Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.09.2019 16:18

m@rek napisał(a):
empire13 napisał(a):
Bravik napisał(a): o wędkarstwie to za wiele nie wiesz.

Ano niewiele wiem.

catch and release ... ale to pewnie też nie wpisuje się w kanony :|


No tak. Są wędkarze łowiący by zjeść, jest wędkarstwo sportowe, jest i łowienie dla przyjemności a złowione ryby wrzuca się do wody. Tyle akurat wiedziałem ale to i tak pewnie niewiele ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.09.2019 20:28

m@rek napisał(a):
walp napisał(a):Lijep pozdrav iż prekrasnog otoka Hvara. :D :papa:
...

udanego wywczasu :D :papa:

Dziękuję Marku.
Dziś kolejny udany dzień. Za Twoją sugestią, udaliśmy się do Hvaru, starą drogą.
mentos napisał(a):pasara mówią na te łupinki z baldachimem?

Tak, to taka mała łódka, często z zadaszeniem. Może też być z kabiną, to chyba nazywa się Istranka pasara.
P.S. Zarezerwowałem łódkę na czwartek. Zobaczymy.
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 10.09.2019 22:09

walp napisał(a):
m@rek napisał(a):
walp napisał(a):Lijep pozdrav iż prekrasnog otoka Hvara. :D :papa:
...

udanego wywczasu :D :papa:

Dziękuję Marku.
Dziś kolejny udany dzień. Za Twoją sugestią, udaliśmy się do Hvaru, starą drogą.

Cieszę się że na coś się przydałem :)
Kiedy jechałem nią w tym roku trafiłem na "ogon" półmaratonu na tej trasie. Każdy kto jechał tą drogą wie ile wysiłku musiało kosztować uczestników jej pokonanie.
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 11.09.2019 15:26

Eno bez przesady, ile tam raptem jest podjazdu/podbiegu, 400m ledwo? Najfajniejsze jest to śmietnisko w dolinie schodzącej do miasta. Ja wcześnie rano jak zjeżdżałem z góry z Brusje to cały czas waliło ta doliną takim śmieciowym kwasem, nawet w samym Hvarze na starówce. Fu. Teraz zdymisjonowany Timermans któremu rzucili środowisko będzie gnębił chorwatów bo tam recykling zero. Wszystko razem w dół i skałami zasypane.

https://www.google.pl/maps/place/Hvar/@ ... 7099?hl=pl
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.09.2019 16:21

Sv. Nikola zdobyty. Podejście ze Świętej Niedzieli.

Teraz plażing. :D :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.09.2019 16:46

walp napisał(a):Sv. Nikola zdobyty. Podejście ze Świętej Niedzieli.

Teraz plażing. :D :papa:

Gratulacje. Jak się szło i jak długo?
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 11.09.2019 17:00

walp napisał(a):Sv. Nikola zdobyty. Podejście ze Świętej Niedzieli.

Teraz plażing. :D :papa:


Również gratuluję :)
Nam się w tym roku znów nie udało podjechać nawet samochodem... :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.09.2019 20:33

Habanero napisał(a):
walp napisał(a):Sv. Nikola zdobyty. Podejście ze Świętej Niedzieli.
Teraz plażing. :D :papa:

Gratulacje. Jak się szło i jak długo?

Trasa udokumentowana, musiałbym sprawdzić czasy ze zdjęć, ale wyszło coś ok. 2h15m.
W jaskini zrobiliśmy postój ok. 15 min i jeszcze później dwa krótkie przystanki, a zatem w 1h45m da się.

Szło się dość dobrze, bo zaczęliśmy ok. 8:45, schodziło trochę gorzej, bo już słoneczko grzało.

Super przygoda, świetne widoki.
corrina napisał(a):
Również gratuluję :)
Nam się w tym roku znów nie udało podjechać nawet samochodem... :roll:

Dzięki.
Jeśli należycie do tych, którzy wracają, to będzie kolejna szansa. :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 11.09.2019 21:05

mentos napisał(a):Eno bez przesady, ile tam raptem jest podjazdu/podbiegu, 400m ledwo?

mentos, bieg zaczyna się w SG a do "szczytu" jest 10/11km (każdy km był opisany na drodze)
jak dla mnie z tych 10km 80% jest pod górkę ... oczywiście mogę się mylić
:papa:

Ps. Waldek, widzę że się rozpędzacie :D
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.09.2019 21:52

m@rek napisał(a):Ps. Waldek, widzę że się rozpędzacie :D

Zgadza się. Była Glavica 111m w SG, teraz sv. Nikola 626m, a potem jeszcze dwie góry w planach. :)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 11.09.2019 22:34

mentos napisał(a):BTW zwierzątek. Wprawdzie nie Hvar, ale też Chorwacja, Biokovo. Taki oto stwór "patolog", z pobocznych krzaków jak przejeżdżałem, chciał "udręczyć" mnie swym ukąszeniem :D . Niestety źle wycyrklował moją kostkę która była ruchoma bo mieliła pedały, przestrzelił i łbem w szprychy wleciał. Trup na miejscu. Musiałem go wyplątywać z koła. Tak z metr miał, nie wiem, jakiś jadowity koleś?


Jakoś mi się nie chce wierzyć by tak sam sobie z krzaków ..... do gościa na rowerze ? 8O tak ni z tego ni z owego ? chociaż jak czytałem może skoczyć na 40 cm. ale na pewno nie sama z siebie.

mentos napisał(a):Eno bez przesady, ile tam raptem jest podjazdu/podbiegu, 400m ledwo?


Niezła znajomość Hvaru :mrgreen: By nie było, kilkakrotnie pokonywaliśmy na rowerach trasę z Vrboski do Hvaru własnie tą starą drogą :)
mentos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos » 12.09.2019 11:58

bluesman napisał(a):
mentos napisał(a):BTW zwierzątek. Wprawdzie nie Hvar, ale też Chorwacja, Biokovo. Taki oto stwór "patolog", z pobocznych krzaków jak przejeżdżałem, chciał "udręczyć" mnie swym ukąszeniem :D . Niestety źle wycyrklował moją kostkę która była ruchoma bo mieliła pedały, przestrzelił i łbem w szprychy wleciał. Trup na miejscu. Musiałem go wyplątywać z koła. Tak z metr miał, nie wiem, jakiś jadowity koleś?


Jakoś mi się nie chce wierzyć by tak sam sobie z krzaków ..... do gościa na rowerze ? 8O tak ni z tego ni z owego ? chociaż jak czytałem może skoczyć na 40 cm. ale na pewno nie sama z siebie.

mentos napisał(a):Eno bez przesady, ile tam raptem jest podjazdu/podbiegu, 400m ledwo?


Niezła znajomość Hvaru :mrgreen: By nie było, kilkakrotnie pokonywaliśmy na rowerach trasę z Vrboski do Hvaru własnie tą starą drogą :)


Tak dla jasności bo nie wiem czy wyczuwam sarkazm czy się mylę? Ja nie piszę o 400m długości a przewyższenia ;-). Notabene na tą przełęcz pod konbę ze Stargo Gradu jechałem terenem a nie drogą jak widać, więc "zdeka" trudniej jeszcze. A gdzieś w Brusje odbijałem na trasę MTB szutrami, która wychodziła ponad tym śmietniskiem i pod tą górą gdzie jest fort z czasów Napoleona - chyba. Fajny z niego widok na miasto notabene. BTW to nie Was spotkałem w Oplu bodajże na tym szutrze grzbietem na wysokości mw Zastrazisce bo widzę Małopolska i piszesz o jeździe na rowerkach?

A co do żmiji to co ja mam poradzić, że mnie zaatakowała? Przecież nie goniłem za nią z pałą po krzakach by ją ukatrupić ;-). Przed niedźwiedziem na Słowacji też rowerem spieprzałem w dół gdzie "pieprz rośnie" ;-). Taki to urok jazdy rowerem po górach, po zadupiach, ale ja tak lubię ;-)

A tak odnośnie atrakcji Hvaru. W Jelsie widziałem jakies reklamy/ulotki o błękitnej jaskini. Warto tam uderzyć czy przereklamowane?
Załączniki:
Chorwacja_2019_Rower_Hvar.JPG
StaryGradKonoba.jpg
StaryGradKonoba2.jpg
BrusheHvar.jpg
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 12.09.2019 12:12

Mam zapytanie do bywalców w Ivan Dolac.

Poszukuję jakichś kwater w miarę blisko morza bo tam dość stromo jest żeby z daleka się zapuszczać.

Oczywiście przeglądam sobie wszelkie strony z których do tej pory korzystałem, ale gdyby ktoś z was miał jakieś sprawdzone miejsca to byłbym wdzięczny za namiar na priv.

Żebyście się nie obawiali że wam zajmę miejscówkę to mnie interesuje termin 23.08 - 6.09.

Najlepiej dwa apartmany jakieś dwu trzy osobowe,ale nie wykluczam że zakwaterujemy się w dwóch różnych miejscach byle w ID.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 13.09.2019 12:07

Cześć szybkie pytanie idę na Sv Nikola wyszłam z groty droga prowadzi przez takie chaszcze że nie idzie iść dalej ;) kamienie lecą w dół. Tak normalnie wygląda ta trasa czy coś pochrzanilismy?
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 13.09.2019 13:18

mentos napisał(a):Tak dla jasności bo nie wiem czy wyczuwam sarkazm czy się mylę? Ja nie piszę o 400m długości a przewyższenia ;-). Notabene na tą przełęcz pod konbę ze Stargo Gradu jechałem terenem a nie drogą jak widać, więc "zdeka" trudniej jeszcze. A gdzieś w Brusje odbijałem na trasę MTB szutrami, która wychodziła ponad tym śmietniskiem i pod tą górą gdzie jest fort z czasów Napoleona - chyba. Fajny z niego widok na miasto notabene. BTW to nie Was spotkałem w Oplu bodajże na tym szutrze grzbietem na wysokości mw Zastrazisce bo widzę Małopolska i piszesz o jeździe na rowerkach?

A co do żmiji to co ja mam poradzić, że mnie zaatakowała? Przecież nie goniłem za nią z pałą po krzakach by ją ukatrupić ;-). Przed niedźwiedziem na Słowacji też rowerem spieprzałem w dół gdzie "pieprz rośnie" ;-). Taki to urok jazdy rowerem po górach, po zadupiach, ale ja tak lubię ;-)


Nie było tu sarkazmu :) jak pewnie spostrzegłeś nie tylko ja tak zrozumiałem Twój wpis bo napisałeś jak napisałeś i nie można było tego raczej inaczej zrozumieć:) Nie mogłeś nas spotkać bo już drugi rok z powodów rodzinnych nie wyjeżdżamy do Cro :( aczkolwiek Hvar terenem zwłaszcza, mamy nieźle objeżdżony właśnie na rowerach MTB :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 336
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone