Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 16:27

dominikzw napisał(a):Witam
Czy ktoś z Was ma wiedzę czy ten prom kursuje na Korcule?
https://www.croatiaweek.com/new-fast-li ... dubrovnik/
https://www.krilo.hr/en/sailing-schedul ... brovnik-2/

Stacjonować będę w Makarskiej i znalazłem że tylko oni pływają na Korcule. Niestety informacje o biletach jakie znalazłem dot. roku 2017.
Napisałem do nich maila ale odpowiedź była taka...
we do not sell these tickets. Ask for info at https://www.jadrolinija.hr/

więc albo zakończyli takie rejsy albo nie wiem co....


Odpisali że w 2018 plywaja z Makarskiej na Korcule
Dzieci do lat 3 są za free, reszta płaci bilety normalne....wiec trochę nie ciekawe zeby za dziecko 4 letnie placic jak za dorosłego.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.06.2018 19:05

Nie jest tak, że do 3 lat free, do 12 lat 50%?
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 19:08

Też bym tak chciał... wkleje zaraz maila jako dowód:
Pytanie:
Hello
Do children pay the same price as adults for a 130 kuna ticket for MAKARSKA - KORČULA?

Odpowiedź
"Hello Dominik
Children up to 3yo are travelling for free, and all others pay the same.

Regards
Luka
Mail wysłany na adres @krilo.hr
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 19:56

Jak myślicie, czy będzie możliwe będąc już na wyspie Korcula wrócić do Makarskiej statkiem np. Voga ?
http://www.shiptour.info/voga/
Pytanie czy ktoś taki wariant przerabiał. Bo w jedną stronę tym szybkim mogę popłynąć a powrót np. Voga.
Tylko może być że zabierają oni (Voga) tylko tych pasażerów którzy wsiądą na stacji początkowej czyli np. Makarska - Korcula i tylko tych zabierają z powrotem z Korculi..a tych co chcą skorzystać tylko w drugą stronę....
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.06.2018 20:09

dominikzw napisał(a):Też bym tak chciał... wkleje zaraz maila jako dowód:
Pytanie:
Hello
Do children pay the same price as adults for a 130 kuna ticket for MAKARSKA - KORČULA?

Odpowiedź
"Hello Dominik
Children up to 3yo are travelling for free, and all others pay the same.

Regards
Luka
Mail wysłany na adres @krilo.hr


Czyli tak jak w samolocie. Płaci się za miejscowkę, maluchy mogą na kolanach...
dominikzw
Croentuzjasta
Posty: 390
Dołączył(a): 19.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 20:17

No ok, tylko że moje smerfy mają 4 i 7 lat....więc koszt wynosiłby 4xdorosły..czyli dla uproszenia 300 zł w jedną stronę...no to troszkę sporo moim zdaniem
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 07.06.2018 09:50

Witam miłośników tej wyspy:)

Pytanie brzmi: czy lepiej płynąć ze Splitu do Vela Luki,czy kierować się w kierunku Ploce z przeprawą do Trpanj,a potem drugim promem skąd się wypływa dokąd? Znacie może ceny takiej wyprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,wyjazd niebawem;)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.06.2018 10:02

loverosa napisał(a):Witam miłośników tej wyspy:)

Pytanie brzmi: czy lepiej płynąć ze Splitu do Vela Luki,czy kierować się w kierunku Ploce z przeprawą do Trpanj,a potem drugim promem skąd się wypływa dokąd? Znacie może ceny takiej wyprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,wyjazd niebawem;)



My jechaliśmy z Baskiej Vody na Korculę, więc nie byliśmy zmęczeni po trasie. Gdybyśmy byli, i akurat wpasowalibyśmy się w prom, to może popłynęlibyśmy ze Splitu (470 kun auto , 60 kun osoba), ale wybraliśmy opcję przejazdu przez ląd, przez Neum, i promem płynęliśmy tylko z Orebica do Domince na Korculi (promy kursują co około godzinę, za auto 76 kun, 16 kun za osobę). Prom płynie niecałe 30 min, a tak wygląda przeprawa:

Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 07.06.2018 10:03

loverosa napisał(a):Witam miłośników tej wyspy:)

Pytanie brzmi: czy lepiej płynąć ze Splitu do Vela Luki,czy kierować się w kierunku Ploce z przeprawą do Trpanj,a potem drugim promem skąd się wypływa dokąd? Znacie może ceny takiej wyprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,wyjazd niebawem;)

To zależy ile chcesz poświęcić czasu, ze Splitu płynie się ok. 2 godziny ale wtedy już odpoczywasz ;-) Do Ploce musisz dojechać jeszcze conajmniej 1,5 godziny i potem drugi prom z Orebica. Prościej płynąć ze Splitu ale tak jak mówiłem, trzeba tak zaplanować podróż z zapasem żeby na ten prom zdążyć uwzględniając wszelkie niedogodności po drodze.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.06.2018 10:11

Miałem ten sam dylemat :mrgreen: nocleg tranzytowy mamy już w Chorwacji, więc będę wypoczęty. W związku z tym postanowiliśmy lądem dojechać do Orebića i stamtąd płynąc na Korčulę. Gdybym jechał prosto z trasy, na raz, celowałbym w prom ze Splitu...mniej jazdy i szansa na drzemkę :papa:
Cena promu ze Splitu też lekko zniechęcająca :roll:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 07.06.2018 11:20

loverosa napisał(a):Witam miłośników tej wyspy:)

Pytanie brzmi: czy lepiej płynąć ze Splitu do Vela Luki,czy kierować się w kierunku Ploce z przeprawą do Trpanj,a potem drugim promem skąd się wypływa dokąd? Znacie może ceny takiej wyprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,wyjazd niebawem;)


Ooo czyli w tym roku Korculka :wink:
Kiedy i gdzie stacjonujecie ?
My ruszamy za 16 dni, już tak blisko i nie możemy się doczekać :mrgreen:
Co do promu, my też płyniemy jednym z Orebic, bo celowo chcemy przejechać Peljesacz zobaczyć jak tam jest, może przyda się na kolejne wakacje :papa:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 12:28

słoma79 napisał(a):Miałem ten sam dylemat :mrgreen: nocleg tranzytowy mamy już w Chorwacji, więc będę wypoczęty. W związku z tym postanowiliśmy lądem dojechać do Orebića i stamtąd płynąc na Korčulę. Gdybym jechał prosto z trasy, na raz, celowałbym w prom ze Splitu...mniej jazdy i szansa na drzemkę :papa:
Cena promu ze Splitu też lekko zniechęcająca :roll:

Jeśli masz nocleg w Chorwacji, to chyba najlepiej jechać do Ploce albo dalej przez Neum do Orebića. To 80 km więcej, ale po drodze można zrobić tanie zakupy w Bośni, a czasowo n awet z granicą wychodzi podobnie jak jadąc promem z Ploce.

A z powrotem można płynąc z Vela Luki do Splitu. Prom jest o 13.00 więc spokojnie można się rano spakować.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.06.2018 13:19

malinero napisał(a):
słoma79 napisał(a):Miałem ten sam dylemat :mrgreen: nocleg tranzytowy mamy już w Chorwacji, więc będę wypoczęty. W związku z tym postanowiliśmy lądem dojechać do Orebića i stamtąd płynąc na Korčulę. Gdybym jechał prosto z trasy, na raz, celowałbym w prom ze Splitu...mniej jazdy i szansa na drzemkę :papa:
Cena promu ze Splitu też lekko zniechęcająca :roll:

Jeśli masz nocleg w Chorwacji, to chyba najlepiej jechać do Ploce albo dalej przez Neum do Orebića. To 80 km więcej, ale po drodze można zrobić tanie zakupy w Bośni, a czasowo n awet z granicą wychodzi podobnie jak jadąc promem z Ploce.

A z powrotem można płynąc z Vela Luki do Splitu. Prom jest o 13.00 więc spokojnie można się rano spakować.


Dlatego jadę do Orebića...po drodze zakupy w BiH no i oczywiście trzeba kupić w okolicach Stonu trochę małży i ostryg na pierwszą kolację :oczko_usmiech: i jakieś wino z Pejlesača :mrgreen: :papa:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 16:55

Wczoraj na "fejsie" wyczytałam o corocznym połówkowym sylwestrze w M. Korculi, organizowanym ostatniego czerwca.
Czy ktoś uczestniczył w takiej imprezie ?
Nie słyszałam o tym nigdy i ciekawi mnie czy warto się tam w ten dzień wybrać :wink:
Gdyby nie to, że 1 lipca rano ruszamy w dalszą drogę to nawet bym się nie zastanawiała i wybrała na te parady i pokazy, ale e względu na to, że kolejnego dnia pasuje nam być wypoczętym, to fajnie by było wiedzieć czy warto zarywać nocke :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 17:01

https://www.visitkorcula.eu/dogadjanja.html

Maškarani doček pola Nove godine
sub, 30. lipnja, 20:00 – ned, 1. srpnja, 04:00

http://www.korcula.online/1/2/korcula/1 ... odine.html

2014
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone