Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Szkocji

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.04.2012 18:14

Roxi napisał(a):... jeżeli wszystko pójdzie po Twojej myśli, to będzie relacja pierwsza klasa.


Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli, to mogę tylko obiecać, że będę się starał. :)


helen napisał(a):Jak znajdę płytę z oryginałami zdjęć cos tam jeszcze powrzucam.


Jestem pewien, że znajdziesz. :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.04.2012 18:51

Obejrzałem sobie przed chwilą zdjęcia, które moja Panienka robiła, podczas gdy ja wtedy tylko kręciłem kamerą. Mnóstwo miejsc zupełnie mi nieznanych... :lol:
Niestety, nie są opisane, gdyż Panienka założyła, ze istnieje ścisła korelacja między zdjęciami, a nagranymi kasetami. Zaś kaset nie daje się odtworzyć, gdyż kamera po upadku z regału odmówiła dalszej współpracy...
C'est la vie...

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.04.2012 19:06

To świetnie, że masz jakieś zdjęcia. Nic nie szkodzi, że nie opisane. Nie chciałbym robić Facie konkurencji, ale może uda nam się coś odgadnąć? :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.04.2012 19:15

jan_s1 napisał(a):To świetnie, że masz jakieś zdjęcia. Nic nie szkodzi, że nie opisane. Nie chciałbym robić Facie konkurencji, ale może uda nam się coś odgadnąć? :lol:

Nie da się Facie zrobić tutaj konkurencji, przynjamniej pod względem jakości.
A zdjęcia mojej Panienki są w wersji papierowej i w kolorach charakterystycznych dla zeszłego wieku. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 22.04.2012 19:16

[
Franz napisał(a):
jan_s1 napisał(a):To świetnie, że masz jakieś zdjęcia. Nic nie szkodzi, że nie opisane. Nie chciałbym robić Facie konkurencji, ale może uda nam się coś odgadnąć? :lol:

Nie da się Facie zrobić tutaj konkurencji, przynjamniej pod względem jakości.
A zdjęcia mojej Panienki są w wersji papierowej i w kolorach charakterystycznych dla zeszłego wieku. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek


Szkoda :(
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 22.04.2012 19:33

jan_s1 napisał(a):Masz 100% racji, chociaż jest mnóstwo innych miejsc wartych zobaczenia.

Moje punkty obowiązkowe trochę odbiegają od Twoich. Pewne rejony odrzuciłem automatycznie z powodu zbyt dużej odległości od mojego miejsca stacjonowania (Minard), które pokazałem na mapce.

Nr 1 to oczywiście tereny od Rannoch Moor, poprzez Glen Etive do Glencoe - czyli rejon drogi nr 82. Pisałeś kiedyś, że są miejsca w Szkocji, które fotografują wszyscy, a prawdziwą sztuką jest znaleźć fajną miejscówkę zupełnie nieznaną. To oczywiście prawda, ale... Buachaille Etive Mor, czy Kilchurn Castle widnieje na milionie zdjęć, jednak każdy (ja też) chce zrobić milion pierwsze - nic nie szkodzi, że mniej lub bardziej podobne do innych, ale za to własne. :lol:

Nr 2 to czworokąt Inveraray - Lochawe - Oban - Lochgilphead. Obejrzałem to sobie przy pomocy pana Google'a Eartha i zapewniam Cię, że jest tam kupa ciekawych miejscówek zupełnie nieznanych.

Nr 3 - Niesamowity rejon Glen Croe

To już jest bardzo dużo - jak się uda mam jeszcze na uwadze Glen Shira, Glen Fyne i drogę nr 828 od Connel do Ballachulish.


Fatamorgana napisał(a):A teraz kilka zajawek...


Zajawki pierwsza klasa.
A propos - nie wiedziałem, że jest tyle znaczń tego słowa. Jeśli używasz go w znaczeniu: zwiastun (a wszystko wskazuje na to, że tak właśnie jest), to przed nami jeszcze sporo oglądania. :D


Niestety, muszę Cię zmartwić, gdyż na pięknie Szkocji już dawno poznało się wielu czołowych fotografów europejskich, a miejscowi wręcz odbywają tam szkołę fotografowania. Jednak dzięki temu, że oni wleźli już wszędzie (nie ma już białych plam), jest co obejrzeć i jak wiedzieć, co gdzie jakie jest i co nas może zainteresować.

Ciekawym miejscem jest Grota Olbrzyma (Fingal's Cave) na małej wysepce Staffa.

Tak szczerze, to o Szkocji nie planuję tu za wiele opowiadać, za to jak zrobię zawartość bloga czy mojego profilu na pewnej stronce o podróżach, to na pewno podlinkuję- kto zechce- skorzysta.
Pozdrawiam.

P.S. Mając tam rodzinkę, no to...szczęściarz z Ciebie!!!
Nic tylko korzystać i trzaskać foty!

Wzgórza Trzebnickie przy tym wysiądą! :) :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 22.04.2012 20:12

Fatamorgana napisał(a):
Niestety, muszę Cię zmartwić, gdyż na pięknie Szkocji już dawno poznało się wielu czołowych fotografów europejskich, a miejscowi wręcz odbywają tam szkołę fotografowania.


Oglądam sporo zdjęć ze Szkocji i pisząc o ciekawych, a nieznanych miejscówkach miałem na myśli miejsca nie wyeksploatowane, co wcale nie znaczy, że nikt tam nie robił zdjęć. Dzięki googlowskiemu ludzikowi ja wiem, gdzie takie miejsca są, problemem może być tylko dotarcie we wszystkie te miejsca nie mając samochodu do własnego użytku.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.04.2012 21:03

jan_s1 napisał(a): Dzięki googlowskiemu ludzikowi ja wiem, gdzie takie miejsca są, problemem może być tylko dotarcie we wszystkie te miejsca nie mając samochodu do własnego użytku.


Janie , za niewielkie pieniądze ( kilka funtów na dobę + paliwo ) bez trudu możesz wynająć samochód , stając się tym samym turystą niezależnym 8)
Możesz to zrobić przed wyjazdem , albo na miejscu - wystarczy mieć prawo jazdy i drugi dokument stwierdzający tożsamość ( dowód osobisty, paszport )
Jeżdżenie po lewej stronie to niezła frajda :P


Pozdrawiam
Piotr
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 22.04.2012 22:45

jan_s1 napisał(a):
helen napisał(a):Jak znajdę płytę z oryginałami zdjęć cos tam jeszcze powrzucam.


Jestem pewien, że znajdziesz. :D


Hmmm, na razie kiepsko mi idzie... na szczęście mam kilka na Picasie:

Glen Coe
Obrazek
Obrazek

Edynburg: Canongate Kirk a w tle Arthur's Seat

Obrazek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 23.04.2012 14:05

helen napisał(a):
Hmmm, na razie kiepsko mi idzie...


Jestem jednak dobrej myśli. :D


piotrf napisał(a):Janie , za niewielkie pieniądze ( kilka funtów na dobę + paliwo ) bez trudu możesz wynająć samochód , stając się tym samym turystą niezależnym 8)


Jak na razie, to wychodzi mi, że te kilka funtów na dobę to taka licentia poetica, bo ja po krótkich poszukiwaniach widzę kilkanaście, a to już stanowi dla mnie pewien problem ( nie powiem, że nie do pokonania :) )

No chyba, że wiesz coś, czego ja nie wiem. :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.04.2012 14:16

piotrf napisał(a):Jeżdżenie po lewej stronie to niezła frajda :P

Do tego się można szybko przyzwyczaić.
O ile w Szkocji, Irlandii, Anglii byłem własnym wozem, to w relacji z Cypru opisałem dodatkowe przeboje sprawiane przez wynajęty na miejscu samochód - nie dość, że wszyscy jeżdżą pod prąd, to jeszcze przy kierownicy masz wszystko na opak rozmieszczone. :lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.04.2012 08:25

Janie, na Flickrze wpisz Scotland, a będziesz miał co oglądać aż do tego wyjazdu...
:lol:
Albo i dłużej.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 24.04.2012 15:14

Fatamorgana napisał(a):Janie, na Flickrze wpisz Scotland, a będziesz miał co oglądać aż do tego wyjazdu...
:lol:
Albo i dłużej.


Przyjdzie kolej i na Flickra - na razie ciężko się wyrobić z tym, co mam. :)


Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):Jeżdżenie po lewej stronie to niezła frajda :P

Do tego się można szybko przyzwyczaić.


Też tak myślę, chociaż znajomy z pod Wrocławia wybierający się w tamte rejony próbował przed wyjazdem potrenować po okolicznych drogach. Po jakimś czasie mocno zgaszony stwierdził, że leci samolotem, bo jeździć po lewej stronie się nie da.

:lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 24.04.2012 15:33

jan_s1 napisał(a): . . . znajomy z pod Wrocławia wybierający się w tamte rejony próbował przed wyjazdem potrenować po okolicznych drogach. Po jakimś czasie mocno zgaszony stwierdził, że leci samolotem, bo jeździć po lewej stronie się nie da.
:lol:


Słyszałem opinię , że nie da się zmieniać biegów bez patrzenia na lewarek . . .

:wink:

Pozdrawiam
Piotr
kozulka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1062
Dołączył(a): 16.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kozulka » 24.04.2012 16:30

Bardzom ciekawa Twojej relacjii...

Tym bardziej, że moja córka wyjeżdza na całe wakacje do Edenburga...

A w przyszłym roku na stałe...na studia...


Będę stałym gościem... :lol: :lol: :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Klub Miłośników Szkocji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone