Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Wyspy Hvar

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.08.2019 23:25

elka21 napisał(a):W piątek 09.08 wracając przez SG, jako pierwsza nie załapałam się na prom o 7.45 :twisted: .
Na następny musieliśmy czekać trzy i pół godziny. Chociaż o tyle miałam przydłużony urlop na Hvarze :lol: :papa:

Taką minę to ja miałam jak się zmieściliśmy na założony prom w SG :evil: chciałam sobie jeszcze ten pobyt przedłużyć co dobrowolnie nie było możliwe ;)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 19.08.2019 23:44

Ja dalej nie wiem, skąd będziemy wracać, ale kto by o tym teraz myślał :lol:
Habanero, dzięki poleceniu, mieliśmy dziś pyszny lanczyk :wink: Wielka Stiniva urokliwa ale dziś była totalnie zawalona przez rodaków :roll: :oczko_usmiech:
W konobie za pizzę z pieczarkami, kalmary, wino, lemoniade i 2 espresso zapłaciliśmy 214 kn.
Załączniki:
20190819_144003_resized_1.jpg
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 20.08.2019 09:27

Uważajcie w Drveniku ;)

Jak dojechaliśmy do promu to właśnie wyciągali auto z wody.
Załączniki:
IMG_1771.jpg
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 20.08.2019 09:30

corrina napisał(a):Ja dalej nie wiem, skąd będziemy wracać, ale kto by o tym teraz myślał :lol:
Habanero, dzięki poleceniu, mieliśmy dziś pyszny lanczyk :wink: Wielka Stiniva urokliwa ale dziś była totalnie zawalona przez rodaków :roll: :oczko_usmiech:
W konobie za pizzę z pieczarkami, kalmary, wino, lemoniade i 2 espresso zapłaciliśmy 214 kn.


O przepraszam, to "moje" odkrycie :mrgreen:
do tego dobrze przetestowane, bo jadłem tam prawie codziennie przez dwa tygodnie :hut:

Cieszę cię, że trafia na mapę bywalców Hvaru :papa:
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 20.08.2019 09:31

Yacek71 napisał(a):Uważajcie w Drveniku ;)
Jak dojechaliśmy do promu to właśnie wyciągali auto z wody.


Nasuwa się pytanie...jak on to zrobił :roll:
mam nadzieję, że odpowiedzią nie jest "Polak potrafi" :lol:
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 20.08.2019 09:36

To była Pani słowenka ;)

Na szczęście wszyscy cali i zdrowi, chociaż bez uśmiechu na twarzach.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 20.08.2019 22:29

No powiem tak - trzeba mieć talent, żeby tam nie trafić na drogę, podjazd na prom czy cokolwiek innego, żeby do wody wjechać :o

Ogólnie to rodaków mało - z zaskoczeniem usłyszeliśmy język polski w Jelsie, do tego bez "przerywników" typowo polskich, normalny, kulturalny język, aż miło było posłuchać :)

Za to po angielsku gadają na każdym rogu.
Córa właściciela potwierdza, wyjątkowo dużo Brytyjczyków i Włochów...
pati12b
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pati12b » 20.08.2019 22:57

My jesteśmy w Jelsie od piątku. Też nie załapaliśmy się na prom, ale ze Splitu o 11.00 (brakło 10 aut) i czekaliśmy do 14.30 na następny, także urlop nam się skrócił niefortunnie.
To nasz pierwszy raz na Hvarze i przyznam, że bezczelnie czerpię inspirację z waszych pełnych doświadczenia wpisów :)
Może podpowiecie jakąś plażę na jutro? Zaliczona V. Stiniva, Zutica, Pokrivenik i dzisiaj Dubovica. Wypadałoby jutro po północnej stronie, ale z w miarę dobrym dojazdem, bo dzisiejsze podejście z 4latkiem dało nam w kość. Pomożecie?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.08.2019 06:03

corrina napisał(a):Wielka Stiniva urokliwa ale dziś była totalnie zawalona przez rodaków :roll: :oczko_usmiech:
W konobie za pizzę z pieczarkami, kalmary, wino, lemoniade i 2 espresso zapłaciliśmy 214 kn.

Za taki "klimat" byłbym tam dziennie i płaciłbym do równego 250kn. Ale mi zrobiłaś smaka na moje ulubione kalmary i to w takiej scenerii :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2019 09:59

pati12b napisał(a):My jesteśmy w Jelsie od piątku. Też nie załapaliśmy się na prom, ale ze Splitu o 11.00 (brakło 10 aut) i czekaliśmy do 14.30 na następny, także urlop nam się skrócił niefortunnie...
Dlaczego skrócił? była okazja uderzyć na starówkę Splitu w tym czasie :)

A z plaż godnych polecenia może Mala Stiniva na północy albo obie Zarace na południu.
Tytusdj
Croentuzjasta
Posty: 459
Dołączył(a): 27.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tytusdj » 21.08.2019 13:41

gusia-s napisał(a):A z plaż godnych polecenia może Mala Stiniva na północy albo obie Zarace na południu.


Trzeba tylko podkreślić, że zaparkowanie w okolicy Małej Stinivy to wielkie wyzwanie. Nie ma miejsca, a droga jest bardzo wąska.
https://www.google.pl/maps/@43.1713207, ... !1e3?hl=pl

bardzo kameralna jest także plaża obok
https://www.google.pl/maps/place/beach+ ... 1407?hl=pl
ma boskie kamyczki :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.08.2019 15:37

Tytusdj napisał(a):
gusia-s napisał(a):A z plaż godnych polecenia może Mala Stiniva na północy albo obie Zarace na południu.

Trzeba tylko podkreślić, że zaparkowanie w okolicy Małej Stinivy to wielkie wyzwanie. Nie ma miejsca, a droga jest bardzo wąska.
https://www.google.pl/maps/@43.1713207, ... !1e3?hl=pl

No autostrada to nie jest ;) ale jak przyjedzie się wcześnie to nie ma problemu z parkowaniem, prawie na końcu drogi jest miejsce do zawracania by ustawić się już w kierunku wyjazdu.

Tytusdj napisał(a): kameralna jest także plaża obok
https://www.google.pl/maps/place/beach+ ... 1407?hl=pl
ma boskie kamyczki :mrgreen:
To jest Žecja, zjazd ten sam co na M.S. tylko skręca się na nią w prawo.
Zaglądałam na nią w drodze powrotnej z M.S., trochę panował tam bałagan przez te rozrzucone łódki, ale na plaży nie było śmieci i woda też bardzo fajna. Pusto mimo sezonu, w wodzie tylko człowieki z zacumowanego pontonu a na plaży nikogo :)
IMG_20180706_152554.jpg
IMG_20180706_152521.jpg
IMG_20180706_152641.jpg
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.08.2019 16:48

gusia-s napisał(a):To jest Žecja, zjazd ten sam co na M.S. tylko skręca się na nią w prawo.
Zaglądałam na nią w drodze powrotnej z M.S., trochę panował tam bałagan przez te rozrzucone łódki, ale na plaży nie było śmieci i woda też bardzo fajna. Pusto mimo sezonu, w wodzie tylko człowieki z zacumowanego pontonu a na plaży nikogo :)

Jak my przepływaliśmy obok w tym roku, plaża była pełna :?
pati12b
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 13.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) pati12b » 21.08.2019 18:37

gusia-s napisał(a):
pati12b napisał(a):My jesteśmy w Jelsie od piątku. Też nie załapaliśmy się na prom, ale ze Splitu o 11.00 (brakło 10 aut) i czekaliśmy do 14.30 na następny, także urlop nam się skrócił niefortunnie...
Dlaczego skrócił? była okazja uderzyć na starówkę Splitu w tym czasie :)

A z plaż godnych polecenia może Mala Stiniva na północy albo obie Zarace na południu.


Tak, na starówkę nawet doszliśmy, młody zażyczył sobie lody, które momentalnie w tej temperaturze mu spłynęły i się tylko upaćkał marudząc.
Jechaliśmy trasę na raz spod Wrocławia, z czego ja sama przejechałam 1000km, bo mój mąż słabo nadawał się do jazdy (nadrabiał robotę na zapas przed wyjazdem :roll: ) i byliśmy naprawdę mocno zmęczeni.

Zarace miałam na liście must see, a Małą Stinivę do niej dopisuję. Dziękuję!
Postaramy się też sprawdzić zatoczkę Zecja

btw dziś byliśmy w Stinivie koło Brusje, ale niezbyt długo, bo słońce trochę już nam przygrzało ;) przez te kilka dni
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.08.2019 08:25

Wpadłam donieść, że stara droga do Hvaru od SN jest normalnie przejezdna przynajmniej do Luciste, ale widziałam, że auto z 2 strony też jechało. Ale dobrze radzę nie wybierać się tam. Jedna wielka masakra, zatoczka robi wrażenie tylko z góry, na dole nie dość, że niczego nie urywa to tłumy są takie, że szok 8O
Do tego szoku doprawiła francuska rodzina z 3 chłopcami, najpierw jeden na oko 2 letni zdjął swoje majtki i wysikał się do morza, chwilę potem mądra matka wzięła z rok starszego i wdrapała się z nim na skałki, myślałam, że chcieli sobie zrobić zdjęcie albo wskoczyć do wody, na co młody przy aprobacie matki również zdjął kąpielówki i załatwił swoją potrzebę wprost ze skałki do wody, prawie na głowy innych ludzi. W sekundzie ucieklisny. Co za k...a mądrzy rodzice :evil: Ja rozumiem, że dziecko ma potrzeby, ale moje nauczone są udać się za nią w najmniej odludne miejsce, a nie dosłownie po ludziach. Jedna wielka masakra,straciliśmy wczoroaj pół dnia, szkoda było tam jechać :|
IMG_20190821_132414-800x452.jpg

IMG_20190821_131810-452x800.jpg

IMG_20190821_114023-800x452.jpg

IMG_20190821_113241-800x452.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Klub Miłośników Wyspy Hvar - strona 331
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone