Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 07.09.2019 10:51

Habanero napisał(a): No to miałeś szczęście, bo atak na Ciebie przepuścił poskok
Jadowite bydle :evil:
Ładną ma skórkę :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 07.09.2019 15:03

Z tego co wyczytałam kiedyś tu na forum, rozgwiazda wyciągnięta na powierzchnię, pomimo ponownego wypuszczenia umiera. Nie wiem ile w tym prawdy, ale wolę nie sprawdzać, dlatego moje chłopaki owszem lapali, ale nie wyciągali na powierzchnię, tylko przyglądali się i wypuszczali w miejsce nie zagrażające zdeptaniu.

IMG_20190819_110007-600x1063.jpg
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 07.09.2019 19:44

W naszym ogrodzie też spotkaliśmy poskoka
Załączniki:
P7280071.JPG
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 07.09.2019 19:54

Belfegor napisał(a):W naszym ogrodzie też spotkaliśmy poskoka

To znaczy się gdzie :?:
Belfegor
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belfegor » 07.09.2019 20:46

Na Hvarze, w ogrodzie przy apartamencie, w którym mieszkaliśmy. Wtedy był "nasz".
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 08.09.2019 11:19

A coś bardziej dokładniej (miejscowość), bo nadal nie wiadomo gdzie.
Myślę, że warto o takich rzeczach pisać, ponieważ, nie spotyka się ich na każdym kroku.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.09.2019 12:06

elka21 napisał(a):A coś bardziej dokładniej (miejscowość), bo nadal nie wiadomo gdzie.
Myślę, że warto o takich rzeczach pisać, ponieważ, nie spotyka się ich na każdym kroku.


Podglądając metadane zdjęcia, to raczej jest to stara sprawa. Podejrzewam że jeżeli nie rzucił się komuś na łańcuch w rowerze :mrgreen: , to przepełzł był już ze Starego Gradu do Sučuraja. :oczko_usmiech:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.09.2019 16:13

mentos napisał(a):No tak, zaraz przeczytamy, że siatki czy wędkarze to holokaust zwierząt morskich :lol: . "Patologia" - ludzie to uwielbiają przesadne pojęcia. Co w tym złego, że dziecko złowi rybkę, kraba czy rozgwiazdę? Poogląda i wypuści. Moja córa całe dnie z avatarką i siatką spędzała dzięki temu w wodzie, dotknąć nie dała patykiem wyłowionego stwora bo mu krzywdę zrobię. Pooglądała, pofotogafowała i wio do wody spowrotem. Widziałeś dzieci które wyłowią rybę i tłuką ją kamieniem czy trzymają na słońcu by wyschła? No i jak zjem pyszną rybkę w konobie to powinienem kelnerowi sprzedać tekst, że jest wraz z rybakiem i kucharzem nienawistnikiem i okrutnikiem bo dręczy zwierzęta?

Wędkarz na ogół łowi aby zjeść. Dziecko aby się pogapić. Jest w tym różnica.
Jedno dziecko poogląda i wypuści, drugie skrzywdzi - świadomie lub nie. Różne zachowanie dzieci widziałem. I ich rodziców którzy swoim pociechą pozwalają na wiele.

henius34 napisał(a):Patol jestem, kupiłem dziecku taką siatkę, ale nie do znęcania, tylko do złowienia a później wypuszczenia do wody.... :papa:

Po czym wnosisz że zwierzę się nie męczy? Jesteś biologiem czy zakładasz tak bo zwierzę się nie skarżyło?


Bravik napisał(a):Dla mnie patologią staje się powoli porąbana poprawność niektórych. Jeśli poznawcze zabawy dzieci to dla Ciebie jedna z większych patologi w Chorwacji, to współczuję sposobu postrzegania współczesnego świata. À propos - jesteś ojcem?

Nie mieszaj w to poprawności. Jeśli poznawcza zabawa dziecka to obserwacja fauny z bezpiecznej odległości to jestem jak najbardziej za. Jeśli wyławianie siatką by sobie popatrzeć jak zwierzę się męczy to sorry.
Jestem ojcem. Mój syn uwielbia obserwować zwierzęta. Ale nie wyławia ich. Obserwuje na odległość na lądzie lub w wodzie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 08.09.2019 16:29

empire13 - a mięsko jesz?

A o wędkarstwie to za wiele nie wiesz.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1950
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 08.09.2019 19:04

[url]ppl[/url]
Bravik napisał(a):empire13 - a mięsko jesz?.

Spodziewałem się tego pytania ;)
Co jeśli jem i co jeśli nie jem?


url]ppl[/url]
Bravik napisał(a): o wędkarstwie to za wiele nie wiesz.

Ano niewiele wiem.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 08.09.2019 20:19

empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a): o wędkarstwie to za wiele nie wiesz.

Ano niewiele wiem.

catch and release ... ale to pewnie też nie wpisuje się w kanony :|
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 09.09.2019 09:30

Bravik napisał(a):
elka21 napisał(a):A coś bardziej dokładniej (miejscowość), bo nadal nie wiadomo gdzie.
Myślę, że warto o takich rzeczach pisać, ponieważ, nie spotyka się ich na każdym kroku.


Podglądając metadane zdjęcia, to raczej jest to stara sprawa. Podejrzewam że jeżeli nie rzucił się komuś na łańcuch w rowerze :mrgreen: , to przepełzł był już ze Starego Gradu do Sučuraja. :oczko_usmiech:


"W Chorwacji krążą legendy o skokach żmii nosorogiej, którą nazywają poskokiem. Mówi się, że zawija się w kłębek i turla w dół. Te opowieści powstały z ludzkiego strachu, jako że żmija ta jest nieprzewidywalna, a jej ukąszenie należy do najszybszych wśród żmij. Żmija nosoroga może pełzając zwinąć tylną część ciała, a potem podnieść przednią i wyrzucić ją do przodu, by ukąsić ofiarę. Zasięg takiego skoku to 40 cm. "

No to faktycznie miałem farta z tą Żmiją. Widać bezpieczniej jeździć rowerem niż piesze wędrówki :D. Ależ ten czas leci, zdjęcie zrobione 15go sierpnia, ale martwa daleko nie zaszła. Aaaa. Gdzie konkretnie zrobione. Jakieś asfalty/szutry lokalne w drodze z Makarskiej na Sv.Jure czyli na Biokovo. Tam były jeszcze normalne domy choć już ewidentnie lokalsów. Ciekawe czy w Makarskiej mieli by surowice. A odnośnie zwierzaków nie ma się co tak spinać, nikt tu nie postuluje ich dręczenia, kraby same wracają do morza, ryby wypuszczone dalej pływają, rozgwiazdy też normalnie się poruszają. Sam mam w domu 4 zwierzaki - psa, królika i 2 ryby i nie traktuję ich jak rzeczy. No może do ryb to się nie przywiązałem :) Ale faktycznie, też zauważam, że ludzie zaczynają ostatnio świrować z tą ekologią, poprawnością itp i wpadają w jakąś 'lewą" skrajność. Nie wiem jaki jest tego powód. Wystarczy popatrzyć na panią Spurek i jej wyczyny w parlamencie EU, a to że ma za mało vege żarcia, a to że trzeba skończyć z dręczeniem krów mlecznych bo byki mają lepiej. Ta to już naprawdę odlatuje ;-). Tylko czekać jak będzie postulat równouprawnienia kogutów i kur, bo te znosząc jajka cierpią i zakazać hodowli, a kogut to taki męski szowinista ;-)

Kurde minął miesiąc a już mi tęskno za CRO :roll:

A tak jeszcze odnośnie samego Hvaru. Nie zdążyłem w tym roku, ale chciałem wyrobić patent motorowodniaka i pożyczyc w Makarskiej taką większą/szybszą motorówkę by w ciągu dnia opłynąć sobie całą wyspę. Teraz brałem taką łupinkę 6 osobową i 10km silnik w Zivogoscach ale taką krypą to się jakieś 30min płynie te 7km na wyspę i niewiele można oblecieć. Czy ktoś coś takiego robił? Da radę czasowo bez ciśnienia czasowego? Tak by pozwiedzać zatoczki, miasteczka, poskakać do wody itp.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.09.2019 18:11

Lijep pozdrav iż prekrasnog otoka Hvara. :D :papa:

Serdecznie pozdrawiam Klubowiczów.
Dziś odwiedziliśmy Jelsę, potem spacerkiem do Vrboskiej i z powrotem. Super. :wink:

P.S.
Martwi mnie tylko, że ciągle są zbyt duże fale i nie można wypożyczyć pasary, ale od jutra ma się sytuacja poprawić.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.09.2019 09:47

walp napisał(a):Lijep pozdrav iż prekrasnog otoka Hvara. :D :papa:
...

udanego wywczasu :D :papa:
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 10.09.2019 12:24

pasara mówią na te łupinki z baldachimem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 335
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone