Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 17:07

Janusz Bajcer napisał(a):https://www.visitkorcula.eu/dogadjanja.html

Maškarani doček pola Nove godine
sub, 30. lipnja, 20:00 – ned, 1. srpnja, 04:00

http://www.korcula.online/1/2/korcula/1 ... odine.html

2014


To wiem :wink: Ciekawi mnie czy ktoś z cromaniaków był na taki msylwestrze :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 17:11

Byłem na podobnym Letnim Karnawale w Pakoštane. :lol:
(ale nie jako przebieraniec) :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 17:40

Jako przebieraniec byłoby pewnie fajniej :wink: :mrgreen:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.06.2018 11:04

Pytanie o prom ze Splitu do V. Luki do stałych bywalców: czy zdarzyło się komuś z Was kiedyś na ów prom (poranny, tj. 10:15 ze Splitu) nie zmieścić? Nigdy w tym kierunku nie płynąłem, a spóźnić się nie mogę - zastanawiam się, czy wystarczy stanąć w kolejce godzinę przed odpłynięciem.

Druga sprawa, z którego pirsu pływa ten prom? Wciąż 12?
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 29.06.2018 19:59

szukałam, żeby nie było :)
ale nie znalazłam

czy ktoś wie, ile kosztuje taxi z Korculi na wyspę Badija, i w jakich godzinach pływa?
kontradmiral86
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kontradmiral86 » 29.06.2018 21:35

100 kun tam i z powrotem.

w3.korculawatertaxi.com/timetable/
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 30.06.2018 10:44

kontradmiral86 napisał(a):100 kun tam i z powrotem.

w3.korculawatertaxi.com/timetable/


dziękuję :D
RafVFD
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafVFD » 04.07.2018 13:39

Dołączam się do pytania Marsallah. Jak to jest od strony praktycznej z kolejką na prom ze splitu do Vela Luki. Planujemy płynąć w piątek więc prom odpływa w ten dzień później bo o 10:30. Planujemy dotrzeć do Splitu wcześniej bo koło 4 do 5 rano. Czy można się od razu od wczesnego rana ustawić w kolejce na prom? Czy bramki na terminal są otwarte cały czas czy od określonej godziny dopiero? I ostatnia rzecz z którego terminala odpływa prom do Vela Luki? na mapach Google jest że z 12 tki - Gat Svetog Duje. Natomiast na forum były informacje że z 27 lub 28 - może coś się zmieniło. W ubiegłym roku również byliśmy na Korculi - jechaliśmy przez Bośnie i Peljesać a później promem z Orebića i tak samo w drodze powrotnej. W tym roku jedziemy większą grupą do miejscowości Priżba i postanowiliśmy ułatwić sobie życie płynąć promem ze Splitu.
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 08.07.2018 00:01

RafVFD napisał(a): W ubiegłym roku również byliśmy na Korculi - jechaliśmy przez Bośnie i Peljesać a później promem z Orebića i tak samo w drodze powrotnej.
- jak oceniasz tą trase?
RafVFD
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 39
Dołączył(a): 08.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafVFD » 09.07.2018 10:34

Trasa naprawdę bardzo ciekawa jeśli chodzi o krajobraz oraz atrakcje turystyczne typu Ston koło których się przejeżdża. Sam przejazd przez Bośnie błyskawiczny. Kilka razy tamtędy już przejeżdżałem i w większości wypadków bez kontroli dokumentów. Sama jazda przez Peljesać jest pewnym wyzwaniem dla kierowcy i pojazdu - szczególnie jeśli na rodzinny dwutygodniowy wyjazd samochód jest zapakowany na maxa i mocno obciążony. Strome podjazdy, bardzo dużo zakrętów, brak możliwości wyprzedzania. Efektem jazdy głównie na 3cim biegu w upale przy pracującej klimatyzacji było wysokie spalanie i podniesiona temperatura w chłodnicy. W zamian za to można jednak w trakcie przejazdu podziwiać po drodze piękne widoki. Kolejka na prom w Orebicu niewielka - wszystkie samochody wjechały. Reasumując licząc koszty dojazdu na Korculę to jadąc na około czyli przez Bośnię i Peljesać, to wydaję mi się że promem ze Splitu jest tylko minimalnie drożej albo i wcale. Jeśli jednak ktoś nigdy nie był na Półwyspie Peljesać to myślę że warto tamtędy przejechać i zobaczyć to miejsce.
kontradmiral86
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kontradmiral86 » 16.07.2018 01:09

Korcula, fajerwerki na Half New Year:

43384807002_33fe5230e8_b.jpg
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 16.07.2018 23:05

Zdjęcie pewnie bardzo "podrasowane" ale i tak super :wink:
Żałuję, że nie doczekaliśmy fajerwerków, pojechaliśmy przed 23, ale wstawanie przed 6 rano, gdy budzi szum fal, niestety nie pozwala wytrwać do takiej godziny :twisted:
Stara jestem, no ale na moje wytłumaczenie, to dzieci też nie miały sił :mrgreen:
Za to mam takie zdjęcie :D Widząc, że robimy sobie zdjęcia sama się dosiadła strasząc młodego :oczko_usmiech:
IMG_20180630_213414.jpg
KasiaT
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 17.07.2018
Korcula - ryby i owoce morza

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaT » 17.07.2018 09:25

Dzień dobry,
Od czterech lat spędzaliśmy wakacje na Peljasacu i tam, niemal pod domem mogliśmy kupić świeże mule i ostrygi - nawet od właścicieli hodowli dostałam specjalny nóż do otwierania ostryg i nauczyłam się to robić bez robienia dziur w rękach, a kilka km od nas była Rybarnica, gdzie kupowaliśmy ryby. Uwielbiam sama gotować i oprócz wizyt w konobach, raczyłam nas świeżymi ostrygami, mulami po marynarsku i rybami z grilla z aioli. W tym roku jedziemy na dwa tygodnie na Korculę. I moje największe obawy wiążą się z tym, że nie będę jeść ostryg, muli i ryb, bo nie mogę znaleźć informacji o sklepie rybnym/hodowli skorupiaków... Gdzie na Korculi kupić ryby, mule, ostrygi? Świeże, które można zabrać do domu i przyrządzić na własną rękę? Będziemy stacjonować w okolicach Vela Luki.
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 17.07.2018 17:00

Witam,
była Brać, był Hvar w którym się zakochaliśmy, było wybrzeże które uznaliśmy za totalną porażkę i teraz padło na Korcule;
czy jakieś jednospostowe korczulańskie must see się znajdzie? Ktos coś? do 10.08 już nie długo! :hut: :hut: :hut:
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 17.07.2018 17:02

RafVFD napisał(a):Trasa naprawdę bardzo ciekawa jeśli chodzi o krajobraz oraz atrakcje turystyczne typu Ston koło których się przejeżdża. Sam przejazd przez Bośnie błyskawiczny. Kilka razy tamtędy już przejeżdżałem i w większości wypadków bez kontroli dokumentów. Sama jazda przez Peljesać jest pewnym wyzwaniem dla kierowcy i pojazdu - szczególnie jeśli na rodzinny dwutygodniowy wyjazd samochód jest zapakowany na maxa i mocno obciążony. Strome podjazdy, bardzo dużo zakrętów, brak możliwości wyprzedzania. Efektem jazdy głównie na 3cim biegu w upale przy pracującej klimatyzacji było wysokie spalanie i podniesiona temperatura w chłodnicy. W zamian za to można jednak w trakcie przejazdu podziwiać po drodze piękne widoki. Kolejka na prom w Orebicu niewielka - wszystkie samochody wjechały. Reasumując licząc koszty dojazdu na Korculę to jadąc na około czyli przez Bośnię i Peljesać, to wydaję mi się że promem ze Splitu jest tylko minimalnie drożej albo i wcale. Jeśli jednak ktoś nigdy nie był na Półwyspie Peljesać to myślę że warto tamtędy przejechać i zobaczyć to miejsce.

- dziękuje; ale rozumiem, że w przypadku kontroli dokumentów same dowody osobiste nie wystarczą?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone