Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 16:27

dominikzw napisał(a):Witam
Czy ktoś z Was ma wiedzę czy ten prom kursuje na Korcule?
https://www.croatiaweek.com/new-fast-li ... dubrovnik/
https://www.krilo.hr/en/sailing-schedul ... brovnik-2/

Stacjonować będę w Makarskiej i znalazłem że tylko oni pływają na Korcule. Niestety informacje o biletach jakie znalazłem dot. roku 2017.
Napisałem do nich maila ale odpowiedź była taka...
we do not sell these tickets. Ask for info at https://www.jadrolinija.hr/

więc albo zakończyli takie rejsy albo nie wiem co....

Odpisali że w 2018 plywaja z Makarskiej na Korcule
Dzieci do lat 3 są za free, reszta płaci bilety normalne....wiec trochę nie ciekawe zeby za dziecko 4 letnie placic jak za dorosłego.
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.06.2018 19:05

Nie jest tak, że do 3 lat free, do 12 lat 50%?
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 19:08

Też bym tak chciał... wkleje zaraz maila jako dowód:
Pytanie:
Hello
Do children pay the same price as adults for a 130 kuna ticket for MAKARSKA - KORČULA?

Odpowiedź
"Hello Dominik
Children up to 3yo are travelling for free, and all others pay the same.

Regards
Luka
Mail wysłany na adres @krilo.hr
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 19:56

Jak myślicie, czy będzie możliwe będąc już na wyspie Korcula wrócić do Makarskiej statkiem np. Voga ?
http://www.shiptour.info/voga/
Pytanie czy ktoś taki wariant przerabiał. Bo w jedną stronę tym szybkim mogę popłynąć a powrót np. Voga.
Tylko może być że zabierają oni (Voga) tylko tych pasażerów którzy wsiądą na stacji początkowej czyli np. Makarska - Korcula i tylko tych zabierają z powrotem z Korculi..a tych co chcą skorzystać tylko w drugą stronę....
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 03.06.2018 20:09

dominikzw napisał(a):Też bym tak chciał... wkleje zaraz maila jako dowód:
Pytanie:
Hello
Do children pay the same price as adults for a 130 kuna ticket for MAKARSKA - KORČULA?

Odpowiedź
"Hello Dominik
Children up to 3yo are travelling for free, and all others pay the same.

Regards
Luka
Mail wysłany na adres @krilo.hr

Czyli tak jak w samolocie. Płaci się za miejscowkę, maluchy mogą na kolanach...
dominikzw
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominikzw » 03.06.2018 20:17

No ok, tylko że moje smerfy mają 4 i 7 lat....więc koszt wynosiłby 4xdorosły..czyli dla uproszenia 300 zł w jedną stronę...no to troszkę sporo moim zdaniem
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 07.06.2018 09:50

Witam miłośników tej wyspy:)

Pytanie brzmi: czy lepiej płynąć ze Splitu do Vela Luki,czy kierować się w kierunku Ploce z przeprawą do Trpanj,a potem drugim promem skąd się wypływa dokąd? Znacie może ceny takiej wyprawy?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź,wyjazd niebawem;)
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 07.06.2018 10:02

loverosa napisał(a):Witam miłośników tej wyspy:)

Pytanie brzmi: czy lepiej płynąć ze Splitu do Vela Luki,czy kierować się w kierunku Ploce z przeprawą do Trpanj,a potem drugim promem skąd się wypływa dokąd? Znacie może ceny takiej wyprawy?

My jechaliśmy z Baskiej Vody na Korculę, więc nie byliśmy zmęczeni po trasie. Gdybyśmy byli, i akurat wpasowalibyśmy się w prom, to może popłynęlibyśmy ze Splitu (470 kun auto , 60 kun osoba), ale wybraliśmy opcję przejazdu przez ląd, przez Neum, i promem płynęliśmy tylko z Orebica do Domince na Korculi (promy kursują co około godzinę, za auto 76 kun, 16 kun za osobę). Prom płynie niecałe 30 min, a tak wygląda przeprawa:

Farstone
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 07.06.2018 10:03

To zależy ile chcesz poświęcić czasu, ze Splitu płynie się ok. 2 godziny ale wtedy już odpoczywasz ;-) Do Ploce musisz dojechać jeszcze conajmniej 1,5 godziny i potem drugi prom z Orebica. Prościej płynąć ze Splitu ale tak jak mówiłem, trzeba tak zaplanować podróż z zapasem żeby na ten prom zdążyć uwzględniając wszelkie niedogodności po drodze.
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.06.2018 10:11

Miałem ten sam dylemat :mrgreen: nocleg tranzytowy mamy już w Chorwacji, więc będę wypoczęty. W związku z tym postanowiliśmy lądem dojechać do Orebića i stamtąd płynąc na Korčulę. Gdybym jechał prosto z trasy, na raz, celowałbym w prom ze Splitu...mniej jazdy i szansa na drzemkę :papa:
Cena promu ze Splitu też lekko zniechęcająca :roll:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 07.06.2018 11:20

Ooo czyli w tym roku Korculka :wink:
Kiedy i gdzie stacjonujecie ?
My ruszamy za 16 dni, już tak blisko i nie możemy się doczekać :mrgreen:
Co do promu, my też płyniemy jednym z Orebic, bo celowo chcemy przejechać Peljesacz zobaczyć jak tam jest, może przyda się na kolejne wakacje :papa:
malinero
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 07.06.2018 12:28

słoma79 napisał(a):Miałem ten sam dylemat :mrgreen: nocleg tranzytowy mamy już w Chorwacji, więc będę wypoczęty. W związku z tym postanowiliśmy lądem dojechać do Orebića i stamtąd płynąc na Korčulę. Gdybym jechał prosto z trasy, na raz, celowałbym w prom ze Splitu...mniej jazdy i szansa na drzemkę :papa:

Jeśli masz nocleg w Chorwacji, to chyba najlepiej jechać do Ploce albo dalej przez Neum do Orebića. To 80 km więcej, ale po drodze można zrobić tanie zakupy w Bośni, a czasowo n awet z granicą wychodzi podobnie jak jadąc promem z Ploce.

A z powrotem można płynąc z Vela Luki do Splitu. Prom jest o 13.00 więc spokojnie można się rano spakować.
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.06.2018 13:19

malinero napisał(a):
słoma79 napisał(a):Miałem ten sam dylemat :mrgreen: nocleg tranzytowy mamy już w Chorwacji, więc będę wypoczęty. W związku z tym postanowiliśmy lądem dojechać do Orebića i stamtąd płynąc na Korčulę. Gdybym jechał prosto z trasy, na raz, celowałbym w prom ze Splitu...mniej jazdy i szansa na drzemkę :papa:

Jeśli masz nocleg w Chorwacji, to chyba najlepiej jechać do Ploce albo dalej przez Neum do Orebića. To 80 km więcej, ale po drodze można zrobić tanie zakupy w Bośni, a czasowo n awet z granicą wychodzi podobnie jak jadąc promem z Ploce.

A z powrotem można płynąc z Vela Luki do Splitu. Prom jest o 13.00 więc spokojnie można się rano spakować.

Dlatego jadę do Orebića...po drodze zakupy w BiH no i oczywiście trzeba kupić w okolicach Stonu trochę małży i ostryg na pierwszą kolację :oczko_usmiech: i jakieś wino z Pejlesača :mrgreen: :papa:
wiolek_lp
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 16:55

Wczoraj na "fejsie" wyczytałam o corocznym połówkowym sylwestrze w M. Korculi, organizowanym ostatniego czerwca.
Czy ktoś uczestniczył w takiej imprezie ?
Nie słyszałam o tym nigdy i ciekawi mnie czy warto się tam w ten dzień wybrać :wink:
Gdyby nie to, że 1 lipca rano ruszamy w dalszą drogę to nawet bym się nie zastanawiała i wybrała na te parady i pokazy, ale e względu na to, że kolejnego dnia pasuje nam być wypoczętym, to fajnie by było wiedzieć czy warto zarywać nocke :wink:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.06.2018 17:01

https://www.visitkorcula.eu/dogadjanja.html

Maškarani doček pola Nove godine
sub, 30. lipnja, 20:00 – ned, 1. srpnja, 04:00

http://www.korcula.online/1/2/korcula/1 ... odine.html

2014
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019