Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.08.2019 07:53

maslinka napisał(a):
gusia-s napisał(a):To jest Žecja, zjazd ten sam co na M.S. tylko skręca się na nią w prawo.
Zaglądałam na nią w drodze powrotnej z M.S., trochę panował tam bałagan przez te rozrzucone łódki, ale na plaży nie było śmieci i woda też bardzo fajna. Pusto mimo sezonu, w wodzie tylko człowieki z zacumowanego pontonu a na plaży nikogo :)

Jak my przepływaliśmy obok w tym roku, plaża była pełna :?

wiolek_lp napisał(a):Wpadłam donieść, że stara droga do Hvaru od SN jest normalnie przejezdna przynajmniej do Luciste, ale widziałam, że auto z 2 strony też jechało. Ale dobrze radzę nie wybierać się tam. Jedna wielka masakra, zatoczka robi wrażenie tylko z góry, na dole nie dość, że niczego nie urywa to tłumy są takie, że szok 8O


Chyba jacyś obcy czytają nasze forum i zasiedlają nasze plaże 8O :mrgreen:

Naprawdę jestem w szoku czytając te doniesienia. W zeszłym roku na Hvarze byłam w pierwszej połowie lipca i wszędzie mieliśmy luz albo zupełnie pusto. Na Lucisce nie schodziliśmy bo uznaliśmy, że nie warto się trudzić gdyż widać było z góry, że siedzi na niej z 5 osób a samochód stał 1.
Jedyną zaludnioną plażą jaką spotkaliśmy była Dubovica, nawet nie było gdzie zaparkować bo stał sznur samochodów i skuterów więc z oczywistych powodów też ją odpuściliśmy.


Z Francuzami nie mam najlepszych wspomnień, są jacyś dziwni rzeczywiście.
Dwa lata temu na kempingu na Bracu i w tym roku na Korculi w trakcie naszego pobytu przybyła grupa obozowiczów z tego kraju - młodzież. Masakra co za rozwydrzone bachory. Toalety anektowali na własność robiąc tam dyskotekę dosłownie. Zostawiali taki syf po sobie, nieczęsto tez np. urwana mydelniczka czy deska od muszli. Pranie rozwieszali na drzwiach kabin prysznicowych w łazienkach 8O nie patrząc, że przecież inni też chcą z nich korzystać.
W końcu obsługa im sznury między drzewami rozwiesiła bo sami nie wpadli na ten pomysł.
I teraz to o czym Wiola pisze 8O nie dziwne, że wyrasta młode tępe pokolenie skoro od dziecka pozwala im się na wszystko nie patrząc na żadne obyczaje.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 22.08.2019 08:00

Hej.
Mam pytanie dotyczące przeprawy promowej (Jadrolinia).

Jeżeli kupię sobie bilet przez internet na daną godzinę a z jakichś powodów zabraknie dla mnie miejsca, to mam gdzieś zgłaszać przebookowanie czy po prostu czekam na kolejny.

Pozdrav
Mikołaj
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.08.2019 08:42

Z mojego doświadczenia - czekasz na następny. Z jakiego portu wyjazd? Dwukrotnie kupowałem w necie bilet/y na prom ze Splitu na Hvar/Stari Grad. zabukowany był na godz. 5,00 rano, w kolejce auta ustawiały się już od 3,00 rano. Pierwszeństwo auta dostawcze, śmieciarki, cysterny itp. Promy z tego portu są bardzo duże, więc miejsca dla osobówek jest sporo.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 22.08.2019 08:50

Myślę, że wybierzemy Drevnik.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.08.2019 08:56

Niewątpliwie chodzi o Drvenik. Tu też wsiadałem na prom. Kursują dość często, ale są małe. Na pierwszy, który przypłynął, nie załapałem się. Na drugi wjechałem jako pierwszy, więc spoko. ps. w aplikacji HAK na telefon są kamerki z przystani promowych, w Drveniku też jest kamerka, zobacz jak to wygląda.
Niclaus
Odkrywca
Posty: 76
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niclaus » 22.08.2019 09:11

Haha, a ja od zawsze "drewnik i drewnik" :)

Dziękuje za cenne rady.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 22.08.2019 09:46

Nie ma za co, pytaj śmiało. Bilet w necie kupiony trzeba wydrukować lub mieć go w komórce. To duża wygoda, bez stresu i oczekiwania w kolejce do kasy. A często aut jest sporo, już trzeba wjeżdżać, a Ty nie masz biletu!! Steward skanuje bilet i wpuszcza na prom.
pati12b
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pati12b » 22.08.2019 12:07

wiolek_lp napisał(a):Wpadłam donieść, że stara droga do Hvaru od SN jest normalnie przejezdna przynajmniej do Luciste, ale widziałam, że auto z 2 strony też jechało. Ale dobrze radzę nie wybierać się tam. Jedna wielka masakra, zatoczka robi wrażenie tylko z góry, na dole nie dość, że niczego nie urywa to tłumy są takie, że szok

No to ja bez żalu odpuszczę. Dzięki za doniesienie :!:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.08.2019 13:37

wiolek_lp napisał(a):Wpadłam donieść, że stara droga do Hvaru od SN jest normalnie przejezdna przynajmniej do Luciste, ale widziałam, że auto z 2 strony też jechało.


Szliście Wiolu ze SN, czy dojechaliście szutrówką samochodem ?
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 22.08.2019 15:00

@kisiek4 - podziękowanie za dokładną mapkę, druknięta na wielkoformacie i się przydała. Przymierzałem się do takiej trasy oststnimi dwoma pobytami (jeżdżę na HR co dwa lata), ale jakoś zawsze ten Sv Jure rowerem robię i inne auto wycieczki a to Dubrovnik a to Plitwice no i brakowało czasu bo żonka plażowanie mieć też musi ;-). Ale tą razą plan zrealizowany. Jednodniowy trip całym Hvarem tam i wewte na rowerze ciągłej jazdy nocą i dniem ;-). Generalnie taka traska jak w załaczniku. W sumie 185km/12h i 3170 przewyższeń (jest 192/12:33 bo nie zastopowałem Stravy na powrotnym kursie promem). Samym Hvarem będzie więc 178km. Po dotarciu z Zivogosców do Drvenika i przeprawie promem start 23:05 i 15ta powrót, oczywiście bez spania. Ahh, ta pusta droga nocą, chłodek, droga mleczna jakby ją ktoś pędzlem przejechał, lawenda i pełno dzików. No a potem druga połowa to dzionek i upalik na powrocie, już częściowo gdzie się da poza drogą, szutrami. Fajny jest zwłaszcza ten grzbietem kilkanaście kilometrów lekko w dół, od podjazdu za Zavalą aż za Zastrazisce. Polecam jak ktoś tak lubi zwiedzać, gwarantuję 100x więcej do zobaczenia i poczucia niż autem czy nawet inszym skuterem. Jelsa, Vrboska, Stary Grad super ale Hvarem byłem rozczarowany, taka Makarska. Wioski drogą po stronie otwatego morza też urocze. Ozywiście chorwackie dzikie wysypiska jak zawsze mnie nie zawdodzą, są z nich syfiarze straszne.

Obrazek

Oczywiście inszego dnia z Zivogosców motoróweczka na cały dzień do oblatania Hvaerowych zatoczek na przeciwko też odhaczona i też polecam.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.08.2019 17:17

mentos napisał(a):Ale tą razą plan zrealizowany. Jednodniowy trip całym Hvarem tam i wewte na rowerze ciągłej jazdy nocą i dniem ;-). Generalnie taka traska jak w załaczniku. W sumie 185km/12h i 3170 przewyższeń

Super wycieczka. Gratuluję. :)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 22.08.2019 17:28

Niclaus napisał(a):Hej.
Mam pytanie dotyczące przeprawy promowej (Jadrolinia).

Jeżeli kupię sobie bilet przez internet na daną godzinę a z jakichś powodów zabraknie dla mnie miejsca, to mam gdzieś zgłaszać przebookowanie czy po prostu czekam na kolejny.

Pozdrav
Mikołaj

Bez problemu czekasz na następny. Bilet jest ważny na dany dzień, godzina nie gra roli :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.08.2019 06:08

Habanero napisał(a):Szliście Wiolu ze SN, czy dojechaliście szutrówką samochodem ?


Jechaliśmy na szczęście, R. jak to powiedział, byłby delikatnie zdenerwowany gdyby musiał tyle drogi naginać dla tego miejsca :twisted:

Za to wczoroajszy Pokrivenik jak zawsze cudowny, rano byliśmy sami, koło południa było parę osób ale znośnie :wink:

IMG_20190822_092738-1063x600.jpg

IMG_20190822_120553-600x1063.jpg

IMG_20190822_120708-600x1063.jpg
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 23.08.2019 20:06

wiolek_lp napisał(a):Do tego szoku doprawiła francuska rodzina z 3 chłopcami, najpierw jeden na oko 2 letni zdjął swoje majtki i wysikał się do morza, chwilę potem mądra matka wzięła z rok starszego i wdrapała się z nim na skałki, myślałam, że chcieli sobie zrobić zdjęcie albo wskoczyć do wody, na co młody przy aprobacie matki również zdjął kąpielówki i załatwił swoją potrzebę wprost ze skałki do wody, prawie na głowy innych ludzi. W sekundzie ucieklisny. Co za k...a mądrzy rodzice :evil: Ja rozumiem, że dziecko ma potrzeby, ale moje nauczone są udać się za nią w najmniej odludne miejsce, a nie dosłownie po ludziach.

Dla mnie takie zachowanie też jest nie do przyjęcia! Moje dzieciaki również za każdą potrzebą uciekają w najmniej zaludnione miejsca. Wiem, że niektórzy rodzice uczą dzieci sikać w wodzie... Moje tego nie potrafią, bo nigdy ich do tego nie namawiałam i nawet im nie proponowałam, żeby takie coś robiły, więc chyba nawet nie wiedzą, że tak "można". Oczywiście, że nie można, dlatego jak widzę jakiegoś maluszka z sikającym siusiakiem, to dziwię się rodzicom, że na to nie reagują... Masakra. Ja chyba schowałabym się pod ziemię, gdyby moje dziecko tak robiło... :oops: Skoro maluszek już umie wysikać się sam, a nie w pieluszkę, to kwestia wychowania rodziców, gdzie będzie to siku robił... :mrgreen:

A tak poza tematem, Wiola pięknie Was Pokrivenik przywitał, ale ta Wasza zatoka, w której stacjonujecie... bajka :hearts: Wszystko widzę na Insta i zazdroszczę Wam mega. Wypoczywajcie... i oczywiście czekam na relację. Jedna z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie :D :oczko_usmiech:
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.08.2019 07:09

Wiola mieszka IMHO w najpiękniejszych rejonach Hvaru, spitkałyśmy się kilka dni temu w Verpinovej, ta zatoka w tym roku to mój nr 1 :hearts:
Wczoraj plażowaliśmy też razem na obydwu Zarače - widokowo cudne, ale ilość plażowiczów powala... :twisted:
Pozdrawiam wszystkich z Jelsy, właśnie wrociłam z ribarnicy. Będzie wieczorem dym :oczko_usmiech:
Załączniki:
20190824_074212_resized.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 332
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone