Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 17:07

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.visitkorcula.eu/dogadjanja.html

Maškarani doček pola Nove godine
sub, 30. lipnja, 20:00 – ned, 1. srpnja, 04:00

http://www.korcula.online/1/2/korcula/1 ... odine.html

2014

To wiem :wink: Ciekawi mnie czy ktoś z cromaniaków był na taki msylwestrze :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 17:11

Byłem na podobnym Letnim Karnawale w Pakoštane. :lol:
(ale nie jako przebieraniec) :wink:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 17:40

Jako przebieraniec byłoby pewnie fajniej :wink: :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.06.2018 11:04

Pytanie o prom ze Splitu do V. Luki do stałych bywalców: czy zdarzyło się komuś z Was kiedyś na ów prom (poranny, tj. 10:15 ze Splitu) nie zmieścić? Nigdy w tym kierunku nie płynąłem, a spóźnić się nie mogę - zastanawiam się, czy wystarczy stanąć w kolejce godzinę przed odpłynięciem.

Druga sprawa, z którego pirsu pływa ten prom? Wciąż 12?
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 29.06.2018 19:59

szukałam, żeby nie było :)
ale nie znalazłam

czy ktoś wie, ile kosztuje taxi z Korculi na wyspę Badija, i w jakich godzinach pływa?
kontradmiral86
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kontradmiral86 » 29.06.2018 21:35

100 kun tam i z powrotem.

w3.korculawatertaxi.com/timetable/
jolcix
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 30.06.2018 10:44

kontradmiral86 napisał(a):100 kun tam i z powrotem.

w3.korculawatertaxi.com/timetable/

dziękuję :D
RafVFD
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafVFD » 04.07.2018 13:39

Dołączam się do pytania Marsallah. Jak to jest od strony praktycznej z kolejką na prom ze splitu do Vela Luki. Planujemy płynąć w piątek więc prom odpływa w ten dzień później bo o 10:30. Planujemy dotrzeć do Splitu wcześniej bo koło 4 do 5 rano. Czy można się od razu od wczesnego rana ustawić w kolejce na prom? Czy bramki na terminal są otwarte cały czas czy od określonej godziny dopiero? I ostatnia rzecz z którego terminala odpływa prom do Vela Luki? na mapach Google jest że z 12 tki - Gat Svetog Duje. Natomiast na forum były informacje że z 27 lub 28 - może coś się zmieniło. W ubiegłym roku również byliśmy na Korculi - jechaliśmy przez Bośnie i Peljesać a później promem z Orebića i tak samo w drodze powrotnej. W tym roku jedziemy większą grupą do miejscowości Priżba i postanowiliśmy ułatwić sobie życie płynąć promem ze Splitu.
Meegg
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 08.07.2018 00:01

RafVFD napisał(a): W ubiegłym roku również byliśmy na Korculi - jechaliśmy przez Bośnie i Peljesać a później promem z Orebića i tak samo w drodze powrotnej.
- jak oceniasz tą trase?
RafVFD
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafVFD » 09.07.2018 10:34

Trasa naprawdę bardzo ciekawa jeśli chodzi o krajobraz oraz atrakcje turystyczne typu Ston koło których się przejeżdża. Sam przejazd przez Bośnie błyskawiczny. Kilka razy tamtędy już przejeżdżałem i w większości wypadków bez kontroli dokumentów. Sama jazda przez Peljesać jest pewnym wyzwaniem dla kierowcy i pojazdu - szczególnie jeśli na rodzinny dwutygodniowy wyjazd samochód jest zapakowany na maxa i mocno obciążony. Strome podjazdy, bardzo dużo zakrętów, brak możliwości wyprzedzania. Efektem jazdy głównie na 3cim biegu w upale przy pracującej klimatyzacji było wysokie spalanie i podniesiona temperatura w chłodnicy. W zamian za to można jednak w trakcie przejazdu podziwiać po drodze piękne widoki. Kolejka na prom w Orebicu niewielka - wszystkie samochody wjechały. Reasumując licząc koszty dojazdu na Korculę to jadąc na około czyli przez Bośnię i Peljesać, to wydaję mi się że promem ze Splitu jest tylko minimalnie drożej albo i wcale. Jeśli jednak ktoś nigdy nie był na Półwyspie Peljesać to myślę że warto tamtędy przejechać i zobaczyć to miejsce.
kontradmiral86
Plażowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) kontradmiral86 » 16.07.2018 01:09

Korcula, fajerwerki na Half New Year:

43384807002_33fe5230e8_b.jpg
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.07.2018 23:05

Zdjęcie pewnie bardzo "podrasowane" ale i tak super :wink:
Żałuję, że nie doczekaliśmy fajerwerków, pojechaliśmy przed 23, ale wstawanie przed 6 rano, gdy budzi szum fal, niestety nie pozwala wytrwać do takiej godziny :twisted:
Stara jestem, no ale na moje wytłumaczenie, to dzieci też nie miały sił :mrgreen:
Za to mam takie zdjęcie :D Widząc, że robimy sobie zdjęcia sama się dosiadła strasząc młodego :oczko_usmiech:
IMG_20180630_213414.jpg
KasiaT
Autostopowicz
Korcula - ryby i owoce morza

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaT » 17.07.2018 09:25

Dzień dobry,
Od czterech lat spędzaliśmy wakacje na Peljasacu i tam, niemal pod domem mogliśmy kupić świeże mule i ostrygi - nawet od właścicieli hodowli dostałam specjalny nóż do otwierania ostryg i nauczyłam się to robić bez robienia dziur w rękach, a kilka km od nas była Rybarnica, gdzie kupowaliśmy ryby. Uwielbiam sama gotować i oprócz wizyt w konobach, raczyłam nas świeżymi ostrygami, mulami po marynarsku i rybami z grilla z aioli. W tym roku jedziemy na dwa tygodnie na Korculę. I moje największe obawy wiążą się z tym, że nie będę jeść ostryg, muli i ryb, bo nie mogę znaleźć informacji o sklepie rybnym/hodowli skorupiaków... Gdzie na Korculi kupić ryby, mule, ostrygi? Świeże, które można zabrać do domu i przyrządzić na własną rękę? Będziemy stacjonować w okolicach Vela Luki.
Meegg
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 17.07.2018 17:00

Witam,
była Brać, był Hvar w którym się zakochaliśmy, było wybrzeże które uznaliśmy za totalną porażkę i teraz padło na Korcule;
czy jakieś jednospostowe korczulańskie must see się znajdzie? Ktos coś? do 10.08 już nie długo! :hut: :hut: :hut:
Meegg
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 17.07.2018 17:02

RafVFD napisał(a):Trasa naprawdę bardzo ciekawa jeśli chodzi o krajobraz oraz atrakcje turystyczne typu Ston koło których się przejeżdża. Sam przejazd przez Bośnie błyskawiczny. Kilka razy tamtędy już przejeżdżałem i w większości wypadków bez kontroli dokumentów. Sama jazda przez Peljesać jest pewnym wyzwaniem dla kierowcy i pojazdu - szczególnie jeśli na rodzinny dwutygodniowy wyjazd samochód jest zapakowany na maxa i mocno obciążony. Strome podjazdy, bardzo dużo zakrętów, brak możliwości wyprzedzania. Efektem jazdy głównie na 3cim biegu w upale przy pracującej klimatyzacji było wysokie spalanie i podniesiona temperatura w chłodnicy. W zamian za to można jednak w trakcie przejazdu podziwiać po drodze piękne widoki. Kolejka na prom w Orebicu niewielka - wszystkie samochody wjechały. Reasumując licząc koszty dojazdu na Korculę to jadąc na około czyli przez Bośnię i Peljesać, to wydaję mi się że promem ze Splitu jest tylko minimalnie drożej albo i wcale. Jeśli jednak ktoś nigdy nie był na Półwyspie Peljesać to myślę że warto tamtędy przejechać i zobaczyć to miejsce.

- dziękuje; ale rozumiem, że w przypadku kontroli dokumentów same dowody osobiste nie wystarczą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019