Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krisl1968
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisl1968 » 04.11.2018 17:37

nenek jak mozna wiedziec to ile ty płaciłeś?
Dabapo
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dabapo » 18.11.2018 14:59

Witam.
Jestem tu pierwszy raz. Proszę o pomoc.
Zamierzam latem 2019 wybrać się na Korcule. Szukam małej miescinki, która w lipcu/ sierpniu nie pękałaby w szwach. Czytałam o Karbuni. Już byłam zdecydowana tam szukać kwatery, ale przeczytałam o wysypisku śmieci w pobliżu i mnie to przeraziło. Ktoś pisał z data 2016 roku, ze właśnie nie może siedzieć na tarasie apartamentu w Karbuni z powodu smrodu dobiegającego z wiatrem od środka wyspy-czyli z wysypiska. Proszę o info na ten temat. Naprawdę jest tam tak zle z tym smrodem?
Jakie miejscowości polecacie na urlop na Korculi ? :?:
zip20
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) zip20 » 19.11.2018 14:03

Ja polecam Lumbarde :D nie daleko od Korculi i zawsze można podjechać wieczorkiem do miasta pospacerować, co zjeść.
lkemot
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) lkemot » 22.11.2018 14:26

Też polecam Lumbardę, bardzo fajna plaża Vela Przina dosyć blisko, bo około 1400m od centrum miejscowości, my na nią jeździliśmy, bo na nogach trochę daleko.
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 22.11.2018 14:39

Dabapo napisał(a):Witam.
Jestem tu pierwszy raz. Proszę o pomoc.
Zamierzam latem 2019 wybrać się na Korcule. Szukam małej miescinki, która w lipcu/ sierpniu nie pękałaby w szwach. Czytałam o Karbuni. Już byłam zdecydowana tam szukać kwatery, ale przeczytałam o wysypisku śmieci w pobliżu i mnie to przeraziło. Ktoś pisał z data 2016 roku, ze właśnie nie może siedzieć na tarasie apartamentu w Karbuni z powodu smrodu dobiegającego z wiatrem od środka wyspy-czyli z wysypiska. Proszę o info na ten temat. Naprawdę jest tam tak zle z tym smrodem?
Jakie miejscowości polecacie na urlop na Korculi ? :?:

Prizba albo Potirna. To w zasadzie letniska, nawet nie wsie, same apartamenty. Z Potirny blisko do Vela Luki.

Żadnego smrodu z wysypiska nie ma, to nie tyle wysypisko ,co rozgrzebany wykop z jakimś gruzem.
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 22.11.2018 14:42

krisl1968 napisał(a):Witam
W przyszłym roku pierwszy raz na Korculę i Chorwacji po dłuższej przerwie
czy macie jakieś sprawdzone kwatery?

Tak, bardzo fajna miescówka w Potirna.
gabiczekg
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabiczekg » 12.12.2018 13:25

Accommodation
Witam wszystkich. Wybieram sie po raz pierwszy na Korcule :)
W zeszłym roku byłam na Hvarze, który mnie zauroczył mam nadzieje ze Korcula spełni również oczekiwania :)

Widzę tu sporo osób, które na Korcule jeżdżą od kilku lat.
Czy mogę prosić o namiary na jakies apartamenty dla rodziny z 2 dzieci jakis cichy zakatek np Prizba czy Pupnat moj emal adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Tymczasem biorę się do dalszego przeszukiwania internetu :)

Pozdrawiam Wszystkich z południa Polski

Gabi
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 12.12.2018 14:08

gabiczekg napisał(a):Accommodation
Witam wszystkich. Wybieram sie po raz pierwszy na Korcule :)
W zeszłym roku byłam na Hvarze, który mnie zauroczył mam nadzieje ze Korcula spełni również oczekiwania :)

Widzę tu sporo osób, które na Korcule jeżdżą od kilku lat.
Czy mogę prosić o namiary na jakies apartamenty dla rodziny z 2 dzieci jakis cichy zakatek np Prizba czy Pupnat moj emal adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Tymczasem biorę się do dalszego przeszukiwania internetu :)

Pozdrawiam Wszystkich z południa Polski

Gabi

Poszła wiadomość na PW. Super miejsce i super właścicielka.
gabiczekg
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) gabiczekg » 01.01.2019 21:09

Dziekuje :)
Ejżja
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 08.01.2019 23:54

Witam serdecznie miłośników Korculi;)
Czy był ktoś z Was w app. Danko w Prizbie?
https://www.korcula-larus.com/pl/danko/
Cena tak zachęcająca, że, aż strach.
Już po "ptokach", bo zabukowałam, ale chętnie się dowiem czego mamy się ew. spodziewać na miejscu.
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.01.2019 11:57

Ejżja napisał(a):Witam serdecznie miłośników Korculi;)
Czy był ktoś z Was w app. Danko w Prizbie?
https://www.korcula-larus.com/pl/danko/
Cena tak zachęcająca, że, aż strach.
Już po "ptokach", bo zabukowałam, ale chętnie się dowiem czego mamy się ew. spodziewać na miejscu.

Bardzo tanio. Zależy jaki standard. W Potirnie płaciliśmy 95€też za apartamenty z 2 sypialniami. Nie ma chyba klimy , bo nie widać na zdjęciach ani w opisie. Może dlatego.

Dopytaj się czy wiata parkingowa jest zacieniona w sezonie, bo na zdjęciu widać dopiero malutkie pnącza, jeśli nie kupcie sobie pokrowiec przeciwsłoneczny na samochód. 100 zl, a efekt rewelacyjny, osłony odblaskowe na szyby, praktycznie nic nie dają.
Ejżja
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ejżja » 09.01.2019 13:22

Dzięki za wskazówki. A co do ceny... Wysłałam z 30 maili do właścicieli z Prizby i przeważały odpowiedzi 60 -65€/noc. Mocno mnie to zdziwiło;D
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.01.2019 13:42

Może przy "cenach z kosmosu" było mniej chętnych miłośników Korčuli :wink: ... i kwatery miały "puste okienka".
Widocznie część gospodarzy poszła po rozum do głowy .... i ceny u niektórych spadły.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.01.2019 13:59

Ejżja napisał(a):Dzięki za wskazówki. A co do ceny... Wysłałam z 30 maili do właścicieli z Prizby i przeważały odpowiedzi 60 -65€/noc. Mocno mnie to zdziwiło;D

To nie jest szczególnie droga miejscowość, zwłaszcza w porównaniu z najbardziej popularnymi lokalizacjami na lądzie. Może z racji rodzaju wybrzeża i dominujących betonowych płyt oraz przelotowego charakteru miejsca. Ale też Larus często ma dobre okazje. Śledzę tam oferty od paru sezonów i jest trochę niedrogich propozycji.
Ostatnio edytowano 09.01.2019 14:01 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
arturescu
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 09.01.2019 14:00

Ejżja napisał(a):Dzięki za wskazówki. A co do ceny... Wysłałam z 30 maili do właścicieli z Prizby i przeważały odpowiedzi 60 -65€/noc. Mocno mnie to zdziwiło;D

I były wolne? Rok temu w styczniu też napisałem kilkanaście maili do apartamentów z tego portalu i wszystko było już zajęte. Może rzeczywiście ktoś tam przyszedł rozum do głowy, bo szukając miałem kilka ofert ponad 100 euro za 2+2 przy morzu, dobry standard, ale też nie jakieś super luksusy.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019