylko przez jeden dzień. Teraz pobyt dłuższy, apartament zarezerwowany w Brna. I kilka pytań do bywalców.
1. gdzie najbliżej tej wioseczki kupimy rano świeże rybki ?
2. które zatoki polecacie, chodzi nam o miejsce typu Pupnatska Luka ?
3. gdzie najbogatsze życie podwodne ? ( czytałam kiedyś relację o zatoce z mnóstwem rozgwiazd, niestety nie mogę znaleźć)
4. czy zapuszczać się na północną część , czy skupić się na południu ?
5. Vela Spila, warta zobaczenia ? Jak wygląda zwiedzanie ?
Strome brzegi, betony i piach nas nie interesują, dobrze byłoby aby na plaży było w miarę łagodne zejście ( jeden dzieć ), ale bez przesady, jakiejś długiej płycizny nie potrzebujemy.
Brna jest tylko noclegownią, więc o to miejsce nie pytam, chcielibyśmy każdego dnia odwiedzić inną zatokę. Pomożecie ?
Jaszko123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaszko123 » 05.04.2021 17:39

Witam was wszystkich!
W planach łącznie mam 11 dni na cro w sierpniu z 2 letnia córka No i oczywiście żona.
5 dni będziemy w okolicach Trogiru kolejne 6 właśnie na Korculi. Widziałem, czytałem, analizowałem trasy na wyspę. Najlepsza wydaje się ta ze splitu ale ceny promu tez biją na głowę. W dwie strony to koszt około 600 złotych. Jesteście w stanie coś doradzić, która opcja lepsza, tańsza czy tez szybsza?
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 05.04.2021 22:24

Gdybym jechał bezpośrednio z Polski, to raczej do Splitu a potem prom.
Ale z Trogiru, wypoczęty, to zdecydowanie lądem.
Tylko Jadranką wzdłuż wybrzeża a nie autostradą.
Koszt zbliżony. Lądem trochę dłużej, ale widoki to wynagrodzą. Poza tym nie ma po co się spieszyć na urlopie :) No i nie jesteś zależny od pory rejsu ze Splitu.
Jaszko123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaszko123 » 10.04.2021 22:16

Racja, bez pośpiechu na pewno będzie.
Bardziej zależy mi na tym żeby dziecko nie kisiło się w aucie. Pojadę pewnie autostrada przez Bośnię, na powrocie do Polski wrócę promem do splitu żeby oszczędzić ta godzinę/dwie.
Mak1
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 16.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mak1 » 17.04.2021 22:14

Jaszko123 napisał(a):Racja, bez pośpiechu na pewno będzie.
Bardziej zależy mi na tym żeby dziecko nie kisiło się w aucie. Pojadę pewnie autostrada przez Bośnię, na powrocie do Polski wrócę promem do splitu żeby oszczędzić ta godzinę/dwie.

Robisz błąd. Sprawdź sobie jaka jest różnica czasowa autostradą a Jardanką. Widoki nie zapomniane a dziecko bardziej będzie marudziło na autostradzie. Przez Bośnię na pewno nie pojedziesz autostradą na Korćulę bo zjedziesz z niej na Ploće. Tam proponuję wsiąść na prom do Trpanj bo na półwyspie droga Was spowolni. A w drodze powrotnej proponuję spanie gdzieś pod granicą SLO.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 18.04.2021 12:07

Jaszko123 napisał(a):Witam was wszystkich!
W planach łącznie mam 11 dni na cro w sierpniu z 2 letnia córka No i oczywiście żona.
5 dni będziemy w okolicach Trogiru kolejne 6 właśnie na Korculi. Widziałem, czytałem, analizowałem trasy na wyspę. Najlepsza wydaje się ta ze splitu ale ceny promu tez biją na głowę. W dwie strony to koszt około 600 złotych. Jesteście w stanie coś doradzić, która opcja lepsza, tańsza czy tez szybsza?

Masz raptem kilka wariantów dotarcia na wyspę. Wystarczy przeliczyć koszty każdej z tras i porównać. Wiadomo, że Jadranką wyjdzie najtaniej i najbardziej widokowo. Jednak jak mały człowiek nie przepada za samochodem, to odpowiedź na pytanie czy daleko jeszcze może być uciążliwa. Autostradą szybciej, ale koszta podróży rosną. Prom ze Splitu pewnie wypada najdrożej, ale podróż mija przyjemnie (pod warunkiem, że jest ładna pogoda ) :papa:
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 19.04.2021 20:32

Jaszko123 napisał(a):Witam was wszystkich!
W planach łącznie mam 11 dni na cro w sierpniu z 2 letnia córka No i oczywiście żona.
5 dni będziemy w okolicach Trogiru kolejne 6 właśnie na Korculi. Widziałem, czytałem, analizowałem trasy na wyspę. Najlepsza wydaje się ta ze splitu ale ceny promu tez biją na głowę. W dwie strony to koszt około 600 złotych. Jesteście w stanie coś doradzić, która opcja lepsza, tańsza czy tez szybsza?

Kolejny raz wybieram się na Korculę i za każdym razem rozważam, który wariant trasy wybrać. Wyborem jest koszt dojazdu bądź czas dojazdu. Ceny promu ze Splitu zawsze były wysokie (dla mnie), a alternatywą był przejazd do Ploce i 2 promy, bądź trasa przez BiH, półwysep Peljesac i 1 prom z Orebica. Do tej pory, prom ze Splitu wiązał się z dużo wcześniejszym ustawieniem się w kolejce do niego. Nawet 5 godzin wcześniej. Teraz to już historia. Można zarezerwować bilet i przyjechać 1 h przed wypłynięciem. Trasa przez BiH to kupa czasu dodatkowej jady (niestety w naszym autku jestem jedynym kierowcą) i zmęczenie powoduje, że trzeba po drodze odpocząć. Ale jak jedziesz z Trogiru to zmęczenie Cię nie dopadnie i możesz zasuwać przez Peljesac, a ta droga jest widokowo genialna (ale powolna). Różnice w ilości km i cenach promów dla 2 osób (2 letnie dziecko na promach za free):
1. Split-Vela Luka - 590 kn
2. Ploce-Trpanj, Orebic- Korcula(Domnice) - 310 kn, 105 km
3. Orebic- Korcula(Domnice) - 108 kn, 214 km.
Oczywiście przez BiH musisz mieć zieloną kartę.
Pozdrawiam
Jaszko123
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.03.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaszko123 » 02.05.2021 12:33

A jakieś noclegi ktoś poleca? Szukam czegoś dal 2 osob dorosłych i 2 letniego dziecka. Zależy mi na tym aby dzieciak mogł spać spokojnie w pokoju i można było wyjść spokojnie na taras zapalić grila, napić się wina. Szukam apartamentów :)
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 08.05.2021 23:55

W tym roku Prizba. Jeśli ktoś ma jakieś protipy co, gdzie i jak, to proszę o info. Zwłaszcza restauracje, sklepy i wypożyczalnie łódek.
Csw77
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Csw77 » 10.05.2021 22:56

Witam Wszystkich,
Czy ktoś może mi pomóc rozszyfrować rozkład kursów promu ze splitu (auto) na korcule w sezonie wakacyjnym? Niestety nie mogę się w nim jakoś połapać.
Będę wdzięczny za pomoc :D
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 10.05.2021 22:58

10:15, 17:30
PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 10.05.2021 22:59

PJazz
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) PJazz » 10.05.2021 23:01

We wtorki i czwartki 0 10:45
Csw77
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 09.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Csw77 » 12.05.2021 22:53

Dziękuję za odpowiedzi.Można dokonać rezerwacji wcześniej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone