Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Sarajewa

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
krzysiek bb
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 23.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysiek bb » 01.08.2015 20:32

Polecam wymieniony tu "Ślad smoczej łapy" Antonije Žalica. Książka o duchu miasta i jego mieszkańcach. O czymś co zabiła lub próbowała zabić wojna. Dla miłośników muzyki z Ex-Yu koncert z Sarajewa sprzed wojny . Klasyka muzyki EKV, Bajaga&Instruktori, Crvena Jabuka etc. Chciałbym tam być przed wojną, ehh.
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 07.08.2015 12:15

w temacie ogólnobałkańskiej literatury, może kogoś zainteresuje informacja, że Wyd. Czarne wznowiło Bałkańskie upiory, które były ostatnio trudne do zdobycia
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 07.08.2015 12:38

Dobry pomysł, Te kiero. Podłączę się: Klik
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.08.2015 19:37

Krzychooo napisał(a):Dobry pomysł, Te kiero. Podłączę się: Klik

no takie skarby, aż szkoda przeoczyć, przypiąłem na przedzie,
gdzieś mi ostatnio umknęła Twoja relacja
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 08.08.2015 12:33

Fajny wątek o moim ukochanym mieście na Bałkanach :-) Jeśli można chętnie się zapisze do klubu :wink: Wkupne /zdjęcia/ będą później /jak odszukam i poskanuje/, ostatnia moja wizyta w Sarajewie to 2001 rok, jeszcze czasy przedcyfrowe. W tym roku mieliśmy z dzieciakami wjechać w drodze powrotnej ale było to dzień po meczu Sarajewo-Lech i blachy PO mogłyby napotkać mało sympatyczne reakcje...za rok wracamy na 100 %. Trzeba wreszcie dzieciakom pokazać to niesamowite miasto.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2015 13:25

Maciej napisał(a):Fajny wątek o moim ukochanym mieście na Bałkanach :-) Jeśli można chętnie się zapisze do klubu :wink:

touch down... na liście
Maciej napisał(a):Wkupne /zdjęcia/ będą później /jak odszukam i poskanuje/, ostatnia moja wizyta w Sarajewie to 2001 rok, jeszcze czasy przedcyfrowe.

znam ten ból, nie ma kiedy zdjęć zeskanować na kompa, a po za tym nie są najlepszej jakości
Maciej napisał(a):za rok wracamy na 100 %. Trzeba wreszcie dzieciakom pokazać to niesamowite miasto.

koniecznie, grunt to postanowienie
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.08.2015 14:37

Nam kelner w restauracji polecił poniższe piwo. Chwalił się, że w jakimś prestiżowym konkursie w Paryżu zajęło 7-me miejsce spośród wielu piw świata. Rzeczywiście doskonałe, ale niestety niedostępne w zwykłych sklepach - ja przynajmniej nie widziałem, nawet w Sarajewie

IMG_0124.JPG


....nagle mi zaschło w gardle :P

pozdrawiam,
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.08.2015 15:02

Mikeee napisał(a):Nam kelner w restauracji polecił poniższe piwo. Chwalił się, że w jakimś prestiżowym konkursie w Paryżu zajęło 7-me miejsce spośród wielu piw świata. Rzeczywiście doskonałe, ale niestety niedostępne w zwykłych sklepach - ja przynajmniej nie widziałem, nawet w Sarajewie

odwiedziłem kilka "monopolowych", ale faktycznie się nie spotkałem, zapewne bym nabył :wink:
rozumiem, że tym samym to wpisowe do klubu :?: :D
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 08.08.2015 16:11

te kiero napisał(a):rozumiem, że tym samym to wpisowe do klubu :?: :D


Ależ tak! Nie wiem tylko czy zasługuję, po jednym wieczorze, nocy i przedpołudniu spędzonym w tym pięknym mieście. Przy następnej wyprawie na Bałkany, Sarajewo ulegnie głębszej penetracji :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2015 09:09

Mikeee napisał(a):
te kiero napisał(a):rozumiem, że tym samym to wpisowe do klubu :?: :D


Ależ tak! Nie wiem tylko czy zasługuję, po jednym wieczorze, nocy i przedpołudniu spędzonym w tym pięknym mieście.

jak emocje były i wrażenia pozostały to wystarczy :!:
Mikeee napisał(a):Przy następnej wyprawie na Bałkany, Sarajewo ulegnie głębszej penetracji :)

no ja myślę :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 09.08.2015 09:53

Przy okazji Sarajewa warto wspomnieć po rokrocznym:
Sarajevo Film Festival, już za kilka dni inauguracja;
główna część zwykle odbywa się przy ul.Obale Kulina bana, tutaj "mapa" tegorocznego Festivalu
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 09.08.2015 10:03

Mikeee napisał(a):Nam kelner w restauracji polecił poniższe piwo. Chwalił się, że w jakimś prestiżowym konkursie w Paryżu zajęło 7-me miejsce spośród wielu piw świata. Rzeczywiście doskonałe, ale niestety niedostępne w zwykłych sklepach - ja przynajmniej nie widziałem, nawet w Sarajewie

IMG_0124.JPG


....nagle mi zaschło w gardle :P

pozdrawiam,

nie przepadam za piwem, ale to było wyborne 8) (wypite w restauracji Inat Kuća po długim poszukiwaniu miejsca, gdzie piwo podają, jest gdzie usiąść lub będą chcieli nas obsłużyć, bo przecież już zamykają - przed 22-gą 8O )
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 11.08.2015 12:39

Trochę pomników
DSC_0346.JPG

DSC_0345.JPG

DSC_0331.JPG
natart
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natart » 11.08.2015 16:59

co to ten niebieski pomnik na drugim zdjęciu?
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 11.08.2015 17:01

natart napisał(a):co to ten niebieski pomnik na drugim zdjęciu?

pomnik dzieci Sarajeva w Veilikim Parku (fontanna), tuż obok stoją obracane walce z 1zdj. z nazwiskami i datami ur/śm dzieci
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Klub Miłośników Sarajewa - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone