Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 27.08.2019 12:34

Pilne pytanie mam :smo:
Gdzie w Jelsie/Vrboskiej/SG lub bliskich okolicach polecacie kupić dobrą oliwę w dobrej cenie? :lol:
Muszę dziś wieczorem kupić, bo jutro już wyjeżdżamy :? :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.08.2019 14:15

corrina napisał(a):Pilne pytanie mam :smo:
Gdzie w Jelsie/Vrboskiej/SG lub bliskich okolicach polecacie kupić dobrą oliwę w dobrej cenie? :lol:
Muszę dziś wieczorem kupić, bo jutro już wyjeżdżamy :? :roll:
Już 8O dopiero przyjechaliście 8O

Dobroci miała taka babeczka w Jelsie ale kurcze dokładnie nie potrafię określić, w którym miejscu. Jechało się z Jelsy tą uliczką co jest dworzec autobusowy prosto tak jakby w kierunku głównej trasy. Zaraz za łukiem drogi, po lewej stronie dom, na pewno był wjazd na podwórko i na nim na wprost otwarte drzwi garażowe a przed nimi stoliczek tylko z "niektórym" asortymentem. Po zainteresowaniu babka przedstawia cały asortyment. Chyba to był ten dom ale w googlach stare zdjęcie i trochę inaczej teraz to wygląda.
Miała wino, oliwę, bardzo dobry rogac nie śmierdzący bimbrem, prosek, nalewki, w słoiczkach marynowany motar, kapary, srdele i wszystko ładnie zamknięte w butelkach, słoiczkach nawet na prezent nadawało się. Wszystko można było smakować ;)
Oliwy nie kupowałam ale reszta bardzo dobra to pewnie oliwa też.
IMG_20180711_162030.jpg
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 29.08.2019 07:50

Planujemy wakacje na kolejny rok i padła myśl HVAR :D proszę o podpowiedź, jaką miejscowość możecie polecić :) poczytałem wątki na forum i myślę o Zavali, ale może coś jeszcze podrzucicie. Nasze wymagania:l :lol: : mała i spokojna miejscowość (wystarczy sklep, piekarnia i 1-2 knajpki), małe i dzikie plaże w bliskiej okolicy - byle nie skały, półki skalne i duże kamory. Jeśli macie do polecenia jakiś apartmani to poproszę o linka, szukamy czegoś z widokiem na morze i by było blisko do morza
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2019 08:05

Zavala albo zatoczki Gdinj będą jak znalazł na takie wymagania.
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 29.08.2019 08:10

kaeres napisał(a):Zavala albo zatoczki Gdinj będą jak znalazł na takie wymagania.

A masz może coś godnego polecenia do zakwaterowania? Myślałam też ewentualnie o Ivan Dolac
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 29.08.2019 09:45

Sprawdź relację od Habanero. On tydzień spędził w Toracu.
Napisz do niego PW, na pewno pomoże Ci w kontakcie z właścicielami.
Pozdrav.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 29.08.2019 16:57

Apartmani Gloria Zastrazisce Pokrivenik :)
Nie jest to sam Veli Pokrivenik, tylko jego zachodnie ramię.
Duże zakupy Jelsa, ale pieczywo i mały market przy głównej drodze, więc ok. 5 km od domu.
Konoba jedna - 300m, ale wpław ;) Na szczęście z dowozem i dowozem łódką.
Do głównego Pokrivenika też transport wodą na miejscu.

Dam apartament bajka - nie ma tylko pralki i zmywarki, ale to tylko wakacje :)

Strasznie mi szkoda, że jutro go opuszczamy :(
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 29.08.2019 17:34

Natko_ napisał(a):Apartmani Gloria Zastrazisce Pokrivenik :)
Nie jest to sam Veli Pokrivenik, tylko jego zachodnie ramię.
Duże zakupy Jelsa, ale pieczywo i mały market przy głównej drodze, więc ok. 5 km od domu.
Konoba jedna - 300m, ale wpław ;) Na szczęście z dowozem i dowozem łódką.
Do głównego Pokrivenika też transport wodą na miejscu.

Dam apartament bajka - nie ma tylko pralki i zmywarki, ale to tylko wakacje :)

Strasznie mi szkoda, że jutro go opuszczamy :(

To chyba jeszcze zbyt duża robinsonada jak dla nas :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 30.08.2019 01:53

M4rc0 napisał(a):Dzieci łapały kraby, ryby, rozgwiazdy, jeżowce.

Dla mnie to jest jedna z większych patologii w Chorwacji. Kupowaniu dzieciom siatek aby się znęcały nad zwierzętami.
Koszu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 21.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koszu » 02.09.2019 11:28

Witam, w środę ruszamy na Hvar, i w związku tym mam pytanie. Czy ktoś mógłby nam polecić jakiegoś sprawdzonego weterynarza? W internecie znalazlem tylko jednego, w Starym Gradzie, ale krótko czynny i bez dyżurów.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 06.09.2019 08:15

empire13 napisał(a):
M4rc0 napisał(a):Dzieci łapały kraby, ryby, rozgwiazdy, jeżowce.

Dla mnie to jest jedna z większych patologii w Chorwacji. Kupowaniu dzieciom siatek aby się znęcały nad zwierzętami.


No tak, zaraz przeczytamy, że siatki czy wędkarze to holokaust zwierząt morskich :lol: . "Patologia" - ludzie to uwielbiają przesadne pojęcia. Co w tym złego, że dziecko złowi rybkę, kraba czy rozgwiazdę? Poogląda i wypuści. Moja córa całe dnie z avatarką i siatką spędzała dzięki temu w wodzie, dotknąć nie dała patykiem wyłowionego stwora bo mu krzywdę zrobię. Pooglądała, pofotogafowała i wio do wody spowrotem. Widziałeś dzieci które wyłowią rybę i tłuką ją kamieniem czy trzymają na słońcu by wyschła? No i jak zjem pyszną rybkę w konobie to powinienem kelnerowi sprzedać tekst, że jest wraz z rybakiem i kucharzem nienawistnikiem i okrutnikiem bo dręczy zwierzęta?

BTW zwierzątek. Wprawdzie nie Hvar, ale też Chorwacja, Biokovo. Taki oto stwór "patolog", z pobocznych krzaków jak przejeżdżałem, chciał "udręczyć" mnie swym ukąszeniem :D . Niestety źle wycyrklował moją kostkę która była ruchoma bo mieliła pedały, przestrzelił i łbem w szprychy wleciał. Trup na miejscu. Musiałem go wyplątywać z koła. Tak z metr miał, nie wiem, jakiś jadowity koleś?
Załączniki:
Wąż.JPG
KrabMa.jpg
KrabMabc.jpg
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 07.09.2019 10:41

empire13 napisał(a):
M4rc0 napisał(a):Dzieci łapały kraby, ryby, rozgwiazdy, jeżowce.

Dla mnie to jest jedna z większych patologii w Chorwacji. Kupowaniu dzieciom siatek aby się znęcały nad zwierzętami.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: 8O 8O 8O 8O 8O
Patol jestem, kupiłem dziecku taką siatkę, ale nie do znęcania, tylko do złowienia a później wypuszczenia do wody.... :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 07.09.2019 11:01

mentos napisał(a):
BTW zwierzątek. Wprawdzie nie Hvar, ale też Chorwacja, Biokovo. Taki oto stwór "patolog", z pobocznych krzaków jak przejeżdżałem, chciał "udręczyć" mnie swym ukąszeniem :D . Niestety źle wycyrklował moją kostkę która była ruchoma bo mieliła pedały, przestrzelił i łbem w szprychy wleciał. Trup na miejscu. Musiałem go wyplątywać z koła. Tak z metr miał, nie wiem, jakiś jadowity koleś?


No to miałeś szczęście, bo atak na Ciebie przepuścił poskok
Jadowite bydle :evil:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.09.2019 11:06

empire13 napisał(a):
M4rc0 napisał(a):Dzieci łapały kraby, ryby, rozgwiazdy, jeżowce.

Dla mnie to jest jedna z większych patologii w Chorwacji. Kupowaniu dzieciom siatek aby się znęcały nad zwierzętami.


Dla mnie patologią staje się powoli porąbana poprawność niektórych. Jeśli poznawcze zabawy dzieci to dla Ciebie jedna z większych patologi w Chorwacji, to współczuję sposobu postrzegania współczesnego świata. À propos - jesteś ojcem?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.09.2019 11:08

henius34 napisał(a):
empire13 napisał(a):
M4rc0 napisał(a):Dzieci łapały kraby, ryby, rozgwiazdy, jeżowce.

Dla mnie to jest jedna z większych patologii w Chorwacji. Kupowaniu dzieciom siatek aby się znęcały nad zwierzętami.

8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: 8O 8O 8O 8O 8O
Patol jestem, kupiłem dziecku taką siatkę, ale nie do znęcania, tylko do złowienia a później wypuszczenia do wody.... :papa:


Wstyd, powinni pozbawić Cię praw rodzicielskich, a dziecko do bidula :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 334
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone