Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Korčula

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 21.05.2019 11:12

^^
Ciężko będzie po tej stronie, ale próbujcie - Bratinja Luka i dalej na wschód.
pawlito31
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlito31 » 15.08.2019 22:24

Byłem. Wróciłem. Coś wspaniałego.
Po pierwsze trasa - fakt daleko 1350km na raz ale widoki Pelješacia w poranek zapierające dech . Przeprawa promem z Orebicia o 9 bez korków i czekania koszt 80zł z groszami auto plus 5osób na miejscu w karbuni 11.
Po drugie Karbuni mało informacji - niepewność czy będzie śmierdziało z wysypiska śmieci opisywanego na forum - na szczęście nic takiego nie mało miejsca. Pięknie lokalizacja zaraz przy wodzie naprzeciw wyspa którą dzięki pontonowi zwiedziliśmy rewelacja na mapach google wrzuciłem 2x Street view z wyspy można zerknąć na widoki. na miejscu dwie konoby wypożyczalnia sprzętu wodnego.
Cała reszta plaże zatoki świat podwodny Vella Luka Korcula polecam.
Muszę tam wrócić ponieważ nie zdążyłem odwiedzić wyspy proizd ale jest pretekst aby zajrzeć tam myślę że jeszcze nie raz.
Jeżeli ktoś pojedzie na plażę garbin jest tam asfaltowa droga krórej nie ma na mapach google od strony Vella Luka łączy się z drogą do Stone House Charming Prihonja.
Ogólnie RAJ NA ZIEMI
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.08.2019 23:23

...czyli na pewno i zdecdowanie powrócisz, cóż my tam również powracaliśmy,


kilka razy :smo:
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 18.08.2019 07:50

Koledzy i koleżanki możecie podpowiedzieć jak najprościej dostać się na Korcule z Zaostrogu? Tak aby wypłynąć rano i wrócić wieczorem i niekoniecznie musi to być prom. No chyba że innej opcji brak.
pawlito31
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 03.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawlito31 » 18.08.2019 09:48

Bez promu się nie obejdzie.ja jechałem na korculę przez bośnię kontroli na granicy nie było prom na korculę z orebicia rano co godzinę. Z powrotem wieczorem może być ciasno bo widziałem ile ludzi jedzie zwiedzać korculę po południu .
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.08.2019 10:17

rafcioo napisał(a):Koledzy i koleżanki możecie podpowiedzieć jak najprościej dostać się na Korcule z Zaostrogu? Tak aby wypłynąć rano i wrócić wieczorem i niekoniecznie musi to być prom. No chyba że innej opcji brak.
Jeśli masz patent, to wynajmij jakąś motorówkę (ale nie pasarę).
To tylko 40 km wodą (do miasta Korcula).
rafcioo
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 02.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcioo » 18.08.2019 18:55

Macie rację. Dziś popytałem miejscowych i jedynie prom w mojej opcji wchodzi w grę. Jeszcze się zastanowimy a jutro kierunek Trogir i Split coś pozwiedzać.
marcin19
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 25.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin19 » 21.08.2019 19:47

No cóż.. kolejny urlop chorwacki rozpoczęty. Wylądowaliśmy na Korćuli po raz trzeci :) Tym razem zupełnie nowy rejon: Tri Żala od północnej strony wyspy.
Jest piękny widok z tarasu na Peljesać...żyć nie umierać.

Pytanie i prośbę mam do Was otóż taką : jakie zatoczki i odludne plażę mam tu w pobliżu?

Pozdrawiam.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 09.11.2019 15:18

Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 10.11.2019 19:50

Witam.
Byliśmy w Prigradicy dwa razy w2017r i w tym roku,ale do głowy mi nie przyszło,
że taka prestiżowa willa jest w niedalekiej odległości,bo z pewnością bym zerknął na to cudo
architektury śródziemnomorskiej,które na bookingu jest do wynajęcia w sezonie
za jedyne 20000E za dwa tygodnie.Są jeszcze wolne terminy.Nie czekajcie.
Pozdrawiam.
Marek P.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 18.06.2020 17:37

Byłem w 2006 r. w Karbuni i w tym roku przyszedł czas na powtórkę. Mam już zarezerwowany apartament nad samiutkim Jadranem w dobrej cenie. Jedziemy z Małżonką, Synem i Synową. Planuję dojechać do Splitu na poranny prom 20 września i dalej hulaj dusza. Oczywiście podczas pobytu obowiązkowo ze dwie wizyty na otoku Proizd. Wypad do miasta Korcula gdzie namierzyłem restaurację z gwiazdką Michelina oraz parę innych atrakcji.

Pozdrav
:D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.06.2020 00:44

Koziorożec napisał(a):Byłem w 2006 r. w Karbuni i w tym roku przyszedł czas na powtórkę. Mam już zarezerwowany apartament nad samiutkim Jadranem w dobrej cenie. Jedziemy z Małżonką, Synem i Synową. Planuję dojechać do Splitu na poranny prom 20 września i dalej hulaj dusza. Oczywiście podczas pobytu obowiązkowo ze dwie wizyty na otoku Proizd. Wypad do miasta Korcula gdzie namierzyłem restaurację z gwiazdką Michelina oraz parę innych atrakcji.

Pozdrav
:D

...zastanawiające, ponieważ my właśnie w 2006 roku pierwszy raz byliśmy na Hvarze i teraz również myślimy o powtórce i powrocie na jego południowy brzeg.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 24.06.2020 16:28

Byłem w Świętej Niedzieli w 2008 r. ale jakoś mnie na Hvar jeszcze nie ciągnie. Nie spędzałem jeszcze urlopu na Braczu, Solcie, Dugim Otoku a najbardziej mnie ciągnie na Mljet. W tym roku chcemy powtórzyć Korculę żeby ją dzieciom pokazać. Jeszcze niecałe trzy miesiące.

Pozdrav :hut:
robert39
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 21.07.2020 22:19

Witam miłośników Korculi
czy ktoś z Was zna tą miejscówkę: https://www.korcula-larus.com/pensa/
szukam opinii,nigdzie nie mogę znaleźć nic na ich temat, może ktoś był?
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 442
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 29.07.2020 14:27

W tym roku wylądujemy najprawdopodobniej w Orebic i po głowie mi chodzi całodniowa wycieczka po Korculi.
Czy możecie doradzić, co by warto było zobaczyć ? Plus oczywiście jakaś 1h-2h przerwa na plażowanie, pytanie gdzie ?

Samo miasto Korcula podczas tej wycieczki odpuszczamy. Wybierzemy się tam popołudniu, już bez samochodu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Korčula - strona 32
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone