Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krisl1968
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisl1968 » 04.11.2018 17:37

nenek jak mozna wiedziec to ile ty płaciłeś?
Dabapo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dabapo » 18.11.2018 14:59

Witam.
Jestem tu pierwszy raz. Proszę o pomoc.
Zamierzam latem 2019 wybrać się na Korcule. Szukam małej miescinki, która w lipcu/ sierpniu nie pękałaby w szwach. Czytałam o Karbuni. Już byłam zdecydowana tam szukać kwatery, ale przeczytałam o wysypisku śmieci w pobliżu i mnie to przeraziło. Ktoś pisał z data 2016 roku, ze właśnie nie może siedzieć na tarasie apartamentu w Karbuni z powodu smrodu dobiegającego z wiatrem od środka wyspy-czyli z wysypiska. Proszę o info na ten temat. Naprawdę jest tam tak zle z tym smrodem?
Jakie miejscowości polecacie na urlop na Korculi ? :?:
zip20
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 22.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 19.11.2018 14:03

Ja polecam Lumbarde :D nie daleko od Korculi i zawsze można podjechać wieczorkiem do miasta pospacerować, co zjeść.
lkemot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 14.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 22.11.2018 14:26

Też polecam Lumbardę, bardzo fajna plaża Vela Przina dosyć blisko, bo około 1400m od centrum miejscowości, my na nią jeździliśmy, bo na nogach trochę daleko.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 22.11.2018 14:39

Dabapo napisał(a):Witam.
Jestem tu pierwszy raz. Proszę o pomoc.
Zamierzam latem 2019 wybrać się na Korcule. Szukam małej miescinki, która w lipcu/ sierpniu nie pękałaby w szwach. Czytałam o Karbuni. Już byłam zdecydowana tam szukać kwatery, ale przeczytałam o wysypisku śmieci w pobliżu i mnie to przeraziło. Ktoś pisał z data 2016 roku, ze właśnie nie może siedzieć na tarasie apartamentu w Karbuni z powodu smrodu dobiegającego z wiatrem od środka wyspy-czyli z wysypiska. Proszę o info na ten temat. Naprawdę jest tam tak zle z tym smrodem?
Jakie miejscowości polecacie na urlop na Korculi ? :?:


Prizba albo Potirna. To w zasadzie letniska, nawet nie wsie, same apartamenty. Z Potirny blisko do Vela Luki.

Żadnego smrodu z wysypiska nie ma, to nie tyle wysypisko ,co rozgrzebany wykop z jakimś gruzem.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 22.11.2018 14:42

krisl1968 napisał(a):Witam
W przyszłym roku pierwszy raz na Korculę i Chorwacji po dłuższej przerwie
czy macie jakieś sprawdzone kwatery?


Tak, bardzo fajna miescówka w Potirna.
gabiczekg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabiczekg » 12.12.2018 13:25

Accommodation
Witam wszystkich. Wybieram sie po raz pierwszy na Korcule :)
W zeszłym roku byłam na Hvarze, który mnie zauroczył mam nadzieje ze Korcula spełni również oczekiwania :)

Widzę tu sporo osób, które na Korcule jeżdżą od kilku lat.
Czy mogę prosić o namiary na jakies apartamenty dla rodziny z 2 dzieci jakis cichy zakatek np Prizba czy Pupnat moj emal adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Tymczasem biorę się do dalszego przeszukiwania internetu :)

Pozdrawiam Wszystkich z południa Polski

Gabi
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.12.2018 14:08

gabiczekg napisał(a):Accommodation
Witam wszystkich. Wybieram sie po raz pierwszy na Korcule :)
W zeszłym roku byłam na Hvarze, który mnie zauroczył mam nadzieje ze Korcula spełni również oczekiwania :)

Widzę tu sporo osób, które na Korcule jeżdżą od kilku lat.
Czy mogę prosić o namiary na jakies apartamenty dla rodziny z 2 dzieci jakis cichy zakatek np Prizba czy Pupnat moj emal adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Tymczasem biorę się do dalszego przeszukiwania internetu :)

Pozdrawiam Wszystkich z południa Polski

Gabi


Poszła wiadomość na PW. Super miejsce i super właścicielka.
gabiczekg
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 13.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabiczekg » 01.01.2019 21:09

Dziekuje :)
Ejżja
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 06.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 08.01.2019 23:54

Witam serdecznie miłośników Korculi;)
Czy był ktoś z Was w app. Danko w Prizbie?
https://www.korcula-larus.com/pl/danko/
Cena tak zachęcająca, że, aż strach.
Już po "ptokach", bo zabukowałam, ale chętnie się dowiem czego mamy się ew. spodziewać na miejscu.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.01.2019 11:57

Ejżja napisał(a):Witam serdecznie miłośników Korculi;)
Czy był ktoś z Was w app. Danko w Prizbie?
https://www.korcula-larus.com/pl/danko/
Cena tak zachęcająca, że, aż strach.
Już po "ptokach", bo zabukowałam, ale chętnie się dowiem czego mamy się ew. spodziewać na miejscu.


Bardzo tanio. Zależy jaki standard. W Potirnie płaciliśmy 95€też za apartamenty z 2 sypialniami. Nie ma chyba klimy , bo nie widać na zdjęciach ani w opisie. Może dlatego.

Dopytaj się czy wiata parkingowa jest zacieniona w sezonie, bo na zdjęciu widać dopiero malutkie pnącza, jeśli nie kupcie sobie pokrowiec przeciwsłoneczny na samochód. 100 zl, a efekt rewelacyjny, osłony odblaskowe na szyby, praktycznie nic nie dają.
Ejżja
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 06.12.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 09.01.2019 13:22

Dzięki za wskazówki. A co do ceny... Wysłałam z 30 maili do właścicieli z Prizby i przeważały odpowiedzi 60 -65€/noc. Mocno mnie to zdziwiło;D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2019 13:42

Może przy "cenach z kosmosu" było mniej chętnych miłośników Korčuli :wink: ... i kwatery miały "puste okienka".
Widocznie część gospodarzy poszła po rozum do głowy .... i ceny u niektórych spadły.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.01.2019 13:59

Ejżja napisał(a):Dzięki za wskazówki. A co do ceny... Wysłałam z 30 maili do właścicieli z Prizby i przeważały odpowiedzi 60 -65€/noc. Mocno mnie to zdziwiło;D

To nie jest szczególnie droga miejscowość, zwłaszcza w porównaniu z najbardziej popularnymi lokalizacjami na lądzie. Może z racji rodzaju wybrzeża i dominujących betonowych płyt oraz przelotowego charakteru miejsca. Ale też Larus często ma dobre okazje. Śledzę tam oferty od paru sezonów i jest trochę niedrogich propozycji.
Ostatnio edytowano 09.01.2019 14:01 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.01.2019 14:00

Ejżja napisał(a):Dzięki za wskazówki. A co do ceny... Wysłałam z 30 maili do właścicieli z Prizby i przeważały odpowiedzi 60 -65€/noc. Mocno mnie to zdziwiło;D


I były wolne? Rok temu w styczniu też napisałem kilkanaście maili do apartamentów z tego portalu i wszystko było już zajęte. Może rzeczywiście ktoś tam przyszedł rozum do głowy, bo szukając miałem kilka ofert ponad 100 euro za 2+2 przy morzu, dobry standard, ale też nie jakieś super luksusy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone