Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Klub Miłośników Sarajewa

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
arni87
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 09.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) arni87 » 08.09.2015 11:43

Dopisuję się i ja. Spędziliśmy w tym roku 2 dni w Sarajevie i na pewno wrócimy za rok bo widzę, że sporo jeszcze nas ominęło.

Jeśli ktoś szuka noclegu to polecam Hostel Cult (nie ma parkingu) ale obok jest Hotel Europa, który ma płatny ale strzeżony parking.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2015 17:27

arni87 napisał(a):Dopisuję się i ja. Spędziliśmy w tym roku 2 dni w Sarajevie i na pewno wrócimy za rok bo widzę, że sporo jeszcze nas ominęło.

Jeśli ktoś szuka noclegu to polecam Hostel Cult (nie ma parkingu) ale obok jest Hotel Europa, który ma płatny ale strzeżony parking.

miejscówka przednia jeśli chodzi o Bascarsiję, można zwiedzać praktycznie w kapciach :wink:
pierwsze zwiedzanie nowego miejsca jest dość chaotyczne, potem za kolejnym razem idzie lepiej, również nie mogę doczekać się ponownej wizyty
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.09.2015 19:46

O Sarajewie myślę od dawna i przyszły rok robi się dość realny do odwiedzenia miasta naznaczonego historią... Relacje pod kątem zwiedzanie są dopiero w planie na zimę, ale oprócz hostelu możecie polecić jakieś miejscówki na 2 noce najchętniej z miejscem na auto.
Z góry dziękuję.... I za piękne zdjęcia i link do piosenek także... Łapią za serce...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.09.2015 20:00

piekara114 napisał(a):O Sarajewie myślę od dawna i przyszły rok robi się dość realny do odwiedzenia miasta naznaczonego historią... Relacje pod kątem zwiedzanie są dopiero w planie na zimę, ale oprócz hostelu możecie polecić jakieś miejscówki na 2 noce najchętniej z miejscem na auto.
Z góry dziękuję.... I za piękne zdjęcia i link do piosenek także... Łapią za serce...

słuszne minimum do zaliczenia Sarajewa,
interesowałem się kiedyś noclegiem w Pansionie Harmony, tylko trochę kawałek od Bascarsiji, ale jest parking strzeżony (tak podają w opisie)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.09.2015 22:17

piekara114 napisał(a):O Sarajewie myślę od dawna i przyszły rok robi się dość realny do odwiedzenia miasta naznaczonego historią... Relacje pod kątem zwiedzanie są dopiero w planie na zimę, ale oprócz hostelu możecie polecić jakieś miejscówki na 2 noce najchętniej z miejscem na auto.
Z góry dziękuję.... I za piękne zdjęcia i link do piosenek także... Łapią za serce...

Soul Apartment -ulica schodzi wprost na studnię .parking na podwórzu ,zamykany.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 08.09.2015 22:55

Ja polecam Apartment Centar przy ulicy Čekaluša 32. Można znaleźć na bookingu. Świetne warunki, czysto, kompletne wyposażenie (salon, dwa pokoje, duża łazienka, aneks kuchenny, TV, klimatyzacja, Wi-fi...). Płaciliśmy w ubiegłym roku 45 czy 50 € za 4 osoby. Do centrum 5 minut na piechotę. Pewien minus to miejsce parkingowe przy ulicy (zarezerwowane przez właścicieli, 10m od budynku).
ewa_inga
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa_inga » 14.09.2015 14:08

Bardzo chętnie się przyłączam, wspaniały wątek
W Sarajewie byłam ponownie 2 dni temu - moja droga na/z Peljesac musi prowadzić przez Sarajewo :)
jak dojdę do siebie po urlopie - wstawię wpisowe zdjęcia
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 14.09.2015 19:41

ewa_inga napisał(a):Bardzo chętnie się przyłączam, wspaniały wątek

to założyłem Ci teczkę :wink:
ewa_inga napisał(a):W Sarajewie byłam ponownie 2 dni temu - moja droga na/z Peljesac musi prowadzić przez Sarajewo :)

czyli tranzytowo :D
ewa_inga napisał(a):jak dojdę do siebie po urlopie - wstawię wpisowe zdjęcia

słowo się rzekło, w dodatku napisało :wink: będziemy czekać
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 16.09.2015 19:56

Chyba ogarnęłam ...

Moje zaległe wpisowe :D

_DSC5769.jpg
_DSC5768.jpg
_DSC5759.jpg


i poranek z kawą
_DSC5787.jpg

_DSC5792.jpg


a tak się chłodziły piesy :lol:
_DSC5798.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.09.2015 20:05

uuu la, la, nocne-mocne ! :)
pierwsze gdzieś ze wzgórza za Hotelem Saraj,
drugie z Żutej Tabij
i fajnie się psina chłodzi na ostatnim :)
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 16.09.2015 20:19

te kiero napisał(a):uuu la, la, nocne-mocne ! :)
pierwsze gdzieś ze wzgórza za Hotelem Saraj,
drugie z Żutej Tabij
i fajnie się psina chłodzi na ostatnim :)


Takie tam pstryki , za późno robione ...
I pierwsze i drugie z Žuta tabija :D codziennie kilka razy tamtędy przechodziliśmy, niedaleko był nasz apartman :D

a piesały wszystkie po kolei się chłodziły :lol:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 16.09.2015 22:13

Też mam kilka fotek :D

13.jpg


12.jpg


11.jpg


10.jpg


9.jpg


7.jpg


8.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.09.2015 08:50

renatalato napisał(a):Też mam kilka fotek :D

świetne, super wyszły żyrandole, wpisowe wyjątkowo udane :D i do tego wzbudziłaś tęsknotę
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 18.09.2015 21:30

A dziękuję :D

To mam jeszcze :)

14.jpg


15.jpg


16.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.01.2016 10:22

Czy w tamtym roku tylko Reneta i Sylwia odwiedziły Sarajevo?
Po wpisach wnoszę, że było inaczej: arni78, ew_inga,czy jeszcze Ktoś... wrzućcie coś, bo mnie wzięło na wspomnienia :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina



cron
Klub Miłośników Sarajewa - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone