Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Szkocji

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Klub Miłośników Szkocji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.04.2012 20:21

Otwieram ten temat, bo od pewnego czasu zwariowałem na punkcie Szkocji. Muszę wyznać z pewnym zakłopotaniem (tylko mnie nie zlinczujcie), że ten piękny kraj zajmuje obecnie w moim rankingu pierwsze miejsce. Chorwacja jest "dopiero" druga, ale jest to pozycja niezagrożona.

W Szkocji nigdy nie byłem, jest to więc uczucie platoniczne. Najwyższy czas, żeby ten związek skonsumować. Wybierałem się tam co prawda w zeszłym roku, ale warunki obiektywne..... Myślę, że w tym roku około września mój zamiar w końcu się powiedzie, chociaż ostatnio zaczynają pojawiać się małe problemy. No cóż, pożyjemy, zobaczymy.

Mam wielką prośbę: jeśli ktoś natknie się na coś ciekawego o Szkocji, niech wrzuci do tego wątku. Historia, kultura, ciekawostki, filmy, polityka - jednym słowem wszystko o Szkocji. Może jakieś własne wspomnienia?

Na początek nastrojowy pokaz audiowizualny - być może znany już niektórym. Ale zawsze warto przypomnieć. Najlepiej oglądać w ciemnym pokoju.

http://homepages.strath.ac.uk/~nap04445 ... scapes.exe
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 18.04.2012 20:26

Janie, widzę, że to już Twoja pasja.
Dla mnie Szkocja była wspaniała, ale wcale nie lepsza od Irlandii. 8)

Tak czy owak - trzymam kciuki za realizację Twoich planów.

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 18.04.2012 20:34

Wojtek, wielkie dzięki! :D

Ja tam na pewno pojadę. Jedynym problemem jest choroba najbliższej mi Osoby. Mam jednak nadzieję, że wszystko się ułoży.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 18.04.2012 20:39

Mam w zakładkach ciekawy moim zdaniem reportaż.

PS Czy ten programik z krajobrazami jest godny zaufania? Jakoś się boję plików z rozszerzeniem .exe...
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 18.04.2012 20:55

Byliśmy z mężem w Szkocji w 2004 roku na objazdówce z biurem. Całkiem udany był to wyjazd. A Szkocja bajeczna... tylko zdjęcia mam kiepskie. Mogę od czasu do czasu się tu poudzielać jeśli mnie do klubu autor przyjmie :wink:
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 18.04.2012 21:47

Faktycznie Szkocja jest ladnna szczegolnie Edynburg,stare miasto,nowe miasto,mozna zrobic ladna objazdowke autobusem pietrowym niezadaszonym cena za 4 osoby okolo 40 funtow (przynajmniej 2 lata temu taka byla )obwozi po calym Edynburgo okolo 50 min z uwzglednieniem najciekawszych miejsc m/innymi jedzie kolo Edinburgh Castle (bajkowy widok),Royal Mile street z katedra ST Gile piekna sprawa polecam , teraz jak sie uda w maju skocze nad Loch Ness pzdr
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.04.2012 09:58

Bałem się, że nikt się nie odezwie (oprócz Wojtka - bo przyznam, że Jego wizyty oczekiwałem :D ) bo szukanie entuzjastów Szkocji na forum chorwackim to trochę karkołomne przedsięwzięcie. Tym bardziej mnie cieszy, że jednak są osoby czułe na piękno tego kraju.


Krzychooo napisał(a):PS Czy ten programik z krajobrazami jest godny zaufania? Jakoś się boję plików z rozszerzeniem .exe...


Jak najbardziej bezpieczny. Swego czasu był prezentowany na Cyber Foto.


helen napisał(a): Mogę od czasu do czasu się tu poudzielać jeśli mnie do klubu autor przyjmie :wink:


Wydałem zarządzenie, że napisanie choćby jednego zdania w tym wątku skutkuje automatycznym przyjęciem do klubu. :lol:
A zdjęcia? No, między innymi dlatego mnie tam tak ciągnie. :)


adikos napisał(a):Faktycznie Szkocja jest ladnna szczegolnie Edynburg...


To nieco inny rejon. Moje ewentualne miejsce zakotwiczenia powoduje, że szczególnie interesuje mnie Argyll and Bute, oraz Highlands.
Czy może zahaczyłeś o te rejony?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.04.2012 10:20

jan_s1 napisał(a):To nieco inny rejon. Moje ewentualne miejsce zakotwiczenia powoduje, że szczególnie interesuje mnie Argyll and Bute, oraz Highlands.
Czy może zahaczyłeś o te rejony?

Pytanie nie do mnie, ale się podepnę. ;)
Edynburg jest - moim zdaniem - najładniejszym miastem Szkocji, natomiast ten kraj dla mnie to zdecydowanie Highlands, a nie Lowlands.

Na samej północy Szkocji, kiedy zmierzaliśmy na wybrzeże, zauważył polską rejestrację angielski emerytowany policjant, wskoczył do wozu i zaczął nas gonić, dając znać światłami, że mamy się zatrzymać. Okazało się, że ma polskie korzenie, a że po raz pierwszy zobaczył polski wóz tak daleko na północy, to skończyło się to wspólną wizytą w knajpie przedłużoną później o ich hotelik. Wtedy mi powiedział, że mogę wypić dwa piwa i wciąż jeszcze legalnie prowadzić samochód. Ale u nich było 0,8 promila...

Pozdrawiam,
Wojtek
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.04.2012 10:49

Franz napisał(a):...natomiast ten kraj dla mnie to zdecydowanie Highlands, a nie Lowlands.


Dla mnie oczywiście też. Słynna droga nr 82 z Lochan na h-Achlaise, Glen Etive, The Three Sisters i wieloma innymi miejscami to tereny legendarne.



Franz napisał(a):Ale u nich było 0,8 promila...


Piękna historyjka. :) O ile wiem, to dalej jest 0,8, podobnie jak w Luksemburgu. Dziwnym trafem obydwa te kraje budzą moją wielką sympatię. Może dlatego, że bardzo cenię sobie wolność?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.04.2012 10:55

jan_s1 napisał(a):[Piękna historyjka. :) O ile wiem, to dalej jest 0,8, podobnie jak w Luksemburgu. Dziwnym trafem obydwa te kraje budzą moją wielką sympatię. Może dlatego, że bardzo cenię sobie wolność?

:lol:
To teraz wiem, dlaczego mnie Irlandia tak fascynuje. Zawsze myślałem, że to te celtyckie klimaty. A tymczasem to ten 1 (słownie: jeden) promil dopuszczalny! 8)
Przynajmniej tak było wtedy, gdy po niej jeździłem...

Pozdrawiam,
Wojtek
labusm
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3266
Dołączył(a): 11.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) labusm » 19.04.2012 10:56

Proszę o zapisanie mnie do klubu, jako że byłem w tym pieknym kraju aż dwa tygodnie, pewnie później będą zdjęcia. Pewnie tam jeszcze wrócę prędzej niż później, bo siostra ma tam mieszka parę ładnych lat na północ od Edynburga. a stąd to już prawie Highland :) Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Próka zdjęć nie najpiękniejszych, ale zawsze.Potem się dostanę do domowego zasobu
Ostatnio edytowano 19.04.2012 11:37 przez labusm, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12165
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 19.04.2012 11:11

jan_s1 napisał(a):Bałem się, że nikt się nie odezwie...


Coś bojaźliwy jesteś :!: :D

I ja też tam byłem,
whisky, piwo piłem...

Edynburg, Ben Nevis, Loch Ness, Culzean Castle obok Ayr...

A tą książkę znasz?

pzdr :wink:
Ostatnio edytowano 19.04.2012 11:15 przez longtom, łącznie edytowano 1 raz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 19.04.2012 11:11

Wojtek, w Irlandii jest teraz chyba 0,5. :(

labusm napisał(a):Proszę o zapisanie mnie do klubu, jako że byłem w tym pieknym kraju aż dwa tygodnie, pewnie później będą zdjęcia.


Witam w klubie. :D

Kiedy byłeś? Czekam z niecierpliwością na zdjęcia, a najlepiej na relację. :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.04.2012 11:23

jan_s1 napisał(a):Wojtek, w Irlandii jest teraz chyba 0,5. :(

Skoro nie promile, to w takim razie jednak te celtyckie klimaty. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 19.04.2012 11:56

Ech Szkocja...plan nr.3. Najpierw Kanada, potem Norwegia:)
Następna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Klub Miłośników Szkocji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone